Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Ρε παιδι μου, επειδη καθε 1 1/2 ωρα αποφορτιζεται η μπαταρια, το καλωδιο για να φορτισει το εχω μονιμα συνδεδεμενο...(τι στο καλο, μηπως αλλιως λεγεται και λεω βλακειες?! :confused:)
Microsoft Windows εχω. Τι σχεση εχει αυτο?!
Όταν είσαι σπίτι η γραφείο (οπότε έχεις ρεύμα)μόλις φορτιστεί η μπαταρία την αφαιρείς.
Αν και το καλύτερο θα ήτανε η φόρτιση να γίνεται με κλειστό το λαπτοπ.
Τα Vista τουλάχιστον (δεν ξέρω για τα Xp) έχουν το κέντρο φορητότητας με διάφορες ρυθμίσεις όπως αυτή της φωτεινότητας στην περίπτωση λειτουργίας με μπαταρία για εξικονόμηση ενέργειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι η ασχετη?! :redface:

Μονιμως εχω το λαπ μου συνδεδεμενο με το καλωδιο της μπαταριας και τωρα τελευταια, εαν καποια στιγμη δεν κανει καλη επαφη ή το αφαιρεσω, η φωτεινοτητα της οθονης μειωνεται δραματικα..

.Γιατι αυτο?! :confused: Το εχω διαλυσει, ε?!:worry:

Μην ανησυχείς καθόλου!!! Μια χαρά είναι το laptop σου. Αυτό συμβαίνει σε όλα τα laptops όταν δεν είναι συνδεδεμένα με το καλώδιο για να μην χαλάει γρήγορα η μπαταρία, για εξοικονόμηση ενέργειας δηλαδή. Αν σε ενοχλεί μπορείς να ρυθμίσεις τη φωτεινότητα όταν δεν είναι συνδεδεμένο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
τι είναι το------>partitions
ειναι το χωρισμα του δισκου σε διανομες.δηλαδη εχεις ενα δισκο και τον χωριζεις σε 2 κομματια,αρα μετα θα ειναι σαν να εχεις 2 δισκους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iasonsea

Νεοφερμένος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πώς γίνεται να μετατρέψω ένα δίσκο dvd σε αρχείο βίντεο avi; Τα dvd τα έχω τραβήξει από βιντεοκάμερα dvd...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε μερικές σελίδες ο browser μου κλείνει.Άρχισε κι εδώ να κλείνει σε θέματα που έχει απαντήσει πρόσφατα ο blacksheep (δεν υποννοώ κάτι για το παιδί,προς θεού).Δηλάδή αν στην 4 σελίδα έχει απαντήσει το παιδί δεν μπορώ να την δώ,αν στην 5 δεν έχει απαντήσει μπορω.Και μου έχει τύχει κι αλλού αυτό.Επίσης και στο google εικόνες.Άμα υπάρχει καμιά πρόστυχη φώτο κλείνει ο browser.Χτες πάτησα 100 για να το βάλω στο θέμα αριθμοί και έκλεισε.:P
Και μου έχει σπάσει τα νεύρα.Υποψιάζομαι φταίει ότι παλιά πριν 2-3 χρόνια είχα εγκαταστήσει κάτι σαν protection (?) αλλά νομίζω το έχω απεγκαταστήσεις.Βασικά δεν ξέρω.Ούτε και έιμαι σίγουρη ότι φταίει αυτό.Τι στα διαλα να κάνω?:D

Firefox χρησιμοποιώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
re-install και install:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Σε μερικές σελίδες ο browser μου κλείνει.Άρχισε κι εδώ να κλείνει σε θέματα που έχει απαντήσει πρόσφατα ο blachksheep (δεν υποννοώ κάτι για το παιδί,προς θεού).Δηλάδή αν στην 4 σελίδα έχει απαντήσει το παιδί δεν μπορώ να την δώ,αν στην 5 δεν έχει απαντήσει μπορω.Και μου έχει τύχει κι αλλού αυτό.Επίσης και στο google εικόνες.Άμα υπάρχει καμιά πρόστυχη φώτο κλείνει ο browser.Χτες πάτησα 100 για να το βάλω στο θέμα αριθμοί και έκλεισε.:P
Και μου έχει σπάσει τα νεύρα.Υποψιάζομαι φταίει ότι παλιά πριν 2-3 χρόνια είχα εγκαταστήσει κάτι σαν protection (?) αλλά νομίζω το έχω απεγκαταστήσεις.Βασικά δεν ξέρω.Ούτε και έιμαι σίγουρη ότι φταίει αυτό.Τι στα διαλα να κάνω?:D

Firefox χρησιμοποιώ.
*blacksheep:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iasonsea

Νεοφερμένος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Κατέβασε κανέναν άλλο browser (π.χ. opera, google chrome) και κάνε τη δουλειά σου :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.

lookthetree

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Και εμενα μ το κανει μερικες φορες αυτο για παραδειγμα μ λεει οτι ιντερνετ explorer δεν μπορει να εμφανισει την σελιδα αλλα ενταξει δεν με ενοχλει τοσο γτ καθε φορα που μου το εμφανιζει ειμαι ετοιμος νακλεισω τν υπολογιστη...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Κι εγώ που ακόμα χρησιμοποιώ Internet Explorer (!) μερικές φορές όταν είμαι στο ischool μου κολλάει και με πετάει έξω. Πάντως, νομίζω ότι θα ήταν καλύτερο να αλλάξουμε και οι 2 τους browser μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έβαλα Opera και πάλι το ίδιο μου κάνει grrr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Πέτα το pc!!!!!!!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:!::!:Aπορώ πώς δεν το σκέφτηκα πιο νωρίς. God damn it -.-' :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ψάξε στις εφαρμογές για κάνα πρόγραμμα τύπου Parental Control.

('Η απλώς το pc προσπαθεί να σου σπάσει τα νεύρα γιατί το υπερχρησιμοποιείς)

:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κι εγώ που ακόμα χρησιμοποιώ Internet Explorer (!) μερικές φορές όταν είμαι στο ischool μου κολλάει και με πετάει έξω. Πάντως, νομίζω ότι θα ήταν καλύτερο να αλλάξουμε και οι 2 τους browser μας!

Μια σημείωση για την υπογραφή σου:

Ο πάστορας Niemoller έγραψε:

"In Germany, they came first for the Communists, And I didnʼt speak up because I wasnʼt a Communist; And then they came for the trade unionists, And I didnʼt speak up because I wasnʼt a trade unionist; And then they came for the Jews, And I didnʼt speak up because I wasnʼt a Jew; And then... they came for me... And by that time there was no one left to speak up."
Ποτέ δεν έγραψε ότι οι Ρωμαιοκαθολικοί αντιστάθηκαν στο φασισμό και γι'αυτό τους πήραν, γιατί αυτό θα ήταν ψέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalis007

Νεοφερμένος

Ο mixalis007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Mηπως φταιει το antivarius που εχεις?
Ποιο χρησιμοποιεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Εχεις pm....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό το autoclose με έχει εκνευρίσει. γκρρρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top