Αεροπορικά εισιτήρια

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ξέρετε αν κάποιος πάει 1-2 μέρες πριν την πτήση του στο αεροδρόμιο και αν υπάρχουν κενές θέσεις στο αεροπλάνο, αν παίζει να τον αφήσουν να ταξιδέψει;:hmm:

Έχω τελειώσει με μαθήματα, σήμερα-αύριο τελειώνω και με χαιρετούρες με τα παιδιά εδώ και μου φαίνεται βουνό να περιμένω ως την Τετάρτη που πετάω. Εντάξει, δεν λέω πώς είναι κάτι να περιμένω 2 μέρες παραπάνω, αλλά μωρέ γιορτάζει κι ο μπαμπάς μου την Τρίτη, βλακεία για μια μέρα να μην είμαι.

Να το τολμήσω να σκάσω μύτη στο αεροδρόμιο 1-2 μέρες νωρίτερα και να πώ και καλά "μπέρδεψα τις μέρες";:whistle: Είναι μήπως μπούρδα η σκέψη;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αυτο μου ακουγετε λιγο ακυρο, δεν νομιζω να υπαρχει ουτε μια στο εκατομυριο να σε αφησουν να φυγεις. Αν ομως παρεις τηλεφωνω στην εταιρια και τους πεις οτι εγινε κατι σοβαρο (πχ προβλημα υγιας καπιου συγκενη) και οτι θελεις να ταξιδεψεις νωριτερα ισως να σε αφησουν να τους δωσεις πισω το εισιτριο και να σου δωσουν αλλο, ισως και να σε χρεωσουν λιγο ομως. Δεν ξερω μπορει να ειναι κοτσανα και αυτα που λεω εγω και να ειναι μια χαρα αυτο που λες εσυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ευχαριστώ Κρόνε. Αυτό που ξέρω ότι γίνεται σίγουρα με την έξτρα χρέωση είναι αν χάσεις την πτήση σου, συνήθως σε αφήνουν να πετάξεις με την επόμενη και πληρώνεις κάτι. Αλλά για πριν την κανονική πτήση δεν ξέρω.

Μια συγκάτοικος μου είπε ότι αν πέσω σε "καλό" υπάλληλο παίζει να με αφήσει.

Το να πάρω τηλ. και να πω ιστορίες δεν παίζει, πολύ Φώσκολος, εντάξει, αν γίνεται να κάνω κάτι ok, αλλά να μην ταλαιπωρηθώ και κάψω και πολύ φαιά ουσία.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ο αδερφος μου ειχε βγ[αλει εισητηριο και επειδη χρειαστηκε να φυγει νωριτερα πηγε στο γεαφειο μεσω του οποιου εβγαλε το εβγαλε πηραν απο εκει τηλεφωνο την εταιρεια, τους ειπαν οτι ειναι "αναγκη" και αν μπορει να φυγει (αν φυσικα υπηρχε πτηση) και αφου εδωσε ολα τα στοιχεια, του αλλαξαν ημερομηνια και εφυγε κανονικα 3 μερες νωριτερα.Δεν θυμαμαι μνο αν ειχε επιβαρυνθει.
Καλυτερα να παρεις τηλεφωνο παρα να τρεχεις στα αεροδρομια με βαλιτσες κτλ κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ευχαριστώ και σένα Μάριε.:) Η βλακεία είναι ότι έχω κλείσει το εισιτήριο μέσω internet, οπότε δεν έχω κάπου να απευθυνθώ.:hmm:
Γι'αυτό και σκέφτηκα να πάω με την βαλίτσα στο αεροδρόμιο, μήπως και με λυπηθούν.:redface: Εντάξει, όπως τα λέτε πολύ διαδικασία φαίνεται, μάλλον να κάτσω στα αυγά μου.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παρε ενα τηλεφωνο πες οτι ειναι αναγκη να φυγεις νωριτερα και αν υπαρχει πτηση "παρακαλεσε" τους να σε στριμωξουν.
Πιστεψε με δεν χανεις απολυτως τιποτα να το δοκιμασεις.Μονο κερδισμενη μπορεις να βγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Λες;:P Καλά, θα πάρω. Πτήση σίγουρα υπάρχει, είναι καθημερινές. Θέσεις δεν ξέρω αν θα υπάρχουν και καλή διάθεση. Anyway, ας μην πτοούμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, εξαρτάται από την εταιρία... Αν θέλουν μπορούν να σου πουν να πληρώσεις διαφορά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Τα παντα εξαρτώνται απο την εταιρεία.Αν έχεις βρει εισητήριο μέσω κάποιας προσφοράς δλδ πολύ φθηνότερο απο την κανονική τιμή δεν θα μπορείς να το αλλάξεις.Διαφορετικά έχεις την δυνατότητα να το κανεις "ανοιχτο" ή αν είσαι σίγουρος για το ποτε θα ταξιδεψεις να αλλάξεις ημ/νιες.
Δεν διευκρινίζεις αν έχεις κάνει απλά κράτηση το εισητήριο ή αν το έχεις εξωφλήσει με πιστωτική.

