Microsoft Windows 7

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μην λες ψέματα :nono::P.Η τελική έκδοση (RTM) κυκλοφορεί μόνο σε τορρεντάδικα.Το TechNet της Microsoft δίνει μόνο την RC (Release Candidate) έκδοση των 7.Ορίστε και το link: https://www.microsoft.com/windows/windows-7/get/download.aspx. Επίσης, οι κάτοχοι της RTM έκδοσης έχουν προβλήματα γιατί δεν υπάρχουν S/N και μόνο με Activator (και αν) λειτουργεί.Κάνω λάθος;:hmm::fss:

Aαα ναι RC ειναι...
Πωπω τι εχω παθει...
Παντως εγω τα ΧΡουλια μου δεν τα αποχωρίζομαι...
Σταθερη αξία...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Τι είναι τα hidden themes?(μην μου πείτε την μετάφραση:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Aαα ναι RC ειναι...
Πωπω τι εχω παθει...
Παντως εγω τα ΧΡουλια μου δεν τα αποχωρίζομαι...
Σταθερη αξία...:P
Και εγώ την RC έκδοση έχω :D.Και εγώ ήθελα να κρατήσω τα XP και να βάλω τα 7 σε ξεχωριστό partition στον σκληρό αλλά τελικά τα έβγαλα και τώρα έχω τα 7 ως κύριο OS (μαζί με τα αρχεία των XP).:xixi:
Τι είναι τα hidden themes?(μην μου πείτε την μετάφραση:P)
Είναι κρυμμένα θέματα που έχουν τα Windows 7.Για να τα δεις και να τα βάλεις θα πας: \Windows\Globalization\MCT\ .;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μπααα εγω δεν αποχωριζομαι τα ΧΡ μου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lewnidakoss

Νεοφερμένος

Ο lewnidakoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Σουφλί (Έβρος). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το format πέθανε!Ζήτω το Clean Installation!:P Πάντως ένα σοβαρό bug που έχουν τα 7 είναι ότι μετά από "Sleep" ή "Hibernate" δεν λειτουργεί ο IE και ο Messenger :mad:.Ελπίζω οι IT της M$ να βρουν αυτό το bug αλλιώς θα πρέπει να βγάλουν SP :cold:.Τα Windows 7 (κατά τη γνώμη μου),ακόμα και στα αγγλικά, είναι πολύ εύκολα στη χρήση.Ούτε Quick Guide δεν χρειάζεται κάποιος για να τα δουλέψει.:read:;)

Υ.Γ:Φτιάξτε το ελληνικό πακέτο!Βαρέθηκα να βλέπω "Welcome","Please Wait" και "Speakers"!!!


Στην Ευρώπη θα κυκλοφορίσουν ΧΩΡΙΣ IE..!!!
------------------------------------------------------------

Μπααα εγω δεν αποχωριζομαι τα ΧΡ μου...:P

+1. Αμα δεν περάσει ενα μεγάλο χρονικό διαστημα απο την κυκλοφορία τους και να πει το κοινό την γνώμη του δεν εμπιστέυομαι τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Και εγώ την RC έκδοση έχω :D.Και εγώ ήθελα να κρατήσω τα XP και να βάλω τα 7 σε ξεχωριστό partition στον σκληρό αλλά τελικά τα έβγαλα και τώρα έχω τα 7 ως κύριο OS (μαζί με τα αρχεία των XP).:xixi:

Είναι κρυμμένα θέματα που έχουν τα Windows 7.Για να τα δεις και να τα βάλεις θα πας: WindowsGlobalizationMCT .;)
Και να υποθέσω πώς εμφανίζονται διαφορετικά τα windows 7?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nαι...
Μερικα ειναι πολυ εντυπωσιακα!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Αυτό συμβαίνει και με vista και με xp?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Αυτό συμβαίνει και με vista και με xp?
Δεν νομίζω.Καταρχάς,τα (S)Vista μόνο με πρόγραμμα (που πειράζει τη registry) δέχονται themes.Για XP δεν ξέρω.Παιδιά,σας κολλάει στο non-aero theme;:hmm:Έχετε βάλει το Ελληνικό πακέτο;;:hmm:

Δείτε πως έγινε το desktop μου μετά τη χρήση του "Media Center":
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Στην Ευρώπη θα κυκλοφορίσουν ΧΩΡΙΣ IE..!!!

