Kaspersky Internet Security 2009

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
:bye: Παιδια εχετε δουλεψει καθολου με αυτο το προγραμμα? Πριν περιπου μια βδομαδα το αγορασα και πραγματικα το εχω μετανιωσει 1000 φορες... το pc τρωει τα μεγαλυτερα κολληματα που ειχε φαει ποτε, ο explorer σερνεται! πριν ειχα το kaspersky 2008 και πραγματικα το θεωρησα το καλυτερο προγραμμα προστασιας αλλα δυστηχως εληξε, ετσι αγορασα το 2009... παντα το kaspersky ηταν βαρυ προγραμμα αλλα ποτε δεν ειχα αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα... ισως φταει και η ζεστη... αλλα μου εχουν σπασει τα νευρα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
:bye: Παιδια εχετε δουλεψει καθολου με αυτο το προγραμμα? Πριν περιπου μια βδομαδα το αγορασα και πραγματικα το εχω μετανιωσει 1000 φορες... το pc τρωει τα μεγαλυτερα κολληματα που ειχε φαει ποτε, ο explorer σερνεται! πριν ειχα το kaspersky 2008 και πραγματικα το θεωρησα το καλυτερο προγραμμα προστασιας αλλα δυστηχως εληξε, ετσι αγορασα το 2009... παντα το kaspersky ηταν βαρυ προγραμμα αλλα ποτε δεν ειχα αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα... ισως φταει και η ζεστη... αλλα μου εχουν σπασει τα νευρα:mad:

Λοιπόν:
1) Το έχω από τα Χριστούγεννα και δε δημιούργησε κανένα πρόβλημα.
2) Ο Explorer δεν είναι και ο πιο γρήγορος browser που υπάρχει.
3) Κοίταξε στις ρυθμίσεις του επιπέδου ασφαλείας κάθε είδους προστασίας και π.χ. κάνε μόνο απλό έλεγχο για ευρετική ανάλυση και όχι διεξοδικό.
4) Τo Kaspersky είναι αν όχι το καλύτερο από τα καλύτερα αντιβιοτικά που υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Λοιπόν:
1) Το έχω από τα Χριστούγεννα και δε δημιούργησε κανένα πρόβλημα.
2) Ο Explorer δεν είναι και ο πιο γρήγορος browser που υπάρχει.
3) Κοίταξε στις ρυθμίσεις του επιπέδου ασφαλείας κάθε είδους προστασίας και π.χ. κάνε μόνο απλό έλεγχο για ευρετική ανάλυση και όχι διεξοδικό.
4) Τo Kaspersky είναι αν όχι το καλύτερο από τα καλύτερα αντιβιοτικά που υπάρχουν.


το ξερω οτι δεν ειναι γρηγορος αλλα δεν ειχα κ ποτε προβλημα σκεφτηκα να αλλαξω αλλα κολλησε εκεινη την ωρα ο explorer και το παρατησα γιατι τσαντιστηκα, ακομα κατι που ξεχασα να πω πληρη ελεχγο δεν μπορω να κανω ενω ξεκιναει καλα στο 50-60% νεκρωνουν τα παντα και δεν μπορω να κανω τιποτα!
και να πω οτι το μηχανημα ειναι για πεταμε οκ... αλλα δεν ειναι:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
έπρεπε να κατεβάσεις κανά trial η κανά πειρατικό πρώτα να δεις πως θα σου κάτσει.

προσπάθησε να ξεφορτώσεις λίγο το pc σου συμάζεψε την επιφάνεια εργασίας στείλε πράματα στον εξωτερικό σκληρό κόψε τπτ που δεν χρειάζεσαι να ξεκινάει αυτόματα όταν ανοίγεις το πσ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
τα εκανα ολα αυτα... αλλα τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Επανεγκατέστησε τότε το Kaspersky.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Kaspersky εχω εδω και 3 χρονια στον υπολογιστη μου...
Εχω περασει και το antivirus και το internet security και τελικα κατεληξα στο internet security....
Δεν εχω αντιμετωπισει ποτε το παραμικρο προβλημα...

Πιθανοτατα για να εχεις αυτα τα προβληματα η δεν εχει γινει σωστη εγκατασταση η το μηχανημα σου δεν το σηκωνει..
Αν εχεις pc με καναν celeron MX προπολεμικο...λογικο ειναι:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
σιγα μην εχω celeron σε ποιον κοσμο ζουμε...
μαλλον δεν περασε σωστα θα κανω επανεγκατασταση (μολις βρω το cdακι... ειμαι λιγο ακαταστατη :xixi:)

αν και μπορω να πω οτι σημερα δεν εχει φαει ακομα κολλημα... με εντυπωσιαζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Εγώ σου προτείνω, όταν απεγκαταστήσεις το Kaspersky, να μην το εγκαταστήσεις από το CD γιατί δεν είναι η πιο πρόσφατη έκδοση. Αντίθετα, κατέβασε την έκδοση 8.0.0.506 από εδώ https://www.kaspersky.com/kis_latest_versions. (Η τελευταία έκδοση βέβαια δεν είναι στα ελληνικά). Στη συνέχεια εγκατέστησέ το κανονικά με τον κωδικό ενεργοποίησης που υπάρχει στο κουτί. Μην πειράξεις τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις. Αν το πρόβλημα παραμένει, ενδεχομένως να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με κάποιο άλλο πρόγραμμα. Αφού το Kaspersky το έχεις αγορασμένο, μπορείς να επικοινωνήσεις με την τεχνική υποστήριξη της Kaspersky για να σε βοηθήσουν να επιλύσεις το πρόβλημά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semfer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Semfer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 332 μηνύματα.
εγω εχω το KIS 2010 και δεν εχω κανενα προβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Γενικά το Kaspersky δεν είναι ούτε το πιο lite, ούτε το πιο userfriendly αντιβάιρους.

Από εκεί και πέρα ένα κοφτερό μαχαίρι εκτός από εργαλείο σε λάθος χέρια γίνεται δολοφονικό εργαλείο. Και εξηγούμαι καθ' ότι ουκ ολίγες φορές τα heurestics του K τον ψιλο-παίζουν και δεν το χουν για τίποτα να σου χτυπήσει ως επικύνδυνο το πιο ακίνδυνο exeδάκι.

Γενικά προσοχή και για f/p.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

acid_18

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Μια χαρά antivirus είναι το καλυτερο απο ολα..
Αρκει να το ρυθμισεις οπως θέλεις και να έχεις το καταλληλο συστημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
εγω εχω το nod32 και ειναι πολυ ελαφρυ(ισως το ελαφροτερο αντιβαιρους),και ο υπολογιστης μου δεν εχει κανενα προβλημα.μπορει το kaspersky να ειναι καλυτερο,αλλα ειναι πολυ ''βαρυτερο'' απο το nod32.επισης το nod32 το εχω 4 μηνες και δεν μου δημιουργηθηκε ουτε ενα προβλημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top