Πότε στη σχέση σας έγινε το "ουάου";

Για βοηθήστε με το χρονικό θέμα: πότε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 41)
  • Στα 3 χρόνια, παρ' όλα τα ενδιάμεσα γλυκόλογα, μόνο τότε είπα "να 'μαστε"...!

    Ψήφοι: 0 0.0%

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Λοιπόν, για να το θέσω καλύτερα...
Μιλώντας για μία καλή σχέση... είτε κάποια τελειωμένη, που όμως είχε ποιότητα (και κατα προτίμηση ο λόγος χωρισμού ήταν άσχετος) ή στην υπάρχουσα, με δεδομένο ότι είναι μεγάααλη αγάπη...

Πότε έγινε το "ουάου";

Πότε σκεφτήκατε, αμάν, αυτό το παιδί το αγαπάω πάααρα πολύ, είμαι πολύυυ τυχερή που τον/την έχω...!
Σε ποιο σημείο χρονικά, ή με ποια αφορμή;
Πότε ήταν η κορύφωση;

Και, προσθήκη: από μεριά του; Να περπατάτε στο πιοοο ψηλό σύννεφο χέρι-χέρι και να παίζουν άρπες γυμνά ξανθά αγγελάκια, να κοιτάζεστε και να σφίγγετε χέρια συγκινημένοι...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Νομίζω οτι σε μια τέτοια σχέση που παρουσιάζεις, δεν μπορεί να υπάρχει μονο μια τέτοια στιγμή! Αν υπάρχει αυτή η σχέση πρέπει να το νιώθεις κάθε μέρα και άν έχει τελειώσει να σκέφτεσε ακόμα πως πόσο τυχερός/η ήμουν που την/τον είχα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, εννοώ, πότε πρωτοείπε κάποιος αυτό το ουάου, ή πότε κορυφώθηκε το αίσθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Χμμμ, εγω νομιζω οτι ξυπνησα ενα πρωι, και συνειδητοποιησα ποσο ωραια ειναι ολα αυτα που μου συμβαινουν το τελευταιο διαστημα, και ποσο υπεροχος ειναι αυτος που κοιμαται διπλα μου, ε και επαθα το ουαου.:redface:

Εμενα ολα τα φιλοσοφικα/συναισθηματικα το πρωι με πιανουν:P.

Οσο για αυτον, ε, το ψιλοκαταλαβα :P ενα βραδυ που γυρισε λιωμα και μου ειπε οτι νομιζει οτι ειμαι η γυναικα της ζωης του!

(Τι μου κανεις βραδιατικα με τα ρομαντικα θεματα....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμμμ... για δείτε και τα περί αμοιβαίου, στην επεξεργασία...! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Νομίζω οτι σε μια τέτοια σχέση που παρουσιάζεις, δεν μπορεί να υπάρχει μονο μια τέτοια στιγμή! Αν υπάρχει αυτή η σχέση πρέπει να το νιώθεις κάθε μέρα και άν έχει τελειώσει να σκέφτεσε ακόμα πως πόσο τυχερός/η ήμουν που την/τον είχα...

συμφωνώ απόλυτα με τον founes,αλλά για να απαντήσω στο ερώτημά σου γιδάκι μου έτσι όπως το θέτεις..εγώ πιστεύω ότι αυτό το "ουάου" για'μενα,ήρθε απ'τη στιγμή που συνειδητοποίησα ότι θέλω να συγκατοικήσουμε με τον σύντροφό μου και να περνάμε κάθε λεπτό,κάθε δευτερόλεπτο της ημέρας μαζί,χωρίς αυτό να με κάνει να νοιώθω πιεσμένη,κλπ,αλλά αντιθέτως,να με αφήνει με το ευχάριστο αίσθημα της πιο γλυκιάς προσμονής.. :redface: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Και αυτό με τι αφορμή, io-io και burbuja;
Ή, στον πόσο καιρό σχέσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
εγώ κατάλαβα πόσο τον αγαπώ μετά από περίπου 10 μήνες σχέση.... συγκεκριμένα δεν θυμάμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Δεν θυμαμαι πια... Ειλικρινα... Ηταν μαλλον σταδιακο... Καταλαβα ομως ποσο σημαντικος ηταν για μενα ενα βραδυ που ειχα χασει τα ιχνη του κι ανησυχουσα οτι κατι του ειχε συμβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
από μεριάς του το μεγάλο μπαμ το καταλάβα όταν άρχισε να δακρύζει κ να μου λέει ότι δεν έχω ιδέα πόσο πολύ μ'αγαπάει (από τότε έχει δακρύσει άλλες 2 φορες μέσα σε 9 χρόνια), χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο.
από μένα ήρθε αρκετά αργά την πρώτη φορά, γιατί αυτό δεν γίνεται μόνο μια φορά, το νιώθεις συνέχεια μετά από την πρώτη φορά. λοιπόν επαθα το μεγάλο ουαου γύρω στα 16 μου όταν έπιασα μια κοπέλα να τον κοιτάει επίμονα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Δεν μπορώ να θυμηθλω πότε ακριβώς ήταν βασικά, και δεν μπορώ να το προσδιορίσω κιόλας έτσι όπως το λες.
Σημασία έχει οτι δεν το ένιωσα μια φορά, αλλά το νιώθω κάθε μέρα και κάθε στιγμη που περνά :huglove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Χμμμ, εμενα εγινε πολυυυυ νωρις και απο τους δυο, δηλαδη σε λιγοτερο απο ενα μηνα σχεσης. Βεβαια, ειχαμε αρκετα μεγαλο παρελθον, δεν ηταν οτι τον ηξερα τοσο λιγο, η οτι ετρεφα τετοια αισθηματα για τοσο λιγο. Τωρα με τι αφορμη, ε τι να σου πω, τιποτα το ιδιαιτερο, απλα ξυπνας και συνειδητοποιεις τι εχεις! Καπως ετσι! Η δικη του αφορμη απ'οτι ξερω ηταν μια συζητηση με ενα φιλο του, και πολυυυυ κρασι!:P

