Γενικές απορίες και προβλήματα σχετικά με την DSL

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Forthnet 2048 με 19,5 ευρώ!!! Δέσμευση μόνο για 6 μήνες. Ό,τι φθηνότερο κυκλοφορεί στα 2048:
https://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007868

Forthnet 2048+απεριόριστες αστικές κλήσεις 35 ευρώ:
https://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007875

Τα πακέτα αυτά είναι με εξοπλισμό και δεν χρειάζεται να μπεις σε κάποιο δίκτυο -π.χ. Tellas- που όπως είδα παραπάνω δεν σε βολεύει ;).
Εγώ έχω πακέτο στα 2048 κ είμαι πολύ ευχαριστημένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αυτο της Forthnet, πολυ καλο μου ακουγεται!! Αν και ληγει συντομα η προσφορα οποτε πρεπει να βιαστω... Να ρωτησω ομως κατι, δλδ το μονο που θα πληρωνω ειναι 19.4 η +8 ευρω που ηδη πληρωνω στον οτε?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Τα πακέτα In a box τα έχουν όλα πληρωμένα. Διαλέγεις τον τρόπο που θα πληρώσεις τα χρήματα και δεν δίνεις τίποτα παραπάνω.
Όταν είχα πάρει το πρώτο μου πακέτο, το είχα προπληρώσει. Τώρα που έχω ένα άλλο πληρώνω κάθε 2 μήνες.
Μόνο όμως τα χρήματα του πακέτου, τίποτα άλλο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αυτο της Forthnet, πολυ καλο μου ακουγεται!! Αν και ληγει συντομα η προσφορα οποτε πρεπει να βιαστω... Να ρωτησω ομως κατι, δλδ το μονο που θα πληρωνω ειναι 19.4 η +8 ευρω που ηδη πληρωνω στον οτε?:worry:

Τι πληρώνεις 8 εύρω; Ακόμη και το πάγιο της απλης τηλεφωνικης γραμμης κάνει 14? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
OnDsl γραμμη..?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
με τιποτα ... η πιο φτηνη adsl γραμμη απο τον οτε ξεκιναει γυρω στα 17 ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Για μένα που ενδιαφέρομαι για aDSL τι έχετε να προτείνετε; Με ενδιαφέρει πρώτα απ' όλα η σιγουριά της σύνδεσης, δηλ. να μην έχω προβλήματα. Εννοώ ότι έχω ακούσει ότι τα πακέτα εκτός ΟΤΕ παρουσιάζουν περοβλήματα κλπ οπότε λέω να μην μπλέξω μ'αυτά. Δεν ξέρω όμως αν πράγματι ισχύει. Σας έχει τύχει; Πχ με τη Forthnet;

Από ταχύτητες με ενδιαφέρουν 768 ή 1024, αν και απ' ό,τι έχω ακούσει από καλές πηγές η 768 τείνει να καταργηθεί. Ισχύει ή όχι; Μετά μπορώ να την αναβαθμίσω σε 1024; (Ε, δεν είμαι και ο πιο σχετικός μ'αυτά)

Επίσης να υπενθυμίσω ότι δικαιούμαι aDSL μέσω του Diodos (φοιτητικό ίντερνετ). Έχω βρει διάφορες προσφορές εκεί. Αξίζουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα πακετα δεν εχουν επιπλεον προβληματα. Μπορει να σου τυχει προβλημα ακομη και αν δεν επιλεξεις πακετο. Απλως προσπαθησε να επιλεξεις εταιριες που σου φαινονται αξιοπιστες. Ξέρω 3 ατομα που χρησιμοποιουν πακετα και κανενας δεν εχει καποιο προβλημα. Προσωπικα 2 χρονια εχω adsl χωρις καποιο πακετο και ποτε δεν ειχα καποιο αξιολογο προβλημα


Οσο για την καταργηση της 768 αν καταργηθει λογικα θα γινει με τον τροπο που εγινε η καταργηση της 384 και 512 όποτε αν επιλεξεις 768 λογικα δεν θα βρεθεις αδικημενος

Οσο για το διαδος δεν εχω ασχοληθει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Λοιπον, εγω πληρωνω:
adsl ote (εξαμηνη προσφορα connx) παγια τελη-βασικη ταχυτητα: 28,84
OTE OnDsl Home (...) - Παγια τελη : 8.98

Αυτα για δυο μηνες ομως οπως συνειδητοποιησα. Δλδ 1/12 - 31/1
Μου φαινεται ομως πως θα ανεβει πολυ απο τον επομενο, γιατι ληγει το εξαμηνο. Θα παρω να ρωτησω! Μηπως ξερει κανεις ποιες ειναι οι βασικες χρεωσεις connx?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Συνεχιζουμε απο εδω!

Γιωργο, δεν ξερω για το φοιτητικο γιατι δεν το δικαιουμαι ετσι κι αλλιως! Αλλα 11 ποσα ευρω το μηνα μια χαρα μου ακουγονται!! Για ποιοτητα, τι να σου πω, εγω εχω ηδη connx, και ειμαι πολυ ικανοποιημενη, δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα, ουτε και μετα την αναβαθμιση! Η συνδεση μου εγινε πολυ γρηγορα και γενικα ολα καλα!

Α, επισης, ειμαι πολυ πιο δυτικα απο εκει που υπολογιζεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
(Καματερό; :P)

Χμμ, ξέρεις αν η ταχύτητα που παίρνεις (η πραγματική όχι η ονομαστική) εξαρτάται από την περιοχή που είσαι;


Όσο για φοιτητικό είναι 11,90ευρώ / μήνα (768) και 17,80ευρώ / μήνα (1024) παρεμπιπτώντως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω παντως ειμαι στα 786.4 μονιμως, και μενω και σε υποαναπτυκτη περιοχη!

(Οχι Καματερο! Δεν σου λεω, δεν σου λεω! Μακρια εισαι ακομα:P:P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οκέι, θενξ πάντως :D



[Άνω Λιόσια; :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
[Άνω Λιόσια; :P]


Καλα, εσεις οι Αθηναιοι, νομιζετε πως Ελλαδα ειναι μονο η Αθηνα!:tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λονδίνο; :P [συνέχισε στην Κουβεντούλα]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έγιναν κάποιες μικρές μειώσεις στις τιμές των προσβάσεων adsl

Περισσότερα εδώ ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καλα, εσεις οι Αθηναιοι, νομιζετε πως Ελλαδα ειναι μονο η Αθηνα!:tongue:
Τι λες είναι και ο Πειραιάς.:P :D
ομολογώ είναι κλεμένο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Και το Πασαλιμάνι... :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
παιδια γνωρίζετε καποια σελίδα που να έχει αναλυτικά τις προσφορες ADSL απο όλες τις εταιρίες?

και μια ακομα ερωτηση έχω φορθνετ και οπου να'ναι θα λήξει η ανανέωση αν κάνω θα γίνει αμέσως ή θα χρειαστούν πάλι 5-10 ημέρες??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αυτόματα.
Για θέματα adsl στην Ελλάδα www.adslgr.com .Ευτυχώς υπήρξαν και αυτοί στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top