Ανοικοκύρευτοι του στεκιού ενωθείτε!

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Με τους παλιούς νεροχύτες πάντως δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Τουλάχιστον εγώ σε 6 σπίτια (1 ολοκαίνουργιο και 5 παλιά) δεν τα κατάφερα ποτέ. Αλλά δεν πήγαινε ποτέ τίποτα στέρεο μέσα έτσι. Και ποτέ το λάδι από το τηγάνισμα. Αυτό τουαλέτα μαζί με σβέλτο ή ότι είχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
δε μπορω να καταλαβω τι προβλημα εχουν οι γονεις μου και η αδελφη μου οταν βλεπουν το ακαταστατουτσικο γραφειο μου...:hmm:Ειναι δικο μου το δωματιο,ειναι δικο μου το γραφειο και ειναι δικος μου αυτος ο χωρος...Για αυτο υπαρχει και η πορτα!!:P
Η μαμα μου λεει το φραφειο μου "μοναστηρακι"!!!!Εκει θα βρεις τα παντα!!απο βιβλια μεχρι δε ξερω και γω τι...Δε θεωρω οτι ειναι βρωμικο το δωματιο μου(να ειναι καλα η μανουλα που το καθαριζει!!:D...βεβαια με απειλει οτι δε θα ξαναπατησει στο δωματιο αν δει οτι το γραφειο ειναι ακαταστατο:worry:)...Οταν ομως με πιασει κριση συμαζεματος(ψιλοσπανια ή μετα απο φωνες της μαμας...:P) γινεται τζιτζι!!!

γλυκία μου όταν όμως έρχονται φίλοι σου ή κοινοί μας φίλοι στο δικό μου δωμάτιο τους φέρνεις...... ή μήπως είναι ψέμματα?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
γλυκία μου όταν όμως έρχονται φίλοι σου ή κοινοί μας φίλοι στο δικό μου δωμάτιο τους φέρνεις...... ή μήπως είναι ψέμματα?:mad:
Με την Paty είστε?:
1)Συγκάτικοι
2)Αδερφές
3)Ζευγάρι :P :beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αδερφές είναι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
ναι είμαστε αδελφές και κάθε φορά που έρχεται κάποιος σπίτι κλεινει την πόρτα του δωματίου της και τους βάζει στο δικό μου δωμ΄τιο
επίπλέον επειδή δεν έχει που να διαβάσει... καθώς το γραφείο της είναι γεμάτο ...έρχεται και διαβάζει στο δικό μου δωμάτιο.
λογικό δεν είναι να τσαντίζομαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάτυ πρόσεξε, κάπως έτσι ξεκίνησα κι εγώ κι έφτασα τώρα να είμαι τόσο χάλια σε αυτό το θέμα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
ναι είμαστε αδελφές και κάθε φορά που έρχεται κάποιος σπίτι κλεινει την πόρτα του δωματίου της και τους βάζει στο δικό μου δωμ΄τιο
επίπλέον επειδή δεν έχει που να διαβάσει... καθώς το γραφείο της είναι γεμάτο ...έρχεται και διαβάζει στο δικό μου δωμάτιο.
λογικό δεν είναι να τσαντίζομαι?
Η αλήθεια είναι ναι. Ζητήματα ακαταστασίας και καθαριότητας σταματάνε να γίνονται προσωπικά ακριβώς όταν επηρεάζουν άλλον.

Πάντως εγώ θυμάμαι μια φάση συγκεκριμένα όταν ήμουν φοιτητής. Είχα ένα γραφείο 2,1χ1,6 και έχουν κανονίσει 7 άτομα να έρθουν σπίτι μου για δίκτυο και κάψιμο. Τα γραφείο είχε άπειρα πάνω αλλά βαριόμουν να κάτσω να ασχοληθώ σοβαρά. Συνεπώς άδραξα την ευκαιρια για να ορίσω την τακτική της σακούλας.

τα πετάω όλα μέσα με σκοπό κάποια φάση να ξανασχοληθώ. Μετά από δύ μήνες περίπου πάλι θα έρθουν για δίκτυο και πια προπονημένος εφαρμόζω την ίδια τακτική. Βέβαια όταν πήγα να αποθηκεύσω κάπου την σακούλα βρήκα την προηγούμενη. Ατάραχος δεν ασχολήθηκα.

Οι σακούλες αυτές πάντως πήγαν αυτούσιες στα σκουπίδια κατά την μετακόμιση. οϋτε κοίταξα να δω τι έχουν μέσα.Αφού πέταξα και άλλα άπειρα από τότε δεν κρατάω τίποτα. Πιστεύω ότι το γραφείο της Paty έτσι όπως το λέτε μάλλον έχει αντικείμενα που δεν έχει χρησιμοποιήσει χρόνια. Συνεπώς μια μεγάλη σακούλα και.... Αλλιώς στο επόμενο σειστό θα πέσουν να σας πλακώσουν τα πράγματα εκτός και το γραφείο έχει αντισεισμική προστασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Απεχθάνομαι την ακαταστασία όσο τίποτα άλλο. Για να καταλάβετε πόσο τακτική είμαι, τα ρούχα μου τόσο στη ντουλάπα, όσο και στα συρτάρια είναι τακτοποιημένα ανά χρώμα!!!!!

