Περιπτύξεις σε δημόσιο χώρο: Η γνώμη σας

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
εμένα πάλι δεν με χαλάει τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder :
Κι εγω εγκρίνω τα χεράκι-χεράκι και φιλάκια στο δρόμο :inlove: Ειλικρινά χαίρομαι όταν βλέπω ανθρώπους να απολαμβάνουν τον έρωτα τους 8)

Όταν δω χεράκι-πουλάκι όμως μέσα σε καφετέρια θα γ@μηθώ στα γέλια :rofl: :hehe: γιατί θα πω... μα καλά δεν πηγαίνανε στο σπίτι τους που ναι και πιο άνετο το κρεβατάκι τους ή ο καναπές τους; Θα μου πεις, δεν κρατιούνται, έχουν κ@ύλες.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ούτε εμένα με πειράζει αρκεί να είναι στα όρια και να μην το παρακάνουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,819 μηνύματα.
Ούτε και εγώ έχω πρόβλημα... αλλά όπως είπανε.. να μη το παρακάνουν (χεράκι- πουλάκι :P) :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Κατά το ... "η ελευθερία του ενός σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου"
έχω να πω ότι ειλικρινά δε με χαλάει καθόλου να δω δυο ανθρώπους ερωτευμένους να το δείχνουν δημόσια αν και εφόσον δεν επεμβαίνουν στην αισθητική μου άποψη...
άλλο το φιλάκι δημόσια, και άλλο το φιλιόμαστε μέχρι να μας σηκωθεί..
άλλο το χεράκι χεράκι... και άλλο το χουφτωνόμαστε και δε μας νοιάζει....
άλλο το "ψυθιρισμα στο αυτί" ... και άλλο το "δίνουμε οντισιόν σε λιγο για πορνοταινία"

παν μέτρον άριστον!

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν μ'ενοχλει καθολου να βλεπω ζευγαρακια να φιλιουνται, αγκαλιαζονται κτλ, και δεν μπαινω στη διαδικασια να σκεφτω τι θα πει ο παραδιπλανος στη σταση του λεωφορειου αν μου ρθει να φιλησω τον φιλο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τα μηνύματα περι "(παν) μέτρον άριστον" μεταφέρθηκαν στο thread που τους ταίριαζε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina21

Νεοφερμένος

Η katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
normal πράγματα πάντα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
παντως εξαρταται και απο το που βρησκεται κανεις αλλα ακι ποιος τον βλεπει, για παραδειγμα αλλιως το βλεπει ενας Αθηναιος και αλλιώς ενας επαρχιώτης (ιδιετερα αν η επαρχια ειναι μικρη)...επησεις εγω δεν το παρακανω μπροστα σε μικρα παιδια για να μη φερω σε δυσκολη φαση τους γονεις τους, καλο ειναι να ειμαστε διακριτικοι αλλα οχι συντηριτικοι

η κοινωνια μας γενικως δεν αρεσκεται σε τετοιες εκδηλωσεις αλλα πιστευω και ελπιζω οτι αυτο αλλαζει...μ'αρεσει να βλεπω 40αρηδες και 50αρηδες να περπεταανε χερακι χερακι και να φερονται τρυφερα...στην Ελλαδα συνηθως οι μεγαλοι λενε "ελα μωρε αιδιες, δεν ειμαστε πια παιδια" μεγαλο λαθος

τελος αν εμεις μαθουμε τα παιδια μας να το θεωρουν φυσιολογικο θα παψει να ειναι ταμπου, καμια φορα λενε "μη μας βλεπουν τα παιδια" τα παιδια χερονται να βλεπουν αγαπημενους γονεις και αποκτουν σωστη παιδιεα σε θεματα σχεσεων για αργοτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για να σε σεβαστουν πρεπει να σεβεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
A!και κατι ακομα!
Nessa μου κανεις λιανα τι εννοεις οτι θα τον εκραζες;
Εισαι στην καφετερια και πισω σε εναν καναπε (οχι πρωτη μουρη) ειναι ενας τυπος με τον γκομενο και φιλιουνται.Και φενονται ακνονικα.
τι θα εκανες ακριβως;
'Η αυτο δεν ειναι αρκετο για κραξιμο;
Ποιους ακριβως θα εκραζες.
Το ρωταω γιατι ρε παιδια προσωπικα δεν θα μπορουσα να το κανω ποτε.
Αντε και αν με εφερναν στο αμην, να τους ελεγα να συγκρατηθουν.
Πολιτισμενα.
Μιας και παροτι δεν εχω προβλημα, λογο του οτι αντιτιθεται στην φυση μου, μου προκαλει ενα αισθημα "καπως" το να βλεπω να φιλιουνται gay.
Οχι τα ιδια τα ατομα αλλα η πραξη.

