Έδεσε σκύλο και τον έσερνε μέχρι να πεθάνει!

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
το θεμα ειναι οτι αμα το κανανε αυτο σε μια αγελαδα δεν θα ειχε την ιδια αντιδραση


γιατι η αγελαδα ειναι λιγοτερο αθωα και λιγοτερο αβοηθητη απο το σκυλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
γιατι η αγελαδα ειναι λιγοτερο αθωα και λιγοτερο αβοηθητη απο το σκυλο;
και για πολλους αλλους παρομιους λογους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
και για πολλους αλλους παρομιους λογους


μα τι λες. Η βια στα ζωα ειναι βια στα ζωα ανεξαρτητα απο το ζωο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
μα τι λες. Η βια στα ζωα ειναι βια στα ζωα ανεξαρτητα απο το ζωο.
η βια ειναι που σας πειραξε τοσο μπροστα στο γεγονος οτι καθε μερα σφαζονται τοσα ζωα για να τα τρωμε (δεν ειμαι κατα αυτου, ανεκαθεν καλα κανουμε και τα τρωμε) αλλα αλλο ενας σκυλος τον σκυλο δεν τον τρως γιατι να τον σκοτωσεις? και με τετοιο τροπο? απο την πλευρα αλλων χωρων που τρωνε σκυλους, αυτο το γεγονος με τον τρελο ειναι ιδιο με ενα γεγονος που αντι για σκυλο ειχε μια αγελαδα, κανεις δεν θα ξεσηκωνοτανε τοσο εδω, με το θανατο μιας αγελαδα, in fact ουτε καν στα ΜΜΕ δεν θα εφτανε το γεγονος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
η βια ειναι που σας πειραξε τοσο μπροστα στο γεγονος οτι καθε μερα σφαζονται τοσα ζωα για να τα τρωμε (δεν ειμαι κατα αυτου, ανεκαθεν καλα κανουμε και τα τρωμε) αλλα αλλο ενας σκυλος τον σκυλο δεν τον τρως γιατι να τον σκοτωσεις? και με τετοιο τροπο? απο την πλευρα αλλων χωρων που τρωνε σκυλους, αυτο το γεγονος με τον τρελο ειναι ιδιο με ενα γεγονος που αντι για σκυλο ειχε μια αγελαδα, κανεις δεν θα ξεσηκωνοτανε τοσο εδω, με το θανατο μιας αγελαδα, in fact ουτε καν στα ΜΜΕ δεν θα εφτανε το γεγονος.


Εμενα προσωπικα με πειραζει το ιδιο.
Φυσικα ομως εχει διαφορα στο θανατο ενος οποιουδηποτε ζωου στις συνθηκες που πεθανε αυτος ο σκυλος και με τις συνθηκες που πεθαινουν οι αγελαδες για να τις τρωμε. Αυτος ο μαλακας που σκοτωσε το σκυλο το εκανε για την ευχαριστηση του και με εναν ανωμαλο τροπο, στα κτηνοτροφεια δε γινεται ετσι.
Και προφανως αν το εκαναν αυτο σε μια αγελαδα θα γινοταν ο ιδιος χαμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Και προφανως αν το εκαναν αυτο σε μια αγελαδα θα γινοταν ο ιδιος χαμος.
δεν θα γινοτανε ο ιδιος χαμος, ουτε καν στην τηλεοραση θα εφτανε, λιγοι θα νοιαζοντουσαν για μια αγελαδα, και στο κατο κατο ας παμε και στο πιο γενικο, μονο για θυλαστικα θα σας επιανε ο πονος και παλι επιλεγμενα. Καθημερινα σκοτωνουνε ζωα με βια, και οσοι πανε για κυνηγι παλι με βια τα σκοτωνουνε, μπορει στα πολυ καλα Slaughter house να τα σφαζουνε με "καλο" τροπο χωρις πονο, αλλα στα χωρια μπαμ και κατο ειναι η υποθεση.
δεν εχει σημασια ποσο τρομακτικο ειναι ενα γεγονος, προφανως αυτο με τον σκυλο δεν συγκρινετε με το να αναγκαζεις βατραχους να καπνιζουνε και να σκανε. παραμενει βια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δεν θα γινοτανε ο ιδιος χαμος, ουτε καν στην τηλεοραση θα εφτανε, λιγοι θα νοιαζοντουσαν για μια αγελαδα, και στο κατο κατο ας παμε και στο πιο γενικο, μονο για θυλαστικα θα σας επιανε ο πονος και παλι επιλεγμενα. Καθημερινα σκοτωνουνε ζωα με βια, και οσοι πανε για κυνηγι παλι με βια τα σκοτωνουνε, μπορει στα πολυ καλα Slaughter house να τα σφαζουνε με "καλο" τροπο χωρις πονο, αλλα στα χωρια μπαμ και κατο ειναι η υποθεση.
