1η Ιουλιου:H Eλλαδα σβηνει το τσιγαρο

Ειστε συμφωνοι με την απαγορευση του καπνισματος στους κλειστους χωρους;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Υπερ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κατα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εχω αποψη

    Ψήφοι: 0 0.0%

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Υ.Γ. Για το αλκοολ σε ανήλικους εννοώ..

Κρου για μένα είναι αντίστοιχα "προβλήματα"..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο. Αν θέλεις να συζητήσουμε για το αλκοόλ σε ανηλίκους ή για τα ναρκωτικά σε ανηλίκους, να μιλήσουμε, αλλά αυτό είναι εντελώς άσχετο απ'το παθητικό κάπνισμα που επιχειρείται να σταματήσει με το νόμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Τόσα χρόνια δεν λέγατε τπτ...
Για τα σκουπίδια τπτ..
Για το αλκοόλ τπτ..
Εγω για το τσιγαρο εχω διαμαρτυρηθει επανειλημενα.
Τα σκουπιδια μου δεν τα πεταω απο δω κι απο κει.
Και το αλκοολ,αν το πινει καποιος αλλος εμενα δεν μου κανει κακο.
Το θεμα δεν ειναι να μην καπνιζετε,το θεμα ειναι να μην καταστρεφετε την υγεια των αλλων που δεν σας φταινε σε τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Το κράτος πρέπει να κάνει ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΗ για να φτάσει τα ευρωπαικά κράτη..αυτό θέλω να πω..τεσπα την κάνω,θα απαντήσω οταν μπορέσω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Υ.Γ. Για το αλκοολ σε ανήλικους εννοώ..

Κρου για μένα είναι αντίστοιχα "προβλήματα"..

Για ολους ειναι προβληματα, κ ειναι θετικο που κοιταν να τα λυσουν. Και για το αλκοολ κ τσιγαρα σε ανηλικους εχουν βγαλει ανακοινωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μα αν το αλκοολ κανει κακο μονο σε αυτον που πινει ενω το καπνισμα κανει σε ολους.Ειναι τοσο δυσκολο να το καταλαβεις αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το κράτος πρέπει να κάνει ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΗ για να φτάσει τα ευρωπαικά κράτη..αυτό θέλω να πω..τεσπα την κάνω,θα απαντήσω οταν μπορέσω..

Σε όλη την Ευρώπη τα ίδια όρια υπάρχουν στο ποτό. Και στις άλλες χώρες μη νομίζεις ότι πίνουν λιγότερο απ'την Ελλάδα, ούτε οτι παίρνουν λιγότερα ναρκωτικά. Τσιγάρο όπου να'ναι, γράφοντας τους άλλους στα παπάρια μας, όμως, είναι ελληνικό, κυρίως (όχι μόνο) φαινόμενο.
Ps, και στην τελική κάποιος που παίρνει ναρκωτικά ή πίνει, για όσα πάθει, έχει την πλήρη ευθύνη. Δεν ενοχλεί κανέναν. Δεν συμβαίνει όμως το ίδιο με το παθητικό κάπνισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μπράβο επιτέλους και η Ελλάδα παίρνει μέρος σε τέτοιου είδους ενέργειες!!!Το παθητικό κάπνισμα είναι πολύ πιο βλαβερό από ότι το κανονικό.Είναι κρίμα να αρρωσταίνουν νέοι άνθρωποι που είναι μη καπνιστές από καρκίνο και άλλες αρρώστειες επειδή δεν έχει επιλογή όταν βρίσκεται σε κλειστούς χώρους να υποστεί την βλαβερή αυτή συνήθεια.Κάθε χρόνο 700 άτομα πεθαίνουν από το παθητικό κάπνισμα.Ήρθε η στιγμή να μπεί ένα τέλος..
Στην Ελλάδα η γενικά σε όλο τον κόσμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
To παθητικό κάπνισμα πως ακριβώς είναι πιο βλαβερό από το κανονικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
To παθητικό κάπνισμα πως ακριβώς είναι πιο βλαβερό από το κανονικό;
Δεν ξέρω αν είναι έγκυρη,αλλά την απάντηση τη θυμήθηκα από ένα reading των αγγλικών που είχα κάνει πριν κάνα 5μηνο:D(Είχε ως πηγή το περιοδικό Science).

Συγκεκριμένα,έλεγε ότι οι παθητικοί καπνιστές βλάπτονται περισσότερο,γιατί δέχονται τόσο τον καπνό του φλεγόμενου τσιγάρου,όσο και τον καπνό που εξάγει ο καπνιστής(όταν ξεφυσάει:P).Αντίθετα,ο καπνιστής εισπνέει μόνο τον καπνό από το τσιγάρο.

(Με κάθε ενδοιασμό τα παραπάνω:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Υπέρ με τα 1000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
To παθητικό κάπνισμα πως ακριβώς είναι πιο βλαβερό από το κανονικό;
Οι καπνιστες ρουφανε τον καπνο που φιλτραρεται απο το φιλτρο το οποιο οσο να πεις κατι κραταει. Αντιθετα οι παθητικοι καπνιστες εισπνεουν περισσοτερο τον καπνο που δεν φιλτραρεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Σε όλη την Ευρώπη τα ίδια όρια υπάρχουν στο ποτό. Και στις άλλες χώρες μη νομίζεις ότι πίνουν λιγότερο απ'την Ελλάδα, ούτε οτι παίρνουν λιγότερα ναρκωτικά. Τσιγάρο όπου να'ναι, γράφοντας τους άλλους στα παπάρια μας, όμως, είναι ελληνικό, κυρίως (όχι μόνο) φαινόμενο.
Ps, και στην τελική κάποιος που παίρνει ναρκωτικά ή πίνει, για όσα πάθει, έχει την πλήρη ευθύνη. Δεν ενοχλεί κανέναν. Δεν συμβαίνει όμως το ίδιο με το παθητικό κάπνισμα.
Κοίτα σε κλειστούς χώρους το δέχομαι...αλλά γιατί δεν φτιάχνουν αίθουσες για καπνιστές κτλ??

