Ευχές με γραπτά μηνύματα

Ευχές με SMS! Σας ...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • ...δυσαρεστεί;

    Ψήφοι: 4 10.5%
  • ...ευχαριστεί;

    Ψήφοι: 12 31.6%
  • ...αφήνει αδιάφορο το θέμα.

    Ψήφοι: 22 57.9%

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Με αφορμή το παρακάτω νέο από το https://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=766641&lngDtrID=252

Θεσμός έχει γίνει πλέον η ανταλλαγή ευχών στη διάρκεια των εορτών των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς μέσω γραπτών μηνυμάτων SMS, ενώ κάθε χρόνο όλο και περισσότεροι είναι αυτοί που επιλέγουν το κινητό τους τηλέφωνο, για να επικοινωνήσουν με τα αγαπημένα τους πρόσωπα.

Αυτό προκύπτει από τα στοιχεία που έδωσαν οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας, σχετικά με την κίνηση που παρατηρήθηκε στα δίκτυά τους τα Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά.
Ειδικότερα, σύμφωνα με τα στοιχεία της Cosmote, από τις 24 Δεκεμβρίου έως την 1η Ιανουαρίου 2007 τα γραπτά μηνύματα που έστειλαν οι πελάτες της εταιρείας ανήλθαν σε 15,2 εκατ. παρουσιάζοντας αύξηση 13%. Υπενθυμίζεται ότι για όγδοη συνεχή χρονιά η Cosmote θα διαθέσει μέρος των εσόδων από τα γραπτά μηνύματα της Πρωτοχρονιάς σε μη κερδοσκοπικές οργανώσεις.
Στη Vodafone, από τις 24 Δεκεμβρίου έως και την 1η Ιανουαρίου εστάλησαν 82.670.000 γραπτά μηνύματα SMS. Την ημέρα των Χριστουγέννων εστάλησαν 11.245.000 και την Πρωτοχρονιά 17.530.000.
Από την πλευρά της η ΤΙΜ ανακοίνωσε ότι στο διάστημα από 24/12 έως 1/1/2007 εστάλησαν 45,94 εκατ. μηνύματα, αυξημένα κατά 17% σε σχέση με πέρσι. Τα Χριστούγεννα εστάλησαν 7,39 εκατ. μηνύματα, ενώ τις τρεις πρώτες ώρες της Πρωτοχρονιάς εστάλησαν 4,16 εκατ. μηνύματα, αυξημένα κατά 19% σε σχέση με πέρσι, ενώ την ημέρα της Πρωτοχρονιάς εστάλησαν 16,28 εκ. μηνύματα, αυξημένα κατά 18% σε σχέση με πέρσι.
Πάντως, παρά το γεγονός ότι και οι τρεις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας υποστηρίζουν ότι τα δίκτυά τους ανταποκρίθηκαν με επιτυχία στις αυξημένες απαιτήσεις της κίνησης που παρατηρείται τις ημέρες αυτές, είναι χαρακτηριστικό ότι, όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, για μερικά λεπτά μετά την αλλαγή του χρόνου, τα δίκτυα αδυνατούσαν σε πολλές περιπτώσεις να ανταποκριθούν, με αποτέλεσμα να ακούγεται ή να εμφανίζεται το μήνυμα «υπερφόρτωση δικτύου».
, με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ

Όποιος θέλει ας γράψει την γνώμη του για δύο πράγματα αρχικά και φυσικά επεκτεινόμαστε.

Σας ενοχλεί/αρέσει να σας εύχονται όχι μόνο για τις γιορτινές μέρες αλλά και τα γενέθλια σας και γενικά να σας εύχονται με μηνύματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Εμένα πάντως δεν με ενοχλεί καθόλου;)
Από το να μην μου εύχονται καθόλου είναι κάτι και αυτό:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Προσωπικά με ενοχλεί πάρα πολύ να μου εύχονται με μήνυμα. Το θεωρώ εντελώς απρόσωπο και καλύτερα να μην το έκαναν ποτέ. Ειδικά μάλιστα όταν κάποιοι έχουν αποθηκεύμενο το μήνυμα και απλά το προωθούν που για μένα δείχνει μια τυποποιήση στην κίνηση που θα προτιμούσα να είναι αδιαφορία.

Προτιμώ τον κόσμο να μην κάνει κάτι παρά να το κάνει από υποχρεώση αν δεν του αρέσει.

Ειδικά την πρωτοχρονιά, οι περισσότεροι γράψαν ένα μήνυμα και απλά βάλλανε πολλαπλούς αποστολείς. Ποιο το νόημα δεν καταλαβαίνω. Μόνος κερδισμένος οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας.

