Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο Messenger;

raiNja

Νεοφερμένος

Ο Σεργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Στυλίδα (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Θελω γνωμες!!!

MSN γιατι το εχω συνιθισει τοσο καιρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ε δυστυχώς δεν έχει νόημα, γιατί μόνο MSN χρησμιοποιούν όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rotzcp

Νεοφερμένος

Ο Rotzcp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
skype το msn σας είναι μούφα, το έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ, απορώ πώς το θαυμάζετε όλοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
msn, skype, Paltalk, Y! messenger...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
skype το msn σας είναι μούφα, το έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ, απορώ πώς το θαυμάζετε όλοι!
Εσύ είσαι μικρό παιδί ακόμα, γιαυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fffppp

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
MSN και SKYPE!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ε κλασσικά το MSN το καθιέρωσε με κλασσικές τακτικές μωνοπωλίου η MS. Το χε σαν default στα windows.

Πάντως είναι τραγικό. Πολύ συχνά δεν παραδίδει μηνύματα, πολύ ευαίσθητο στις αδύναμες συνδέσεις, τραγική η συνομιλία με εικόνα και είχο (αργά και τα δύο με κακή ποιότητα). Πολύ καλύτερο το Skype.

Προσωπικά προτιμώ XMPP πάντως (πρώην Jabber, πχ Google Talk) επειδή στηρίζουμε τα παγκόσμια ελεύθερα standards όπου μπορούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
το msn...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
ΜΣΝ γιατι δεν μπορει κανενας π0ρνογερος και κανενας ψυχανωμαλος να σου ποιασει κουβεντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raiNja

Νεοφερμένος

Ο Σεργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Στυλίδα (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ΜΣΝ γιατι δεν μπορει κανενας π0ρνογερος και κανενας ψυχανωμαλος να σου ποιασει κουβεντα

λαθος κανεις,το αντιθετο μαλιστα ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ballerina

Νεοφερμένος

Η κυβέλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
αν και εχω μσν,η αδερφη μου εχει το yahoo και μπορω να πω οτι ειναι καλυτερο για εναν ΒΑΣΙΚΟ λογο...
ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΛΕΒΟΥΝ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ!!!:nono:

το λεω γιατι καθε μερα αλλαζω τον κωδικο απο το μσν μου,συνεχεια μου το hackαρουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
ΜΣΝ γιατι δεν μπορει κανενας π0ρνογερος και κανενας ψυχανωμαλος να σου ποιασει κουβεντα

Ρε παιδια, κι εγω μουσουνου λεω, αλλα εχω καποιες διαφωνιες σε αυτο που ειπε ο αποπανω μου.:P
Μια φορα (παει καιρος) αρχισε ενας και μου μιλουσε στο msn, χωρις να τον εχω στις επαφες μου και απο πανω εγραφε προσθηκη στις επαφες σας επειδη δεν τον ειχα και καλα.:!:
Πως γινεται αυτο;
Και σας λεω, ηταν ΜΟΝΟ 1 ατομο.
Μου ελεγε μαλακιες, και εχω νταξ, αποκλεισμος επαφης και ολα μια χαρα.
Κι ευτυχως δεν ξαναεγινε κατι τετοιο απο τοτε.
Για αυτο παρτε πισω οτι ειναι ασφαλες.'-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλα το ίδιο μου φαίνονται!Το ίδιο πράγμα δεν προσφέρουν?Επικοινωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ballerina