δεν εχει σημασια ποσο τρομακτικο ειναι ενα γεγονος, προφανως αυτο με τον σκυλο δεν συγκρινετε με το να αναγκαζεις βατραχους να καπνιζουνε και να σκανε. παραμενει βια


Δεν καταλαβαινω γιατι μιλας με το "σας", δεν με ξερεις για να με συμπεριλαμβανεις και να λες "σας", να μιλησεις για καποιους αλλους. Προσωπικα τα μονα εντομα που καταδεχομαι να σκοτωσω ειναι κουνουπια και κατσαριδοειδη γιατι δε τα θελω μεσα στο σπιτι. Οτιδηποτε αλλο ειτε εντομο ειτε αρθροποδο ειτε ψαρι ειτε θηλαστικο ειτε πτηνο ειτε οτιδηποτε δεν αντεχω ουτε να το βλεπω να βιαζεται ουτε να του προκαλω κακο. Και υπαρχουν πολλοι σαν εμενα.
Το θεμα δεν ειναι το ζωο, αλλα ο ΤΡΟΠΟΣ που σκοτωθηκε. Επομενως και αγελαδα να ηταν ναι θα προκαλουσε αποτροπιασμο. Τηλεοραση δε βλεπω, βγηκε αυτο με το σκυλο;
Το ιδιο απανθρωπο ειναι και αυτο με το σκυλο και αυτο με το βατραχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω γιατι μιλας με το "σας", δεν με ξερεις για να με συμπεριλαμβανεις και να λες "σας", να μιλησεις για καποιους αλλους. Προσωπικα τα μονα εντομα που καταδεχομαι να σκοτωσω ειναι κουνουπια και κατσαριδοειδη γιατι δε τα θελω μεσα στο σπιτι. Οτιδηποτε αλλο ειτε εντομο ειτε αρθροποδο ειτε ψαρι ειτε θηλαστικο ειτε πτηνο ειτε οτιδηποτε δεν αντεχω ουτε να το βλεπω να βιαζεται ουτε να του προκαλω κακο. Και υπαρχουν πολλοι σαν εμενα.
Το θεμα δεν ειναι το ζωο, αλλα ο ΤΡΟΠΟΣ που σκοτωθηκε. Επομενως και αγελαδα να ηταν ναι θα προκαλουσε αποτροπιασμο. Τηλεοραση δε βλεπω, βγηκε αυτο με το σκυλο;
Το ιδιο απανθρωπο ειναι και αυτο με το σκυλο και αυτο με το βατραχο.
με το σας αναφερομουνα για τους ανθρωπους που ποσταραν σε αυτο το θεμα, πιστευεις οτι δεν προκαλεις κακο στα υπολοιπα ζωα περα απο τις κατσαριδες και τα κουνουπια, αμεσα δεν προκαλεις αλλα εμεσα, απλα αγοραζοντας κρεας απο το χασαπη, δινεις λεφτα σε ανθρωπους που προκαλουνε θανατο σε καποια ζωα (εκτος και αν ολοι εδω μεσα ειναι φυτοφαγοι που αμφιβαλω) , μην το πεζεται τωρα αγαπαω ΟΛΑ τα ζωα και δεν θελω να πεθενουν αγαπατε καποια συγκερκιμενα και τα ομαδοποιητε αυτα ειναι για το φαει, αυτα ειναι να τα πατας, αυτα σου σπανε τα νευρα τα σκοτωνεις, αυτο το σκυλακι ειναι ομορφο για παρεα κλπ. δεν αναφερομαι αποκλειστικα σε σενα αλλα οπως ειπες και εσυ, και εσυ σκοτωνεις κατσαριδοειδη, κουνουπια και σιγουρα και μιργιγκια και αλλα εντομα ειτε καταλαθος ειτε επιτηδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
