Πρόβλημα με ξαφνική αδρανοποίηση

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Επαθα το εξης σημερα: Ενω ανοιξα τον υπολογιστη απο αδρανοποιηση, μεσα στο επομενο πενταλεπτο(ισως και λιγοτερο)εκλεισε μονος τουμε αδρανοποιηση. Εκει που ημουν ορθια και εφτιαχνα το δωματιο, βλεπω ξαφνικα να βγαινει στην μπλε οθονη των γουιντοους και να γεμιζει η μπαρα για αδρανοποιηση. Μετα πατησα το κουμπι, ανοιξε και του εκανα μια επανεκινηση καλου κακου.
Ολα αυτα σημερα. Τωρα εχω κανα μισαωρο στο πισι και δεν μου εχει κανει τιποτα στραβο. Τι λετε να εφταιγε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αδρανοποίηση κάνουν αυτόματα τα laptop όταν τελειώνει η μπαταρία τους, μήπως έπαιξε τίποτα τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xman

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Αν εχεις ιδεα απο πισι μπες στο BIOS και δες σε τι κατασταση ειναι (Sx)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Αδρανοποίηση κάνουν αυτόματα τα laptop όταν τελειώνει η μπαταρία τους, μήπως έπαιξε τίποτα τέτοιο;

Κανονικος ειναι, οχι λαπτοπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Εμένα η αδρανοποίηση δεν δουλεύει. Πατάω το κουμπί για αδρανοποίηση, γίνεται μαύρη η οθόνη και μετά όταν κουνάω το ποντίκι ανοίγει κανονικά. Δηλαδή ο υπολογιστής μπαίνει σε μια κατάσταση μαύρου screensaver. Τι λέτε να φταίει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Κάτι άλλο για αδρανοποίηση.
Όταν πχ κατεβάζω κάτι με το μτορεντ και το έχω σε αδρανοποίηση, σίγουρα κατεβάζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κανονικος ειναι, οχι λαπτοπ.
Άκυρο τότε.
Κάτι άλλο για αδρανοποίηση.
Όταν πχ κατεβάζω κάτι με το μτορεντ και το έχω σε αδρανοποίηση, σίγουρα κατεβάζει;
Δεν κατεβάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Ενταξει, δεν μου παρουσιασε αλλο προβλημα απο χτες. Μπορει να ηταν επιλεγμενη η αδρανοποιηση και να πατησα κανα εντερ , τι αλλο να σκεφτω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzikoula

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Hi! Έχω εδώ και καιρό ένα πρόβλημα με το laptop και δεν ξέρω τι φταίει. Εδώ και αρκετό διάστημα μπαίνει ξαφνικά σε αδρανοποίηση ενώ είναι στο ρεύμα.Το είχα πάει εκεί απ όπου το αγόρασα και μου έκαναν format(με χρέωσαν και 40 ευρώ ενώ ήταν στην εγγύηση :( ) αλλά το πρόβλημα μετά από λίγο επανήλθε.υπάρχει περίπτωση να είναι ρυθμισμένο ή να φταίει το τροφοδοτικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Hi! Έχω εδώ και καιρό ένα πρόβλημα με το laptop και δεν ξέρω τι φταίει. Εδώ και αρκετό διάστημα μπαίνει ξαφνικά σε αδρανοποίηση ενώ είναι στο ρεύμα.Το είχα πάει εκεί απ όπου το αγόρασα και μου έκαναν format(με χρέωσαν και 40 ευρώ ενώ ήταν στην εγγύηση :( ) αλλά το πρόβλημα μετά από λίγο επανήλθε.υπάρχει περίπτωση να είναι ρυθμισμένο ή να φταίει το τροφοδοτικό?

Το συναντάω συχνά, τις περισσότερες φορές φταίει είτε ότι οι χρήστες πατάνε κατά λάθος συνδιασμό πλήκτρων αδρανοποίησης (συνήθως το Fn + F5 (ή κάποιο άλλο F key)), είτε ότι για κάποιο λόγο το PC ανιχνεύει ότι κλείνεις το "καπάκι" και έτσι μπαίνει αδρανοποίηση.