Απάντησα μόνο σε όσους μου έστειλαν και ήθελα να προσθέσω κάτι και τους θεωρώ απλά γνωστούς. Αν επιλέξω να ευχηθώ σε κάποιον με μήνυμα σίγουρα θα περιλαμβάνει ενσωματωμένη μια δυσαρέσκεια προς το άτομο και σίγουρα θα το ξέρει αυτό.

Για μένα ένα ευχετήριο μήνυμα βγάζει μια αίσθηση υποχρέωσης και τσιπιάς. Αν θες να ευχηθείς σε κάποιον κάντο προσωπικά αλλιώς τηλεφωνικά. Και εγώ έστειλα με mail ένα καλή χρονιά αλλά σίγουρα ήταν για τυπικούς λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια αυτά τα mass sms που στέλνωνται σε περιόδους γιορτών μου την δείνουν λίγο στα νεύρα, αλλά απο την άλλη είναι και αυτό ενα δείγμα οτι τουλάχιστον ο αποστολέας σε σκέφτηκε να σε συμπεριλάβει στην λίστα των αποδεκτών του.
Σίγουρα κάποια στιγμή γεννεθλίων, γιορτών κτλ θα μου άρεσε περισσότερο να έχω άμεση επαφή ή τουλάχιστων τηλεφωνική, να πεις και δυο κουβέντες παραπάνω βρε αδερφέ, αλλά και πάλι πιστεύω οτι και το sms τουλάχιστων δείχνει οτι κάποιος έχει την έννοια σου.

προσωπικά πάντως απάντησα με τηλέφωνο σε όσους μου έστειλαν μήνυμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Σωστα τα λες, αλλα για σκεψου να θελεις να πεις σε 50 ατομα πχ χρονια πολλα/καλη χρονια. Σιγα μην κατσει ο αλλος να παρει τηλ σε τοσα νουμερα. Γραφει ενα μνμ, το στελνει σε ολους και καθαρισε. :P

Εμενα δεν με ενοχλει.. Ακομα και στα γενεθλια/γιορτη μου. :) Εννοειται οτι σε αυτες τις περιπτωσεις θα προτιμουσα την κληση, αλλα κι οταν οι ευχες δινονται με μνμ ειναι ευχες, και παντα καλοδεχουμενες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χμ... είναι λιγο περίεργη φάση....
εξαρτάται απ το ποιος μου το στέλνει το μηνυμα :P

αν η καλη μου φίλη, μου στειλει μαζικο μήνυμα για να μου ευχηθει, την πηρε και την σηκωσε :P
απ την άλλη όμως, ένας απλός γνωστός που θυμήθηκε και με συμπεριέλαβε κι έμενα στη λίστα του, δεν με χαλάει καθόλου.... ίσα ίσα... που τον βάζω πλέον στη λίστα μου :P
κάποτε έστελνα του σκοτωμου μηνύματα για χρόνια πολλά.... μέχρι που κατάλαβα ότι ήταν πολύ λιγα τα άτομα που θα μου έστελναν από μονα τους...
σταματησα να στελνω λοιπον και φέτος απλά απάντησα σε όσους μου έστειλαν :P νομίζω ότι θα έχω τον μικροτερο λογαριασμό ever από περίοδο εορτων :P
Το καλό με το φετινο μου σύστημα ήταν ότι ακόμα κι αν μου έστειλαν μαζικό μήνυμα, εγω απάντησα με προσωπικό μήνυμα ;)
Τους πολύ δικους μου φίλους και συγγενείς τους πήρα τηλ ανήμερα της πρωτοχρονιας και τους ευχήθηκα.... μου άρεσε πολύ καλύτερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
εξαρτάται...
σε γενέθλια, γιορτές κτλ σίγουρα το τηλέφωνο είναι προτιμότερο. τώρα όταν οι περισσόεροι άνθρωποι με τους οποίους θές να επικοινωνήσεις βρίσκονται χλμ μακριά σου, το μνμ είναι καλύτερο από 1000αδες τηλεφωνα. φυσικά με την προϋπόθεση ότι από τη στιγμή που στέλνεις μνμ είναι προσωπικό κ όχι κάτι που θα στείλεις σε όλους. αλλιώς όλοι θα στέλναμε ένα ξερό χρονια πολλά κ καθαρίσαμε. το ζητούμενο είναι ο παραλήπτης να νιώσει ότι πράγματι αυτή η ευχή προορίζεται για τον ίδιο ως μοναδική προσωπικότητα κ όχι ως μάζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Σωστα τα λες, αλλα για σκεψου να θελεις να πεις σε 50 ατομα πχ χρονια πολλα/καλη χρονια. Σιγα μην κατσει ο αλλος να παρει τηλ σε τοσα νουμερα. Γραφει ενα μνμ, το στελνει σε ολους και καθαρισε. :P
Σε αυτό που λες έχεις δίκιο, αλλά επειδή δύσκολα πιστεύω ότι κάποιος μπορεί να έχει τόσο πολύ(δεν παίρνω κυριολεκτικα το 50) κόσμο που να θέλει να ευχηθεί εγκάρδιως, το κάνει μηχανικά.