με το σας αναφερομουνα για τους ανθρωπους που ποσταραν σε αυτο το θεμα, πιστευεις οτι δεν προκαλεις κακο στα υπολοιπα ζωα περα απο τις κατσαριδες και τα κουνουπια, αμεσα δεν προκαλεις αλλα εμεσα, απλα αγοραζοντας κρεας απο το χασαπη, δινεις λεφτα σε ανθρωπους που προκαλουνε θανατο σε καποια ζωα (εκτος και αν ολοι εδω μεσα ειναι φυτοφαγοι που αμφιβαλω) , μην το πεζεται τωρα αγαπαω ΟΛΑ τα ζωα και δεν θελω να πεθενουν αγαπατε καποια συγκερκιμενα και τα ομαδοποιητε αυτα ειναι για το φαει, αυτα ειναι να τα πατας, αυτα σου σπανε τα νευρα τα σκοτωνεις, αυτο το σκυλακι ειναι ομορφο για παρεα κλπ. δεν αναφερομαι αποκλειστικα σε σενα αλλα οπως ειπες και εσυ, και εσυ σκοτωνεις κατσαριδοειδη, κουνουπια και σιγουρα και μιργιγκια και αλλα εντομα ειμαι σιγουρος ειτε καταλαθος ειτε επιτηδες


Σαφως και προκαλω κακο, αλλα οσο μπορω προσπαθω να το περιοριζω. Θα ηθελα πολυ να κοψω το κρεας ακριβως για αυτο το λογο αλλα δε ξερω αν θα μπορεσω χωρις αυτο γιατι εχω και προβλημα αναιμιας αλλα δε μου αρεσουν και τα περισσοτερα χορτοφαγικα πιατα με λαχανικα κτλ. Ολα τα ζωα τα αγαπαω, αλλα αγαπαω και τον εαυτο μου, ετσι ειναι η φυση δυστυχως ή ευτυχως. Επειδη τρωω αγελαδινο κρεας δε σημαινει οτι δεν αγαπαω την αγελαδα, ισα ισα νιωθω και ευγνωμοσυνη γιατι χαρις στο κρεας της μπορω και ζω και επισης απεχθανομαι να πεταω κρεας, το νιωθω σαν ασεβεια προς το ζωο. Σεβασμος στη φυση πανω απο ολα, και ειναι μερος της φυσης αυτο. Οσο για τα εντομα που ειπα οτι σκοτωνω, ειναι και θεμα επιβιωσης, δε μπορεις να ζεις σε ενα σπιτι γεματο κατσαριδες που κουβαλανε ενα σωρο αρρωστιες, ουτε και με κουνουπια που σε τσιμπανε και μπορει να συ προκαλεσουν προβληματα (ειχα 50 τσιμπηματα στο καθε ποδι προπερσι το καλοκαιρι και ειχα φρικαρει, αλλα ευτυχως δεν επαθα κατι). Τωρα το αν σκοτωσω καποιο εντομο καταλαθος τι να κανω αφου ειναι τοσο μικρα, ατυχημα ειναι, δε θα αισθανθω και ωραια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Σαφως και προκαλω κακο, αλλα οσο μπορω προσπαθω να το περιοριζω. Θα ηθελα πολυ να κοψω το κρεας ακριβως για αυτο το λογο αλλα δε ξερω αν θα μπορεσω χωρις αυτο γιατι εχω και προβλημα αναιμιας αλλα δε μου αρεσουν και τα περισσοτερα χορτοφαγικα πιατα με λαχανικα κτλ. Ολα τα ζωα τα αγαπαω, αλλα αγαπαω και τον εαυτο μου, ετσι ειναι η φυση δυστυχως ή ευτυχως. Επειδη τρωω αγελαδινο κρεας δε σημαινει οτι δεν αγαπαω την αγελαδα, ισα ισα νιωθω και ευγνωμοσυνη γιατι χαρις στο κρεας της μπορω και ζω. Σεβασμος στη φυση πανω απο ολα, και ειναι μερος της φυσης αυτο. Οσο για τα εντομα που ειπα οτι σκοτωνω, ειναι και θεμα επιβιωσης, δε μπορεις να ζεις σε ενα σπιτι γεματο κατσαριδες που κουβαλανε ενα σωρο αρρωστιες, ουτε και με κουνουπια που σε τσιμπανε και μπορει να συ προκαλεσουν προβληματα (ειχα 50 τσιμπηματα στο καθε ποδι προπερσι το καλοκαιρι και ειχα φρικαρει, αλλα ευτυχως δεν επαθα κατι). Τωρα το αν σκοτωσω καποιο εντομο καταλαθος τι να κανω αφου ειναι τοσο μικρα, ατυχημα ειναι, δε θα αισθανθω και ωραια.
