Ιός των χοίρων - Νέα πανδημία (τί έχετε να πείτε;);

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εγώ έφυγα Πέμπτη για Κω, από Ρόδο, και γύρισα χθες... Κάνει στάση το καταμαράν στη Σύμη και ανεβαίνει ένα τσούρμο από Γάλλους, Ολλανδούς και Γερμανούς... Κάθεται μια Ολλανδή με το παιδί της από δίπλα μου και κάτι άλλοι από πίσω μου. Βήχας και κακό οι από πίσω μου, κόντεψα να πάθω, ήμουνα σίγουρη πως κόλλησα αλλά τελικά δεν έχει εκδηλωθεί τίποτε. Αργεί να εκδηλωθεί η γρίπη?

Γιατί με τόσο βήχα που έριξαν ήμουν σίγουρη πως με κόλλησαν...

Τελοσπάντων, εσύ φύγε, αλλά κάτσε έξω να υπάρχει και αέρας, όταν θα φύγεις με το πλοίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
ΜΕταφέρω επακριβώς:

Σε επίσημες αναφορές για την «γρίπη του 1918, γίνεται λόγος για εκατομμύρια θύματα από τον ιό Η1Ν1, αλλά η αλήθεια είναι πως εκατομμύρια άνθρωποι έπεσαν μάλλον θύματα των φαρμακοβιομηχάνων που, με τις πλάτες των κυβερνήσεων, εμβολίασαν μαζικά τους πληθυσμούς… Το ίδιο αναφέρουν ερευνητές, αλλά και Iσπανοί γιατροί, για την «γρίπη των χοίρων» της δεκαετίας του 1970…
Ναι, σωστά καταλάβατε: οι άνθρωποι πέθαναν επειδή εμβολιάστηκαν και όχι επειδή έπεσαν θύματα κάποιου φονικού ιού!


«Το τελικό μου συμπέρασμα, μετά από 40 και πλέον χρόνια σε αυτό το επάγγελμα [ιατρική], είναι πως η ανεπίσημη πολιτική της Παγκόσμιας Οργάνωσης Υγείας και του Ιδρύματος «Σώστε τα Παιδιά» (Save the Children Fund) και… άλλων οργανώσεων [που προωθούν τους εμβολιασμούς] είναι ο φόνος και η γενοκτονία.» Dr. Archie Kalokerinos MBBS PhD FAPM

πηγή: https://news.kozaninet.gr/?p=2560
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ε όχι και αυτό το εμβόλιο!

Το βίντεο πάντως τα σπάει... Οι περιγραφές της κοπέλας που κάνει το σπικάζ σκίζουν. Τόσο μελιστάλαχτες... Μπρρ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Δεν κοιτάτε καλύτερα 2 φορές πριν περάσετε τον δρόμο αντί να ανησυχείτε για μια βλακεία και μισή ?

Έχουμε ακούσει άπειρες μαλακίες και θα αυξάνονται όλο και περισσότερο με τον καιρό.
Οι Άγγλοι αγοράζουν εμβόλια για όλον τον πλυθισμό της χώρας χαρά στις φαρμακοβιομηχανίες και στις κυβερνήσεις.
Ο τρόμος χρησιμοποιείται και αναπαράγεται για να ελέγχει το κράτος τους πολίτες.
Σταματίστε να φοβάστε έναν ιό που έχει θνησιμότητα μικρότερη από 1 %.

αν και 1% σημαίνει 100.000 νεκροί στην Ελλάδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Δεν κοιτάτε καλύτερα 2 φορές πριν περάσετε τον δρόμο αντί να ανησυχείτε για μια βλακεία και μισή ?

Έχουμε ακούσει άπειρες μαλακίες και θα αυξάνονται όλο και περισσότερο με τον καιρό.
Οι Άγγλοι αγοράζουν εμβόλια για όλον τον πλυθισμό της χώρας χαρά στις φαρμακοβιομηχανίες και στις κυβερνήσεις.
Ο τρόμος χρησιμοποιείται και αναπαράγεται για να ελέγχει το κράτος τους πολίτες.
Σταματίστε να φοβάστε έναν ιό που έχει θνησιμότητα μικρότερη από 1 %.

