Microsoft Windows 7

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
To διαβασα στο τελευταιο RAM που ειχε ενθετο για τα τα "7" και ειπε πως 2 με 3 GB μνημη χρειαζονται σιγουρα για να λειτουργει απροσκοπτα το PC!:no1:

Κακία: Σοβαρό περιοδικό διάλεξες κι εσύ. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ελα τωρα και συ...
Εδω τα Vista with 1 GB memory σερνοταν,θα ναι τα 7 πιο χαμηλα σε απαιτησεις;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
djohn ++ :P

Μα για αυτό το λόγο υποτίθεται πως θα κυκλοφορήσουν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nαι καλα...
Εγω με 2 GB παντως ανοιγωντας 2-3 office και με λιγες καρτελες στο Firefox δινει μια αισθηση οτι η χρηση της memory φτανει στο 94-97%:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Ελα τωρα και συ...
Εδω τα Vista with 1 GB memory σερνοταν,θα ναι τα 7 πιο χαμηλα σε απαιτησεις;:P

Βασικά ναι. Είναι πιο χαμηλά σε απαιτήσεις, κάποια τα έχουν βάλει ακόμα και σε μηχανήματα με 512ΜΒ ram, το λέω απλά ενδεικτικά της ελαφρότητάς τους σε σχέση με τα vista.

djohn ++ :P

Μα για αυτό το λόγο υποτίθεται πως θα κυκλοφορήσουν ...

:):)

Nαι καλα...
Εγω με 2 GB παντως ανοιγωντας 2-3 office και με λιγες καρτελες στο Firefox δινει μια αισθηση οτι η χρηση της memory φτανει στο 94-97%:P

Χλωμό (εως αδύνατο) μου φαίνεται να δημιουργεί bottleneck 2gb μνήμης. Ο σκληρός δίσκος δημιουργεί στανταρ bottleneck.

Επίσης μην ξεχνάς ότι τα 32bit λειτουργικά μπορούν να εκμεταλευτούν μέχρι 3,2GB μνήμης, οπότε το να υπολειτουργούν με 2GB μνήμης είναι επίσης αδύνατο

Εγώ στο λαπτοπ που τα δοκίμασσα έχω 4gb CL-4 μνήμης, SSD δίσκο, οπότε δεν κατάλαβα κάποιο κόλλημα ούτε στο ελάχιστο, όπως δεν καταλαβαίνω και με οποιοδήποτε λειτουργικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω παντως ειχα προβλημα με την μνημη μου.
Και δεν νομιζω να φταιει η βαρια χρηση που κανω αλλα το Κ"λ"aero...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Ras

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Απο την δική μου εμπειρία που έχω δοκιμάσει τις RTM (Ready To Market) εκδόσεις

Release To Manufacturing εννοείς.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
teo μήπως έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα με το pc?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Τα ψιλοείδα κι εγώ... αλλά να μένει. Snow Leopard FTW!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
teo μήπως έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα με το pc?

Ολα πιθανα...
Αλλα στα Vista δεν μου σερνεται.
Μονο τωρα στα 7 σερνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Τα 7 πάντως είναι πιο ελαφριά!!Γι'αυτό και τα έβγαλαν!!
-----------------------------------------
https://blogs.zdnet.com/microsoft/?p=2643
-----------------------------------------
Ας μην ξεχνάμε ότι τα 7 που έχεις δεν είναι τελική έκδοση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tι πω...
Παντως ηδη ενα bug βρεθηκε...:P

Windows 7 bug
06-08-2009 08:55
Από anon - 18 Απαντήσεις - 814 Εμφανίσεις
Σύμφωνα με αναφορές, στην έκδοση των windows 7 ελοχεύει ένα bug. Εαν απο command prompt δώσετε την εντολή chkdsk {σκληρός δίσκος} /r τότε το σύστημα στην αρχή παίρνει όλη την διαθέσιμη RAM μέχρι του σημείου που κρασάρει. Υπάρχουν πηγές που ανέφεραν το πρόβλημα αυτο, όπως εδώ Αναφορές απο την Microsoft λένε ότι δεν μπ... Source:www.adslgr.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lewnidakoss

