Ερασιτέχνης συγγραφέας (Σχόλια των κειμένων)

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Προσπαθούμε όσο μπορούμε να μην επαναλαμβάνουμε ίδιες λέξεις και εκφράσεις για να μην κουράζουμε τον αναγνώστη. Έτσι? :)
Μην ξεχνάς να δόσεις περιγραφή χώρου όπου κινείται η Μορβανα.:) Αυτα απο μενα...


Later edit:
Ξέχασα να σου πω ότι η ιδέα του σχολείου στο δεντροσπιτο είναι καταπληκτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
χαρούλα μου.... δεν ξέρω αν γίνεται κάτι τέτοιο.... μπορείς να έχεις ένα ξεχωριστό παράθυρο που θα γράφεις το μυθιστόρημα σου και ένα άλλο για κριτική....είναι λίγο κουραστικό και μπέρδεμα να ψαχνεις μέσα στην κριτική την συνεχεια του βιβλιου σου...με λίγα λόγια αλλού θα πηγαίνουμε να διαβάσουμε το μυθιστόρημα σου ,μονοκόμματο, σε άλλο σημείο θα γίνονται επεμβάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
:) zanin, καλή ιδέα.Την υλοποίησα.:)
Εννοείται πως το κείμενο δεν είναι διορθωμένο. Θέλω πρώτα κριτικές για το τι μπορώ να αλλάξω το κείμενο, Κ.Τ.Λ Παράλληλα όμως διορθώνω τις παλαιότερες σελίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Α! ΣΟΡΥ!

Giovanna, τι λες για...

Μέμφιση
Ηχείαλη
Σύνεμη ;)

Σ' αρέσει τίποτα;
Θες να βρω κι άλλα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Nα προτείνω και γω μερικά;;;; :)

Μαρί-Χουάνα

Ελένη-Η-Άσχημη

Ίντελ-Κόρ Ντούο.



Υγ. Καλή έμπνευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
χμ..κατι πιο ευκολο για να το θυμουνται και παιδια, εκτος απο μεγαλα παιδια? :) thanx anyway :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Nα προτείνω και γω μερικά;;;; :)

Μαρί-Χουάνα

Ελένη-Η-Άσχημη

Ίντελ-Κόρ Ντούο.



Υγ. Καλή έμπνευση.

χααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχααχχαχααχαχχα

γιώργο βάλτο στα μπεστ οφ πλιαζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Έβαλα τη συνέχεια.
Για ελέξτε...!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Οκ διαβάσαμε… λίγο ήταν όμως…:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Λοιπον ,καλο ειναι ειναι ενδιαφεροντα τα οσα γραφεις κι εχεις ωραιο αφηγηματικο υφος.Δεν μου αρεσαν οι πολλες περριτες λεπτομεριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
θα γράψω κι άλλο όταν προλάβω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Βάζω κι άλλο(πολύ λίγο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
:shifty: Ζηλεύω. Θέλω και γω να γίνω Εραγγραφέας Συσιτέχνης.:rtfm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Και τι σε εμποδίζει?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Μʼ αρέσει η προσπάθεια της mania. Εσείς τι λέτε?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
η γνώμη(ες) μου:
  1. ώστε αυτό σημαίνει πόλεμο, ε;:devil: :kill: :knife: :vava: :boxing: :beating: (καλά μην αγριεύεις, πλάκα κάνω!!!:P)
  2. ΣΥΝΕΧΙΣΕ!!!
  3. ΜΗΝ ντρέπεσαι!Κι εγώ έτσι ένοιωθα στην αρχή.
ΣΟΒΑΡΑ:
  1. Προσωπικά, μου αρέσουν άλλου τύπου βιβλία.Είμαι χαρούμενο κοριτσάκι!!!:) Έχει όμως ενδιαφέρον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ακούμε, ακούμε…όλο αυτιά είμαστε.mania.[FONT=&quot] :)
[/FONT]
haroula...περίμενα συμπλήρωμα στο κείμενο σου…:)
[FONT=&quot]
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
επιτέλους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:) :)
πρόλαβα να γράψω μια σελίδα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
διάβασα λίγο της μάνια...

δε θα πω κάτι για το περιεχόμενο, γιατί δε με ενδιαφέρει. Θα σου δώσω γενικές συμβουλές.

