Sign For The Petition.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
λοιπον
υπαρχουν υπερβολικα σκληρα βιντεο σχετικα με τα πειραματοζωα
ακομη και τη στιγμη που μιλαμε και γραφουμε καποιο ζωο ΣΚΟΥΖΕΙ απο πονο
αλλα ειναι μακρυα.......
καλωσ η κακοσ αυτο δεν προκυτε να σταματηση[ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ]
ΠΑΝΤΩΣ βοηθουν την ανθρωπινη προσπαθεια για θεραπεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Aυτή τη στιγμή σκοτώνονται από μίζερους ανθρώπους χιλιάδες αδέσποτα ανά τον κάσμο.Στην Ισπανία κάθονται τα πλήθη και ζητοκραυγάζουν διακσεδάζοντας με τη σφαγη ταύρων.Γιατ΄ιδεν διαμαρτυρόμαστε όσο πρέπει γιαυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Για όλα πρέπει...
Αλλά με διαμαρτυρίες δεν γίνεται τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Για κάποια πρέπει περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Ειλικρινα δεν εχετε ιδεα τι τραβουν οι απλες κοτες και τα μοσχαρια και τα αλογα και οι αλιγατορες που σφαζονται και βασανιζονται για να εχουμε εμεις φρεσκο κρεατακι καθε μερα και στο τελος να πεθαινουμε απ την παχυσαρκια.. Το μονο που με πειραζει απ την ολη υποθεση με τα πειραματοζωα ειναι οτι χρησιμοποιουνται και για ειδη καλλωπισμου- για να εχει η καθε ψωνισμενη κυρια νεανικο δερμα για παντα..
Αλλιως πιστευω οτι τα πειραματοζωα για ερευνητικους σκοπους ειναι βεβαια αποτροπαιο θεμα αλλα και απαραιτητο μεχρις οτου ανακαλυφθει καποιος αλλος τροπος για να αντιμετωπιζουμε ασθενειες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
θα συμφωνησω με το παραπανω. επιπλεον θα ηθελα να προσθεσω οτι πολλες φορες ακομη και τα ζωα ωφελουνται απο την ανακαλυψη ενος αντιβιοτικου, για παραδειγμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Δεν ξερω αν πραγματικα ωφελουνται τα ζωα αλλα οι ανθρωποι σιγουρα.. :P Κι αυτο, δυστυχως ή ευτυχως ειναι το σημαντικοτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Yποτίθεται ότι είμαστε το ''ανώτερο είδος''.

Yποτίθεται:P.

Ας διαμαρτυρηθούμε πρώτα για τα ζώα που σκοτώνονται χωρίς λίγο ή για ψυχαγωγία και μετά λέμε και για τα πειραματόζωα.Ποιός από εσάς αν έβρισκε ένα ποντίκι στο σπίτι δεν θα το σκότωνε αλλά το έπαιρνε για κατοικίδιο;

Ακριβώς. Πόσοι άνθρωποι πηγαίνουν σε τσίρκα;

Ειλικρινα δεν εχετε ιδεα τι τραβουν οι απλες κοτες και τα μοσχαρια και τα αλογα και οι αλιγατορες που σφαζονται και βασανιζονται για να εχουμε εμεις φρεσκο κρεατακι καθε μερα και στο τελος να πεθαινουμε απ την παχυσαρκια.. Το μονο που με πειραζει απ την ολη υποθεση με τα πειραματοζωα ειναι οτι χρησιμοποιουνται και για ειδη καλλωπισμου- για να εχει η καθε ψωνισμενη κυρια νεανικο δερμα για παντα..
Αλλιως πιστευω οτι τα πειραματοζωα για ερευνητικους σκοπους ειναι βεβαια αποτροπαιο θεμα αλλα και απαραιτητο μεχρις οτου ανακαλυφθει καποιος αλλος τροπος για να αντιμετωπιζουμε ασθενειες..

Αυτό.

Στην αρχή έλεγα να διαφωνήσω κάθετα με αυτό που υποστηριζόταν αρχικά, αλλά μόλις είδα ονόματα εταιρειών με καλλυντικά, μου ήρθε να βρίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
μεχρι και το γεγονος οτι εμβολιαζεται η γατα τις ωφελεί.
ειναι σιγουρα σημαντικοτερο για μας, αλλα δεν θα συμφωνησει το ποντικι^^