αν και 1% σημαίνει 100.000 νεκροί στην Ελλάδα...
Μονο αν νοσησει ολη η ελλαδα.
Εγω δεν ξερω αν θα εκανα ενα εμβολιο που εχει παρασκευαστει και δοκιμαστει σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
αν και 1% σημαίνει 100.000 νεκροί στην Ελλάδα...

Δηλαδή υποθέτεις ότι όλοι οι Έλληνες θα αρρωστήσουν από αυτό? Τραβηγμένο το βρίσκω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Αυτό που έχω να πω είναι ότι ο άνθρωπος έχει να κάνει πολλά βήματα ακόμη, προκειμένου να βελτιώσει το βιοτικό του επίπεδο και να αισθάνεται ασφαλείς. Για το λόγο αυτό, είναι απαραίτητο να επενδύουμε στην επιστήμη και όχι σε τυχάρπαστους παρουσιαστές και σε ματαιόδοξα θεάματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Αυτό που έχω να πω είναι ότι για άλλη μια φορά τα ΜΜΕ στρέφουν την προσοχή του κόσμου αλλού και εφαρμόζουν την ίδια τακτική (τρελές αγελάδες- παρτε χοιρινό ,γρίπη των χοιρινών-αγοράστε μοσχάρι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Δηλαδή υποθέτεις ότι όλοι οι Έλληνες θα αρρωστήσουν από αυτό? Τραβηγμένο το βρίσκω!

Όχι βέβαια.
Ο Ευαγγελάτος το υποθέτει, δίαφοροι κατευθυνόμενοι επιστήμονες και πολλοί πολιτικοί παράγοντες.
Εγώ το θεωρώ κοροιδία όπως λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
καλα παιδια...τι λετε ελεος και φυσικα ειναι καταστρεπτικος ο ιος.......αλλα μπορει να θεραπευθει....απο οσο φαινεται διοτι αν κανει μετασταση ...........κ το εμβολιο ειναι γτπ.....αφου θα μας δοθει μη εχοντας δοκιμαστει κλινικα.......ρε σεις 3ερετε τι πιστευεω?????πριν λιγο καιρο λεγανε για πολεμο λογω κρισης......λετε να δημιουργησαν τον ιο για να μπορεσουν να εξουσιασουν κα να μας κανουν να ξεχασουμε την τρελη οικονομικη κριση που υπαρχει?????ετσι περιπου ειχε γινει και σε μια ταινια.........χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Σκέφτεσαι σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
καλα παιδια...τι λετε ελεος και φυσικα ειναι καταστρεπτικος ο ιος.......αλλα μπορει να θεραπευθει....απο οσο φαινεται διοτι αν κανει μετασταση

Ο ιός δεν κάνει μετάσταση αλλά μετάλλαξη.
-----------------
Τελικά όλα είναι ένας κύκλος: Τρομοκρατία-Οικονομία-Αρρώστειες και δώσ' του πάλι. Συμβαίνουν όλα διαδοχικά συμπτωματικά; Δεν το νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Τελικά όλα είναι ένας κύκλος: Τρομοκρατία-Οικονομία-Αρρώστειες και δώσ' του πάλι. Συμβαίνουν όλα διαδοχικά συμπτωματικά; Δεν το νομίζω...
ειδικα εαν αναλογιστεις το ποσο που θα κανει το εμβολιο,τοτε μπορεις να καταλαβεις που εχουμε φτασει ως ανθρωποι.το μονο που μας ενδιαφερει ειναι το χρημα,γι'αυτο και θα αυτοκαταστραφουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
μετασταση κανει σε αλλο σημειο........για αυτο και αν γινει αυτο θα χρειαστει να βρεθει αλλο εμβολιο για την αποτροπη του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
5 σημεία για τον ιό