Panaros ειδες που τα ειπαμε μια χαρα;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Μα δε διαβάζετε βρε παιδιά. Είπα:

Μια χαρα διαβαζω χρονια τωρα, μιας και εγω στο εγραψα, αλλα στο τελος γραφεις οτι μερικοι αξιζουν ενα κραξιμο.:)
Και δεν μου απαντας στην δευυτερη ερωτηση που βγαινει μεσα απο το ποστ μου.
Να στην ξαναδιατυπωσω:
"Ποιοι ειναι αυτοι που αξιζουν "κραξιμο";τι θα πρεπει να κανουν δηλαδη."
Και δευτερον για να δεις οτι δεν ρωτησα κατι περιεργο...:)
Και το ξαναδιατυπωνω:
"Εσυ σαν Nessa τι εννοεις "κραξιμο"."
Μιας και χρησιμοποιεις εναν ορο-λεξη να δω πως τον ερμηνευεις.:)
Δηλαδη θα το εκανες "ρομπα";:confused:
Ηταν υποθετικη η ερωτηση μου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Μια χαρα διαβαζω χρονια τωρα, μιας και εγω στο εγραψα, αλλα στο τελος γραφεις οτι μερικοι αξιζουν ενα κραξιμο.
Και δεν μου απαντας στην δευυτερη ερωτηση που βγαινει μεσα απο το ποστ μου.
Να στην ξαναδιατυπωσω:
"Ποιοι ειναι αυτοι που αξιζουν "κραξιμο";τι θα πρεπει να κανουν δηλαδη."
Να κάνουν σα να είναι έτοιμοι να γ#$%^&*ν... :worry: Βασικά ούτε τα ετεροφυλόφιλα ζευγάρια πρέπει να το κάνουν αυτό, απλά αυτούς τους έχουμε κάπως συνηθίσει.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Και δευτερον για να δεις οτι δεν ρωτησα κατι περιεργο...
Και το ξαναδιατυπωνω:
"Εσυ σαν Nessa τι εννοεις "κραξιμο"."
Μιας και χρησιμοποιεις εναν ορο-λεξη να δω πως τον ερμηνευεις.
Δηλαδη θα το εκανες "ρομπα";
Ηταν υποθετικη η ερωτηση μου.
Όχι ρε... όχι κι έτσι. Είπαμε. Επειδή δε φέρονται αξιοπρεπώς οι άλλοι δε σημαίνει ότι θα φερθούμε αναξιοπρεπώς κι εμείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Να κάνουν σα να είναι έτοιμοι να γ#$%^&*ν... :worry: Βασικά ούτε τα ετεροφυλόφιλα ζευγάρια πρέπει να το κάνουν αυτό, απλά αυτούς τους έχουμε κάπως συνηθίσει.
Συμφωνω.
Τα αλλα ζευγαρια ειναι φυσικο να μην μας ενοχλουν μιας και οχι μονο τα εχουμε συνηθισει αλλα ταυτιζονται με τις "προτιμησεις" μας.

Όχι ρε... όχι κι έτσι. Είπαμε. Επειδή δε φέρονται αξιοπρεπώς οι άλλοι δε σημαίνει ότι θα φερθούμε αναξιοπρεπώς κι εμείς!
Αυτο ηθελα να ακουσω.
απλως προσωπικα τη λεξη "κραξιμο" την ειχα συνδιασει με το οτι σηκωνομαι και τους κανω ρομπα.:)
Και συμφωνουμε και εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Η actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
εννοείται πως δεν με ενοχλεί καθόλου να βλέπω ζευγάρια κ γενικά ανθρώπους να έχουν τέτοιες συμπεριφορες σε δημόσιους χώρους,μου έχει συμβεί να νιώσω αμήχανα αλλά το ξεπερνάω με τη σκέψη ότι είναι πολύ όμορφο να βλέπεις ανθρώπους να αγκαλιάζονται,να φιλιούνται κ γενικά να ζουζουνίζονται...
δηλ.συγνώμη,όλοι δεν έχουμε νιώσει κάπως έτσι,όλοι δε γουστάρουμε πολύ τέτοιες στιγμές?γιατί να μη το εκφράσεις όταν το νιώσεις?γιατί,δηλαδή πρέπει να σκεφτώ ότι με βλέπει κάποιος?μα τι κάνω πια , μήπως κανένα έγκλημα? αλίμονο! επικοιν ωνώ με έναν άνθρωπο εκείνη τη στιγμή κ δεν θέλω να το χάσω επειδή εσυ είσαι ίσως ανάξιος να νιώσεις κάπως έτσι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από actaestfaboula:
εννοείται πως δεν με ενοχλεί καθόλου να βλέπω ζευγάρια κ γενικά ανθρώπους να έχουν τέτοιες συμπεριφορες σε δημόσιους χώρους,μου έχει συμβεί να νιώσω αμήχανα αλλά το ξεπερνάω με τη σκέψη ότι είναι πολύ όμορφο να βλέπεις ανθρώπους να αγκαλιάζονται,να φιλιούνται κ γενικά να ζουζουνίζονται...
δηλ.συγνώμη,όλοι δεν έχουμε νιώσει κάπως έτσι,όλοι δε γουστάρουμε πολύ τέτοιες στιγμές?γιατί να μη το εκφράσεις όταν το νιώσεις?γιατί,δηλαδή πρέπει να σκεφτώ ότι με βλέπει κάποιος?μα τι κάνω πια , μήπως κανένα έγκλημα? αλίμονο! επικοιν ωνώ με έναν άνθρωπο εκείνη τη στιγμή κ δεν θέλω να το χάσω επειδή εσυ είσαι ίσως ανάξιος να νιώσεις κάπως έτσι...:)
Respect :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiria

Νεοφερμένος

Η Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Το θέμα όμως είναι ότι μετά τις ζουζουνιές, θέλεις να ζουζουνιστείς κ άλλο...
Και άντε κάποιοι από μας είναι φοιτητές και έχουν ένα και ίσως και δύο σπίτια αν είναι και οι δύο από άλλη πόλη...
Αυτοί που είναι μέσα στην πόλη τους, πού θα πάνε???
Προσωπικά εγώ χαίρομαι όταν βλέπω ερωτευμένα ζευγαράκια στον δρόμο να κάνουν αγκαλίτσες....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από actaestfaboula:
επικοιν ωνώ με έναν άνθρωπο εκείνη τη στιγμή κ δεν θέλω να το χάσω επειδή εσυ είσαι ίσως ανάξιος να νιώσεις κάπως έτσι...:)

θα ήθελα μια διευκρίνηση :)
όποιος διαφωνεί με τις περιπτύξεις σε δημόσιο χώρο, είναι ανάξιος να νοιώσει έτσι?


τις προάλες ήμουν σε ένα ασφυκτικά γεμάτο βαγόνι του τρένου....
ένα ζευγάρι λοιπόν ξεκίνησε να "ζουζουνίζεται" και δεν μπορώ να πω ότι με ενόχλησε....
όταν όμως ο θόρυβος απ τα χλάπα τις χλούπα τις που έκαναν οι γλώσες τους δυνάμωσε και όταν ο τύπος έχωσε το χέρι του μέσα απ το τζιν παντελόνι της κοπέλας στον κ*λο και αυτή του έπιανε πάνω απ το τζίν τον π******* .... μπορώ να πω ότι ήταν ενοχλητικό....

είμαι λοιπόν "ανάξια" να νοιώσω έτσι? :hmm:
και αν η απάντηση είναι ναι, αυτό θεωρείται και απαραίτητα "κακό"? :hmm:

και αν ήθελα να "επικοινωνήσω" και γω μαζί τους εκείνη τη στιγμή τι ακριβώς έπρεπε να κάνω? να τους μιλήσω ή να τους χουφτώσω? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Α ρε κουέ πολύ παραστατική η περιγραφή σου!!:P
Λοιπόν εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου να βλέπω ζευγάρια να ζουζουνίζονται(ωραίο το ρήμα παρεπιπτόντως να κατοχωρωθούν τα δικαιώματα σε αυτόν που το πρωτοείπε) απλά πρέπει να υπάρχουν και κάποια όρια ώστε να μην γίνεται προσβολή της δημόσια αιδούς.Ασ μην ξεχνάμε ότι κυκλοφορούν και μικρά αθώα παιδάκια που μας βλέπουν!Προσωπικά πάντως θα ένιωθα λίγο άβολα σε τέτοιες στιγμές γιατί δε μου αρέσει να τραβάω τα βλέματα πάνω μου και να προκαλώ οποιουδήποτε είδους αντιδράσεις..γιαυτό και προσπαθούμε με τον σύντροφό μου να ζουζουνίζουμε μέσα σε λογικά και μη προσβλητικά πλαίσια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
θα ήθελα μια διευκρίνηση :)
όποιος διαφωνεί με τις περιπτύξεις σε δημόσιο χώρο, είναι ανάξιος να νοιώσει έτσι?


τις προάλες ήμουν σε ένα ασφυκτικά γεμάτο βαγόνι του τρένου....
ένα ζευγάρι λοιπόν ξεκίνησε να "ζουζουνίζεται" και δεν μπορώ να πω ότι με ενόχλησε....
όταν όμως ο θόρυβος απ τα χλάπα τις χλούπα τις που έκαναν οι γλώσες τους δυνάμωσε και όταν ο τύπος έχωσε το χέρι του μέσα απ το τζιν παντελόνι της κοπέλας στον κ*λο και αυτή του έπιανε πάνω απ το τζίν τον π******* .... μπορώ να πω ότι ήταν ενοχλητικό....

είμαι λοιπόν "ανάξια" να νοιώσω έτσι? :hmm:
και αν η απάντηση είναι ναι, αυτό θεωρείται και απαραίτητα "κακό"? :hmm:

και αν ήθελα να "επικοινωνήσω" και γω μαζί τους εκείνη τη στιγμή τι ακριβώς έπρεπε να κάνω? να τους μιλήσω ή να τους χουφτώσω? :hmm:

χα,χα,χα,χα η λύση είναι μία σταμάτα να χρησιμοποιείς ΜΜΜ μέχρι εκτος απο τις ταμπελίτσες "Νο smoking" κοτσάρουν και ταμπελίτσες "No making out":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top