1η Ιουλιου:H Eλλαδα σβηνει το τσιγαρο

Ειστε συμφωνοι με την απαγορευση του καπνισματος στους κλειστους χωρους;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Υπερ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κατα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εχω αποψη

    Ψήφοι: 0 0.0%

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Συμφωνώ αλλά και το κάπνισμα έχει αποδειχτεί βλαβερό και για τους παθητικούς καπνιστές:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Παραβιάζεται όμως η προσωπική ελευθερία του καπνιστή.Αν ο άλλος γουστάρει να καπνίσει όταν είναι έξω με ποιο δικαίωμα του το απαγορεύεις;
Ας μην το πλησιάζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Tι λες ωρέ νίκο?:P Άμα ο άλλος θέλει να καπνίσει δεν καταπατεί το δικαίωμα του μη-καπνιστή για δικαίωμα στην υγεία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Aφου περιορίζει εμένα πώς να μην με ενοχλεί.Πρέπει ντε και καλά να αναπνέω τον καπνό του καθένα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iasonsea

Νεοφερμένος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Παραβιάζεται όμως η προσωπική ελευθερία του καπνιστή.Αν ο άλλος γουστάρει να καπνίσει όταν είναι έξω με ποιο δικαίωμα του το απαγορεύεις;
Ας μην το πλησιάζεις.

Το να μην το πλησιάζεις είναι πρακτικά αδύνατο... Εγώ πιστεύω ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να μην αναπνέει ούτε ένα νανογραμμάριο νικοτίνης αν αυτός δεν το θέλει και δεν είναι σωστό να του επιβάλλουν οι καπνιστές να αναπνέει τον καπνό τους τη στιγμή μάλιστα που σύμφωνα με έρευνες μπορεί να προκληθούν μέχρι και θάνατοι από το παθητικό κάπνισμα.

Εγώ, φυσικά και είμαι υπέρ του μέτρου αλλά δεν ξέρω πόσο θα εφαρμοστεί και πώς ακριβώς θα γίνονται οι έλεγχοι (αν γίνονται περιστασιακά τότε είναι πολύ πιθανό μετά από κάποιο καιρό να επανέλθει η τωρινή κατάσταση).
Τι να πω ελπίζω στο καλύτερο! :xixi:
Είδωμεν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το δικαίωμά μου να προστατέψω την υγεία μου είναι πολυτιμότερο απ'το δικαίωμα του καπνιστή ν'απολαύσει ένα τσιγάρο δίπλα μου. Είμαι υπέρ.
Διαφωνώ με ωχαδερφισμούς τύπου "έλα μωρέ, σιγά μην εφαρμοστεί". Στο χέρι του καθενός είναι και δεν καταλαβαίνω ποια ακριβώς είναι η διαφορά της Ελλάδας με την Ιταλία, που εκεί εφαρμόζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Υπέρ και από Σεπτέμβριο το κολλάμε έξω από το γραφείο των καθηγητών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Συμφωνώ αλλά και το κάπνισμα έχει αποδειχτεί βλαβερό και για τους παθητικούς καπνιστές:)

Συγκεκριμένα, ΠΙΟ βλαβερό για τους παθητικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Παραβιάζεται όμως η προσωπική ελευθερία του καπνιστή.Αν ο άλλος γουστάρει να καπνίσει όταν είναι έξω με ποιο δικαίωμα του το απαγορεύεις;
Ας μην το πλησιάζεις.
H δικη μου προσωπικη ελευθερια ομως παραβαιζεται οταν καποιος καπνιζει γιατι θετει σε κινδυνο τη δικη μου υγεια.
Αν ειναι ετσι,τοτε γιατι να μην εχει ο καθενας το δικαιωμα να εισβαλει με ενα οπλο σε δημοσιο χωρο και να μας σκοτωσει ολους;Με τη λογικη που εχεις εσυ,αν του το απαγορευσουμε θα παραβιαστει η προσωπικη του ελυθερια.
-----------------------------------------
Το δικαίωμά μου να προστατέψω την υγεία μου είναι πολυτιμότερο απ'το δικαίωμα του καπνιστή ν'απολαύσει ένα τσιγάρο δίπλα μου. Είμαι υπέρ.
Διαφωνώ με ωχαδερφισμούς τύπου "έλα μωρέ, σιγά μην εφαρμοστεί". Στο χέρι του καθενός είναι και δεν καταλαβαίνω ποια ακριβώς είναι η διαφορά της Ελλάδας με την Ιταλία, που εκεί εφαρμόζεται.
Συμφωνω απολυτως σε ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Υπέρ φυσικά.
Σε μια κατά τα άλλα δημοκρατική κοινωνία,είναι τουλάχιστον κοροϊδία το να μιλάμε για καταπάτηση των δικαιωμάτων του καπνιστή,όταν εδώ και τόσα χρόνια οι μη καπνιστές εισπνέουν τόσο καπνό με το ζόρι.

