Ιδέες και προτάσεις για δώρα

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Βρε παιδιά έλεος..... Μην παίρνετε στις μαμάδες σας δώρα για το σπίτι..... Γιατί στον μπαμπά πουλόβερ και στη μαμά τηγάνι? Αδικία δεν είναι?
Πάρτε της ένα άρωμα, μια σατέν νυχτικιά για τρελές νύχτες με τον μπαμπά, καλλυντικά, ένα βιβλίο, αλλά όχι "κάτι για το σπίτι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Της μάμας μου αυτά της αρέσουνε, τι να κάνουμε τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
ΤΙ να σας πω, εδώ έχει διάφορα περίεργα μακαρονάκια...!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
στα σουπερμάρκετ;;; ποπο βρε γιδάκι πραγματικά υπέροχη ιδέα αλλά σπάω το κεφάλι μου να δω από που θα τα πάρω!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, θέλει σκέψη... :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Της μάμας μου αυτά της αρέσουνε, τι να κάνουμε τώρα?

Δηλαδή ανάμεσα στο αγαπημένο της άρωμα και ένα σουρωτήρι/κατσαρόλα/βάζο/μπιμπελό θα επιλέξει το δεύτερο? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Το αγαπημένο της άρωμα εκτός του οτι είναι πανάκριβο και δεν έχω χρήματα να της αγοράσω, το έχει ήδη αγοράσει εκείνη. Εντάξει δε θα της πάρω κατσαρόλες, κανένα βαζάκι,/μπολάκι περίεργο χριστουγενιάτικο σκέφτομαι να της πάρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Γιεπ τα δωράκια τα έχω ψωνίσει ήδη κι έτσι έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Πρώτη χρονιά που το κάνω αυτό συνήθως τρέχω τλτ στιγμή,μα φέτος λογω ταξιδιού έξω λίγο πριν τις γιορτές αγόρασα τα πάντα απο εκεί.
Το γέλιο είναι που οι περισσότεροι περιμένουν να τους φέρεις δωράκι απέξω με αφορμή το ταξίδι, έτσι αγόρασα καμμιά δεκαριά μπρελόκ πύργος του άιφελ και τους τα μοίρασα λέγοντας "κοίτα τι σου έφερα απο το Παρίσι":P
Ευτυχώς είχαν την διακριτικότητα να μην ξυνίσουν τα μούτρα τους αλλά μια απογοήτευση απο μέσα τους την είχαν, τα πραγματικά τους όμως δώρα (αν και όχι πολύ πρωτότυπα) είναι τα εξής:

Γιαγιά: Σκουφάκι και ασορτί γαντάκια
Μπαμπάς: Κασκώλ και τζάκετ + τεράστια κούπα Μίκυ
Μαμά: jadore 100ml αρωμα σε συσκευασία δώρου με body lotion, αφρόλουτρο και τσαντάκι + τεράστια κούπα Μίνι
Αδερφός: Νεανικό τζάκετ και πουλόβερ + παζλ 3.000 κομμάτια Μόνα Λίζα(γιατί του αρέσει η ζωγραφική αλλά σιχαίνεται τα παζλ και θα μου το φέρει στο κεφάλι και το ξέρω, αλλά έχουμε καιρό να μαλώσουμε και μου έχει λείψει)
Κολλητός 1: higher energy του dior σε συσκευασία δώρου με body lotion και αφρόλουτρο + ξυπνητήρι Μίκυ
Κολλητός 2: επίσης higher energy + παντόφλες Πλούτο
Κολλητή: Τσαντάκι ώμου και εσάρπα + μεγάλη κούπα Τσιπ και Ντέηλ
Σε όλα τα μικρά ανηψάκια:Διάφορα κουκλάκια Ντίσνευ
Στους γονείς τους:Επειδή μετά απο όλα αυτά έμεινα άφραγκη κυρίως μικροπράγματα για το σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
θα μου δώσει κανείς καμια πρωτότυπη ιδέα για το αμορρ;;;; (έχω ξεμείνει από ιδέες πια)!:mad: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Στους Γιους μου θα δωσω απο 250? να παρουνε οτι θελουν, στο ετερον μισο θα της κανω δωρο το ταξιδι στην Αφρικη, και στην πρωην γυναικα μου θα δωσω ενα ωραιοτατο ΦΤΥΣΙΜΟ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
θα μου δώσει κανείς καμια πρωτότυπη ιδέα για το αμορρ;;;; (έχω ξεμείνει από ιδέες πια)!:mad: :hmm:


Γιατί δεν του φτιάχνεις ή ζωγραφίζεις κάτι;

Ή: https://www.e-steki.com/forum/showthread.php?p=147427#post147427
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Κι εγω εχω ξεμεινει απο ιδεες για τον φιλο μου.... Τα χω παρει ολα πια...

