Ζωή και μουσική

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Πόσο η ζωή σας επιρεάζεται απο την μουσική που ακουτε? Πόσο επιρεάζει το ντύσιμο το είδος μουσικής η το συγκρότημα που ακούτε? Πόσο ταυτίζεσται με τα αγαπημένα σας συγκροτήματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ μπορώ να πω ότι η μουσική με επηρεάζει αρκετά. Ένα κομμάτι μπορει να με κάνει, έστω προς στιγμήν, απο στεναχωρημένη χαρούμενη και vice versa. Τη νιώθω κυριολεκτικά σαν το σαουντρακ της ζωής μου. Όσο για το ντύσιμο δεν νομίζω να με επηρεάζει, τουλάχιστον όχι συνειδητά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Η μούσικη εμένα συνήθως με επιρεάζει στην διάθεση..... πχ αν είμαι χάλια ίσως με το κατάληλο κομμάτι να γίνω καλλίτερα, αλλά μιάς και τα αγαπήμενα μου κομμάτια είναι λίγο κάπως down συνήθως όταν ακούω μούσικη βυθίζομαι σε σκέψεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Εγώ ακούω μουσική ΣΥΝΕΧΕΙΑ, στο δρόμο, όταν κάνω μπάνιο, όταν κάνω..... το οτιδήποτε. Χωρίς μουσική πιστεύω ότι η ζωή μου θα ήταν υπερβολικά μίζερη για να την τρώω στη μάπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
καποτε η μουσικη ηταν ολα για μενα, το ντυσημο, το φερσημο, τα προτυπα... ολα ηταν punk! τωρα ηρεμησα, μεγαλωσα, ξενερωσα με πολλα της τοτε εποχης μου και τα αφησα πισω μου. Τωρα πια ακουω μουσικη για να περναω καλα, να ηρεμω και να γελαω! Ακουω και τα παλια cd μου αλλα οχι μονο αυτα...η ζωη εχει παντου μουσικη, η φυση ειναι μουσικη, ο χρονος που περναει ειναι μουσικη, ο ερωτας ειναι μουσικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Εγώ ακούω μουσική ΣΥΝΕΧΕΙΑ, στο δρόμο, όταν κάνω μπάνιο, όταν κάνω..... το οτιδήποτε. Χωρίς μουσική πιστεύω ότι η ζωή μου θα ήταν υπερβολικά μίζερη για να την τρώω στη μάπα!

Θα συμφωνήσω μαζί του, δεν μπορώ όμως να πω πςσ με επηρεάζει στο ντύσιμο και γενικά στο στυλ μου, βέβαια πιστεύω αν ήμουν φανατική κάποιου είδους σίγουρα θα επηρρεαζε και την εμφάνιση μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina21

Νεοφερμένος

Η katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
μεγαλοσα με τα τραγουδια του Β Παπακωνσταντινου μερικα τραγουδια του ειναι στιγματισμενα με κοματια της ζωης μου αλλα ποτε δεν επιρεασε τιν προσωπικοτιτα μου και ουτε ταυτίστικα μαζι του :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Εγώ ακούω μουσική ΣΥΝΕΧΕΙΑ, στο δρόμο, όταν κάνω μπάνιο, όταν κάνω..... το οτιδήποτε. Χωρίς μουσική πιστεύω ότι η ζωή μου θα ήταν υπερβολικά μίζερη για να την τρώω στη μάπα!

Και εγώ περίπου το ίδιο. Δηλαδή ακούω, αλλά κυρίως παίζω μουσική ΟΛΗ μα ΟΛΗ τη μέρα και ΠΑΝΤΟΥ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Εμένα με επιρεάζει πολύ η μουσική... [με βάζει σε σκέψεις κτλ], το ντύσιμο δε νομίζω να επιρεάζεται απο τη μουσική που ακούω. Πάντος, πολλές ώρες τη μέρα ''σκέφτομαι'' διάφορα τραγούδια και τα τραγουδάω [απο μέσα μου :whistle:]...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelokotsidou

Νεοφερμένος

Η trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Εγώ Petros και απ' έξω μου....ειδικά όταν έχει ζέστη και δεν θέλω να νιώθω άνθρωπο σε ακτίνα κάποιων μέτρων :rofl: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από trelokotsidou :
Εγώ Petros και απ' έξω μου....ειδικά όταν έχει ζέστη και δεν θέλω να νιώθω άνθρωπο σε ακτίνα κάποιων μέτρων :rofl: :hehe:

Και εγώ ντρέπομαι πολύ να τραγουδάω, παρότι δεν έχω άσχημη φωνή (αντιθέτως μάλιστα, είναι πολύ σωστή και δε φαλτσάρω). Και ειδικά μπροστά στους γονείς μου, γιατί η μητέρα μου συνέχεια λέει "τι ωραία φωνή που έχει" κλπ και μου τη σπάει :P
Απλά δεν προορίζομαι για frontman.

