Διάφορα προβλήματα με το Nero

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Χωρίς να μου βγάζει κανένα μήνυμα λάθους ή οτιδήποτε σχετικό, (παλιά θυμάμαι να με προειδοποιεί για long filenames και joliet...something) ξεκινάω να καίω, φτάνει μέχρι κάποιο σημείο και μετά κολλάει και δε πάει παρακάτω. Μπορεί να κολλήσει στο 10% στο 80% ...οπουδήποτε.
Αναγκάζομαι να κλείσω το nero από τον task manager όταν συμβαίνει αυτό και για να βγάλω το CD/DVD από μέσα, πρέπει να κάνω reboot.

Έχω ανακαλύψει πως αν κοντύνω λίγο τα filenames, γράφει κανονικά, αλλά σήμερα έχω πολλά folders και υποfolders και δεν αντέχω να τα ελέγξω ένα-ένα.. :(

Μήπως υπάρχει κάποια επιλογή που να μην επιρρεάζει την εγγραφή, το μέγεθος των filenames?

Χελπ! :mad: :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
1) Θα σου συνιστουσα να βαλεις την εκδοση 7...
2) Μπορει να φταιει και το recorder σου
3) Το nero αν παρατηρησει χαρακτηρες πανω απο το επιτρεπτο οριο σε ενα ονομα αρχειου σε ενημερωνει. Και δεν νομιζω να εχεις τοσους υποφακελους που να ξεπερνας τα ορια που σου επιτρεπουν οι συνθεσεις joliet...

Κοιταξε στις επιλογες του burning rom, μηπως εχεις απενεργοποιησει κατι σχετικο με τα joliet.

Μpορει οταν πας να γραψεις μια νεα συνθεση να μην εχεις μαρκαρει την επιλογη
"Αποδοχη περισσοτερων χαρακτηρων απο 64 στα ονοματα joliet" Στις επιλογες ISO.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Juan

Νεοφερμένος

Ο Juan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγώ πάλι θα σου συνιστούσα να προσπαθήσεις να επιδιορθώσεις το Nero 6 και να ΜΗΝ βάλεις το 7. Διάβασε όλο το inet. Όλοι λένε ότι είναι χειρότερο το 7. Και γω το δοκίμασα για ένα 2ήμερο και γύρισα στα παλιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
+1 στην άποψη του Juan! Το 7 (δεν ξέρω για την τελευταία έκδοση και ούτε θα μπω στη διαδικασία να ψάξω καν!) είναι μακράν το πιο προβληματικό από όλες τις εκδόσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Μαλλον εχετε μεινει πισω... Απο την εκδοση 7.5 που ηταν και και η μεγαλυτερη διορθωμενη εκδοση ειναι πιο σταθερο απο ποτε.

Μεχρι και την 7.3 ειχα τρελα προβληματα, κυριως με το nero media center και nero scout που με οδηγησαν παλι στην καλη γνωριμη 6.6 μεχρι που βγηκε η 7.5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aριβως αυτο που λεει ο songless στο τελευταιο του ποστ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά. Για την ώρα το έκαψα UDF Ανάθεμα κι αν ξέρω τι προβλήματα θα μου δημιουργήσει αυτό...αλλά κάηκε μια χαρά εκτός από 2-3 filenames που τους άλλαξε τα φώτα.

Το 7 το έχουμε στη δουλειά. Καλό είναι, δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα, απλά είμαι της άποψης: ό,τι λειτουργεί, καλύτερα μην το πειράζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ας πω και εγώ ένα πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε πριν λίγο. Καθώς έγραφα ένα DVD μου έβγαλε τα παρακάτω μηνύματα. Το DVD όμως δουλεύει αλλά λιγάκι αργά. Να το ξανά γράψω ή δεν είναι κάτι σημαντικό;

nero.gif
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Log.txt
    9.7 KB · Εμφανίσεις: 253

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top