αυτο καθρεφτιζει τον δικο σου εαυτο εισαι σιγουρι πως υπαρχουνε πολλοι τετοιοι ανθρωποι? γιατι προσωπικα και απο δικες μου εμπειριες, υποκριτες συνανταω. εγω τουλαχιστον το λεω δεν αγαπαω τα ζωα, πολυ λιγα και για συγκεκριμενους λογους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
αυτο καθρεφτιζει τον δικο σου εαυτο εισαι σιγουρι πως υπαρχουνε πολλοι τετοιοι ανθρωποι? γιατι προσωπικα και απο δικες μου εμπειριες, υποκριτες συνανταω. εγω τουλαχιστον το λεω δεν αγαπαω τα ζωα, πολυ λιγα και για συγκεκριμενους λογους.


Σαφως και υπαρχουν ολων των ειδων οι ανθρωποι, και σιγουρα υπαρχουν κ αλλοι σαν εμενα. Γιατι να μην τα αγαπας ολα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Σαφως και υπαρχουν ολων των ειδων οι ανθρωποι, και σιγουρα υπαρχουν κ αλλοι σαν εμενα. Γιατι να μην τα αγαπας ολα;
δεν αγαπαω σχεδον κανενα/κανεναν, μονο ανθρωπους κοντα σε μενα στον κυκλο μου δλδ, για ολους τους αλλους εχω μια ουδετερη πρως αρνιτικη σταση, ουτε καν θα βοηθησω καποιον αγνωστο στον δρομο γιατι νιωθω οτι δεν κερδιζω κατι αμεσο κανοντας το. και λαθος οταν ειπα αγαπαω, ενοουσα σεβομαι/θαυμαζω, κανενα ζωο δεν αγαπαω πραγματικα, αμα ειχα κατοικιδιο μαλον θα το αγαπουσα, ετσι και αλλιως τι κερδος θα εχω με την αγαπη μου? αλλα σεβομαι και παραδεχομε καποια ζωα για τις ικανοτητες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δεν αγαπαω σχεδον κανενα/κανεναν, μονο ανθρωπους κοντα σε μενα στον κυκλο μου δλδ, για ολους τους αλλους εχω μια ουδετερη πρως αρνιτικη σταση, ουτε καν θα βοηθησω καποιον αγνωστο στον δρομο γιατι νιωθω οτι δεν κερδιζω κατι αμεσο κανοντας το. και λαθος οταν ειπα αγαπαω, ενοουσα σεβομαι/θαυμαζω, κανενα ζωο δεν αγαπαω πραγματικα, αμα ειχα κατοικιδιο μαλον θα το αγαπουσα, ετσι και αλλιως τι κερδος θα εχω με την αγαπη μου? αλλα σεβομαι και παραδεχομε καποια ζωα για τις ικανοτητες τους.


Ουτε εγω εχω πολλους ανθρωπους στον κοινωνικο μου κυκλο, ποσο μαλλον που να αγαπαω πραγματικα, αλλα η καλοσυνη και η θεληση για βοηθεια ειναι κατι που σου δινει πραγματα, ποσο μαλλον αν στην ανταποδιδουν. Ειναι πολυ ωραιο να ζεις σε μια κοινωνια συντροφικοτητας που δυστυχως στις μεγαλες πολεις και ποσο μαλλον στο κοινωνικο μας συστημα κατι τετοιο δε γινεται.
Οταν αγαπας ενα ζωο κατοικιδιο αυτο στο ανταποδιδει, ποσο μαλλον αν ειναι και σκυλος που εχουν παραπανω νοημοσυνη και μπορεις να επικοινωνεις καλυτερα. Αλλα και γενικα, τα περισσοτερα ζωα καταλαβαινουν την αγαπη σου και στην ανταποδιδουν με τη συντροφια τους. Ποσα ζωα βοηθανε ψυχικα αρρωστους να γινουν καλυτερα; Ακομα και καποιον που δεν ειναι αρρωστος μπορει να του απαλυνει την ψυχη η συντροφια ενος ζωου, γιατι ειναι κατι πολυ αθωο, αμολυντο απο την κακια της ανθρωπινης κοινωνιας. Κερδος παντα υπαρχει ακομα κ αν δεν το βλεπεις στην αρχη.