Εσυ γιδακι ομως δεν μας ειπες!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χε, πλακα εχει, γυρω στους 2 μηνες ειχε συμβει κατι λιγο σοβαρο, και αν και ηταν λιγος ο χρονος για να εχουμε γνωριστει ΠΟΛΥ καλα, το συμβαν εδειξε οτι ταιριαζαμε απολυτα..και ειχαμε πει αποβλακωμενοι "ΟΥΑΟΥ!" εκεινη τη στιγμη :D

(*κατερινα χασκογελαει σαν ηλιθια τωρα, και σκεφτεται οτι ακουγεται σαν να ξεπηδηξε απο σαχλορομαντζαδα:p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ όντως δεν έχω πει... γιατί από τη μία, δεν είναι τόσο σαφές.. από την άλλη είχαμε και άλλα θεματα, μιας και η γλώσσα έπαιξε έναν κάποιο ρόλο... Γενικά δεν ήξερα τι είδους άνθρωποι είναι οι κεντροευρωπαίοι, ειδικά οι γερμανοαυστριακοτέτοιοι. Και τον γνώρισα ΠΟΛΥ νωρίς, αφού έφτασα εκεί, τα φτιάξαμε ένα μήνα αφού πήγα...

Κοινώς, ακόμα και όταν μου είπε ότι με αγαπάει, χρησιμοποίησε μία άλλη έκφραση (αντί ich liebe dich είπε ich hab dich lieb) και δεν είχα καταλάβει τι εννοούσε!!! Γι' αυτό πού και πού επανεξετάζω τι είχαμε πει ή ζήσει πιο παλιά...
Ε, και μία διαφορά ταπεραμέντου...

Μία όμορφη στιγμή ήταν όταν ήμαστε 2 μήνες μαζί, ήμουν για πρώτη φορά στο πατρικό του και βουλιάζαμε στις κουβέρτες του και στον ύπνο... και του είπα ότι είμαι ερωτευμένη... και είπε κι αυτός το ίδιο... ε, ήταν γούτσου γούτσου!

Βέβαια στο 4μηνο/6μηνο μεριά, ένιωσα ότι ήθελα να "ακούω" πιο πολύ τι νιώθει, τι σκέφτεται... κι αυτό είναι το μόνο θέμα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δε θυμαμαι ποτε ακριβως ξεκίνησε.... ήταν μέσα στην συμβίωση που μέρα με τη μέρα τον ένοιωθα και πιο πολύ οτι, ΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ!
Επιβεβαιωνομαι όμως πλέον σχεδόν καθημερινά... ειδικά τον τελευταίο καιρό με τα δύσκολα.... αναρωτιέμαι μόνη μου πως θα άντεχα αν δεν τον ειχα δίπλα μου και με πιανουν τα κλαμματα... κι εκεί που κλαιω στα κρυφα αυτος με βλέπει έρχεται και με αγκαλιαζει και μου λεει οτι με αγαπάει....
και εκεί λέω ότι... ΟΥΑΟΥ... σταθηκα τελικά τυχερη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
αχ τι γλυκό.... και ο δικός μου έτσι είναι...δυστυχώς όμως δεν μενουμε μαζί...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γεια σου βρε Κουέ μου... Ήμουν σίγουρη ότι θα χαιρόμουν πολύ την απάντησή σου!!!

Αλλά, Κουέ... Μιλάμε για μετάαα ε; Επειδή αναφέρεις συμβίωση...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλέ μπορώ να βάλω δημοσκόπηση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω ψηφισα! Ενταξει, δεν ηταν ακριβως στη βδομαδα, αλλα σε αυτη την κατηγορια κινουμαι...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ έβαλα το τρίμηνο, αν και τα μεγάλα λόγια ακόμα τα περιμένω
(τύπου πόσο ξεχωριστή κλπ... με μία αναφορά και στο μέλλον :P)

Μπαϊ δε γούεη, εσείς για μέλλον...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top