Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από TAZ:
με τις κατσαρίδες δεν έχω μεγάλο πρόβλημα. δεν θα φοβηθώ να παω κοντά της και να την σκοτώσω αλλα σε καμία περίπτωση δεν θα την ήθελα επάνω μου. πρόβλημα έχω με τις αράχνες. είχε ανέβει μια φορα μια αραχνη (μικρή) επάνω μου ημουν έξω απο το σπίτι, έριξα μια τσιρίδα και ήρθε η bunny. νόμιζε οτι είχα πάθει κάτι.:redface: :redface: :redface: :redface:


αυτό δεν το θυμάμαι αλλά μου έδωσες ιδέα για το πως θα σε διώχνω:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandrosmf

Νεοφερμένος

Ο alexandrosmf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δεν παει αλλο με αυτα τα εντομα δεν εξαφανιζοντε με τιποτα τις προαλλες που εφυγα για καμια 15αρια μερες γεμισα το σπιτι με εντομοκτονο και μολις γυρισα δεν περασε 1 μερα και τις ειδα παλι τι αλλο να κανω ρε παιδια?:help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Απολύμανση στην πολυκατοικία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ!
τις φοβαμαι γμτ!
απολυμανση ασαπ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να αγοράσεις "παγίδες". Τις βρίσκεις στο Super Market γεμίζεις τα ύποπτα σημεία στο σπίτι και ξεμπερδεύεις! Είναι μικρά στρογγυλά...κουτάκια με τρύπες-εισόδους, και περιέχουν κάποια λιχουδιά που αρέσει στις κατσαρίδες. Οι κατσαρίδες μπάινουν, τρώνε, γυρίζουν στη φωλιά τους και πεθαίνουν! Λυπηρό, αλλά χρήσιμο!

Δυστυχώς δεν θυμάμαι μάρκα να σου πω. Πιθανότατα Raid.

Κάνουν δουλειά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
:mpliaks:
Δεν υπάρχει τπτ πιο σιχαμερό!!
Ευτυχώς έχω να δω πάρα πολύ καιρό...και φυσικά όταν βλέπω πανικοβάλομαι τόσο που αρχίσω να τσιρίζω..!!!Τις φοβάμαι πολύυυ βασικά!!:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Κατσαρίδες are the devil :/:

Στο παλιό σπίτι, ειδικά τα καλοκαίρια είχαμε κάμποσες.
Δοκίμασε να ψεκάσεις όλο το σπίτι* με Teza [είναι σε κόκκινο μπουκάλι] και βάλε και παγίδες πίσω από τα έπιπλα και κάτω από τις πολυθρόνες και τα κρεββάτια. :)

*κάθε πλευρά του και γωνία του.

Παλιά, όταν έπιανα κάποια αναίσθητη από το Teza, χτύπαγα τη τρίαινά μου στο πάτωμα και την έκαιγα ζωντανή. :devil: [οινόπνευμα και ''αυλάκια'' οινοπνεύματος στο πάτωμα rulez :whistle: ].




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Επειδή το χω δεί και γω πολλές φορές το έργο στα σπίτια που έμενα, το πρόβλημα δεν εστιάζεται στο πώς θα σκοτώσεις αυτές που είναι μέσα στο σπίτι σου, αλλά στο πώς δεν θα μπούνε άλλες μέσα σ΄αυτό!
Φρόντισε κάθε σωλήνα που καταλήγει σε αποχέτευση να έχει πώμα από πάνω(νηπτήρας μπάνιου και κουζίνας και η μπανιέρα). Κλείσε με κάποιο τρόπο τη σχάρα του σιφωνιού στο μπάνιο(μπορείς να την τυλίξεις με αλουμινόχαρτο). Φρόντισε να μην υπάρχει κανένα άνοιγμα στο παράθυρο του φωταγωγού(αν υπάρχει μπορείς να το κλείσεις με σιλικόνη). Τέλος φρόντισε να κλείσεις με αεροστόπ ή ότι άλλο βρείς στην αγορά τις χαραμάδες στις πόρτες.

Αφού λοιπόν βεβαιωθείς ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μπούνε από πουθενά, κάνε όλα τα παραπάνω που σου είπαν τα παιδιά για να εξοντώσεις αυτές που είναι ήδη μέσα.

