Σχολιασμός φθηνών laptops

vanillabear

Νεοφερμένος

Ο vanillabear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μπορεις να ψαξεις στο https://www.skroutz.gr/ εχει πολυ φτηνα και καλης ποιοτητας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Μπορεις να ψαξεις στο https://www.skroutz.gr/ εχει πολυ φτηνα και καλης ποιοτητας
Εεεε το skroutz ουτε μαγαζι ειναι ουτε παραγγελιες κανεις . εκει συκρινεις τις τιμες ;) .
1ον γιατι budget μιλαμε ?
2ον για τι δουλεια το χρειαζεσαι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Αν είναι για καθημερινή χρήση, πάντως ενώ δεν έχεις άλλο μηχάνημα, δεν θέλεις νέτμπουκ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναύτης.

Νεοφερμένος

Ο Ναύτης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλημέρα!
Ψάχνω κι εγώ έναν φορητό για απλά εργασίες όχι σπουδαία πράγματα(office,internet άντε και για καμιά ταινία) και σχετικά οικονομικό.
Έχετε να προτείνετε κάποιον;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sapienzia

Νεοφερμένος

Η Sapienzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Αφου λεμε πως οτι πληρωνεις παιρνεις ενα λιγο τσιμπημενο αλλα καλο ειναι το Sony waio. Εγω προσωπικα αυτο εχω. Οικονομικοι και ταυτοχρονα καλοι για τα λεφτα τους ειναι και οι hp. Απορριπτω το netbook. Καλο μεν αλλα δεν ειναι για μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fdLP.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fdLP. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εγω παλι προτεινω Acer , δειτε αυτο που προτεινα , μια χαρα μαρκα και κραταει.. τουλαχιστον για μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophitian

Νεοφερμένος

Ο sophitian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πάντως τα Netbook είναι λίγο αργά ακόμη. Ψιλοσέρονται συγκριτικά με ένα καλο Laptop
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Και θα παραμείνουν αργά σε σχέση με τα laptop γιατί είναι άλλος ο στόχος τους (πολύ χαμηλή κατανάλωση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Και θα παραμείνουν αργά σε σχέση με τα laptop γιατί είναι άλλος ο στόχος τους (πολύ χαμηλή κατανάλωση).

Εδώ είσαι λάθος:nono:Εχω notebook(μοντέλο του multirama,μαρκας δεν ξέρω) και είναι τρομερός.Αυτο είναι εδω και δεν κολλάει πουθενά!:no1:Και οσοι φίλοι μου το έχουν πάρει(2 βασικά) ειναι ευχαριστημένοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Helena009

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλημέρα!
Ψάχνω κι εγώ έναν φορητό για απλά εργασίες όχι σπουδαία πράγματα(office,internet άντε και για καμιά ταινία) και σχετικά οικονομικό.
Έχετε να προτείνετε κάποιον;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κ εγώ για τέτοια χρήση το θέλω.κ μάλλον για καθημερινή χρήση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εδώ είσαι λάθος:nono:Εχω notebook(μοντέλο του multirama,μαρκας δεν ξέρω) και είναι τρομερός.Αυτο είναι εδω και δεν κολλάει πουθενά!:no1:Και οσοι φίλοι μου το έχουν πάρει(2 βασικά) ειναι ευχαριστημένοι!
Αν δεις εδώ: https://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html
ο Atom N270 είναι περίπου 4 φορές πιο αργός απο τον επεξεργαστή που έχω στο αρχαίο laptop μου (Core 2 Duo T5600 @ 1.83GHz) κι αυτό σε παρόμοια συχνότητα ρολογιού (1.6GHz είναι ο Atom). Είναι διαφορετική η φιλοσοφία του, πολύ πιο απλοϊκή προσέγγιση απο άποψης αρχιτεκτονικής. Για τις δουλειές για τις οποίες προορίζεται ένα netbook, προφανώς φτάνει και περισσεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnsonb

Νεοφερμένος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ο atom από επιδόσεις είναι γτπ.
Δεν είναι οι επιδόσεις ο σκοπός του,αλλά η κατανάλωση ενέργιας,γι'αυτό κρατάει και η μπαταρία 5ωρο η standar στα netbooks.

Και έναν celeron mobile 359 με dothan πηρήνα απ'το 2005 να βάλεις,στην ίδια συχνότητα θα τον πατάει τον atom,σε superpi,3dmark,pcmark και με ότι bench τα τεστάρεις.

Στο θέμα μας τώρα...

Μέχρι 500ε notebook για ελαφρά games (κάνα fifa κτλ),browsing,msning:hp compaq presario c792ev (αν το βρείτε),ή HP Compaq Presario CQ60-300ev

Μέχρι 1000κάτι ευρώ που να κάνει τα πάντα:HP Pavilion dv5-1299ev

Netbook:Acer Aspire One D150X ή Asus EEE Pc 1000H
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Helena009

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ο atom από επιδόσεις είναι γτπ.
Δεν είναι οι επιδόσεις ο σκοπός του,αλλά η κατανάλωση ενέργιας,γι'αυτό κρατάει και η μπαταρία 5ωρο η standar στα netbooks.

Και έναν celeron mobile 359 με dothan πηρήνα απ'το 2005 να βάλεις,στην ίδια συχνότητα θα τον πατάει τον atom,σε superpi,3dmark,pcmark και με ότι bench τα τεστάρεις.

Στο θέμα μας τώρα...

Μέχρι 500ε notebook για ελαφρά games (κάνα fifa κτλ),browsing,msning:hp compaq presario c792ev (αν το βρείτε),ή HP Compaq Presario CQ60-300ev

Μέχρι 1000κάτι ευρώ που να κάνει τα πάντα:HP Pavilion dv5-1299ev

Netbook:Acer Aspire One D150X ή Asus EEE Pc 1000H

Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnsonb

Νεοφερμένος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Χαρά μου.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
θελεις λαπτοπ ή νετμπουκ? αν δεν ξερεις τη διαφορα ψαξτω στο γκουγλη. Πλεον τα νετμπουκ ειναι ισαξια με τα λαπτοπ σε επιδοσεις...
Τι λες? Εγώ έχω λαπτοπ και η μικρή μου αδερφή νετμπουκ.
Εγώ έχω το Acer Aspire 6935 και αυτή έχει το Acer Aspire One.
Καμία σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εγώ έχω λάπτοπ το έχω εδω και 4 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένη.Είναι πολύ χρήσιμοι .Η καλύτεροι είναι της Toshiba και hp:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Helena009

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εγώ έχω λάπτοπ το έχω εδω και 4 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένη.Είναι πολύ χρήσιμοι .Η καλύτεροι είναι της Toshiba και hp:no1:

ποιο εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εμένα δεν μου έκανε 400 ο δικός μου είχε 1400.Με 400 μόνο μπορείς να πάρεις palmtop.Γεια palmtop θα σου συνιστούσα HP :ban:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Εμένα δεν μου έκανε 400 ο δικός μου είχε 1400.Με 400 μόνο μπορείς να πάρεις palmtop.Γεια palmtop θα σου συνιστούσα HP :ban:
Μάλλον έχετε μπερδέψει laptop/paltop/netbook κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Έχω της Toshiba satelite A400
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top