1η Ιουλιου:H Eλλαδα σβηνει το τσιγαρο

Ειστε συμφωνοι με την απαγορευση του καπνισματος στους κλειστους χωρους;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Υπερ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κατα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εχω αποψη

    Ψήφοι: 0 0.0%

azzuro

Νεοφερμένος

Η azzuro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Yπερ.
Έχεις κάθε δικαίωμα να καταστρέφεις την υγεία σου, αλλά όχι την υγεία οποιυδήποτε άλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
τώρα ; είναι πλέον αργά τα πνευμονια μου εχουν ρουφηξει τοση καπνα οσο ενος καπνιστη ..
Και να είστε σιγουροι οτι δεν το κανουν επειδη ενδιαφερονται για την υγεια του λαου μας [...] αλλα επειδη κανουμε ζημία στα ασφαλιστικά ταμεία ;)

Το ένα φέρνει το άλλο, δεν είναι ανεξάρτητα. Η καλή δημόσια υγεία εξοικονομεί λεφτά απ'την περίθαλψη και τα ταμεία και η καλή οικονομική κατάσταση του κράτους και των ταμείων μπορεί να εξασφαλίσει την υγεία για πραγματικά σοβαρά περιστατικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Yπερ.
Έχεις κάθε δικαίωμα να καταστρέφεις την υγεία σου, αλλά όχι την υγεία οποιυδήποτε άλλου.


+1:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Θα έλεγα ότι στο θέμα πρέπει να μπει ένα ερωτηματικό. Η Ελλάδα σβήνει το τσιγάρο? Μάλλον θα είναι μια ακόμη παταγώδης αποτυχία του σύγχρονου ελληνικού κράτους να εφαρμόσει την κοινοτική νομοθεσία. Και το ερώτημα είναι: Τελικά ποιος θα έχει το θάρρος να αναφέρει τυχόν παραβάσεις της νομοθεσίας? Αν ενεργοποιηθούμε, τελικά θα σβήσει το τσιγάρο, ειδάλλως... δεν νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Θα έλεγα ότι στο θέμα πρέπει να μπει ένα ερωτηματικό. Η Ελλάδα σβήνει το τσιγάρο? Μάλλον θα είναι μια ακόμη παταγώδης αποτυχία του σύγχρονου ελληνικού κράτους να εφαρμόσει την κοινοτική νομοθεσία. Και το ερώτημα είναι: Τελικά ποιος θα έχει το θάρρος να αναφέρει τυχόν παραβάσεις της νομοθεσίας? Αν ενεργοποιηθούμε, τελικά θα σβήσει το τσιγάρο, ειδάλλως... δεν νομίζω...
Εγω.:P
Γιατι δεν αρκει να πειρμενουμε να εφαρμοστει αλλα συμβαλλουμε κι εμεις στην εφαρμογη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Πώς τις αναφέρουμε δηλαδή; Παίρνουμε τηλέφωνο την αστυνομία επειδή κάποιος καπνίζει;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Ρουφιανιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Πώς τις αναφέρουμε δηλαδή; Παίρνουμε τηλέφωνο την αστυνομία επειδή κάποιος καπνίζει;:P
"Κυριε αστυνομε, ο διπλανος μου καπνιζει. Καντε εφοδο και συλλαβετε τον παραυτα". :P Λιγο περιεργο μου ακουγεται, σε λιγο θα στελεχωθουν και ειδικες ομαδες της αστυνομιας που θα ψαχνουν για παρανομους καπνιστες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ρουφιανιές.
Εχω δικαιωμα να προστατευσω την υγεια μου και ας λεει ο καθε κομπλεξικος οτι θελει.Εσενα σε ενοχλουν οι μεταναστες εμενα το τσιγαρο.Γουστα ειναι αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
[off-topic]Εμένα οι μετανάστες δεν με ενοχλούν απλώς υποστήριζω ορισμένα πράγματα που αντιτίθονται στη δικιά σου ιδεολογία.Όπως είπες και εσύ γούστα είναι αυτά[off-topic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Έλα μωρέ, θα γυρνάς και θα του λες "σβηστο" κι αν δεν θέλει και είσαι σε καφετέρια πχ. καλείς τ'αφεντικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κι αν το αφεντικό δεν τον αναγκάσει να το σβήσει, σε ποιόν απευθύνεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Aκριβως.Αλλιως τους κανεις μια καταγγελια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μεχρι να κανεις την καταγγελια κλπ κλπ, θα εχεις εισπνευσει ολο το ντουμανι. :P Εκτος και αν μετα ο συγκεκριμενος φοβηθει ας πουμε και δεν το ξανακανει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Τότε μπουκάρουν τα ΜΑΤ και τον πλακώνουν στο ξύλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Πώς τις αναφέρουμε δηλαδή; Παίρνουμε τηλέφωνο την αστυνομία επειδή κάποιος καπνίζει;:P
Σε εχω για αρκετα εξυπνο για να καταλαβεις και μονος σου πως δεν ειναι αναγκη να δινεις λαβη σε μερικους για να στηριξουν τα ανουσια επιχειρηματα τους.
Ανουσια τα θεωρω επειδη δεν μπορουν να τα διακαιολογησουν ικανοποιητικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ρουφιανιές.

Μμμ... Δε νομίζω ότι η αστυνομία θα έχει τη δυνατότητα να απαντά σε τόσα πολλά τηλεφωνήματα:P. Αλλά δεν είναι ρουφιανιά. Εγώαηδιάζω απίστευτα με την παραμικρή υποψία της μυρωδιάς του καπνού. Απλώς μου φέρνει αναγούλα. Ενοχλεί. Θα πρέπει να το υποστώ αυτό;

"Κυριε αστυνομε, ο διπλανος μου καπνιζει. Καντε εφοδο και συλλαβετε τον παραυτα". :P Λιγο περιεργο μου ακουγεται, σε λιγο θα στελεχωθουν και ειδικες ομαδες της αστυνομιας που θα ψαχνουν για παρανομους καπνιστες. :P

Ή θα βάζουν τους πυροσβέστες να τα σβήνουν:P.

Έλα μωρέ, θα γυρνάς και θα του λες "σβηστο" κι αν δεν θέλει και είσαι σε καφετέρια πχ. καλείς τ'αφεντικό.

Ναι, και για απάντηση θα παίρνεις την εξής: "Άντε..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μεχρι να κανεις την καταγγελια κλπ κλπ, θα εχεις εισπνευσει ολο το ντουμανι. :P Εκτος και αν μετα ο συγκεκριμενος φοβηθει ας πουμε και δεν το ξανακανει...
Και για σενα το ιδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Σε εχω για αρκετα εξυπνο για να καταλαβεις και μονος σου πως ειναι αναγκη να δινεις λαβη σε μερικους για να στηριξουν τα ανουσια επιχειρηματα τους.
Ανουσια τα θεωρω επειδη δεν μπορουν δεν μπορουν να τα διακαιολογησουν ικανοποιητικα.

Δεν είναι ανάγκη να δώσω εγώ λαβή για να αναπτυχθούν επιχειρήματα. Το ερώτημα το έθεσα, για να δείξω ότι είναι πολύ δύσκολο να ελεγχθεί το κάπνισμα, όταν ο ίδιος ο κόσμος είναι ασυνείδητος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Για μενα τουλαχιστον, νομιζω οτι και ο πιο χαζος μπορει να καταλαβει οτι κανω χιουμορ. :P Νομιζω οτι χρειαζεται και λιγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top