Για αρχή βάλε όταν κλείνεις το καπάκι να μην κάνει καμία ενέργεια. Αν δεν ξέρεις πώς ξαναστείλε και πες και τι windows εχεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzikoula

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Το συναντάω συχνά, τις περισσότερες φορές φταίει είτε ότι οι χρήστες πατάνε κατά λάθος συνδιασμό πλήκτρων αδρανοποίησης (συνήθως το Fn + F5 (ή κάποιο άλλο F key)), είτε ότι για κάποιο λόγο το PC ανιχνεύει ότι κλείνεις το "καπάκι" και έτσι μπαίνει αδρανοποίηση.

Για αρχή βάλε όταν κλείνεις το καπάκι να μην κάνει καμία ενέργεια. Αν δεν ξέρεις πώς ξαναστείλε και πες και τι windows εχεις :)

ούτε τα πλήκτρα πατάω ούτε το καπάκι κλείνω. έχω vista. πως μπορεί όμως το pc να ανιχνεύει ότι το κλείνω χωρίς εγώ να το κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Μα καλά πόσο κλέφτης μπορεί να είναι κάποιος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzikoula

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μα καλά πόσο κλέφτης μπορεί να είναι κάποιος;

κι εγώ αυτή την απορία έχω! υποτίθεται με χρέωσαν για να μου περάσουν πάλι τα vista
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Nαι.....ούτε μισή ώρα υπόθεση δεν είναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Μα καλά πόσο κλέφτης μπορεί να είναι κάποιος;

κι εγώ αυτή την απορία έχω! υποτίθεται με χρέωσαν για να μου περάσουν πάλι τα vista

Γίνομαι για λίγο ο συνήγορος του διαβόλου και λέω:

Ο υπολογιστής δούλευε, μέχρι που εσύ κατέστρεψες το λειτουργικό (δική σου ευθύνη), άρα μιας και θα σου ξαναπεράσουμε τα windows θα πρέπει να μας πληρώσεις.

Πέρα απ αυτό, ειδικά για κάτι τόσο απλό, είναι γελοίο να σου πάρουν λ7, πόσο μάλλον 40 (!)Ε

Δοκίμασε αυτό π σ είπα :)
-----------------------------------------
ούτε τα πλήκτρα πατάω ούτε το καπάκι κλείνω. έχω vista. πως μπορεί όμως το pc να ανιχνεύει ότι το κλείνω χωρίς εγώ να το κάνω?

Για πολλούς λόγους μπορεί να το ανιχνεύει, σε κάποιο παλιό μου λαπτοπ απλά πατιόταν ένα "δοντάκι" κάθε φορά π έκλεινες την οθόνη, οπότε αν κατά λάθος το πίεζες έστω κ ελάχιστα, έκλεινε.

Αλλά υπάρχουν κι άλλοι πολλοί λόγοι ενδεικτικά το πα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Αυτό με το δοντάκι είναι ΠΟΛΥ σπαστικό. Ανεβαίνει ο σκύλος στο καναπέ, πάει να με γλύψει και ακουμπάει με το πόδι του το δοντάκι. Μόλις χάσαμε μία ζωή στο DOTA...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzikoula

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Για πολλούς λόγους μπορεί να το ανιχνεύει, σε κάποιο παλιό μου λαπτοπ απλά πατιόταν ένα "δοντάκι" κάθε φορά π έκλεινες την οθόνη, οπότε αν κατά λάθος το πίεζες έστω κ ελάχιστα, έκλεινε.

Αλλά υπάρχουν κι άλλοι πολλοί λόγοι ενδεικτικά το πα

Έκανα αυτό που μου είπες κι ελπίζω να λειτουργήσει. Αλλιώς τι???
-----------------------------------------
τελικά δεν ήταν το καπάκι :( καμία άλλη ιδέα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzikoula

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Κάποια άλλη ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
high temp ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.

Προφανώς όχι, αλλιώς θα έκλεινε, θα έκανε restart, πάντως όχι αδρανοποιηση

Αφού πλήρωσες και ΔΕΝ στο φτιάξανε, ξαναπήγαινέ το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top