Πέθανε ο Michael Jackson

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Αναμενομενο αν σκεφτει κανεις ολα τα θεματα υγειας που ειχαν προκυψει..δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε ποτε αλλα νομιζω κανεις δεν μπορει να αμφισβητησει οτι υπηρξε ενας καλλιτεχνης που αφησε το σημαδι του σε μια ολοκληρη εποχη και αλλαξε πολλα δεδομενα στη μουσικη.
RIP οπως και να χει και ευχαριστουμε για την καλλιτεχνικη του προσφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Aς πω κάτι και εγώ...Ναι χάθηκε μια ανθρώπινη ζωή και πρέπει να το σεβαστούμε..Εκνευρίζομαι όμως όταν βλέπω rip κοκ μόνο για διάσημους καλλιτέχνες και γενικά δημόσια πρόσωπα.

Δηλαδή τι πρέπει να κάνουμε να ποστάρουμε 500.000 RIP κάθε μέρα?
Ο κόσμος λυπάτε γιατί πέθανε ένας μεγάλος καλλιτέχνης και μια παγκόσμια αναγνωρίσιμη μορφή, κάθε ανθρώπινος θάνατος είναι απώλεια αλλα πως γίνεται να καλύπτεις όλους όσους απεβιώνουν κάθε μέρα με RIP κ.ο.κ? Μην λες ότι δεν λυπάτε ο κόσμος για τους υπόλοιπους νεκρούς από πολέμους από ασθένιες και από την πείνα αυτό συμβολίζουν οι αντιπολεμικές διαδηλώσεις οι πορείες κατά τις παγκόσμιας πείνας κλπ
Τα RIP που λες για διάσημους καλλιτέχνες είναι απλώς αυτά που υπερπροβάλονται από τα ΜΜΕ δεν είναι τα μόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Αν και ποτέ μου δεν είχα σε εκτίμηση το συγκεκριμένο καλλιτέχνη (χωρίς να αμφισβητώ την καλλιτεχνική του προσφορά στο χώρο της μουσικής) θα πρέπει να αποδώσω το δέοντα σεβασμό σε μια ανθρώπινη ψυχή που "έφυγε". Εκτός αυτού όμως, όπως ανέφερε και η Κυριακή εξίσου ζωές χάνονται οπότε οι όποιοι θρήνοι μάλλον περιττεύουν. Όσον αφορά κάποια σχόλια του τύπου "σειρά έχουν άλλοι τώρα" απλώς δεν αξίζουν σχολιασμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
εγώ εκνευρίζομαι που μόλις πεθάνει κάποιος όσο κάθαρμα κι αν ήταν όλοι ξαφνικά θυμούνται να πουν πόσο καλός ήταν ο μακαρίτης. Ηταν καλλιτέχνης μοναδικός στο είδος του και παρόλο που δεν μου άρεσε ποτέ τον παραδέχομαι. Δεν πρόκειται όμως να λυπηθώ κιόλας γιατί ήταν το χειρότερο είδος ρατσιστή, ρατσιστής προς τον εαυτό του.
Ο κόσμος έχασε ένα μεγάλο καλλιτέχνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
εγώ εκνευρίζομαι που μόλις πεθάνει κάποιος όσο κάθαρμα κι αν ήταν όλοι ξαφνικά θυμούνται να πουν πόσο καλός ήταν ο μακαρίτης. Ηταν καλλιτέχνης μοναδικός στο είδος του και παρόλο που δεν μου άρεσε ποτέ τον παραδέχομαι. Δεν πρόκειται όμως να λυπηθώ κιόλας γιατί ήταν το χειρότερο είδος ρατσιστή, ρατσιστής προς τον εαυτό του.
Ο κόσμος έχασε ένα μεγάλο καλλιτέχνη

+1000000000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
εγώ εκνευρίζομαι που μόλις πεθάνει κάποιος όσο κάθαρμα κι αν ήταν όλοι ξαφνικά θυμούνται να πουν πόσο καλός ήταν ο μακαρίτης. Ηταν καλλιτέχνης μοναδικός στο είδος του και παρόλο που δεν μου άρεσε ποτέ τον παραδέχομαι. Δεν πρόκειται όμως να λυπηθώ κιόλας γιατί ήταν το χειρότερο είδος ρατσιστή, ρατσιστής προς τον εαυτό του.
Ο κόσμος έχασε ένα μεγάλο καλλιτέχνη
Ναι έχεις δίκιο. Κανονικά πρέπει να θυμόμαστε όλα τα κακά και να τον θάβουμε στα forums. Ένα δίκιο το έχεις. :giveup:
:emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
δεν είπα αυτό και το ξέρεις. Στο κάτω κάτω αυτό νομίζω εγώ και αν σου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Σήμερα πέθανε ένας διάσημος άνθρωπος.Θλιβερό γεγονός πράγματι ο χαμός ενος ανθρώπου.

Ο ευαίσθητος πλανήτης παθαίνει σοκ.Γίνεται είδηση.


Καθημερινά τέτοιες εικόνες λαμβάνουν χώρα.


https://isiria.files.wordpress.com/2009/03/white-phosphorus.jpg

https://www.qdeansloan.com/images/iraq-dad-dead-daughter.jpg

https://www.uslaboragainstwar.org/img/original/Fallujah.november.jpg

https://3.bp.blogspot.com/_NE-72ZXux-g/SabzmnJYkuI/AAAAAAAAIhE/oBuUin0X7NU/s400/0+Dead+Iraqi+kids.bmp


https://3.bp.blogspot.com/_LMwqZQzXS1Q/R0ge6_r5oOI/AAAAAAAAABU/FvYo50vTRC0/s320/great+famine.jpg

https://filipspagnoli.files.wordpress.com/2008/05/famine.jpg




Ο ευαισθητος πλανήτης μένει απαθής.Δεν αποτελεί είδηση.