Δεύτερα φωνητικά κάνω όμως :D

Αντίθετα κιθάρα δε ντρέπομαι καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
και γω πιστευω οτι εχω χαλια φωνη...καποτε ειμουνσ ε χωροδια...αλλα μετα ασχολειθηκα με το πιανο και εχασα επαφη με τα φωνητικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω ότι αλληλοεπηρρεάζονται η μουσική που ακούω με την εμφάνισή μου γενικότερα..το μόνο στάνταρ,είναι ότι έχω μια αδυναμία στα μαύρα ρούχα (->μέταλ μουσική),αλλά αυτό το είχα πολύ πριν αρχίσω ν'ακούω μέταλ..απ'την άλλη,δεν ακούω μόνο μέταλ μουσική..τώρα,μπορεί να υπάρξουν φορές που να νοιώθω πιο "κάπως" συναισθηματικά και να μου βγει πιο "ροκ στυλ" με μαύρα νύχια,ίσιο μαλλί,κλπ,αλλά υπάρχουν και φορές που η εμφάνισή μου δεν έχει καμία σχέση με το παράδειγμα που ανέφερα παραπάνω..περισσότερο,μπορώ να πω,ότι το πώς θα ντυθώ,κλπ,εξαρτάται από το πώς νοιώθω κάθε φορά... :hmm::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
εμένα με επηρεάζει η μουσική.
μια μέρα ήθελα να σκοτώσω το διπλανό μου που άκουγε κάτι techno στις 7:00 το πρωί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πως και δεν το ειχα δει αυτο το τοπικ εδω και τοσο καιρο; Τεσπα

Πρωσοπικα η μουσικη (μαζι με το pc, αλλα με ενα μικρο προβαδισμα στην μουσικη) ειναι το κυριαρχο πραγμα στην ζωη μου. Απο της 24 ωρες της ημερας περναω περιπου της 20 με μουσικη (τα καλοκαιρια-στης διακοπες κλπ, οταν εχω σχολειο δυστιχος λιγοτερα, αλλα τραγουδαω μεσα μου και καμια φορα και δυνατα) και φυσικα με επιρεαζει παραπολυ. Αναλογα με την διαθεση μου ακουω και διαφορετικα κοματια, παντα ενα τραγουδι με βαζεις σε σκεψεις, αρκει να εχει και βαθιους στοιχους, πραγμα που εχουν -σχεδων- ολα τα τραγουδια των δυο ειδων που ακοω περισσοτερο. Αλλα ακομα και ο ηχος μιας ηλεκτρικης κιθαρας, το τυναγμα του δερματος η των πιατινιων ενος σετ ντραμς, ο ηχος του μπασου αλλα και η φωνη του τραγουδιστει με αγγιζει. μπορω να λατρεψω ενα τραγουδι μονο και μονο για την κιθαρα του, για τα ντραμς του η για τον τροπο ερμηνιας, κι ας ειναι ολο το αλλο χαλια κατα την γνωμη. Πιστευω οτι εχω πολυ "ευαιστιτο" αυτι γιατι καθε ηχος γυρο μου με κανει να αντιδραω, πραγμα που δεν βλεπω στους περισοτερους ανθρωπους. Μεχρι και που λατρευω ηχους που ολοι το θεωρουν κατι το αχριστο, που απλα το προσπερνανε. Και περα απο το αυτι μου αλλα και της σκεψεις με επιρεαζει ενα τραγουδι, και γενικα η μουσικη που ακουω. Πρωτα απο ολα στο ντυσιμο και σοτ στυλ. Εχω μουσια, μακρια μαλια, ντυνομια σχεδων παντα με ντζιν (συνιθος κολιτα) και μαυρες φανελες συνιθως με καπιο τυπωμα με μεταλ η ροκ επιρroες (harley davidson, αετους, συγκροτιματα, μαχιτικα αεροπλανα, σκελετους/νεκροκεφαλες κλπ) και τελος καπια δαχτυλιδια (3 συγκεκριμενα) εχουν γινει ενα με τα δαχτυλα μου και μια στρατιοτικη ταυτοτιτα δεν εχει βγει απο το το στηθος μου . Aλλα επισης με εχει επιρρεασει στο φερσιμο, στον τροπο που βλεπω τους αλλους, στον χαρακτιρα μου κλπ. Γενικα, ολοι μου οι κοινονικη ζωη εχει επιρεαστει απο την μουσικη που μου αρεσει(αλλα και απο δυο αλλους τομεις).
Ταυτιζομαι δεν θα ελεγα ακριβος. Για την ακριβια εχω ταυτηστει μονο με τους KISS και τους Metallica. Ειδικα τους δευτερους στην εμφανιση, λογο του οτι ειναι και πιο ευκολη στην αντιγραφη απο τους προτους. Τωρα να βρω στους δρομους με make up ειναι καπος, απο την αλλη να βγω με τα ρουχα που φορουσανε στην de-makeup εποχη.... αστο καλυτερα, ωραια αλλα οχι για να τα φοραμε δημοσια. Εχω ομως παρει πολες ιδεες απο αυτα συγκροτιματα και εχω ιοθετησει και το στυλ του Hetfield των Metallica(σε λιγο που θα ξυριστω θα κανω και τα μουσια ακριβος σαν τα δικα του και θα ειμαι πια υπερβοολικα ομιος του (στο στυλ, ιδιο μαλι, ιδιο μουσι, ιδια ρουχα....). Βαρεθικα να ειμαι σαν παπας, ασε που εχω σκασει με της ζεστες...)
Γενικα δεν μπορω να περιγραψω την επαφη που εχω με την μουσικη, αυτα που μπορει να καταλαβει κανεις με τα λογια ειναι ενα τπτ μπροστα στην πραγματικοτιτα, οχι μονο σε αυτο το θεμα βεβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Εγώ ακούω μουσική ΣΥΝΕΧΕΙΑ, στο δρόμο, όταν κάνω μπάνιο, όταν κάνω..... το οτιδήποτε.

