• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ωορηξία δύο φορές το μήνα;

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Μου συνεβη κατι και το θεωρησα αρκετα ανησυχιτικο...:worry:Αυτο το μηνα ειχα περιοδο δυο φορες...Δε ξερω πως να το εξηγησω και που μπορει να οφειλεται...Σκεφτομαι οτι ισως να φταιει το γεγονος οτι μολις μου τελειωσε τη πρωτη φορα ειχα επαφη με το φιλο μου και πηρα "χαπι της επομενης μερας".και μετα απο 3-4 μερες ξαναηρθε...Απο την αλλη,διαβασα ενα τελευταιο αρθρο που ελεγε οτι πολλες γυναικες εχουν δυο φορες ωορηξια το μηνα...
Εχετε ακουσει εσεις κατι παραπανω...?Ειχατε μηπως αναλογη εμπειρια με το παραπανω χαπι...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αυτό που ξέρω είναι ότι με το χάπι της επόμενης μέρας τέτοιες παρενέργειες είναι πολύ συνηθισμένες. Δεν το έχω πάρει ποτέ, αλλά μια φίλη μου που το πήρε 2 φορές είχε τέτοια συμπτώματα. Και παίζει να μην σου έρθει για λίγο περίοδος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Και παίζει να μην σου έρθει για λίγο περίοδος.

εννοεις κανονικα την επομενη...?επιδη ηρθε νωριτερα τωρα...?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ξέρω ότι μπορεί να έρθει ακανόνιστα, περισσότερες φορές, λιγότερες, βασικά με αυτό το χάπι ο κύκλος τα παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ισως να φταιει το γεγονος οτι μολις μου τελειωσε τη πρωτη φορα ειχα επαφη με το φιλο μου και πηρα "χαπι της επομενης μερας".και μετα απο 3-4 μερες ξαναηρθε...

θα σε μαλώσω
τις οδηγίες και το πως λειτουργεί το χάπι της επόμενης μέρας δεν τις έχεις διαβάσει?
ΦΥΣΙΚΑ και σου ξαναρθε περίοδος εφόσον πήρες το χάπι!!!!!!
επίσης... με τον τρόπο που το γραφεις "ειχα επαφή με το φίλο μου και πήρα χαπι επόμενης μέρες" με παραπέμπεις στην ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ σκέψη ότι χρησιμοποιείς το χάπι σαν αντισυλληπτικο μέσο κι όχι σαν λύση ΕΚΑΚΤΟΥ ΑΝΑΓΚΗΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ!!!!
Ελπίζω ειλικρινά για το καλό της υγειας σου, απλά να το έχεις διατυπωσει λάθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
μαλωσε την κουε μου , μάλωσε την γιατί δεν άκουσε την 1 φορά την αδελφούλα και το έκανε και 2 φορά.....
χαζή πάτυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
μια πρώην μου πάντως είχε κάτι σαν ορμονική διαταραχή...
ο γυναικολόγος της είπε να μη τα χρησιμοποιούμε παραπάνω απο 2-3 φορές το χρόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Κουέ πες τα! :thumbup:
Δεν έχω να συμπληρώσω τίποτα σε όσα λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μα το χάπι της επόμενης μέρας ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ!
είναι ο ρόλλος του τέτοιος.... δεν ειναι παιχνίδι... δεν ειναι αστείο....

Είναι ενα πάρα πολύ καλό μέσο προληψης από ατύχημα ΑΛΛΑ δεν ειναι ρε γαμωτο μου μέθοδος αντισύλληψης....
Είμαι 36 χρονων και το εχω χρειαστει 2 φορές στα 20 χρονια ενεργής σεξουαλικής ζωής μου.... δεν μπορω να καταλαβω ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΩΣ ΠΟΥ μπορεί κάποια κοπελα να το χρησιμοποιήσει πάνω από 2 φορες το χρόνο!!!!!!
Αυτο είναι ασυδωσία, ανωριμότητα και ανευθυνότητα....

Σορρυ αν σας τα χώνω αλλά σας βλέπω να παίζετε με την υγεια σας και τα γυναικολογικά σας και στεναχωριεμαι αφανταστα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
πες τα κουε γιατί δεν ακούει την αδελφούλα... πάντος δεν το πήρε ως μέτρο αντισυλληψης ....πες μία φορά να γίνει λάθος και από το αγχος της να το πάρει...αλλά δύο φορές μέσα σε ένα μήνα από βλακεία ...είναι σκετη ανοησία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Οταν λες μεσα σε ενα μηνα τι εννοεις? Φανταζομαι ξερετε οτι το χαπι δουλευει μονο μια φορα σε καθε κυκλο. Οποτε αν δεν σου εχει ερθει περιοδος εν τω μεταξυ, και να το ξαναπαρεις δεν κανει τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
μα το χάπι της επόμενης μέρας ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ!
είναι ο ρόλλος του τέτοιος.... δεν ειναι παιχνίδι... δεν ειναι αστείο....

