Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ, πάλι, είμαι ακόμα τίνγκα!!!
Και το τζην στενό!
Μπράβο σε όσες δεν πήραν... αλλά βάζω παρωπίδες μη σας ακούω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Παιζακια μου εγω δεν ζυγιζομαι. Ολα κι ολα.
Παντως αισθανομαι ξεφουσκωτη, δεν πρεπει να χω παρει και τιποτα. Αντε κανα μισοκιλο. ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
σήμερα έκανα το τραγικό λάθος κ ανέβηκα στη ζυγαριά (απο περιέργεια) για να διαπυστώσω ότι έχω πάρει 2 κιλα, κ ποτέ άλλοτε δεν είχα φτάσει αυτό τον αριθμό κιλών...
χμμμ... μήπως πρέπει ναρχισω να προσέχω, ή θα βαρεθούν κάποια στιγμη από την κακοσμία μου κ θα παρατήσουν την κάταληψη από το σώμα μου;:hmm: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
σήμερα έκανα το τραγικό λάθος κ ανέβηκα στη ζυγαριά (απο περιέργεια) για να διαπυστώσω ότι έχω πάρει 2 κιλα, κ ποτέ άλλοτε δεν είχα φτάσει αυτό τον αριθμό κιλών...
χμμμ... μήπως πρέπει ναρχισω να προσέχω, ή θα βαρεθούν κάποια στιγμη από την κακοσμία μου κ θα παρατήσουν την κάταληψη από το σώμα μου;:hmm: :P

Καλά, ηρεμία...
Κατ' αρχήν, σίγουρα είναι 2 κιλά;
Γιατί, σόρι κιόλας, αλλά λίγο η κατακράτηση που όλες έχουμε αυτές τις μέρες, λίγο το αν έχεις πάει τουαλέτα... να ένα κιλό γεμάτο.

Ε, ένα κιλάκι δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ...! :)
Με μία εβδομάδα νορμάλ φαΐ, έφυγε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,325 μηνύματα.
παιδες τι θα γινει απο δευτερα που τελειωνουν τα κωλοχρισοτυγενα θα σαξουμε τιποτα κοιλιακους? (μαζι και εγω:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
παιδες τι θα γινει απο δευτερα που τελειωνουν τα κωλοχρισοτυγενα θα σαξουμε τιποτα κοιλιακους? (μαζι και εγω:P)

αυριο (ναι κυριακή) πάω για εγγραφη στο γυμναστήριο με την φίλη μου :clapup:
Μπουρνάζι μεριά... αν σε βολεύει, έλα και συ στην παρέα μας φαντάρε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω θα ξεκινησω τρεξιμο! (epote μη με δειρεις:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantazis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pantazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 60 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
...δύσκολο πράγμα η δίαιτα ....
Παλιά ήμουν 74 κιλά πρίν απο 6 μήνες έφθασα τα ...100 ...
Τώρα κάνοντας δίαιτα είμαι 93...
Θέλει συγκέντρωση όμως .... άντε να δούμε ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώ από βδομάδα πάλι στα τατάμι θα ιδρώνω!!
Δευτέρα δε νομίζω να πάω, αλλά Τετάρτη σίγουρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ενα ολοκληρο βαζακι νουτελα εφαγωθη μετα κριτσινιων εντος 48ωρου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
λοιπόν... απο σήμερα τέλος τα ψέμματα....
αντε πέρασαν οι γιορτες (ΟΛΕΣ :P)
ΠΡΕΠΕΙ του Αγιου Βαλεντινου να μπορω να εμφανιστω με κοκκινα σεξυ μικροσκοπικα εσωρουχακια στον άντρα μου :P

