Ιός των χοίρων - Νέα πανδημία (τί έχετε να πείτε;);

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Θέλω πραγματικά να ακούσω συγκεκριμένα ποιός είπε το παραπάνω για αποπληθυσμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Βλακείες. Να πουλήσουν τα tamiflu θέλουν και τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Θέλω πραγματικά να ακούσω συγκεκριμένα ποιός είπε το παραπάνω για αποπληθυσμό, για να ξέρω με ποιόν θα γελάω.

αφού κανείς δεν ξέρει την αλήθεια ο καθένας πιστεύει οτι θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δύο εκατομμύρια το χρόνο πεθαίνουν από κοινή γρίπη, τι σενάρια είναι αυτά...Ούτως ή άλλως αν θέλουν ν'αραιώσουν, υπάρχουν και πολιτικοί τρόποι (όπως το κινέζικο σύστημα) που μπορούν να επιβληθούν.
-----------------------------------------
Βλακείες. Να πουλήσουν τα tamiflu θέλουν και τίποτα παραπάνω.

Για να τελειώνουμε με το παραμυθάκι, το tamiflu χορηγείται με συνταγή από δημόσιο νοσοκομείο μόνο σε διαπιστωμένα κρούσματα και στο περιβάλλον τους και σε κανέναν άλλον. Η λιανική πώληση απαγορεύεται. Αφήστε τα συνομωσιολογίες κατά μέρος. Το σχετικό στοκ θα αγοραζόταν απ'τα κράτη ούτως ή άλλως απλά τώρα αγοράστηκε λίγους μήνες νωρίτερα απ'οτι συνήθως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από miv:
Για να τελειώνουμε με το παραμυθάκι, το tamiflu χορηγείται με συνταγή από δημόσιο νοσοκομείο μόνο σε διαπιστωμένα κρούσματα και στο περιβάλλον τους και σε κανέναν άλλον. Η λιανική πώληση απαγορεύεται. Αφήστε τα συνομωσιολογίες κατά μέρος. Το σχετικό στοκ θα αγοραζόταν απ'τα κράτη ούτως ή άλλως απλά τώρα αγοράστηκε λίγους μήνες νωρίτερα απ'οτι συνήθως.
Οοοοο αλήθεια; Και τότε γιατί εμείς έχουμε 2 κουτιά στο ντουλαπάκι με τα φάρμακα; Έχει η μάνα μου την γρίπη των πουλερικών και μας το τρίβει μέσα στην σαλάτα λέγοντας ότι είναι χοντρό αλάτι;
Και τι σύμπτωση μόλις ξέσπασε αυτή η γρίπη αυξήθηκαν δραματικά οι πωλήσεις. Μάλιστα συνεχόμενα σε τηλεοπτικές εκπομπές βλέπω να λένε ότι τα τάμιφλου μπορεί να προλάβει τις ασθένειες. Για να μην αοριστολογώ, αυτό το είχα ακούσει από μια γιατρό(είχε μια ειδικότητα) στην ΕΤ3 πριν από μερικές βδομάδες.
Όλα γίνονται για τα συμφέροντα μην λέμε βλακείες. Το έχουνε κάνει ΤΟ θέμα όλες αυτές τις μέρες, επειδή δεν είχαν άλλα θεματάκια. Και τώρα περιορίστηκε στο πολύ 1 λεπτό, με τις ευρωεκλογές. Άλλες μαλακίες και από κει...Έχουμε πέσει σε παρακμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Εγώ θα σας πρότεινα ν'αφήσετε τους ηρωισμούς και τουλάχιστον να λαμβάνετε τα στοιχειώδη μέτρα ασφαλείας, όχι υπερβολικές συναθροίσεις, κανόνες υγιεινής κλπ. γιατί στην τελική αν δεν ενδιαφέρει εσας, οι άνθρωποι με τους οποίους έρχεστε σε επαφή δεν χρωστάνε τίποτα...

Κανόνες υγιεινής φυσικά και πρέπει να ακολουθούμε έλεος..