Εγω για το αλκοολ και τα ναρκωτικά απευθύνομαι στους ανήλικους..οι ανήλικοι μπορεί να μην ξέρουν πόσο κακό κάνουν αυτά τα πράγματα..γιατί δεν κάνει το κράτος κάτι γι'αυτά τα παιδιά??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Το αλκοολ δεν κανει κακο σε ολους,μονοι σε αυτον που πινει.Ποσες φορες θα το πουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Βρε το ξέρω αυτό...άλλο λέω..

Πχ στα Μπαρ που απαγορεύεται το αλκοολ για τους ανήλικους...αλλά πάντα τους δίνουν ποτά αυτοί που έχουν τα μπαρ..το κράτος τι κάνει γι'αυτό?Γιατί δεν κάνει έρευνες στα μπαρ κτλ?

Δεν κολλάει τώρα το αλκοολ με το κάπνισμα..απλά λέω κάποια πραγματα με αντίστοιχα προβλήματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Βρε το ξέρω αυτό...άλλο λέω..

Πχ στα Μπαρ που απαγορεύεται το αλκοολ για τους ανήλικους...αλλά πάντα τους δίνουν ποτά αυτοί που έχουν τα μπαρ..το κράτος τι κάνει γι'αυτό?Γιατί δεν κάνει έρευνες στα μπαρ κτλ?

Δεν κολλάει τώρα το αλκοολ με το κάπνισμα..απλά λέω κάποια πραγματα με αντίστοιχα προβλήματα..
To οτι δεν εχει παρει ακομα το κρατος μετρα για το αλκοολ δε σημαινει πως δεν πρεπει να παρει για το τσιγαρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Το θέμα είναι να πάρει ΚΑΙ για το αλκοολ σε ανήλικους κτλ..

και να φτιάξει αίθουσες κτλ σε κάποιους που είναι πολύ εθισμένοι στο κάπνισμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Και οι 2 μου γονείς καπνίζουν ανέκαθεν.
Και να εφαρμοστεί για μένα ο νόμος δεν με απασχολει.
Στο σπίτι δεν περνάει αυτος ο νόμος.
Έχω φάει πολύ καπνό και εγώ και η μικρή μου αδερφή οπότε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gtdead

Νεοφερμένος

Ο Gtdead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Κοίτα σε κλειστούς χώρους το δέχομαι...αλλά γιατί δεν φτιάχνουν αίθουσες για καπνιστές κτλ??

Red/Green Area δεν βολέυει. Υπήρχε παλιά και δεν δούλεψε. Απλά βοηθάει τους σχιζοφρενείς να έχουν περισσότερα προβλήματα.

οι ανήλικοι μπορεί να μην ξέρουν πόσο κακό κάνουν αυτά τα πράγματα..γιατί δεν κάνει το κράτος κάτι γι'αυτά τα παιδιά??

Και δεν θα έχει αποτέλεσμα και στην τελική δεν κάνουν και τόσο κακό όσο νομίζουμε. Σπάνια βλέπεις παιδί με καλή ανατροφή να πέφτει θύμα των ναρκωτικών. Τώρα το αλκόολ είναι άλλη περίπτωση. Εμένα πάντα με άφηναν να πιω όσο θέλω και όποτε θέλω παίρνω ένα τσιγάρο και καπνίζω με τον πατέρα μου. Αν πεις στο παιδί "ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΕΙΣ", έχασες το παιχνίδι ως γονιός, και έδειξες πως δεν έχεις ιδέα πως να χειρίζεσαι θέματα. Όχι μόνο το παιδί σου θα σε παρακούσει λόγο της φύσης της ηλικίας, αλλά δεν θα στο πει ποτέ. Αν όμως δώσεις του δώσεις ένα τσιγάρο και τους πεις "εμπρός καπνισέ το εδώ μπροστά μου" δεν πρόκειται να το κάνει. Ωραίο πράγμα η εφηβεία αν μη τι άλλο.

Ο θείος μου ήταν τέτοιος. Όλη την ώρα μας έκανε τον έξυπνο και μας έλεγε "βλέπω από τα δόντια σας αν καπνίζετε" και του απαντούσα "θες να δεις και τον κώλο μου να μου πεις αν τον παίρνω?"

Το πρόβλημα δεν είναι το αλκόολ αλλά οι μπόμπες. Αναρωτήθηκε ποτέ κανείς γιατί ακόμα και οι "φλώροι" έπιναν gordon's space πριν 3-4 χρόνια?

Στο σπίτι δεν περνάει αυτος ο νόμος.

Όπου δεν περνάει ο νόμος περνάει η γκρίνια. Αν όντως έχεις πρόβλημα γκρίνιαζε κάθε φορά που καπνίζουν γύρω σου και θα το ελαττώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top