το απογευμα ξεκινάω και γυμναστήριο
αυριο δε θα μπορω να πάρω τα ποδια μου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Παιδιά είχα καιρό να ξεσκιστώ τόσο πολύ στο φαγητό. Τουλάχιστον εφάρμοσα μέθοδο μικρές μερίδες. Εγώ από Σάββατο θα αρχίσω υγιεινή διατροφή. Ξέρω πως στάνταρ θα ξαναφάω έξω αυτές τις μέρες, Πέμπτη θα μαζέψω κόσμο στο σπίτι και θα παραγγείλουμε, Παρασκευή στα αεροδρόμια κι εγώ δεν ξέρω τι ποιοτικό θα φάω, ΒΛΑΚΕΙΕΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Επειδή εγώ με το θέμα δίετα η διατροφή δεν πρόκειται ποτέ να γίνει κάτι.
Ξεκίνησα ήδη προπόνηση μπάσκετ που μας τρέχει ο προπονητής, τις μέρες που δεν έχει προς το παρόν τρέξιμο στην περιοχή και γύρω της ακρόπολης. Μετά ίσως γυμναστήριο ή κολυμβητήριο.

Θα στριμωχτώ για αρχή λίγο γιατί οι προπονήσεις νωρίς Σαββάτω και Κυριακή και για μένα ΣΚ=ύπνος χωρίς ξυπνητήρι αλλά θα προσπαθήσω για 1-2 μήνες να το τραβήξω όσο γίνεται να ανέβει μεταβολισμός και ας κάνει το σώμα ότι θέλει. Μετά ίσως χαλαρώσω λίγο και κοιμηθώ άσε που ξεκινάνε ρακέτες στην παραλία.
Διατροφικά απλά λίγο μειωμένο φαγητό, βοηθάει και η κομένη όρεξη που έχω για αρχή αλλά όποτε παίζει μάσα για ευχαρίστηση (πχ ένα e-steki meeting αναμένετε και σχετικό thread) σκασιλάρα μου.

Αυτά και ότι κάτσει. Εποτέ διαφωνείς μάλλον αλλά αυτά μπορώ και διατίθεμαι να κάνω.

Καλή επιτυχία σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
όχι από δευτέρα δίαιατα, αλλά από σήμερα, που είναι ήδη δευτέρα. όχι τπτ τρομακτικό, απλά μικρότερες μερίδες, νωρίτερα τα βράδια, κομμένα τα σουβλακοηδή από έξω (εκτός από κανένα meeting οπότε κ θα κάνω την εξαίρεση), περισσότερα φρούτα κ λιγότερα γλυκα...
άντε κ καλή επιτυχία σε όλους...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αυτά και ότι κάτσει. Εποτέ διαφωνείς μάλλον αλλά αυτά μπορώ και διατίθεμαι να κάνω.

Epote έχεις γίνει η νέμεσίς μας.:hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
σε ποιό ρε?
άνοιξε το Ρούφ?
Η στην ν.σμύρνη που δεν το βλέπω καθώς είναι καβάτζα από άπειρες ομάδες από ότι μου είπαν ή μάλλον στο ρουφ που μου το ανέφεραν (της πειραιώς το ξέρω εγώ).

Αν έχεις πληροφορίες στείλε. Πάμε μαζί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Η στην ν.σμύρνη που δεν το βλέπω καθώς είναι καβάτζα από άπειρες ομάδες από ότι μου είπαν ή μάλλον στο ρουφ που μου το ανέφεραν (της πειραιώς το ξέρω εγώ).

Αν έχεις πληροφορίες στείλε. Πάμε μαζί?


εχω την εντυπωση οτι του ρουφ (αυτο της πειραιως που λες) είναι κλειστο απ τον τελευταίο σεισμό και μετα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Θα φαω μεχρι να σκασω, αν δεν γινω 80 κιλα δεν σταματαω να τρωω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βρε Hakuna μου, γιατί αυτό τώρα;
Αν δε εκτονώνει στιγμιαία... αλλά και πάλι, σε προειδοποιώ: μην μπεις σε αυτό το τριπάκι.
Κι εγώ μετά από χωρισμό έκανα κάτι διατροφικές βλακείες και να οι διαταραχές μετά, να το πρόβλημα, που μένεις με μια καρδιά ακόμα πονεμένη, μιας και δε φρόντισες να κοιτάξεις πρώτα την ουσία του προβήματος, να και η απελπισία με τα πιο ηλίθια κιλά που έχεις πάρει ποτέ.

So, ξεκόλλα και κοίτα λίγο να μην καταπιέζεσαι στο θέμα του φαγητού.
Άντε για χορό, άντε για φίλες και καφέ και κουβέντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top