αλλά με το υπερβολικές συναθροίσεις υπερβάλεις, αν και τέτοιες απόψεις αναπτύσονται σχεδόν αμέσως στην χώρα μας μιας και μας χαρακτηρίζει η υπερβολή σαν λαό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οοοοο αλήθεια; Και τότε γιατί εμείς έχουμε 2 κουτιά στο ντουλαπάκι με τα φάρμακα; Έχει η μάνα μου την γρίπη των πουλερικών και μας το τρίβει μέσα στην σαλάτα λέγοντας ότι είναι χοντρό αλάτι;
Και τι σύμπτωση μόλις ξέσπασε αυτή η γρίπη αυξήθηκαν δραματικά οι πωλήσεις. Μάλιστα συνεχόμενα σε τηλεοπτικές εκπομπές βλέπω να λένε ότι τα τάμιφλου μπορεί να προλάβει τις ασθένειες. Για να μην αοριστολογώ, αυτό το είχα ακούσει από μια γιατρό(είχε μια ειδικότητα) στην ΕΤ3 πριν από μερικές βδομάδες.
Όλα γίνονται για τα συμφέροντα μην λέμε βλακείες. Το έχουνε κάνει ΤΟ θέμα όλες αυτές τις μέρες, επειδή δεν είχαν άλλα θεματάκια. Και τώρα περιορίστηκε στο πολύ 1 λεπτό, με τις ευρωεκλογές. Άλλες μαλακίες και από κει...Έχουμε πέσει σε παρακμή.

Για ορισμένους πολίτες απαγορευτηκε η λιανική πώληση.
-----------------------------------------
Οοοοο αλήθεια; Και τότε γιατί εμείς έχουμε 2 κουτιά στο ντουλαπάκι με τα φάρμακα; Έχει η μάνα μου την γρίπη των πουλερικών και μας το τρίβει μέσα στην σαλάτα λέγοντας ότι είναι χοντρό αλάτι;
Και τι σύμπτωση μόλις ξέσπασε αυτή η γρίπη αυξήθηκαν δραματικά οι πωλήσεις. Μάλιστα συνεχόμενα σε τηλεοπτικές εκπομπές βλέπω να λένε ότι τα τάμιφλου μπορεί να προλάβει τις ασθένειες. Για να μην αοριστολογώ, αυτό το είχα ακούσει από μια γιατρό(είχε μια ειδικότητα) στην ΕΤ3 πριν από μερικές βδομάδες.
Όλα γίνονται για τα συμφέροντα μην λέμε βλακείες. Το έχουνε κάνει ΤΟ θέμα όλες αυτές τις μέρες, επειδή δεν είχαν άλλα θεματάκια. Και τώρα περιορίστηκε στο πολύ 1 λεπτό, με τις ευρωεκλογές. Άλλες μαλακίες και από κει...Έχουμε πέσει σε παρακμή.

Τη δημοκρατική (ή όχι) σημασία των Ευροεκλογών άφησε να την κρίνουμε οι ψηφοφόροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ποσοι ανθρωποι εχουν πεθανει συνολικα απο την αρχη της εξαρσης της γριπης αυτης?!?
πολυ λιγοτεροι απο αυτους που πεθαναν περπατοντας στο δρομο στο ιδιο διαστημα
η τριχα εγινε τριχια και τα ΜΜΕ δεν κανουν κατι αλλο απο το να μεγαλοποιουν τα πραγματα προς ωφελος καθε συμφεροντος που μας θελει αδρανοποιημενους και κλεισμενους στα σπιτια μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
εμενα με ανησυχει το γεγονος οτι λενε πως αναμένονται αλλα 100.000 ατομα να προσβληθουν απο τον ιο...ασε που ηρθε και στην Ελλαδα...καλα εγω νομιζα οτι το καλοκαιρι δεν γινοταν να επιβιωσουν οι ιοι και μονο το νοτιο ημισφαιριο ειχε προβλημα...ελπιζω να μην μας πιασει γιατι εχουμε και μαθηματα το καλοκαιρι...αντε ιε φυγε,βαρεθηκαμε να σε ακουμε..:clean:

εγω πιστευω πως οι φαρμακευτικες ετεριες τον φτιαξαν τον ιο για να ανεβουν οι πολησεις τους!!!!

εγω παντως το θεωρω δυνατο....τα παντα για το χρημα την σημερον ημερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Τη δημοκρατική (ή όχι) σημασία των Ευροεκλογών άφησε να την κρίνουμε οι ψηφοφόροι.

Σε 4 χρόνια και αυτή ψηφοφόρος θα είναι τι για να έχει κάποις γνώμη πρέπει να κλίσει τα 18?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
εμενα με ανησυχει το γεγονος οτι λενε πως αναμένονται αλλα 100.000 ατομα να προσβληθουν απο τον ιο...ασε που ηρθε και στην Ελλαδα...καλα εγω νομιζα οτι το καλοκαιρι δεν γινοταν να επιβιωσουν οι ιοι και μονο το νοτιο ημισφαιριο ειχε προβλημα...ελπιζω να μην μας πιασει γιατι εχουμε και μαθηματα το καλοκαιρι...αντε ιε φυγε,βαρεθηκαμε να σε ακουμε..:clean:



εγω παντως το θεωρω δυνατο....τα παντα για το χρημα την σημερον ημερα
Ποιοί λένε τις βλακείες για ''άλλα'' 100.000 άτομα;Έλεος πια.