Παραβιάζεται όμως η προσωπική ελευθερία του καπνιστή.Αν ο άλλος γουστάρει να καπνίσει όταν είναι έξω με ποιο δικαίωμα του το απαγορεύεις;
Ας μην το πλησιάζεις.

Να μην πλησιάσω ποιον;Τον καπνιστή;Αυτός έρχεται στο διπλανό τραπέζι,στο μαγαζί που πήγα και καπνίζει επιδεικτικά φυσώντας όλο τον καπνό πάνω μου.Ελευθερία και δικαιοσύνη,ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Παραβιάζεται όμως η προσωπική ελευθερία του καπνιστή.Αν ο άλλος γουστάρει να καπνίσει όταν είναι έξω με ποιο δικαίωμα του το απαγορεύεις;
Ας μην το πλησιάζεις.

Ο νόμος, όμως, έχει να κάνει με εσωτερικούς κλειστούς χώρους και όχι με εξωτερικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Στο χέρι του καθενός είναι και δεν καταλαβαίνω ποια ακριβώς είναι η διαφορά της Ελλάδας με την Ιταλία, που εκεί εφαρμόζεται.

εκεί έχω δει σε κάθε πολυκατοικία και δημόσιο χώρο έχει ταμπέλα "απαγορεύεται το κάπνισμα" με τον νόμο της και τα 275? πρόστιμο, και δεν αστειεύονται καθόλου...

ΥΠΕΡ. μετράω τις μέρες μία-μία που θα αναπνέουμε καθαρό αέρα.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, το Vietato Fumare βαριέσαι να το βλέπεις στην Ιταλία. Αλλά εκεί έχει εφαρμοστεί, εδώ δεν έχει εφαρμοστεί ακόμα. Υποθέτω να μπουν οι πινακίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γι'αυτό τα πεζοδρόμια είναι γεμάτα γόπες.:P
Πάντως ένα μπαρ που πήγα,στην Ρώμη (αν και δεν νομίζω να είναι το μοναδικό) είχε έξω στην πόρτα και ένα μεγάλο,όρθιο σταχτοδοχείο.Οργανωμένα πράγματα δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μόνο δύο είναι κατά???:!::'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Έλα να γινόμαστε πολλοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Είμαι αντίθετος στο να απαγορεύετε, δεν μου ακούγετε καλά.Σε λίγο θα μας απαγορεύσουν και να κλ@\/ου|\/|ε:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Έλα να γινόμαστε πολλοί.
Δεν ειναι αστειο.Και γιατι να γινετε πολλοι.Για να καταστρεψετε την υγεια οσο το δυνατων περισσοτερων ανθρωπων;Εχεις σκεφτει ποτε πως απο την αναισθησια μερικων καπνιστων εχουν πεθανει ανθρωποι που δεν εβαλαν ποτε τσιγαρο στο στομα τους και τους στερηθηκαν οι οικογενειες τους και τα κοντινα τους προσωπα;
Με καποια πραγματα δεν παιζουμε λοιπον.
-----------------------------------------
Είμαι αντίθετος στο να απαγορεύετε, δεν μου ακούγετε καλά.Σε λίγο θα μας απαγορεύσουν και να κλ@/ου|/|ε:mad:
Ουτε εγω αισθανομαι καλα να βρισκομαι σε ενα χωρο στον οποιο καπνιζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τα τριτοκοσμικά δείγματα υποκουλτούρας πρέπει να απαγορεύονται, είτε αρέσει σε κάποιους, είτε όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top