Νεοφερμένος

Ο lewnidakoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Σουφλί (Έβρος). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λογικό είναι να βρεθεί bug.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Ελα τωρα και συ...
Εδω τα Vista with 1 GB memory σερνοταν,θα ναι τα 7 πιο χαμηλα σε απαιτησεις;:P
Τα Windows 7 έχουν λιγότερες απαιτήσεις γιατί η Microsoft στοχεύει στα Notebooks.Τα Windows 7 ακόμα και με 500Mb Ram δουλεύουν το aero και είναι γρήγορα,ενώ τα (S)Vista ούτε να ανοίξουν δεν μπορούν με 500Mb Ram :P.Έχει βγει ελληνικό πακετό για τα 7 αν και δεν έχουν μεταφράσει μερικά πράγματα.:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τα Windows 7 έχουν λιγότερες απαιτήσεις γιατί η Microsoft στοχεύει στα Notebooks.Τα Windows 7 ακόμα και με 500Mb Ram δουλεύουν το aero και είναι γρήγορα,ενώ τα (S)Vista ούτε να ανοίξουν δεν μπορούν με 500Mb Ram :P.Έχει βγει ελληνικό πακετό για τα 7 αν και δεν έχουν μεταφράσει μερικά πράγματα.:down:


Λογικο ειναι να θελουν καποιο καιρο για να μεταφραστουν εξ ολοκληρου.
Παντως το βλακωδες PC μου με τα 7 δεν κανει χαϊρι!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Format.;)

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μπααα δεν πιανει...:P
Αντιστεκεται ακομα αλλα που θα μου παει....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Το format πέθανε!Ζήτω το Clean Installation!:P Πάντως ένα σοβαρό bug που έχουν τα 7 είναι ότι μετά από "Sleep" ή "Hibernate" δεν λειτουργεί ο IE και ο Messenger :mad:.Ελπίζω οι IT της M$ να βρουν αυτό το bug αλλιώς θα πρέπει να βγάλουν SP :cold:.Τα Windows 7 (κατά τη γνώμη μου),ακόμα και στα αγγλικά, είναι πολύ εύκολα στη χρήση.Ούτε Quick Guide δεν χρειάζεται κάποιος για να τα δουλέψει.:read:;)

Υ.Γ:Φτιάξτε το ελληνικό πακέτο!Βαρέθηκα να βλέπω "Welcome","Please Wait" και "Speakers"!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το format πέθανε!Ζήτω το Clean Installation!:P Πάντως ένα σοβαρό bug που έχουν τα 7 είναι ότι μετά από "Sleep" ή "Hibernate" δεν λειτουργεί ο IE και ο Messenger :mad:.Ελπίζω οι IT της M$ να βρουν αυτό το bug αλλιώς θα πρέπει να βγάλουν SP :cold:.Τα Windows 7 (κατά τη γνώμη μου),ακόμα και στα αγγλικά, είναι πολύ εύκολα στη χρήση.Ούτε Quick Guide δεν χρειάζεται κάποιος για να τα δουλέψει.:read:;)

Υ.Γ:Φτιάξτε το ελληνικό πακέτο!Βαρέθηκα να βλέπω "Welcome","Please Wait" και "Speakers"!!!

Επειδη κατεβασα την RTM εκδοση απο το επισημο site της Microsoft αν θες μπορω να αναφερω τα bugs σε αυτην!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Επειδη κατεβασα την RTM εκδοση απο το επισημο site της Microsoft αν θες μπορω να αναφερω τα bugs σε αυτην!
Μην λες ψέματα :nono::P.Η τελική έκδοση (RTM) κυκλοφορεί μόνο σε τορρεντάδικα.Το TechNet της Microsoft δίνει μόνο την RC (Release Candidate) έκδοση των 7.Ορίστε και το link: https://www.microsoft.com/windows/windows-7/get/download.aspx. Επίσης, οι κάτοχοι της RTM έκδοσης έχουν προβλήματα γιατί δεν υπάρχουν S/N και μόνο με Activator (και αν) λειτουργεί.Κάνω λάθος;:hmm::fss:

Υ.Γ:Υπάρχουν hidden themes.Τα έχετε βρει;;;:fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top