Προσφατα διαβασα την ιστορια που ειχε στειλει μια στο ΒΗΜΑgazino νομιζω, που ελεγε οτι παλιοτερα αντιπαθουσε ολα τα ζωα και γενικα τα θεωρουσε ψιλοσκουπιδα αλλα μια μερα κατι φιλοι της της αφησαν ενα κουταβι και το φροντισε μεχρι να πεθανει στα γεραματα του και εγινε αλλος ανθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ουτε εγω εχω πολλους ανθρωπους στον κοινωνικο μου κυκλο, ποσο μαλλον που να αγαπαω πραγματικα, αλλα η καλοσυνη και η θεληση για βοηθεια ειναι κατι που σου δινει πραγματα, ποσο μαλλον αν στην ανταποδιδουν. Ειναι πολυ ωραιο να ζεις σε μια κοινωνια συντροφικοτητας που δυστυχως στις μεγαλες πολεις και ποσο μαλλον στο κοινωνικο μας συστημα κατι τετοιο δε γινεται.
Οταν αγαπας ενα ζωο κατοικιδιο αυτο στο ανταποδιδει, ποσο μαλλον αν ειναι και σκυλος που εχουν παραπανω νοημοσυνη και μπορεις να επικοινωνεις καλυτερα. Αλλα και γενικα, τα περισσοτερα ζωα καταλαβαινουν την αγαπη σου και στην ανταποδιδουν με τη συντροφια τους. Ποσα ζωα βοηθανε ψυχικα αρρωστους να γινουν καλυτερα; Ακομα και καποιον που δεν ειναι αρρωστος μπορει να του απαλυνει την ψυχη η συντροφια ενος ζωου, γιατι ειναι κατι πολυ αθωο, αμολυντο απο την κακια της ανθρωπινης κοινωνιας. Κερδος παντα υπαρχει ακομα κ αν δεν το βλεπεις στην αρχη.
Προσφατα διαβασα την ιστορια που ειχε στειλει μια στο ΒΗΜΑgazino νομιζω, που ελεγε οτι παλιοτερα αντιπαθουσε ολα τα ζωα και γενικα τα θεωρουσε ψιλοσκουπιδα αλλα μια μερα κατι φιλοι της της αφησαν ενα κουταβι και το φροντισε μεχρι να πεθανει στα γεραματα του και εγινε αλλος ανθρωπος.
βλεπεις εγω πλεον εχω παψει να βλεπω τους ανθρωπους σαν ανθρωπους με συναισθηματα και αισθησεις, πλεον τους βλεπω ολους σαν "τι μπορει να μου προσφερει αυτος" και "τι θα μου προσφερει αυτος". η πολυ καλοσυνη σε κανει κοροιδο στο τελος γιαυτο προσπαθω να την αποφυγω, αμα ενας ανθρωπος μου προσφερει καλοσυνη και βοηθεια θα του ανταποδοσω βεβαια, αλλα αμα καποτε μπει μπροστα μου η στα σχεδια μου ακομα και χωρις να το θελει θα ξεχασω εντελος το γεγονος.
οσο για τα ζωα μεχρι να νιωσω την αναγκη τους δεν προκειται να τα αγαπαω, οπως ειπα πριν το κατοικιδιο μου θα το αγαπισω αλλα το σκυλι του γειτονα για μενα δεν ειναι τιποτα ειτε ζει ειτε ειναι νεκρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κοιτα, ο καθενας με την κοσμοθεωρια του αλλα θα σου προτεινα να μην εισαι τοσο κυνικος γιατι και αυτο μπορει να σου γυρισει εναντιον σου οπως και η υπερμετρη καλοσυνη. Και λογω της ηλικιας σου καλο θα ηταν να μην εισαι τοσο απολυτος. Εξαλλου οι ανθρωποι παντα εχουν και συναισθηματα και ειναι παραλογο να μην τα λαμβανεις υποψην μιας και ειναι κομματι του εαυτου μας, και της συμπεριφορας μας. Δε μπορεις να ξερεις τι μπορει να σου προσφερει ο αλλος παντα αν εχεις αυτη τη σταση, καποια πραγματα φαινονται σε βαθος χρονου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Κοιτα, ο καθενας με την κοσμοθεωρια του αλλα θα σου προτεινα να μην εισαι τοσο κυνικος γιατι και αυτο μπορει να σου γυρισει εναντιον σου οπως και η υπερμετρη καλοσυνη. Και λογω της ηλικιας σου καλο θα ηταν να μην εισαι τοσο απολυτος. Εξαλλου οι ανθρωποι παντα εχουν και συναισθηματα και ειναι παραλογο να μην τα λαμβανεις υποψην μιας και ειναι κομματι του εαυτου μας, και της συμπεριφορας μας. Δε μπορεις να ξερεις τι μπορει να σου προσφερει ο αλλος παντα αν εχεις αυτη τη σταση, καποια πραγματα φαινονται σε βαθος χρονου.