Και για τους δικους μου δεν πολυξερω, αλλα αυτο ειναι ευκολο. Πουλοβερακια, αρωματα και CD ειναι παντα σωστες επιλογες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
έχω φτιάξει κατά ακιρούς από καραβάκια κ μπυκάλια με γράμμα μέσα μέχρι παζλ με την φωτογραφία μας, σοκολατάκια σε διάφορα σχήματα... τι άλλο; θα ρίξω μια ματιά στο site που λες. γιδάκι μου χρωστάς να μου πεις πως φτιαχνόνταν το poster:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κάντε αυτό με τα εσώρουχα τότε... ;)

Travel, σωστά!!! Απλά μου είχε πει ο φίλος μου ότι ήταν λίγο περίπλοκο και θα ρωτούσε, γιατί τον είχαν βοηθήσει... Εκτός αν ξέρει κανείς εδώ μέσα, ίσως η Michelle!
Θα τον ξαναρωτήσω τώρα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Γιεπ τα δωράκια τα έχω ψωνίσει ήδη κι έτσι έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Πρώτη χρονιά που το κάνω αυτό συνήθως τρέχω τλτ στιγμή,μα φέτος λογω ταξιδιού έξω λίγο πριν τις γιορτές αγόρασα τα πάντα απο εκεί.
Το γέλιο είναι που οι περισσότεροι περιμένουν να τους φέρεις δωράκι απέξω με αφορμή το ταξίδι, έτσι αγόρασα καμμιά δεκαριά μπρελόκ πύργος του άιφελ και τους τα μοίρασα λέγοντας "κοίτα τι σου έφερα απο το Παρίσι":P
Ευτυχώς είχαν την διακριτικότητα να μην ξυνίσουν τα μούτρα τους αλλά μια απογοήτευση απο μέσα τους την είχαν, τα πραγματικά τους όμως δώρα (αν και όχι πολύ πρωτότυπα) είναι τα εξής:

Γιαγιά: Σκουφάκι και ασορτί γαντάκια
Μπαμπάς: Κασκώλ και τζάκετ + τεράστια κούπα Μίκυ
Μαμά: jadore 100ml αρωμα σε συσκευασία δώρου με body lotion, αφρόλουτρο και τσαντάκι + τεράστια κούπα Μίνι
Αδερφός: Νεανικό τζάκετ και πουλόβερ + παζλ 3.000 κομμάτια Μόνα Λίζα(γιατί του αρέσει η ζωγραφική αλλά σιχαίνεται τα παζλ και θα μου το φέρει στο κεφάλι και το ξέρω, αλλά έχουμε καιρό να μαλώσουμε και μου έχει λείψει)
Κολλητός 1: higher energy του dior σε συσκευασία δώρου με body lotion και αφρόλουτρο + ξυπνητήρι Μίκυ
Κολλητός 2: επίσης higher energy + παντόφλες Πλούτο
Κολλητή: Τσαντάκι ώμου και εσάρπα + μεγάλη κούπα Τσιπ και Ντέηλ
Σε όλα τα μικρά ανηψάκια:Διάφορα κουκλάκια Ντίσνευ
Στους γονείς τους:Επειδή μετά απο όλα αυτά έμεινα άφραγκη κυρίως μικροπράγματα για το σπίτι.

καλέ λίγα πήρες!:P


εγώ περιμένω να γυρίσω από γαλλία αν και παίζει μόνο στον φίλο μου να πάρω κάτι......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
πηρα ενα σκασκόλ στη μάμι μου, ενα πουλοβερ στο μωρό μου και ακομα αναρωτιεμαι τι να παρω στον αβεφό μου.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
παιδια θελω τη βοηθεια σας σε κατι. σε λιγες μερες ο φιλος μου εχει γενεθλια και δεν ξερω τι να του παρω. τι προτεινετε? εχω σκεφτει ρουχα η παπουτσια αλλα θα ηθελα κατι αλλο βασικα, αλλα δεν κατεβαζει τιποτα ο νους μου. ειναι 31 χρονων και ειμαστε μαζι 3,5 μηνες. τι να του παρω βρε παιδια? για βοηθηστε........:clapup: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
τι να σου πω.....είναι ανάλογα τι αρέσει στον καθε ένα.....
βιβλία, άρωμα, κάτι για το κινητό ή υπολογιστή, ένα σαββατοκύριακο σε κάποιο μέρος?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
τι να σου πω.....είναι ανάλογα τι αρέσει στον καθε ένα.....
βιβλία, άρωμα, κάτι για το κινητό ή υπολογιστή, ένα σαββατοκύριακο σε κάποιο μέρος?????


βασικα δε διαβαζει βιβλια και ειναι λιγο ασχετος με την τεχνολογια. ενα μπρελοκ για τα κλειδια ειναι καλη ιδεα? καποια καλη μαρκα βεβαια. τι αλλο τι αλλο? σι ντι του εχω παρει, και ταινιες ουφ δεν ξερω τι αλλο, κατι μικρο αλλα με ουσια? απλα μπλουζα του ειχα παρει οταν κλειναμε μηνα. για σκ χλωμο εχω οικονομικη στενοτητα τελευταια.....:/: :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Να του φτιάξεις κάτι(από φαί μέχρι κολάζ φωτογραφιών)...κάτι από τα χέρια σου θα είναι ΤΟ καλύτερο δώρο γι'αυτόν και θα δείξει πως τον νοιάζεσαι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top