Microsoft Windows 7

mairh.c.p

Νεοφερμένος

Η Μαίρη Χ.Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δουλεύω εδώ και λίγο καιρό με τα Windows 7 RC 7100 Build και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη!
Απόλυτα συμβατά με όλα τα βαριά προγράμματα που χρησιμοποιώ..

Αντίο αγαπημένα Vista..!.. XP? Ούτε να τα βλέπω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Απόλυτα συμβατά με όλα τα βαριά προγράμματα που χρησιμοποιώ..
Ποιά δηλαδή; Απο περιέργεια έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Microsoft: Διαθέσιμη η έκδοση Windows 7 RC
Η Microsoft Corp. ανακοίνωσε σήμερα τη διάθεση της έκδοσης Release Candidate (RC) του αναμενόμενου νέου λειτουργικού συστήματος Windows 7, η οποία είναι πλέον διαθέσιμη στους συνδρομητές των υπηρεσιών MSDN και TechNet.
Από τις 5 Μαΐου, τη συγκεκριμένη έκδοση θα μπορεί να προμηθευτεί και το ευρύ κοινό στη διεύθυνση www.microsoft.com/windows7 .
Για το σχεδιασμό τους, τα Windows 7 RC βασίστηκαν στα σχόλια και τις παρατηρήσεις εκατομμυρίων πελατών και συνεργατών, που συνέβαλαν στη διαδικασία ανάπτυξης ενός λειτουργικού, το οποίο θα καλύπτει απόλυτα τις ανάγκες τους και θα προσδίδει σε αυτούς και τις επιχειρήσεις τους προστιθέμενη αξία.
Σύμφωνα με τον Bill Veghte, Windows Senior Vice President, «η στενή συνεργασία με τους πελάτες και τους συνεργάτες μας, αποτέλεσαν θεμελιώδη προϋπόθεση στην ανάπτυξη των Windows 7. Κυρίαρχα στοιχεία του νέου λειτουργικού συστήματος, σύμφωνα με αυτούς, συνιστούν η ευχρηστία, η ευελιξία και η δυνατότητα επιλογής. Λαμβάνοντας σοβαρά υπόψη μας τις προτιμήσεις αυτές, εργαστήκαμε σκληρά ώστε να παραδώσουμε την καλύτερη δυνατή Release Candidate έκδοση που έχει αναπτυχθεί έως τώρα για λειτουργικό σύστημα Windows».
Περισσότερα από 32.000 στελέχη από 10.000 εταιρίες δήλωσαν συμμετοχή προκειμένου να αποκτήσουν πρόσβαση σε μια σειρά από χρήσιμα εργαλεία αναγκαία για την ανάπτυξη των Windows 7.
Σύμφωνα με στοιχεία που προέκυψαν από έρευνα της Forrester Research, «η beta έκδοση των Windows 7 περιλαμβάνει πολύ σημαντικές βελτιώσεις και τα στελέχη πληροφορικής προσμένουν την τελική της διάθεση».
Βασική προτεραιότητα στην ανάπτυξη του νέου λειτουργικού συστήματος της Microsoft, αποτέλεσε η επίτευξη της καλύτερης εφικτής συμβατότητας, με λογισμικό, εφαρμογές και συσκευές, που λειτουργούσαν με Windows Vista. Στα νέα χαρακτηριστικά των Windows 7 RC περιλαμβάνονται προηγμένες λειτουργίες όπως Remote Media Streaming, Windows XP Mode (beta), καθώς και Windows Virtual PC.
Για όσους ενδιαφέρονται να δοκιμάσουν και να βιώσουν την εμπειρία των Windows 7, η δοκιμαστική έκδοση Windows 7 RC θα είναι διαθέσιμη από τις 5 Μαΐου στο Microsoft Download Center, https://microsoft.com/downloads . Παράλληλα από την ίδια ιστοσελίδα θα είναι διαθέσιμα και τα νέα χαρακτηριστικά Windows XP Mode και Windows Virtual PC
πηγη: https://www.naftemporiki.gr/news/static/09/04/30/1658700.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PavloS

Νεοφερμένος

Ο παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
εγώ προσωπικά είμαι σταθερός στα XP.είπα να δοκιμάσω όμως τα 7 και κατέβασα το beta.βέβαια δν ειναι η τελική μορρφη αλλα τιποτα σπουδαιο.ούτε τα drivers δν μπορουσα να εγκαταστησω γτ τπτ δν ειναι ακομα συμβατο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairh.c.p

Νεοφερμένος

Η Μαίρη Χ.Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ποιά δηλαδή; Απο περιέργεια έτσι.