μα για αυτό το λόγο έπαθε τη διαταραχή.

το σεκς με τη συγκεκριμένη ήταν κόλαση (με τη κακή έννοια)

Είχε κάποια ανωμαλία στο κόλπο και τα προφυλακτικά έσπαγαν πολύ εύκολα, μάλιστα το ένιωθα :(

Έπερνε αντισυλληπτικά, αλλά εάν έχουν καθυστέρηση οι γυναίκες παθαίνουν stress blackouts :P

Πολλά λεφτά σε predictor btw :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δείτε εδώ ένα χρήσιμο άρθρο. Άνδρες και γυναίκες... :)

Το αντισυλληπτικό χάπι της επόμενης μέρας δεν πρέπει να χρησιμοποιείται συστηματικά σαν τρόπος αντισύλληψης αλλά μόνο στις περιπτώσεις εκείνες που οι καταστάσεις που έχουν προηγηθεί, επιβάλλουν με επείγοντα τρόπο, τη χορήγηση μιας θεραπείας που θα αποτρέψει άμεσα την αντισύλληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δυο πραγματα ξερω, ακου τα.

1. το χαπι της επομενης μερας μπορει να σου διαταρραξει λιγο τον επομενο κυκλο, αλλα δεν ειναι ανησυχητικο. αν δεις οτι η ανωμαλια συνεχιζεται, μιλα με το γιατρο σου.

2. σε φυσιολογικη γυναικα, φιλη μας οικογενειακη, ειχε τυχει οωρηξια κανονικα την ημερα που περιμενε και ΔΙΠΛΗ ΩΟΡΗΞΙΑ (κοινως διδυμακια) μερικες μερες μετα.
τα διδυμακια της ειναι υπεροχα κουκλακια και τα λατρευω! :)

να προσεχεις πολυ με αυτα τα πραγματα!
καλη τυχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
το μονο που εχω να πω ειναι οτι, πριν απο καποια χρονια δινονταν ελευθερα στα φαρμακια χωρις συνταγη γιατρου..
τωρα πλεον θελει κ συνταγη γιατρου... αυτο κατε με κατι λεει εγω παντος τα εχω χρεισιμοποιηση 2 φορες κ της 2 ο κυκλος μου τα ειχε "παιξει"
κ την γυναικολογο που ρωτησα ειπε καλυτερα να τα αποφευγω...
κ εγω δεν τα ξανα πηρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
ναι καλά και χωρις συνταγή γιατρου τα δίνουν.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ναι καλά και χωρις συνταγή γιατρου τα δίνουν.....

εμενα παντοσ 2 φορες δεν μου τα δωσαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το ιδανικο ειναι να εχουμε καμια συνταγη ευκαιρη μπααααααας και γινει κανενα ατυχημα, αλλα το να χρησιμοποιεις ΔΥΟ φορες σε εναν μηνα σημαινει οτι χρειαζεσαι ενημερωση απο γυναικολογο ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ..
Αμα εχουμε την ωριμοτητα να αρχισουμε τα σεξιδια, ας την εχουμε και για να (προ)φυλασσομαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
θα σε μαλώσω
τις οδηγίες και το πως λειτουργεί το χάπι της επόμενης μέρας δεν τις έχεις διαβάσει?
ΦΥΣΙΚΑ και σου ξαναρθε περίοδος εφόσον πήρες το χάπι!!!!!!
επίσης... με τον τρόπο που το γραφεις "ειχα επαφή με το φίλο μου και πήρα χαπι επόμενης μέρες" με παραπέμπεις στην ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ σκέψη ότι χρησιμοποιείς το χάπι σαν αντισυλληπτικο μέσο κι όχι σαν λύση ΕΚΑΚΤΟΥ ΑΝΑΓΚΗΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ!!!!
Ελπίζω ειλικρινά για το καλό της υγειας σου, απλά να το έχεις διατυπωσει λάθος...

Τις ειχα διαβασει τις οδηγιες!!Αλλα νομιζω ελεγε οτι οι διαταραχες ειναι αποτελεσμα μονιμης χρησης του χαπιου.Δε το χρησιμοποιησα σαν αντισυλληπτικο μεσο(αντι προφυλακτικου).Χρειαστηκε και το πηρα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
ναι καλά και χωρις συνταγή γιατρου τα δίνουν.....

οταν πηγα και πηρα το χαπι η φαρμακοποιος δε μπηκε στον κοπο να με ενημερωσει σχετικα με το χαπι και φυσικα δε ζητησε συνταγη...:|

το ιδιο ειχε γινει και μια αλλη φορα που ζητησα το χαπι για μια φιλη(η οποια ειχε χοντρο προβλημα και πραγματικα χρειαζοταν το χαπι...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top