οπως ειδες χρησιμοποιησα την λεξη πλεον, καποτε ημουν πιο "καλος" δεν μου βγηκε σε καλο, και γιαυτο αλλαξα απο τοτε ημουνα πιο προστατευμενος βεβαια ειδα πως υπαρχει ενα προβλημα αυτο που αναφερες, δεν γνωριζα πολλους ανθρωπους πραγματικα, γιαυτο αρχισα να τους γνωριζω αλλα δεν ανοιγομουν εγω σε αυτους παρα αυτοι σε μενα η αμα ανοιγομουνα προσπαθουσα να τους δινω λαθος εντυπωσεις, εχω πολλους γνωστους που με θεωρουνε φιλο τους παρολα αυτα δεν ξερουνε τιποτα για μενα, και καλος κακος δεν τους θεωρω τιποτα σημαντικο στην ζων μου, πραγματικους φιλους εχω μονο 3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κ εγω τοσους εχω, δε σημαινει κατι αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Κ εγω τοσους εχω, δε σημαινει κατι αυτο.
δεν ηθελα να σου δειξω ποσους φιλους εχω με το ποστ μου -.- ηθελα να σου ξεκαθαρισω οτι δεν χρειαζεται να νοιαζεσαι για τα αισθηματα του αλουνου για να τον γνωρισεις και να δεις το τι μπορει να σου προσφερει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δεν ηθελα να σου δειξω ποσους φιλους εχω με το ποστ μου -.- ηθελα να σου ξεκαθαρισω οτι δεν χρειαζεται να νοιαζεσαι για τα αισθηματα του αλουνου για να τον γνωρισεις και να δεις το τι μπορει να σου προσφερει


Απο τη στιγμη που λες οτι καποιοι ανοιγονταν σε σενα υπαρχει αμεση σχεση με τα συναισθηματα. Γνωριζεις τον αλλο και τα συναισθηματα του απλα για αλλους λογους (γιατι οι ανθρωποι δεν ειμαστε μονο συναισθηματα, αλλα και αλλα) δεν τους θεωρεις κοντινους σου σε αντιθεση με τους φιλους σου. Με αυτους εχεις κερδοσκοπικη σχεση μονο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Απο τη στιγμη που λες οτι καποιοι ανοιγονταν σε σενα υπαρχει αμεση σχεση με τα συναισθηματα. Γνωριζεις τον αλλο και τα συναισθηματα του απλα για αλλους λογους (γιατι οι ανθρωποι δεν ειμαστε μονο συναισθηματα, αλλα και αλλα) δεν τους θεωρεις κοντινους σου σε αντιθεση με τους φιλους σου. Με αυτους εχεις κερδοσκοπικη σχεση μονο;
απο τους φιλους? ναι, γιατι κερδος ειναι οτιδιποτε, αμα νιωσω προδομενος η οτι δεν μου φερονται ετσι οπως τους φερομαι εγω, εχουμε τελιωσει σαν φιλοι, βεβαια δεν το λεω καταμουτρα μπορει να μην του το πω καθολου, αλλα η εμπιστοσυνη μου πρως αυτονα εχει φυγει, και οσο παραμενουμε κοντα και αυτος με θεωρει φιλο του και νομιζει οτι και εγω τον θεωρω φιλο μου, θα προσπαθησω οσα ξερει να του τα αλλαξω με πιστικο τροπο, οποτε να μην αποτελει κανενα κινδυνο πρως σε μενα, μετα μπορει να τον εχω ως "φιλο" επειδη απλα κανει καλη παρεα και περναω καλα μαζι του.
εγω ποτε δεν ειπα οτι αγνοω τα συναισθηματα, αντιθετος τα συναισθηματα ειναι οι αδυναμιες του ανθρωπου και δινω μεγαλη βαση σε αυτα, απλα δεν νοιαζομαι για τα συναισθηματα του, εκτος και αν αξιζει να γινει φιλος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top