Να το πω και αλλιώς. Δεν είναι θέμα ανταγωνισμού ή όχι, αν με θυμήθηκε ή όχι.Δεν μαρέσει να με βάζουν στο ίδιο καζάνι με όλους τους ανθρώπους με τους οποίους έχουν τυπικές σχέσεις στο βωμό μιας ευκολίας. Καλύτερα να μην μου το πει. Και το να πατήσει απλά το κουμπί στο κινητό δεν αποτελεί και απόδειξη ότι με θυμήθηκε για μένα.Μάλλον αποδεικνύει κάτι άλλο.

Βέβαια αυτά είναι υποκειμενικά και προσωπικά πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Σωστα τα λες, αλλα για σκεψου να θελεις να πεις σε 50 ατομα πχ χρονια πολλα/καλη χρονια. Σιγα μην κατσει ο αλλος να παρει τηλ σε τοσα νουμερα. Γραφει ενα μνμ, το στελνει σε ολους και καθαρισε. :P

Εμενα δεν με ενοχλει.. Ακομα και στα γενεθλια/γιορτη μου. :) Εννοειται οτι σε αυτες τις περιπτωσεις θα προτιμουσα την κληση, αλλα κι οταν οι ευχες δινονται με μνμ ειναι ευχες, και παντα καλοδεχουμενες! :)
Θα συμφωνήσω με την misslittledevil :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
χμ... είναι λιγο περίεργη φάση....
εξαρτάται απ το ποιος μου το στέλνει το μηνυμα :P

αν η καλη μου φίλη, μου στειλει μαζικο μήνυμα για να μου ευχηθει, την πηρε και την σηκωσε :P
απ την άλλη όμως, ένας απλός γνωστός που θυμήθηκε και με συμπεριέλαβε κι έμενα στη λίστα του, δεν με χαλάει καθόλου.... ίσα ίσα... που τον βάζω πλέον στη λίστα μου :P
κάποτε έστελνα του σκοτωμου μηνύματα για χρόνια πολλά.... μέχρι που κατάλαβα ότι ήταν πολύ λιγα τα άτομα που θα μου έστελναν από μονα τους...
σταματησα να στελνω λοιπον και φέτος απλά απάντησα σε όσους μου έστειλαν :P νομίζω ότι θα έχω τον μικροτερο λογαριασμό ever από περίοδο εορτων :P
Το καλό με το φετινο μου σύστημα ήταν ότι ακόμα κι αν μου έστειλαν μαζικό μήνυμα, εγω απάντησα με προσωπικό μήνυμα ;)
Τους πολύ δικους μου φίλους και συγγενείς τους πήρα τηλ ανήμερα της πρωτοχρονιας και τους ευχήθηκα.... μου άρεσε πολύ καλύτερα :)
το ίδιο πιστεύω και εγώ.... γιαυτό έκανα το ίδιο με εσένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συμφωνώ με Κουέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Συμφωνώ με Travel Lover.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος mOd να διορθώσει την ορθογραφία στον τίτλο. Thanks KOYE.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Απο αυτους που εχουν συνδεση περιμενω τηλεφωνο και απο αυτους που εχουν καρτα sms:D.Το σκεφτομαι ετσι γιατι και γω καρτα εχω και θα ειχα φαληρησει αν επερνα τηλεφωνα για χρονια πολλα.Με τα δικα μου ξεχωριστα προσωπα ομως θα επικοινωνησω και τηλεφωνικα ή απο κοντα ομως!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εμενα κυριως με ενοχλουν τα ετοιμα sms! Εχω σταματησει να στελνω σε πρωην μου που επικοινωνουσαμε σε γιορτες-γενεθλια, επειδη μου εστειλε ενα φανερα ετοιμο μηνυμα! Για μενα, αν δεν εχεις τι να πεις, αν δεν μπορεις να μπεις στη διαδικασια εστω να γραψεις ενα δικο σου μηνυμα, δεν αξιζει να το στειλεις καθολου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εμενα μου την σπανε τα "βιομηχανικα" (οπως τα αποκαλω) μηνυματα. Και τυποποιημενο να ειναι αν απο κατω εχει προσθεσει κατι δεν εχω προβλημα, αλλα οταν ειναι καθαρα τυποποιημενο με ξενερωνει ασχημα. Τωρα την πρωτοχρονια ας πουμε εγω δεν εστειλα σε πολλα ατομα (ποτε δεν ειμουν των ευχων), συγκεκριμενα σε 5 ατομα, ενας δεν μου απαντισε καν (και χ*στικ@ βασικα), ενας μου απαντισε απλα με ενα καλη χρονια, δυο μου απαντισαν με κανονικο μνμ γραμενο για να το στειλουν σε μενα και ενας μου εστειλε ενα απο τα τυποποιημενα αλλα ειχε προσθεσει απο κατω ενα σχολειο με χιουμορ το οπιο δεν θα το καταλαβενε κανεις εκτος απο εμενα, αρα ασχολιθικε, απλα μαλλον του αρεσε αυτο το τυποιημενο σαν τροπος γι ανα ευχιθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Συμφωνώ με γιδάκι που συμφωνεί με Κουε...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αν οι κολλητοι μου μου στειλουν τυπικο μηνυμα που κανει κρα οτι ειναι για μαζικη αποστολη, θ'ακουσουν τα χρονιατικα-μερες-που-ναι.
Αλλα αυτο δεν εχει συμβει κι ουτε νομιζω πως θα συμβει ποτε, οποτε ειμαστε οκ.
Με τους γνωστους δε μ'ενδιαφερει, συνηθως στελνω απαντηση επισης τυποποιημενη, αλλα δε θα με πειραζε ουτε αν δε με θυμοταν. Δε νιωθω καμια ιδιαιτερη τιμη οταν ο ταδε γνωστος που τον βλεπω μια φορα τον μηνα και ξινιζουμε με συμπεριλαβει στη λιστα των μαζικων μηνυματων.. Ισα ισα, δεν την καταλαβαινω κιολας την αναγκη για κοινωνικοποιησεις ΜΟΝΟ αυτες τις μερες :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σαν καλη παραπονιαρα, περιμενω οπως και δηποτε καποια επικοινωνια σε γιορτη και γενεθλια, ενω εκτιμω ιδιεταιρα οσους θυμουνται οτι εκτος απο Giovanna εχω και δευτερο ονομα και μου ευχονται ΚΑΙ τοτε.:D :P