Maple, Matcad, Mathematica, Adobe Master CS4 ενδεικτικά..
Εννοείται κι αυτά που όλοι χρησιμοποιούμε {Nero, Xilisoft, Office κτλ}

Τρέχουν γρήγορα με μνήμη απλά 2GB. Στα XP σέρνονταν όπως και λίγο στα Vista.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Maple, Matcad, Mathematica, Adobe Master CS4 ενδεικτικά..
Εννοείται κι αυτά που όλοι χρησιμοποιούμε {Nero, Xilisoft, Office κτλ}

Τρέχουν γρήγορα με μνήμη απλά 2GB. Στα XP σέρνονταν όπως και λίγο στα Vista.
Α, μάλιστα.
Μου φαίνεται λίγο απίθανο να είναι τα 7 πιο γρήγορα απο τα XP πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
:no1::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PzH-2000GR

Νεοφερμένος

Ο PzH-2000GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Tα XP είναι σε αρκετά πράγματα ίδια σε ταχύτητα με τα 7 ενώ σε κάποια (όπως στη μεταφορά αρχείων) υπερτερούν τα 7. Ενδεικτικά εγώ έχω τα Windows 7 Beta 7000 δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα απολύτως, είναι πολύ γρήγορα και καταλαβαίνω ότι είναι δοκιμαστική έκδοση μόνο από το υδατογράφημα στο κάτω δεξί μέρος της οθόνης μου.

Το σύστημά μου είναι P4 στα 2,53GHz, 1GB Ram και 6600GT με 128MB για να μπορώ να χρησιμοποιήσω το Aero. Αντίθετα ο πατέρας μου στο φορητό του έχει Core 2 Duo στα 2,53GHz, 4GB RAM, 9600GT με 512ΜΒ μνήμη και μερικές φορές αντιμετωπίζει προβλήματα που δε δικαιολογούνται για τέτοιο καλό σύστημα. Τα καινούρια Windows είναι απλά κορυφαία.
-----------------------------------------
Επιπλέον δεν έχει χρειαστεί να εκαταστήσω οδηγούς για κανένα στοιχείο του υπολογιστή (τα αναγνώρισε μόνο του ή τα βρήκε από το διαδίκτυο) ή περιφεριακή συσκευή.

Το μοναδικό μου πρόβλημα είναι ότι δεν υποστηρίζει πολλαπλή σάρωση εγγράφων αφού μετά από κάθε σάρωση πρέπει να ξαναανοίγω τον πίνακα ελέγχου, να ξαναπατάω το σάρωση εγγράφου και μετά να επαναλαμβάνω τη διαδικασία. Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Το μοναδικό μου πρόβλημα είναι ότι δεν υποστηρίζει πολλαπλή σάρωση εγγράφων αφού μετά από κάθε σάρωση πρέπει να ξαναανοίγω τον πίνακα ελέγχου, να ξαναπατάω το σάρωση εγγράφου και μετά να επαναλαμβάνω
τη διαδικασία. Αυτά.

Ξέρω γω, μπορείς να κάνεις τον κόπο να δοκιμάσεις να περάσεις και το software/drivers που είχε μαζί το πολυμηχάνημά σου?