Νεοφερμένος

Η κυβέλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Ρε παιδια, κι εγω μουσουνου λεω, αλλα εχω καποιες διαφωνιες σε αυτο που ειπε ο αποπανω μου.:P
Μια φορα (παει καιρος) αρχισε ενας και μου μιλουσε στο msn, χωρις να τον εχω στις επαφες μου και απο πανω εγραφε προσθηκη στις επαφες σας επειδη δεν τον ειχα και καλα.:!:
Πως γινεται αυτο;
Και σας λεω, ηταν ΜΟΝΟ 1 ατομο.
Μου ελεγε μαλακιες, και εχω νταξ, αποκλεισμος επαφης και ολα μια χαρα.
Κι ευτυχως δεν ξαναεγινε κατι τετοιο απο τοτε.
Για αυτο παρτε πισω οτι ειναι ασφαλες.'-.-
αυτο γινεται συνεχεια στο skype της αδερφης μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Δεν υπάρχει καλύτερο messenger, όλα την ίδια δουλειά κάνουν. Απλά το msn είναι το πιο διαδεδομένο, πολλοί παίζει να νομίζουν ότι είναι και το μοναδικό. Έχει πολλά προβλήματα είναι η αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnsonb

Νεοφερμένος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Σαν ποσοστό χρήσης,το MSN.

Αν και δεν την παλεύω με windows live messenger είναι γτπ,χρησιμοποιώ aMSN (www.amsn-project.net).Σαν το κανονικό αλλά unofficial με κάπως καλύτερες λειτουργίες,δεν έχει msn plus,μπορείς να δεις χωρίς να βάλεις script ποιός σε έχει blockarei και τέτοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
skype το msn σας είναι μούφα, το έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ, απορώ πώς το θαυμάζετε όλοι!

Ας βάλει και κάνα καινούριο feature το skype όπως custom emots, γιατί από δυνατότητες ποτέητοουζ...

Ε κλασσικά το MSN το καθιέρωσε με κλασσικές τακτικές μωνοπωλίου η MS. Το χε σαν default στα windows.

Πάντως είναι τραγικό. Πολύ συχνά δεν παραδίδει μηνύματα, πολύ ευαίσθητο στις αδύναμες συνδέσεις, τραγική η συνομιλία με εικόνα και είχο (αργά και τα δύο με κακή ποιότητα). Πολύ καλύτερο το Skype.

Προσωπικά προτιμώ XMPP πάντως (πρώην Jabber, πχ Google Talk) επειδή στηρίζουμε τα παγκόσμια ελεύθερα standards όπου μπορούμε.

Στα Bold θα συμφωνήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
msn....αλλα και το skype καλο ειναι οπως και το yahoo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Λάθος, υπάρχουν καλά και κακά Messenger, με βάση τα παρακάτω:

Ευχρηστία: Πόσο εύκολα μπορείς να κάνεις αυτό που θες να κάνεις, πόσο το interface δεν μπαίνει στο δρόμο σου
Ασφάλεια: Πόσο ασφαλές είναι απο υποκλοπές μυνημάτων/κωδικών
Ιδιωτικότητα: Πόσο προστατεύει τον χρήστη
Αξιοπιστία: Πόσο θα κάνει αυτό που περιμένεις να κάνει
Robustness (Ρωμαλαιότητα το είδα σε ένα ελληνικό βιβλίο, στιβαρότητα το λέω εγώ) πόσο ανθεκτικό είναι σε κακές/περίεργες συνθήκες σύνδεσης
Ταχύτητα: Πόσο γρήγορο είναι, σε μηνύματα, εικόνα είχο.
Ποιότητα: Κυρίως σε εικόνα και ήχο, πόσο καλά είναι.
και τέλος το πόσο δημοφιλές είναι.

Ε, το MSN έχει μόνο το τελευταίο και αποτυχγάνει παταγωδώς σε όλα τα υπόλοιπα. Αλλα τι να πεις οτι έχει κάνει πλύση εγκεφάλους σε όλους δίνοντας τους τσάμπα την ελεϊνή έκδοση του window messenger, και αποκτώντας με το ζόρι μια βάση χρηστών. Κλασσικές τακτικές, ίδιες με του WMP και του IE δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Γι αυτό υπάρχει το internet μέσω του οποίου μπορείς να βρεις διάφορα τσαμπέ προγράμματα, καλύτερα από το IE και το WMP. Όσι χρησιμοποιούν το internet μόνο για hi5 εννοείται πως δε το γνωρίζουν οπότε το msn είναι μονόδρομος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top