Αντιστοιχα και εγω, προσπαθω με ποστιτ και υπενθυμισεις κλπ κλπ να μην ξεχναω κανεναν.;)

Σε Χριστουγεννα Πρωτοχρονια κλπ, μου τη σπανε τα μαζικα μνμτα και μπορει και αναλογα το σπασιμο να μην απαντησω κιολας:P
Ανήμερα δε στέλνω, ούτε μαζικά στέλνω.. ο,τι στέλνω είναι απόλυτα προσωπικό και μπορεί να ναι sms,pm,email,mail,τηλ κλπ...:D
Α, και δε με πειραζει αν δε μου ευχηθουν για καλη χρονια:P
:clapup: :clapup: Προσωπικες γιορτες ομως ειναι μαστ!:clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
σαν καλη παραπονιαρα, περιμενω οπως και δηποτε καποια επικοινωνια σε γιορτη και γενεθλια, ενω εκτιμω ιδιεταιρα οσους θυμουνται οτι εκτος απο Giovanna εχω και δευτερο ονομα και μου ευχονται ΚΑΙ τοτε.:D :P

Αντιστοιχα και εγω, προσπαθω με ποστιτ και υπενθυμισεις κλπ κλπ να μην ξεχναω κανεναν.;)

Σε Χριστουγεννα Πρωτοχρονια κλπ, μου τη σπανε τα μαζικα μνμτα και μπορει και αναλογα το σπασιμο να μην απαντησω κιολας:P
Ανήμερα δε στέλνω, ούτε μαζικά στέλνω.. ο,τι στέλνω είναι απόλυτα προσωπικό και μπορεί να ναι sms,pm,email,mail,τηλ κλπ...:D
Α, και δε με πειραζει αν δε μου ευχηθουν για καλη χρονια:P
:clapup: :clapup: Προσωπικες γιορτες ομως ειναι μαστ!:clapup: :clapup:

Πώς καλέ σε λένε;

Εγώ να πω... έστειλα και μαζικό...
αλλά σε άτομα, από τα οποία κι εγώ δε θα είχα απαίτηση!
Και ήταν μαντινάδα... το 'γραψα και πιο κάτω..

Αλλά, πέρα από τους καλούς φίλους, οι οποίοι έτσι κι αλλιώς θα ήταν γαϊδούρια, αν σε κάποια οποιαδήποτα γιορτή φέρονταν έτσι τυπικά...
νομίζω είμαστε κι εμείς λίγο στην τσίτα τις χρονιάρες μέρες...

Το λέω γιατί άκουσα πολλές φορές να γκρινιάζουν διάφοροι, για γνωστούς, που ευχήθηκαν με sms.
"μα ο Μήτσος; Που καθόμαστε μαζί στην Πέμπτη ΚΑΙ έκτη δημοτικού;;;"

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top