Όπως και να χει κάθε εταιρεία έχει την πολιτική της και μόνο αν πάρεις τηλ. θα μάθεις.Γεγονός είναι πως έχεις την δυνατότητα να ακυρώσεις και να αλλάξεις την κράτηση χωρίς καμμία χρέωση.Αν έχει εκδοθεί εισητήριο δλδ έχεις ήδη πληρώσει θα σου παρακρατηθεί ένα ποσο ως ακυρωτικά αναλογα με το ποσο νωρίς το ακύρωσες και μετα θα κλεισεις εισητηριο εκ νεου στην πτηση που θες.Εισητήρια υπάρχουν ακόμη και τλτ στιγμή απλα είναι πολύ ακριβά και συνήθως πρώτη θέση.Πάντως όλα εξαρτώνται απο την εταιρεια.

Αυτή η κουφή ιδέα του να πας στο check-in και να πεις ότι μπερδεύτηκες δεν θα σου βγει σε καλό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Κι εμενα καλυτερο μου ακουγεται το τηλεφωνο πιο πριν, μην κουβαλας και τσαμπα τις βαλιτσες αν δε γινεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Τα παντα εξαρτώνται απο την εταιρεία.Αν έχεις βρει εισητήριο μέσω κάποιας προσφοράς δλδ πολύ φθηνότερο απο την κανονική τιμή δεν θα μπορείς να το αλλάξεις.

Ναι, το εισιτήριό μου είναι προσφορά, το έχω κλείσει πολύ καιρό πριν και είναι από τα και καλά φτηνά της εταιρείας γι'αυτούς που τα κλείνουν νωρίς-νωρίς. :( Βασικά ξέρω ότι δεν αλλάζουν (προσπάθησα πριν 1,5 μήνα να αλλάξω την επιστροφή και δεν γινόταν, οπότε για γυρισμό έβγαλα καινούρια με την πασπαρτού Easy:D ).

Anyway, θα δοκιμάσω τις λύσεις Founes και τηλ. κι αν δεν βγει κάτι ok, άλλωστε Τετάρτη έρχομαι και τώρα που το σκέφτομαι δεν είναι μακριά!:P Οπότε μην ασχολείστε άλλο με την πάρτη μου και καίτε φαιά ουσία.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

azaza09

Νεοφερμένος

Η azaza09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δέκα χρόνια λειτουργεί η ιστοσελίδα www.ba.com , της British Airways και η αεροπορική εταιρεία προσφέρει στους ταξιδιώτες τη δυνατότητα, την 10η Ιανουαρίου 2007, να αγοράσουν το εισιτήριό τους στην οικονομική θέση για το Λονδίνο από Αθήνα ή Θεσσαλονίκη αποκλειστικά μέσω της ιστοσελίδας, στη συμβολική τιμή των 10 ευρώ για απλή μετάβαση, χωρίς τους φόρους.

Το ταξίδι πρέπει να πραγματοποιηθεί μέχρι τις 31 Μαρτίου 2007.

Πηγή : https://www.naftemporiki.gr/news/story.asp?id=1285465
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Μια χαρα!!!

Να ενημερώσω για όσους ενδιαφέρονται, οτι οι φόροι είναι κάτι λιγότερο απο 100euro !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έτσι από περιέργεια, τα αεροπορικά εισιτήρια δεν έχουν 19% φόρο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
περιλαμβάνεται στην τιμή(το πιθανότερο) ή στους φόρους αεροδρομίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ναι όμως είπες ότι οι φόροι είναι λίγοτερο από 100? ... Αν ισχύει ότι το ΦΠΑ των εισητηρίων είναι 19% δεν θα έπρεπε να είναι ο φόρος γύρω στα 2?;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
ρε παιδια μήπως ειναι λίγο μουφιά??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν νομίζω ολόκληρη Nαυτεμπορική να βγάλει μούφα είδηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
εκτος απο αυτό, μην τρελενεστε με την τιμή...

υπάρχουν εισιτήρια απο 0,1Ε... απλά στην Ελλάδα λόγο των πολύ μεγάλων εξόδων αεροδρομίου, δεν ερχονται όλες οι αεροπορικές... Βασιλιάδες οι Άγγλοι που έχουν εισιτήρια απο 0.1, 5, 7, 10Ε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
συγγνώμη γιατί δεν κατάλαβα.....:hmm:
πετάνε με 10 $ ?
με τους φόρους μέσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top