Λογικό είναι η χρήση κάποιου "γενικού" driver να μην υποστηρίζει τις ιδιοτροπίες/ιδιαιτερότητες του συνόλου του hardware μας. (in our case βλέπε αυτόματη τροφοδοσία εγγράφων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PzH-2000GR

Νεοφερμένος

Ο PzH-2000GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ναι, τον έκανα τον κόπο. Οι οδηγοί του πολυμηχανήματός μου δεν υπάρχουν για VISTA/7 διότι δε χρειάζεται να εκδόσει η HP αφού αναγνωρίζονται από τα λειτουργικά αυτά συστήματα από μόνο του. Τουλάχιστον έτσι λέει η HP στην ανακοίνωσή της. Επομένως δεν υπάρχει κάποιος οδηγός που να μπορώ να εγκαταστήσω. Είναι απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Ναι, τον έκανα τον κόπο. Οι οδηγοί του πολυμηχανήματός μου δεν υπάρχουν για VISTA/7 διότι δε χρειάζεται να εκδόσει η HP αφού αναγνωρίζονται από τα λειτουργικά αυτά συστήματα από μόνο του. Τουλάχιστον έτσι λέει η HP στην ανακοίνωσή της. Επομένως δεν υπάρχει κάποιος οδηγός που να μπορώ να εγκαταστήσω. Είναι απλό.

Ναι, βάλε και το software π είχε το πολυμηχάνημά σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos17

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά οσο αναφορά τα Windows Vista δεν θα έλεγα οτι είναι και χάλια εγώ τα χρησιμοποιώ 1 χρόνο και δεν εχω κανένα πρόβλημα.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά οσο αναφορά τα Windows Vista δεν θα έλεγα οτι είναι και χάλια εγώ τα χρησιμοποιώ 1 χρόνο και δεν εχω κανένα πρόβλημα.:xixi:

χαλια δεν ειναι, εμπορικά εχουν αποτύχει γιατι οι μεγάλες εταιρίες δεν πειστηκαν οτι αξιζει να αναβαθμίσουν τα συστηματα τους, και αυτο τσουζει στην ΜΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Έρχεται πριν τα Χριστούγεννα το RTM των Windows 7.:jumpy::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στην Ευρώπη τα win7 θα έχουν την επιλογή για την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση των γνωστών browser (μάλλον firefox, chrome, safari).

https://europa.eu/rapid/pressRelease...format=HTML&aged=0&language=EN&guiLanguage=en
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Κυκλοφορούν 22 Οκτωβρίου και συνδυάζουν εμφάνιση Vista με λειτουργίες XP. Αν και δεν έχουν κυκλοφορήσει, μήπως ξέρει κανείς τίποτα παραπάνω;

Σκέφτομαι να αγοράσω υπολογιστή, μιας που ο δικός μου είναι 10ετίας και λέω να περιμένω για να βάλω τα 7.


Δεν βρήκα παρόμοιο θέμα, εαν υπάρχει παρακαλώ να κλειδωθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lewnidakoss

Νεοφερμένος

Ο lewnidakoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Σουφλί (Έβρος). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Απο την δική μου εμπειρία που έχω δοκιμάσει τις RTM (Ready To Market) εκδόσεις είναι πάρα πολυ ωραία.
*Γρήγορα σε σχέση με τα XP γιατί έχουν καλύτερη διαχείριση αρχείων (π.χ:Ένα .zip αρχείο το αποσυμπιέζει στον μισό χρόνο απ' οτι τα XP).
*Σε περίπτωση που κολήσει ένα προγραμμα δεν κολάει όλο το συστημα αλλα μόνο αυτο διότι απομονόνει τα προγραμματα απο τον πυρήνα.

Χρησιμοποιούν έναν τελείος διαφορετικό τρόπο λειτουργείας απο τα παλαιότερα Λειτουργικά Συστήματα της Microsoft

Εγώ θα σου πρότεινα να τα βάλεις...!!:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και γω δοκιμασα την RTM εκδοση αλλα θελει να χεις τουλαχιστον 2 με 3 GB μνημη και μια αν οχι καλη μια αρκετα ισχυρη καρτα γραφικων.

Ειναι πολυ εντυπωσιακα και με με ενθουσιασε η σταθεροτητα τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Θα διαφωνίσω με τον TEO!Δεν θέλει τόσο πολύ μνήμη!!Μόνο 1gb αν δεν κάνω λάθος!!Το είχα διαβάσει σε site της Microsoft!!(μπορεί να κάνω και λάθος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
To διαβασα στο τελευταιο RAM που ειχε ενθετο για τα τα "7" και ειπε πως 2 με 3 GB μνημη χρειαζονται σιγουρα για να λειτουργει απροσκοπτα το PC!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top