Μισήστε με................ :P :P :P :devil: :devil: :devil: :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Απεχθάνομαι την ακαταστασία όσο τίποτα άλλο. Για να καταλάβετε πόσο τακτική είμαι, τα ρούχα μου τόσο στη ντουλάπα, όσο και στα συρτάρια είναι τακτοποιημένα ανά χρώμα!!!!!

Εδώ πάει το:
ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ:eek::eek::P
Τα δίχρωμα που τα βάζεις;:P:D

Δεν την μπορώ την τόση τάξη.Έτσι ακριβώς ψείρας είναι και ο αδερφός μου.Να υποθέσω πως στα αδέρφια ο ένας βγαίνει έτσι και ο άλλος αλλιώς;:hmm:
Είναι τρομερά υποχόνδριος,τακτικός, θέλει τα πάντα να είναι συγκεκριμένα βαλμένα.Και να φανταστείτε μικρό ήταν σαν και μένα,μετά τι έπαθε;:(
Πολλές φορές έμπαινα στο δωμάτιο του και μου την έδινε τόσο αυτή η τάξη που ήθελα να μετακινήσω κάτι,ο,τιδήποτε έστω ένα χαρτί, δεν μπορούσα να κρατηθώ.:P:P

Για παράδειγμα όταν έμενα σπίτι μοιραζόμασταν τον η/υ.
Εκείνος για να καθαρίσει το πληκτρολόγιο χρησιμοποιούσε οινόπνευμα και μπατονέτες.Εγώ απλά το αναποδογύριζα για να πέσει ότι είχε μαγκωθεί στα κενά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Για παράδειγμα όταν έμενα σπίτι μοιραζόμασταν τον η/υ.
Εκείνος για να καθαρίσει το πληκτρολόγιο χρησιμοποιούσε οινόπνευμα και μπατονέτες.Εγώ απλά το αναποδογύριζα για να πέσει ότι είχε μαγκωθεί στα κενά.:P

Βασικά το καλύτερο για το πληκτρολόγιο είναι τα ειδικά σπρέι αέρος, ούτε αυτό που κάνει αυτός, ούτε αυτό που κάνεις εσύ (αν του πεις οτι το κάνει λάθος θα πέσει σε κατάθλιψη; :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Βασικά το καλύτερο για το πληκτρολόγιο είναι τα ειδικά σπρέι αέρος, ούτε αυτό που κάνει αυτός, ούτε αυτό που κάνεις εσύ (αν του πεις οτι το κάνει λάθος θα πέσει σε κατάθλιψη; :P)

Πρέπει να είχε και απο αυτά.Υπάρχουν τέτοια και για το εσωτερικο του η/υ για το κουτί κι όλα αυτά;Γιατί κατά καιρούς μου πέταγε κάτι κουλά ότι "θέλει φύσημα".
Εν τω μεταξύ εγώ άσχετη απο τεχνολογία και καθαριότητα κι αυτός μου έλεγε τα δικά του:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
ναι είμαστε αδελφές και κάθε φορά που έρχεται κάποιος σπίτι κλεινει την πόρτα του δωματίου της και τους βάζει στο δικό μου δωμ΄τιο
επίπλέον επειδή δεν έχει που να διαβάσει... καθώς το γραφείο της είναι γεμάτο ...έρχεται και διαβάζει στο δικό μου δωμάτιο.
λογικό δεν είναι να τσαντίζομαι?
αφου ειναι κοινοι οι φιλοι μας βρε ζαν μου γιατι να ερθουν απαραιτητα στο δικο μου δωματιο?:P
Και στο γραφειο σου ερχομαι και διαβαζω μονο οταν δε διαβαζεις εσυ:D!!!οποτε τσαμπα τσαντιζεσαι!!;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ναι. Ζητήματα ακαταστασίας και καθαριότητας σταματάνε να γίνονται προσωπικά ακριβώς όταν επηρεάζουν άλλον.

Πιστεύω ότι το γραφείο της Paty έτσι όπως το λέτε μάλλον έχει αντικείμενα που δεν έχει χρησιμοποιήσει χρόνια. Συνεπώς μια μεγάλη σακούλα και.... Αλλιώς στο επόμενο σειστό θα πέσουν να σας πλακώσουν τα πράγματα εκτός και το γραφείο έχει αντισεισμική προστασία.
Οπως ειπα και στην αγαπημενη μου αδελφουλα δεν υπαρχει λογος να τσαντιζεται αρα δεν την επηρεαζει...
Οσο για τα πραγματα που εχει το γραφειο μου,εχει τα βασικα που εχει ενα γραφειο(μολυβοθηκες,κλπ),τα βιβλια που αφου τα διαβασω δε τα βαζω στα συρταρια και τα αφηνω να μαζευονται στιβες:whistle: και ψιλοβλακιες που ,αζευονται με το καιρο,αλλα τιποτα για πεταμα...Επομενως λιγο αυτη η κριση συμμαζεματος να με πιασει και ειμαι οκ!:D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Απεχθάνομαι την ακαταστασία όσο τίποτα άλλο. Για να καταλάβετε πόσο τακτική είμαι, τα ρούχα μου τόσο στη ντουλάπα, όσο και στα συρτάρια είναι τακτοποιημένα ανά χρώμα!!!!!