  • Γράφε σε παρελθόντα χρόνο μόνο για σκέψεις των πρωταγωνιστών. Όταν όλο το διήγημα είναι στο παρελθόν είναι κουραστικό για τον αναγνώστη.
  • Προσοχή στους χρόνους σου. Μην αλλάζεις το χρόνο, εκτός εάν ξέρεις τι κάνεις. Λιγότερο σημαντικό είναι η φωνή (απο παθητική σε ενεργητική και vice versa, αλλά μερικές φορές συμβάλλει στο κείμενο)
π.χ.

-Δεν θέλω τίποτα, απλά να βοηθήσω, μένοντας ακίνητος, μήνε όσο θές ή φύγε, δεν θα σε εμποδίσω σε ότι και να επιλέξεις, σηκώνετε από την πολυθρόνα φτάνει στην πόρτα και κάνει να φύγει…. Πάντως εδώ μπορείς να το πεις σπίτι σου. Το είπε και έκλεισε την μπεζ αλουμίνια πόρτα πίσω του.

Το βλέμμα της σηκώθηκε με το κλείσιμο της πόρτας, στήριξε το χέρι της στο σοφά και ανασηκώθηκε το σώμα της ψάχνοντας κάτι απέναντι από το κρεβάτι ήταν ένας διάδρομος με πόρτες λευκές αλλά με ένα ελαφρύ κίτρινο χρώμα από το χρόνο.

εδώ αλλάζεις το χρόνο σου με αποτέλεσμα να ξενίζει τον αναγνώστη.

  • Προσοχή στη σύνταξη και χρησιμοποίησε λιγότερους συμπλεκτικούς συνδέσμους. Λιγότερα ασύνδετα, λίγότερες δευτερεύουσες προτάσεις. Κάνε μικρές και ανθρώπινες κύριες προτάσεις με 1-2 δευτερεύουσες πάνω σε αυτή. Αλλιώς το κουράζεις :P
Η σκέψη της άρχισε να πηγαίνει αλλού, θυμήθηκε το κρεβάτι της και μία γυναίκα καστανόξανθη να της διαβάζει ένα παραμύθι που έλεγε για έναν πρίγκιπα ντυμένο με ακριβά ρούχα που θα έρθει να την πάρει, για την αγάπη, ενώ εκείνη κοιτάζει το πόσο όμορφη είναι, ντυμένη με όμορφα λευκά ρούχα, πρόσωπο γλυκό και ήρεμη φωνή.

θα μπορούσε να είναι:

Η σχέψη της άρχισε να πηγαίνει αλλού. (τελεία) Θυμήθηκε το κρεββάτι της και τη καστανόξανθη γυναίκα να της διαβάζει. (rest) Το παραμύθι έλεγε για το πρίγκιπα που θα ερχόταν να τη πάρει, μέσα στα ακριβά του ρούχα. (μη χρησιμοποιείς ασύνδετα σχήματα ή πολλά κόμματα, μειώνουν τη πλουσιότητα του λόγου). Εκείνη παρατηρεί την ομορφιά της. Εντυπωσιακή στα λευκά της ρούχα αλλά και το συνάμα ήρεμο και ανθρώπινο τόνο της φωνής της.

  • Να προσέχεις να μη χρησιμοποιείς πολλούς επιθετικούς προσδιορισμούς σε ένα αντικείμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
theio_vrefos Να σου πω κάτι, είμαι απαίσια στην γραμμάτική, Είμαι ανορθόγραφη, σηχένομαι να γράφω οτιδήποτε γιατί μου το επέβαλαν απο μικρό παιδι. Εδώ όμως για πρώτη φορά ενδειαφέρθηκα, να γράψω, να πώ, χωρίς να ντραπώ, με έκαναν να νοιώσω όμορφα, να διαθέσω ώρες στο γράψιμο και να το διασκεδάζω γιατι ενδειαδέρθηκαν για αυτό που έκανα κιας έχει λάθος γραμματική, άν δεν τους αρέσει άς μου το κόψουν ή οχι αλλά για μένα είναι μια προσπάθια που δεν θα έκανα χωρίς το στέκι και τους ευχαριστώ για αυτο. Συγνώμη αν πρόσβαλα ή ειπα κάτι που δεν έπρεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top