Ιός των χοίρων - Νέα πανδημία (τί έχετε να πείτε;);

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Έγω δεν πιστευω τίποτα τέτοιο.
Τόσα χρόνια που τρώγαμε γιατί δεν μας είχε πειράξει.Τώρα τους έπιασε το φιλότιμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Ειναι αληθεια οτι τα σχολεια θα ανοιξουν τον Οκτωβριο ωστε να εμβολιαστουν οι μαθητες και οι εκπαιδευτικοι και για να αποφυγουν εξαρση κρουσματων;; Το χει ακουσει κανενας αλλος αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Έχεις ακούσει την λέξη conspirasy? για αυτήν την λέξη (συνομοσία) διάβαζα ένα άρθρο που μου έδωσε ο πρόην καθηγητής μου αγγλικών απο Αμερική. Λόγω των χρημάτων και της κρίσης της ποίας υπήρχε τον τελευταίο καιρό με επίκεντρο την Αμερική, ο κόσμος δεν σπαταλούσε χρήματα σε φάρμακα. Έτσι οι μεγάλοι έπρεπε να κάνουν κάτι... και δημιούργησαν ΤΗΝ ΓΡΙΠΗ ΤΩΝ ΧΟΙΡΩΝ! (σε ένα εργαστήριο μαζί με το αντίδοτο της φυσικά) Τώρα αν έχεις προσέξει ο κόσμος λόγω των τρελών ΜΜΕ που βρίσκονται παντού πια έχει ξεχάσει την οικ. κρίση. (για την οποία φώναζαν τόσο καιρό, μην έχοντας τι άλλο να σχολιάσουν)
Τα ΜΜΕ απο την πλευρά τους έχουν και αυτά διαδραματίσει τον ρόλο τους,
εκτελόντας την δικιά τους προπαγάνδα και κάνοντας τον κόσμο υστερικοτερο απο υστερικό!

Το μόνο σίγουρο είναι οτι ο κόσμος έχει ΤΡΕΛΑΘΕΙ αλλά σκέψου και αυτήν την εκδοχή...

Nταξει δεν πιστευω και πολυ τα διαφορα σεναρια συνομωσιας αλλα δεν αποκλειω κανενα ενδεχομενο

Ειναι αληθεια οτι τα σχολεια θα ανοιξουν τον Οκτωβριο ωστε να εμβολιαστουν οι μαθητες και οι εκπαιδευτικοι και για να αποφυγουν εξαρση κρουσματων;; Το χει ακουσει κανενας αλλος αυτο;
Δεν εχω ακουσει τιποτα τετοιο


Απ'ότι άκουσα σε όλα τα σχολεία τις Ελλάδας όλα τα παιδιά θα κάνουν το εμβόλιο

Οταν λες σε ολα τα σχολεια της Ελλαδας εννοεις σε ολα τα σχολεια της αθηνας ή σε ολα τα σχολεια της Ελλαδας ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgegabgab

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
και εγώ να σου πώ στην αρχή δύσπιστος ήμουν, αλλά και πάλι όπως είπες δεν αποκλίω κανένα σενάριο!! με όλα αυτά που έχω ακούσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Οταν λες σε ολα τα σχολεια της Ελλαδας εννοεις σε ολα τα σχολεια της αθηνας ή σε ολα τα σχολεια της Ελλαδας ?

Αχ να δεις πως το λέμε αυτό xmxm... Γενοκτονία νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
και ποτε υπολογιζουν οι επιστημονες να εξαλειφθει αυτος ο ιος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgegabgab

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
και ποτε υπολογιζουν οι επιστημονες να εξαλειφθει αυτος ο ιος???

Δεν ξέρω καθόλου, αν ρωτάς σαν μέρος της "καθημερινής ενημέρωσης" δεν θα μάθουμε μάλλον ούτε συντομα, αλλά αν ρωτάς σαν κωμμάτι της συνομοσίας είναι πάλι "πάνω" στους μεγάλους... οπότε μάλλον το ίδιο αποτέλεσμα, σε χρόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Εγώ άκουσα αν τα κρούσματα αυξηθούν πολύ ως το Σεπτέμβριο ή αν βρουν κανά κρούσμα στα σχολεία θα μείνουν κλειστά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Θα μεινουν κλειστα τα σχολεια στα οποια βρεθηκε ο ιος μεταλλαγμενος ή μη.
Επισης απο 8 Οκτωβριου υπολογιζεται η διαθεση του εμβολιου και 4.000.000 δοσεις εχει παραγγήλει η Ελλαδα.
Στοχος να εμβολιαστουν ατομα απο 1-30 ετων που χτυπαει συνηθως ο ιός.