Αν δεν κάνω λάθος, ο IE θα υπάρχει στο λειτουργικό αλλά δεν θα υπάρχει το executable αρχείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Το φιάσκο των svista τους εβαλε μυαλό. Ωστοσο με την αλλαγή του κωδικκα που υπεστησαν τα svista και 7 υπάρχει μεγάλο πρόβλημα στο τρέξιμο κάποιων προγραμματων που τρέχουν στα xp αλλα στα αλλα οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Τα 7 μπορούν να "τρέξουν" προγράμματα των XP.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Εδώ και μερικές μέρες το msdn και msdnaa διέθεσε τις τελικές εκδόσεις των professional προς κυκλοφορία, άρα όσοι είναι φοιτητές σε τμήματα που συνεργάζονται με την MS μπορούν να τα κατεβάσουν νόμιμα και ωραία. Προσωπικά θέλω πολύ να τα δοκιμάσω αλλά σκέφτομαι ότι μέσα στην εξεταστική καλό θα είναι να μην αρχίσω να πειραματίζομαι, θα τη βγάλω με τα xp για κανά μήνα ακόμα. Όσοι τα έχουν δοκιμάσει πάντως μου έχουν πει πολύ καλά λόγια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εδώ και μερικές μέρες το msdn και msdnaa διέθεσε τις τελικές εκδόσεις των professional προς κυκλοφορία, άρα όσοι είναι φοιτητές σε τμήματα που συνεργάζονται με την MS μπορούν να τα κατεβάσουν νόμιμα και ωραία. Προσωπικά θέλω πολύ να τα δοκιμάσω αλλά σκέφτομαι ότι μέσα στην εξεταστική καλό θα είναι να μην αρχίσω να πειραματίζομαι, θα τη βγάλω με τα xp για κανά μήνα ακόμα. Όσοι τα έχουν δοκιμάσει πάντως μου έχουν πει πολύ καλά λόγια :D
Μπορείς να φτιάξεις καινούργιο partition στο σκληρό και να βάλεις εκεί τα Windows 7!Πάντως, η RC1 (build 7100) (κατά τη γνώμη μου) μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως κύριο OS.Ούτε ένα σημαντικό bug δεν έχω πρόβλημα δεν έχω βρει.Μόνο το "Media Center" κολλάει με 1Gb Ram.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ήδη παραείναι "τεμαχισμένος" ο σκληρός μου και το format δεν το γλιτώνει, απλά τώρα σκέφτηκα πως είναι ευκαιρία να κάνω επιτέλους το άλμα από τα xp μιας και τα vista δε με έπεισαν. Με 2G νομίζω θα είμαι καλυμμένη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Μπορείς να φτιάξεις καινούργιο partition στο σκληρό και να βάλεις εκεί τα Windows 7!Πάντως, η RC1 (build 7100) (κατά τη γνώμη μου) μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως ακύριο OS.Ούτε ένα σημαντικό bug δεν έχω πρόβλημα δεν έχω βρει.Μόνο το "Media Center" κολλάει με 1Gb Ram.:)
Πάντως σε βίστα κολλάει λίγο στις ταινίες!Αλλά είναι ωραίο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Ήδη παραείναι "τεμαχισμένος" ο σκληρός μου και το format δεν το γλιτώνει, απλά τώρα σκέφτηκα πως είναι ευκαιρία να κάνω επιτέλους το άλμα από τα xp μιας και τα vista δε με έπεισαν. Με 2G νομίζω θα είμαι καλυμμένη
Αν περνάς από (S)Vista σε 7 θα καταλάβεις αμέσως διαφορά.Μπορείς να κάνεις Upgrade και να κρατήσεις τα αρχεία των XP στα 7.;) Αν θες να περάσεις τα 7 με φορμάτ κάνε "Clean Installation".:)
-----------------------------------------
Πάντως σε βίστα κολλάει λίγο στις ταινίες!Αλλά είναι ωραίο:)
Τον ίδιο Media Center έχουν και τα δύο αλλά στην RC1 έκδοση κολλάει λίγο.Μόνο στην Media Center Edition των XP δεν πρόκειται να βρεις κόλλημα.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Αν περνάς από (S)Vista σε 7 θα καταλάβεις αμέσως διαφορά.Μπορείς να κάνεις Upgrade και να κρατήσεις τα αρχεία των XP στα 7.;) Αν θες να περάσεις τα 7 χωρίς φορμάτ κάνε "Clean Installation".:)

Μήπως εννοείς "με format" ;

Αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος, κάνουμε "Clean Installation".

Καλύτερα να αποφεύγεται το "Upgrade"...
----------------------------------------------

Δεν περίμενα η τελική έκδοση να ήταν τόσο ελαφριά. Η καινούργια taskbar με ζορίζει προς το παρών αλλά θα συνηθίσω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Παιδιά εγκατέστησα τα windows 7 rc built 7100 αλλά υπάρχουν κάποια αρχεία από τα vista και μου δείχνει ότι ο σκληρός έχει μόνο 142 gb free ενώ έχει κανονικά 250gb!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top