Ελπίζω να ξεμπερδέψεις γρήγορα με δαύτες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τα βήματα της επιτυχίας για να απαλαγείς απ το πιο σιχαμερο πλάσμα :P

1. όπως είπε ο breather κλεινεις όλες τις αποχετευσεις (καθως και το καπακι της λεκάνης παιδες... οι κατσαρίδες ειναι κολυμβητες :sick:) . Για το σιφωνι του μπανιου, υπάρχουν νεου τυπου με καλυμα απο πάνω... εγω τετοια πηρα και ησυχασα!!! κοιτας να δεις αν υπάρχει κενο σε τρυπες πίσω απο λεκανη και σωλήνες κλπ και τα κλεινεις με αφρο. Τσεκάρεις ντουλάπια κουζινας καλα για υγρασιες κλπ (εκει πανε και τρυπωνουν οι ρουφιανες :mad:)

2. Φωνάζεις ειδικό για απολύμανση

3. κανεις παραπονα στον διαχειριστή για να γίνει απολύμανση ΣΕ ΟΛΗ την πολυκατοικία

4. φροντίζεις να μην αφήνεις ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ εκτεθημένα τροφημα ψιχουλα κλπ μέχρι να σιγουρευτείς ότι εφυγαν και δεν τους παρέχεις και τροφή εκτός από στεγη :P


τελος φιλικη συμβουλη
εφόσον έχεις τέτοιο προβλημα, μην αφήνεις ποτε απλυτα στο νεροχυτη και πλυμένα στο στραγκιστήρι για όλη τη νυχτα.... πριν πας για υπνο, τακτοποιησε τα γιατι τη νυχτα που κοιμασε αυτες κάνουν πάρτυ πάνω τους κατα 99% :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
για απολύμανση η καλύτερη επόχή είναι απρίλιος μάιος .... πριν να γεννήσουν! οχι καλοκαίρι που κάνουν μερικοι.... τότε θα εχουν γεννήσει αρκετές από αυτές...και άντε να τις σκοτώσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
γιατί φοβάστε τις κατσαρίδες?

φανταστείτε να είσασταν κατσαρίδα.

Εκεί που βολτάρετε μέσα στο σπίτι του αλλου ξαφνικά τον βλέπετε μπροστά σας. Είναι καμιά 1000αρα φορές μεγαλύτερος απο εσάς και σας κυνηγάει με παντόφλες και σπρέι.

Ποίος θα έπρεπε να φοβάται :P?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
εγώ δεν τις φοβάμε..... απλά τις σιχαίνομαι πολύ.... δεν θέλω σε καμία περίπτωση να ανέβουν πάνω μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Απο τα λιγα εντομα που δεν τα αντεχω με τπτ. Δεν ειναι ακριβος οτι τις φοβαμε, απλα επειδη οταν ειμουν μικρος μια ειχε μπει στο στομα του θειου μου ενω κοιμοτανε και εγω το ειχα δει δεν την μπορω.... Ευτιχος εδω που μενω εχουμε πολλα εντομα αλλα οχι κατσαριδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
:sick: :blink: :wacko:

ΚΑΡΑΜΠΛΙΑΚΣ! :( Αηδία. Σόρρυ Cronos! Πω πω τον καημένο! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
κάπου είχα διαβάσει ότι ο άνθρωπος τρώει καμιά 10αριά κατα μέσο όρο στη ζωή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ορκίζομαι! Δεν έχω φάει καμία!! Όχι - Όχι! ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!! :no::no::no::no::no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
κάπου είχα διαβάσει ότι ο άνθρωπος τρώει καμιά 10αριά κατα μέσο όρο στη ζωή του.

Και εγω το εχω διαβασει αυτο...:sick::sick::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Και πως είναι δυνατόν να γίνεται κάτι τέτοιο;
Από το ότι μπορεί:
- να πέσει κάποια στο φαγητό του [όταν μαγειρεύει ή στο πιάτο όταν τρώει]
- να μπει κάποια στο στόμα του ενώ κοιμάται κτλ
;;;






-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κατα λάθος εννοείτε?

Πάει, αυτό ήταν! Δε θα ξανακοιμηθώ το βράδυ!!! Και στο camping το καλοκαίρι θα ψεκάζω το στόμα μου με Baigon! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Θες να πεις Isiliel ότι μέχρι τώρα στο κάμπινγκ κοιμόσουν? :confused:
Και εξακολουθείς να υποστηρίζεις ότι δεν έχεις φάει καμία?...:worry: :hmm:
:P
Πιστεύω η ΚΕ κάλυψε κάθε πιθανότητα διαφυγής μιας κατσαρίδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top