Μισήστε με................ :P :P :P :devil: :devil: :devil: :P :P :P
ΟΛΕ crazyhelen :clapup: :clapup: :clapup:


Εγώ τα τακτοποιώ ξεχωριστά τα τζιν,τις μπλούζες κλπ και μετά ανά χρώμα :D :angelnot:


Καλά ντε, μην βαράτε :vava: :fool: :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Άλλαξα λίγο τον τίτλο ώστε να καλύπτει όλες τις περιπτώσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χμ... :hmm:

σε ότι αφορα γενικά το σπιτι είναι πάντα τακτοποιημένο...
με χαλάει αφάνταστα η ακαταστασία... μου προκαλεί έναν εκνευρισμό (και βάση και του φένγκ σουι δεν ρέει και καλα το τσι :P:P)
λέω καμια φορα σε καμια φιλη που έρχεται ξαφνικά σορρυ για την ακαταστασία και εννοω το μπουφαν που μπορει να ειναι πανω στην καρέκλα :P ή την κατσαρόλα με το φαγητό που υπάρχει πάνω στη κουζίνα :redface:
απλυτα πιατα δεν το συζητω να υπάρχουν... εχω μάθει να τα πλένω κατευθειαν (νταξ παιζει και πλυντήριο βεβαια) από τότε που έκανα ένα βακτιριδιακο πειραμα στα 16 μου και αφησα μιση κατσαρολα με μακαρονια για 2 βδομάδες :sick::sick::sick::sick:

ομως.... για να μην νομίζετε ότι ειμαι υστερική....
στις ντουλάπες μου και στα συρταρια μου επικρατει ΤΟ ΧΑΟΣ
στα ντουλάπια της κουζινας επισης ΧΑΟΣ
σε κάτι ράφια που έχω ελευθερης βοσκής τάπερ και κουζινομηχανες ... ΤΟ ΧΑΟΣ
Στο ντουλαπακι του αυτοκινητου ΧΑΟΣ

στο γραφειο μου υπάρχει ένα μικρό ΧΑΟΣ αλλά αυτο εγω το λέω καλλιτεχνική άποψη :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Προλαβαίνω το split και θέλω να δούμε τι κάνετε όμως στους υπολογιστές σας μέσα.

https://www.e-steki.com/forum/showthread.php?t=5147
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
λέω καμια φορα σε καμια φιλη που έρχεται ξαφνικά σορρυ για την ακαταστασία και εννοω το μπουφαν που μπορει να ειναι πανω στην καρέκλα :P ή την κατσαρόλα με το φαγητό που υπάρχει πάνω στη κουζίνα :redface:

Αυτό με εκνευρίζει απίστευτα!! Να μου λέει κάποιος όταν πηγαίνω σπίτι του "σορρυ για την ακαταστασία" και το σπίτι να είναι άψογο. Νιώθω οτι με δουλεύει μες τα μούτρα μου :mad: Ειδικά όταν ξέρει τις δικές μου συνήθειες επ'αυτού εκνευρίζομαι διπλά :mad:
(sorry κουε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αυτό με εκνευρίζει απίστευτα!! Να μου λέει κάποιος όταν πηγαίνω σπίτι του "σορρυ για την ακαταστασία" και το σπίτι να είναι άψογο. Νιώθω οτι με δουλεύει μες τα μούτρα μου :mad: Ειδικά όταν ξέρει τις δικές μου συνήθειες επ'αυτού εκνευρίζομαι διπλά :mad:
(sorry κουε)

λολ σε καταλαβαίνω ρε....
αλλά δεν το κάνω επιτηδες.... αφου όντως νιώθω ότι υπάρχει ακαταστασία :redface:
νταξ κοροϊδεύω και γω τον εαυτο μου μετα αλλά.. τι τα θες... εχω και γω τα ελλατωματα μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αυτό με εκνευρίζει απίστευτα!! Να μου λέει κάποιος όταν πηγαίνω σπίτι του "σορρυ για την ακαταστασία" και το σπίτι να είναι άψογο. Νιώθω οτι με δουλεύει μες τα μούτρα μου :mad: Ειδικά όταν ξέρει τις δικές μου συνήθειες επ'αυτού εκνευρίζομαι διπλά :mad:
(sorry κουε)
Είναι τυποποιημένη ατάκα.
Εμένα προσωπικά με χαλάει που μου το λέει ο άλλος έτσι και αλλιώς. Προσωπικός του χωρος είναι. Άν δεν μαρέσει δεν θα ξαναπάω ή θα φύγω. Σίγουρα όμως δεν περιμένω να τον αλλάξει για την πάρτυ μου. Αλλά άντε να το καταλάβει αυτό ο κόσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top