1) Είναι εργαστηριακός
2) Το εργαστήριο που υποτιθεται παρασκευαζει το εμβολιο ειναι του Dick Cheeney (πρωην αντιπροεδρου ΗΠΑ)
3) Είναι πολυ πιο χαλαρός απο τον κανονικό της γρίπης
4) Τα εμβόλια μπορούν να αποδειχθούν πιο επικίνδυνα απο τον ιδιο τον ιό
5) Τα ΜΜΕ κινδυνολογουν οπως και με τα πουλερικα που πέθαινε 1 στους 1000


Οποτε ηρεμία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
5 σημεία για τον ιό

1) Είναι εργαστηριακός
2) Το εργαστήριο που υποτιθεται παρασκευαζει το εμβολιο ειναι του Dick Cheeney (πρωην αντιπροεδρου ΗΠΑ)
3) Είναι πολυ πιο χαλαρός απο τον κανονικό της γρίπης
4) Τα εμβόλια μπορούν να αποδειχθούν πιο επικίνδυνα απο τον ιδιο τον ιό
5) Τα ΜΜΕ κινδυνολογουν οπως και με τα πουλερικα που πέθαινε 1 στους 1000


Οποτε ηρεμία...
Εγώ τον βλέπω πολύ μακριά μου τον ιό. Δεν νιώθω κάποιο κίνδυνο και τελικά δεν έχω σκοπό να κάνω το εμβόλιο....σε καμία περίπτωση. Αν μας αναγκάζουν από το σχολείο τότε νομίζω πως πραγματικά υπάρχει κίνδυνος και το εμβόλιο αποσκοπεί κάπου αλλού.
Μην ξεχνάμε τι είναι το εμβόλιο, κάποιο αποδυναμωμένο στέλεχος του ιού που εισάγετε στον οργανισμό μας ώστε να δημιουργήσει αντισώματα για να τον καταπολεμήσει σε περίπτωση που προσβληθεί ο οργανισμός.

Δεν ξέρω παιδιά...απογοήτευση:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Εγώ τον βλέπω πολύ μακριά μου τον ιό. Δεν νιώθω κάποιο κίνδυνο και τελικά δεν έχω σκοπό να κάνω το εμβόλιο....σε καμία περίπτωση. Αν μας αναγκάζουν από το σχολείο τότε νομίζω πως πραγματικά υπάρχει κίνδυνος και το εμβόλιο αποσκοπεί κάπου αλλού.
Μην ξεχνάμε τι είναι το εμβόλιο, κάποιο αποδυναμωμένο στέλεχος του ιού που εισάγετε στον οργανισμό μας ώστε να δημιουργήσει αντισώματα για να τον καταπολεμήσει σε περίπτωση που προσβληθεί ο οργανισμός.

Δεν ξέρω παιδιά...απογοήτευση:(


Aπογοήτευση γιατι αυτοί που κινδυνολογουσαν ειχαν εν μέρει δίκιο... Λυπάμαι αλλα αρχίζει σχέδιο παγκόσμιου ελέγχου απο το εμβόλιο και μόνο... Δεν είπα οτι θα γινουμε cyborg αλλα το Matrix φαινεται πολυ κοντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
ούτε εγώ θα κάνω εμβόλιο.
πρώτη φορά είναι που βγάζουν τόσο γρήγορα ένα εμβόλιο συνήθως περνάνε χρόνια δοκιμών.
εκτός αν το δοκίμαζαν πολύ καιρό πριν εμφανιστεί η γρίπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
ούτε εγώ θα κάνω εμβόλιο.
πρώτη φορά είναι που βγάζουν τόσο γρήγορα ένα εμβόλιο συνήθως περνάνε χρόνια δοκιμών.
εκτός αν το δοκίμαζαν πολύ καιρό πριν εμφανιστεί η γρίπη.

Εεεεεεεεεεεεεεεεεεε;
Δηλαδή δε σε ενδιαφέρει το γεγονός ότι μάλλον πρόκειται για μια εργαστηριακή γρίπη, αλλά ότι δε θα γίνουν πολλές δοκιμές στα εμβόλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
αυτό υπονοώ ότι αν έχουν τόσο γρήγορα έτοιμο το εμβόλιο τότε είχαν φτίαξει και τον ιό προ πολού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top