(μα καλα, δοκιμαζουν make up στα ποντικια, ξερω γω;:who: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Όχι το make-up ατόφιο αλλά διάφορα συστατικά του για να δουν εαν θα υπάρξει αλλεργική αντίδραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
δοκιμαζουν φιλε διααφορεσ ουσιεσ [ειτε βαφοντασ τα,ειτε με την καταπωση ,ειτε ακομα πιο βιαια με διαφορουσ σωληνεσ που τουσ βαζουν στο στομα ,μυτη ,προκτο,αυτια]ολα αυτα για να δουν αν θα υπαρξουν παρενεργηεσ.
ΟΛΑ αυτα τα κανουν με περιτη ευκολια.......
ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙσυναισθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millerovia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η millerovia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Πρώτον να τονίσω ότι είμαι φιλόζωη και πιστεύω πρέπει να αντιμετωπίζουμε τα ζώα με σεβασμό.Ντροπή και αίσχος για το γεγονός ότι γίνονται πειράματα σε ζώα για καλλυντικά.Για το θέμα όμως των φαρμάκων,τα πειράματα σε ζώα είναι ο μόνος σίγουρος τρόπος για την καταπολέμηση ασθενειών σε ανθρώπους.Και μάλιστα από όσο έχω ακούσει,στα πειραματόζωα γίνονται όσο το δυνατόν ανώδυνες οι δοκιμές.Μιλάω πάντα για τα φάρμακα,εμβόλια κτλ..Για καλλυντικά δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Γίνονται πολλά πειράματα για ιατρικούς λόγους. Για παράδειγμα, σε ζώα δοκιμάζονται αναγεννητικές τεχνικές για την εξέλιξη των εμφυτευμάτων στην οδοντιατρική. Βάσει αυτών των ερευνών έχει εξελιχθεί η συγκεκριμένη θεραπευτική μέθοδος. Πραγματικά, δεν ξέρω τι θα προτιμούσα: καθήλωση της ιατρικής έρευνας ή εξέλιξή της με τα πειράματα. Πραγματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ενταξει αλλα εδω μιλαμε για τα πειραματα για ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ. Τα πειραματα για ιατρικους λογους οσο ναναι προσφερουν κατι ποιοτικο σε εμας, αλλα για καλλυντικα ειναι τελειως αποτροπαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Nα προσθεσω εδω οτι εχω ακουσει πως εταιριες καλλυντικων βασανιζουν ζωα μεχρι αυτα να δακρυσουν και μετα συλλεγουν τα δακρυα προκειμενου να φτιαξουν καλλυντικες κρεμες. Τετοιες πρακτικες υιοθετουνται μονο απο τετοιου ειδους εταιριες κι οχι απο ερευνητικα κεντρα φυσικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Nα προσθεσω εδω οτι εχω ακουσει πως εταιριες καλλυντικων βασανιζουν ζωα μεχρι αυτα να δακρυσουν και μετα συλλεγουν τα δακρυα προκειμενου να φτιαξουν καλλυντικες κρεμες. Τετοιες πρακτικες υιοθετουνται μονο απο τετοιου ειδους εταιριες κι οχι απο ερευνητικα κεντρα φυσικα..

Χωρίς να ξέρω, μου ακούγεται πολύ ράδιο-αρβύλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Χωρις να ξερεις, δεν ειναι ραδιο αρβυλα γιατι δε βλεπω ραδιο αρβυλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Χωρις να ξερεις, δεν ειναι ραδιο αρβυλα γιατι δε βλεπω ραδιο αρβυλα..

Με τις λίγες γνώσεις χημείας/τεχνολογίας υλικών που έχω μου φαίνεται πολύ πιο έυκολο να "παράγουν" δάκρυα στο εργαστήριο μιας και το κύριο συστατικό τους είναι το νερό σε ποσότητες κατάλληλες προς χρήση, παρά να βασανίζουν ζώα στην σειρά και να ελπίζουν σε λίγες μόνο σταγόνες από αυτά.
Επίσης η ιστορία ταιριάζει απόλυτα στο προφίλ των hoaxes που κυκλοφορούν, οπότε η άποψή μου ότι είναι hoax ενισχύεται.


(Επίσης με μία γρήγορη αναζήτηση στον γουγλη "animal tears" και "animal tears cosmetics" δεν βρήκα κάτι σχετικό)

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Δεν το συνεχιζω.. Ειπα οτι ''εχω ακουσει''. Συγνωμη αν παραπλανησα.. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Δεν το συνεχιζω.. Ειπα οτι ''εχω ακουσει''. Συγνωμη αν παραπλανησα.. :bye:

Δεν το είπα για να σε κατηγορήσω, απλά πολλές φορές "κατηγορούμε" απλά επειδή ακούσαμε κάτι , το οποίο όμως δεν ισχύει.

Γι αυτό γενικά καλό είναι όσο μπορούμε να ελέγχουμε κατά πόσον αληθεύουν αυτά που ακούμε.

Συγγνώμη αν έγινα επιθετικός.

(Απλά κι εγώ είπα την άποψή μου χωρίς να μπορώ να είμαι σίγουρος )

-- djohn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top