Αν ο θάνατος ενός πλουσιου προσώπου της σόουμπιζ έπρεπε να με συγκινήσει λυπάμαι αλλά προτιμώ την ασέβεια και την αναισθησία.
Η ευαισθησία του καθενος θα φανεί αλλού πιστεύω εν καιρώ.


:no1:κι εκτος αυτου κανένα παιδί δεν πεθαίνει εξ'αιτίας των επιλογών του κι ας παρεξηγηθεί αυτο το σχόλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
:no1:κι εκτος αυτου κανένα παιδί δεν πεθαίνει εξ'αιτίας των επιλογών του κι ας παρεξηγηθεί αυτο το σχόλιο.

+10000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Πες και τίποτα άλλο εσύ. Όλο +100000. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Δεν πρόκειται όμως να λυπηθώ κιόλας γιατί ήταν το χειρότερο είδος ρατσιστή, ρατσιστής προς τον εαυτό του.
Δηλαδή; :hmm:


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
να σου το εξηγήσω. Πως μπορείς να αγαπάς όποιονδήποτε αν πρώτα δεν άγαπας έστω και λίγο τον εαυτό σου. Αυτός ο άνθρωπς απεχθανόταν τόσο πολύ αυτό που ήταν που έκανε τα αδύνατα δυνατά για να γίνει ένας άλλος άνθρωπος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
να σου το εξηγήσω. Πως μπορείς να αγαπάς όποιονδήποτε αν πρώτα δεν άγαπας έστω και λίγο τον εαυτό σου. Αυτός ο άνθρωπς απεχθανόταν τόσο πολύ αυτό που ήταν που έκανε τα αδύνατα δυνατά για να γίνει ένας άλλος άνθρωπος....
Ελπίζω να μην αναφέρεσαι στο urban legend ότι έκανε εγχείριση για να γίνει από μαύρος, λευκός. :P


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
δεν μίλησα για εγχείρηση εσύ το είπες. άσχετα ρωτάω τώρα, γιατί legend?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
δεν μίλησα για εγχείρηση εσύ το είπες. άσχετα ρωτάω τώρα, γιατί legend?
Απ' όσο ξέρω είχε μια δερματολογική ασθένεια (Vitiligo) από μικρή ηλικία και η οποία με τα χρόνια εξελίχθηκε.

Τότε γιατί τον λες ρατσιστή με τον εαυτό του; Τον ήξερες προσωπικά; :hmm:


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Χτες το βραδυ το εμεθα απο τον Τριανταφυλλοπουλο. Κριμα, αν και δεν τον πηγαινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν πιστέυω αυτο που λες γιατί δεν είμαι αρμόδια αλλα νομίζω ότι η μόνη αρρώστια που έχει είναι στον εγκέφαλο ... Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις, ίσως να έχεις και δίκαιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν πιστέυω αυτο που λες γιατί δεν είμαι αρμόδια αλλα νομίζω ότι η μόνη αρρώστια που έχει είναι στον εγκέφαλο και αυτά είναι φήμες... Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις...
Αναφέρεται και στη σελίδα της wiki ότι έπασχε από vitiligo.

Ακόμα δε μας έχεις πει γιατί ήταν ρατσιστής με τον εαυτό του. Nothing personal, να καταλάβω την ουσία της "κατηγορίας" προσπαθώ :P


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
είχα διαβάσει ένα αφιερωμα για τα γενέθλια του πέρσυ και περιέγραφε εντελώς σαδομαζωχιστικές πράξεις, ψυχικές και σωματικές. Και η αρώστια που λες ονομάζεται λεύκη αν δεν κάνω λάθος και δεν σε αλλάζει απο την μια μέρα στην άλλη και μόνο σε εξαιρετικά σπάνιες περιπτώσεις επηρεάζει ολόκληρο το δέρμα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
RIP στον ανθρωπο, μικρη μου αρεσε πολυ να βλεπω βιντεο κλιπ του στο MAD (αν και δεν ειμαι φαν της ποπ πλεον) και σιγουρα προσφερε παρα πολλα στην μουσικη κοινοτητα.

Για αυτο που ειπε η Domenika, προφανως ειναι πολυ λυπηρο (προφανεστατα) να πεθαινουν παιδια κτλ, αλλα δε μπορουμε να ανοιγουμε ενα τοπικ για την καθε φορα. Και δε λεμε RIP επειδη ηταν πλουσιος, αλλα επειδη ηταν ενας τεραστιος καλλιτεχνης που προσφερε πολλα στη μουσικη σκηνη του.
-----------------------------------------
είχα διαβάσει ένα αφιερωμα για τα γενέθλια του πέρσυ και περιέγραφε εντελώς σαδομαζωχιστικές πράξεις, ψυχικές και σωματικές. Και η αρώστια που λες ονομάζεται λεύκη αν δεν κάνω λάθος και δεν σε αλλάζει απο την μια μέρα στην άλλη και μόνο σε εξαιρετικά σπάνιες περιπτώσεις επηρεάζει ολόκληρο το δέρμα σου.

Michael Jackson was diagnosed in 1986 with vitiligo and lupus; the latter is potentially lethal but was in remission in Jackson's case.[12] In a 90-minute interview with Oprah Winfrey in February 1993, Jackson dismissed suggestions that he bleached his skin, admitting for the first time that he had the illness. The admission went on to promote a public debate on the topic of vitiligo, a relatively unknown condition before then.[13][14][15][16]


Η μυτη του γιατι ηταν ετσι σαν να χε πεσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top