Ρεκόρ στατικής 11:35 από τον Stephane Mifsud

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Ο Stephane Mifsud το απόγευμα της 8 Ιουνίου κατάφερε να κάνει στατική 11:35, το οποίο και αποτελεί νέο παγκόσμιο ρεκόρ AIDA! Την προηγούμενη επίδοση κατείχε ο Tom Sietas με 10:12 από το 2008.
Η απίστευτη αυτή επίδοση πραγματοποιήθηκε σε μια μικρή πισίνα στο Heyres της Γαλλίας. Το απίστευτο της επίδοσης είναι το μεγάλο άλμα του 1:23 περισσότερο από το προηγούμενο ρεκόρ.





Πηγή: shark-freediving.com


Ρε παιδια πώς στο καλο παιζει αυτο το πραγμα αλλοι παλευουν εξω απο το νερο για 2 λεπτα.Κι αυτος....Μπραβο του παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Για όσους δεν ξέρουν τι είναι η "στατική" (ούτε εγώ ήξερα :P):
Static Apnea is AIDA International discipline in which the freediver holds his or her breath for as long as possible with his or her respiratory tracts immersed, his or her body either in the water or at the surface.
https://en.wikipedia.org/wiki/Static_Apnea
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Για όσους δεν ξέρουν τι είναι η "στατική" (ούτε εγώ ήξερα :P):

https://en.wikipedia.org/wiki/Static_Apnea
Thanks.:)
Στην αρχή νόμιζα πως έλεγε στατιστική.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
πως αντεχουν... εγω ουτε 30 σεκοντ δεν μπορω μετα λιποθυμαω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Υποθέτω πως είναι μια ικανότητα που αναπτύσσεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Υποθέτω πως είναι μια ικανότητα που αναπτύσσεται...
σωστα,με την καταλληλη εξασκηση μπορει να αναπτυχθει αυτη η ικανοτητα.
αποδειξη εγω,ενα διαστημα εκανα εξασκηση και ανεβαζα συνεχως το προσωπικο μου ρεκορ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
σωστα,με την καταλληλη εξασκηση μπορει να αναπτυχθει αυτη η ικανοτητα.
αποδειξη εγω,ενα διαστημα εκανα εξασκηση και ανεβαζα συνεχως το προσωπικο μου ρεκορ:P

Το θεμα είναι μες το νερο που η απωλεια θερμοτητας παιζει ρολο οπως και ψυχολογικοι παραγοντες.Αλλά οντω αναπτυσεται με καταλληλη ασκηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
πως αντεχουν... εγω ουτε 30 σεκοντ δεν μπορω μετα λιποθυμαω

Το έχεις πάθει ;:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top