Συνολικά,υπάρχουν ανά τον κόσμο περίπου 3500-4000 επιβεβαιωμένα κρούσματα,και 31 θάνατοι.Οι 29 από αυτούς στο Μεξικό,μέσα στη πόλη,όπου ο ένας είναι πάνω στον άλλο.

Και μου τη δίνει να ακούω όλους τους συνηθισμένους συνομωσιολόγους να λένε ότι ''ασθένεια την φτιάξανε εταιρείες,για να κερδίσουν''...και λοιπές χαζομάρες.Δεν αμφιβάλλω ότι θα έχουν κέρδος,με όλη αυτή την τρομοκρατία των ΜΜΕ,αλλά το θεωρείται τόοοοσσοοοο απίθανο σε ένα κράτος,όπου πιθανότερα οι βασικότερες συνθήκες υγιεινής στα σχετικά κέντρα δεν τηρούνταν, να μεταδοθεί μία τέτοια γρίπη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
11.000 κρούσματα και 89 νεκροί μέχρι σήμερα.

κερδισμένα τα media οι φαρμακοβιομηχανίες οι οποίες ούτος η άλλως βγάζουν υπερκέρδοι και οι κυβερνήσεις για να κρατάνε τον κόσμο φοβισμένο και απασχολημένο με το να ψάχνετε για συμπτώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου, αυτός ο ιός ανήκει στην κατηγορία της βιοτρομοκρατίας(bioterrorism ,αν το μεταφράζω καλά από τα αγγλικά), βιοτρομοκρατιάς που για άλλη μια φορά ασκείται από τις κυβερνήσεις, προκαλώντας(ξανά) ένα κοινωνικό ψυχικό τραλαλά-αν μου επιτρέπετε τη χαζή έκφραση-. Πάλι τα λεφτά, πάλι οι μεγαλοβιομηχανίες, δεν μπορούν δηλαδή να μας αφήσουν να ζήσουμε ήρεμα τη ζωούλα μας; Και εντάξει, προσωπικά δε σκοτίζομαι και ιδιαίτερα(αν και θαπρεπε; ) με ορισμένα θέματα, αλλά όσο ναναι επηρρεάζεσαι άμεσα από τον κοινωνικό περίγυρο ο οποίος ταράζεται έντονα με κάτι τέτοια γεγονότα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Ναι,μωρέ...Τώρα βρήκε να ταραχθεί ο κοινωνικός περίγυρος...Δεν μας ενδιαφέρει που πεθαίνουν χιλιάδες άτομα σε χώρες του 3ου κόσμου από θεραπεύσιμες ασθένειες, τώρα που ''κινδυνεύουν'' κι οι δυτικοί, θέλουν να γίνουν τα πάντα ώστε να μην εξαπλωθεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ο καθένας ό,τι μπορεί κάνει. Και , επιτέλους, σκέψου τι θα γινόταν αν τους σώζαμε όλους στην αφρική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasmine34294

Νεοφερμένος

Η Γιασεμι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ο καθένας ό,τι μπορεί κάνει. Και , επιτέλους, σκέψου τι θα γινόταν αν τους σώζαμε όλους στην αφρική...
αυτο ηταν κακοβουλο...:(

-->εγω η ακυρη ως συνηθως.... εχετε δει ποτε το V for VENDETTA???αυτο μ θυμιζει η κοινωνια μας.... μονο που αυτο εχει happy end...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
κάπως έτσι το βλέπω και εγώ, αν και φοβάμαι το ενδεχόμενο να με έχουν πειράξει οι πολλές ταινίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
εγω η ακυρη ως συνηθως.... εχετε δει ποτε το V for VENDETTA???αυτο μ θυμιζει η κοινωνια μας.... μονο που αυτο εχει happy end...

ναι μόνο που στην ταινία οι άνθρωποι επαναστατούν δεν κοιμούνται όρθιοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
το ποσοστο θνησιμοτητας ειναι κατω απο το 1%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Δεν πεθαίνεις ακριβώς από τον ιό των χοίρων. Απλά σου γαμάει το ανοσοποιητικό. Αν ζεις με μηχανήματα, έχεις χρόνιες αρρώστιες, έχεις αδύναμο ανοσοποιητικό από κάποια πάθηση, qq. Αν δεν έχεις, είναι μια συνηθισμένη γρίπη ξέρωγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top