Ακριβως.. ακουω μουσικη ολη μερα και νυχτα, χωρις καποιο συγκεκριμενο αγαπημενο ειδος. Ακουω τα παντα, αναλογα με την διαθεση και την εξελιξη της μερας..
Ποτε ομως αυτο, δεν επηρεασε τον τροπο ντυσιματος, χτενισματος κλπ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos:
εμένα με επηρεάζει η μουσική.
μια μέρα ήθελα να σκοτώσω το διπλανό μου που άκουγε κάτι techno στις 7:00 το πρωί...

χαχαχάάά..αυτά είναι..!! :clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από burbuja:
χαχαχάάά..αυτά είναι..!! :clapup::P


:D;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole!

Νεοφερμένος

Η nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εμένα η μουσική είναι πραγματικά κομμάτι της ζωής μου.Παντου κυκλοφορώ με ένα mp3,παλιότερα με cd-player,παλιότερα με walkman.Τώρα λέω να πάρω iPod. Στο σχολείο οι καθηγητές ξέρουν οτι πάντα ακούω μουσική και όταν λέω προφορικά και στα γραπτά.Στον υπολογιστή έχω τις playlists μου για κάθε στιγμή αλλά και στο μπάνιο έχω ραδιοφωνάκι:D. Γενικά είμαι κολλημένημενη τη μουσική και ακούω αρκετά είδη μουσικής αλλά δεν ανέχομαι την ελληνική "ποπ" (ο θεός να τη κάνει) μουσική όπως έχει εξελιχθεί σήμερα. Όσο για το πώς ντύνομαι με επηρεάζει αρκετά πχ. αν μία μέρα ακούσω απο το πρωί μέταλ μουσική το βράδυ θα βγώ έξω ντυμένη ανάλογα ενώ αν ακούω έντεχνο θα είμαι λίγο πιο αέρινη κ ανάλαφρη. :bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Πόσο η ζωή σας επιρεάζεται απο την μουσική που ακουτε? Πόσο επιρεάζει το ντύσιμο το είδος μουσικής η το συγκρότημα που ακούτε? Πόσο ταυτίζεσται με τα αγαπημένα σας συγκροτήματα?
Πιο μικρός ταυτιζόμουν πολύ με τη μουσική μου αλλά ήμουν και πιο στενόμυαλος. Πλέον που έχω πιο ευρύ φάσμα ακουσμάτων αν ενσωμάτωνα στο ντύσημο μου την κουλτούρα των ακουσμάτων μου θα φορούσα μια τραγιάσκα ανάποδα, από κάτω ένα μακό με στάμπα την κιθάρα των Dire Straits, από πάνω ένα σακάκι και ένα φαρδί παντελώνι από κάτω (FUBU μαλλον), για πα*****ια μάλλον μαύρες μπότες και τα μαλιά μου θα ήταν μισά ράστα και τα άλλα μισα μια μεσαιωνική άσπρη περούκα.
Για τους παραπάνω λόγους προτιμώ ένα τζιν και ένα μπλουζάκι και αφήνω τα ακούσματα μου να ορίζουν άλλα πράγματα...

από πότε τα π-α-π-ο-ύ-τ-σ-ι-α είναι απαγορευμένη λέξη? πα*****ια πα*****ια πα*****ια πα*****ια πα*****ια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top