Βεβαια αν ο ιος μεταλαχθει φτου και απο την αρχή για το εμβόλιο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Τι εννοούν ότι αν μεταλαχθεί ο ιός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aν αλλαξει μάλλον πυρηνα και γινει πιο ισχυρός.
Δεν ειμαι και ειδικός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Υπάρχει πράγματι η πιθανότητα να καθυστερήσει η έναρξη της σχολικής χρονιάς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Σημερα ακουγα δηλωσεις του υπουργου, αν κριθει αναγκαιο το Σεπτεμβρη θα καθυστερησει η εναρξη των σχολείων

δες κι εδω:

https://www.alfavita.gr/typos/t14_7_9_817.php
https://www.alfavita.gr/typos/t14_7_9_819.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Σημερα ακουγα δηλωσεις του υπουργου, αν κριθει αναγκαιο το Σεπτεμβρη θα καθυστερησει η εναρξη των σχολείων

δες κι εδω:

https://www.alfavita.gr/typos/t14_7_9_817.php
https://www.alfavita.gr/typos/t14_7_9_819.php


Thanks...
Πάντως, αν συμβεί αυτό, την έχουμε κατσει τη βάρκα... Δε μας έφταναν οι καταλήψεις του Οκτωβρίου, τώρα θα έχουμε κι αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Ε λογικα αμα καθυστερησει η εναρξη θα καθυστερησει και η ληξη:P Μην ανησυχεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Είναι και η τελευταία χρονιά... Καλά θα δούμε πως θα εξελιχθεί το πράγμα. Ελπίζω για το καλύτερο. Βασικά αυτό που μετρά είναι η υγεία μας, οπότε δεν τίθεται κάποιο θέμα σε αυτή την περίπτωση. Αν είναι να την πάθουμε από τον ιό και να τρέχουμε στα μέσα της χρονιάς, καλύτερα να κλείσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Παιδια ειναι αληθεια οτι μεχρι τον Σεμτεμβρη-Οκτωμβρη ενας στους τρεις Ελληνες θα εχουν το ιο κατι τετοιο ακουσα?Παντως και εγω πιστευω οτι η γριπη αυτη ειναι στημενη απο φαρμακευτικες οργανωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Μέχρι στιγμής, αναφέρονται 30 κρούσματα ημερησίως οπότε δεν αποκλείεται... Κυρίως με τόσους τουρίστες που θα έχουν επισκεφτεί τη χώρα μας μέχρι τα τέλη Οκτωβρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Τι εννοούν ότι αν μεταλαχθεί ο ιός;

Οι ιοι έχουν την ικανότητα να αλλάζουν τη δομή του DNA τους σαν μέτρο προσαρμογής.

Απ τη στιγμή που το DNA του θα αλλάξει, ο ιός θα μεταλλαχθεί και το εμβόλιο δε θα είναι αποτελεσματικό ενάντια στο νέο στέλεχος.

Ο ιός της κοινής γρίπης ας πούμε μεταλλάσσεται κάθε χρόνο...

Πραγματικά στην περίπτωσή μας το θεωρώ βλακώδες να χορηγηθεί εμβόλιο για έναν ιο που δημιουργήθηκε στο εργαστήριο με στόχο να μεταλλάσσεται και να σκοτώνει...

Βλέπε https://onlinejournal.com/artman/publish/article_4631.shtml
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Κυρίως με τόσους τουρίστες που θα έχουν επισκεφτεί τη χώρα μας μέχρι τα τέλη Οκτωβρίου.
ΟΧΙ ρε φιλε αυριο φευγω για Ιο 5μερες και εχω τρομοκρατηθει,μουτο λες και εσυ τωρα :'(ας τα να πανε το εχω παρει αποφαση οτι θα κολησω και γω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top