Πυρκαγιά στη βορειοανατολική Αττική.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Μπορούν να σβήσουν τόσες φωτιές. Αλλά δε θέλουν. Συμφέροντα. Καληνύχτα.
-----------------------------------------
Η Νέα Μάκρη κινδυνεύει;
Ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Τώρα διάβασα ότι απειλείται η Νεα Μάκρη αλλά και το Ντράφι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
και η Παλλήνη κινδυνευει, οπως επισης καηκαν σπιτια στιν Αγ Παρασκευη:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Χαμος γινεται ρε γαμωτο...Και με κνευριζει πιο πολυ οτι μετα κανεναν δεν θα παιρνει την ευθυνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Σκατα και αποσκατα γαμωτο... η οργανωση της πυροσβεστικης ειναι για γελια..
-εχουν βαλει ολους τους κομματικους στην ηγεσια και δεν ξερουν πως να την διοικησουν
-δεν υπαρχουν σχεδον καθολου επιγεια μεσα γιατι οι προσληψεις στην πυροσβεστικη ειναι μηδαμινες
-στα περισσοτερα σημεια παλευαν μονοι τους κατοικοι και εθελοντες χωρις βοηθεια απο την πυροσβεστικη (για να μην παρεξηγηθω οι πυροσβεστες ηρωες ειναι κανουν οτι μπορουν οι ανθρωποι, η διοικηση τους ειναι για κρεμασμα)

Ειμαι στους εθελοντες δημου στην πατρα και ενω εχουμε δηλωσει για δασοπυροσβεση μια εκπαιδευση/ ενα κολοσεμιναριο δεν μας εχουν κανει και ειναι ικανοι να μας στειλουν ξεβρακωτους στα αγγουρια σε κανενα μετωπο..
Τιποτα δεν μαθαμε απο τις καταστροφες του 2007.. ουτε αντιπυρικες ζωνες ουτε τιποτα δεν καναμε.. ντροπη ρε γμτ ντροπη..
-----------------------------------------
Μπορούν να σβήσουν τόσες φωτιές. Αλλά δε θέλουν. Συμφέροντα. Καληνύχτα.

Αν παρει διαστασεις η φωτια και εχει τετοιο αερα ΔΕΝ σβηνει.
Το ζητημα ειναι η ΠΡΟΛΗΨΗ. Εχεις αντιπυρικες ζωνες και ολη την πυροσβεστικη σε επιφυλακη ετσι ωστε να περιορισεις την φωτια με το που αναψει. Αν παρει διαστασεις ζητω που καηκαμε. Σκεψου λιγο οτι με αυτο τον αερα καθε 1 λεπτο (μπορει και σε πολυ λιγοτερο) διπλασιαζει την εκταση της και εχεις φλογες που φτανουν 6 μετρα. Τι να σβησεις απο αυτο? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Φωτιά σε Πικέρμι, Διώνη, Πεντέλη, Παλλήνη κτλ...και δεν ξέρω πού αλλού...μας ζώσανε πύρινα φίδια και είχαμε περιπέτειες στις 5 η ώρα το πρωί.

Τι να πει κανείς...το συγκεκριμένο μέρος έχει καεί 3 φορές, τώρα έγινε το αποτελειωτικό χτύπημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εδώ ρε γαμώτο έχει σταματήσει να φυσάει από χτες το βράδυ. Τί γαμογκαντεμιά είναι αυτή; Από 'κει πρέπει να τα 'χει ξεσκίσει ο αέρας. Ο ήλιος δε φαίνεται καθόλου τώρα που βγήκα στην ταράτσα, ενώ βάζω στοίχημα, ότι ο καπνός έχει φτάσει μέχρι την Αίγινα. Ο Πειραιάς στο βάθος φαίνεται λες και έχει ομίχλη. Για τις περιοχές γύρω από την Πεντέλη δε το συζητάω καν. Πραγματικά μαύρο χάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Ρε παιδιά, σταμάτησαν καθόλου οι φωτιές ή ακόμα καίνε με ανεξέλενκτο ρυθμό?:(
(κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια, στο τέλος δε θα μείνει τίποτα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Ρε παιδιά, σταμάτησαν καθόλου οι φωτιές ή ακόμα καίνε με ανεξέλενκτο ρυθμό?:(
(κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια, στο τέλος δε θα μείνει τίποτα)


Ακομα χειροτερα ειναι τα πραγματα τωρα :(
Ακουσα πριν λιγο οτι περασε η φωτια απ την ζωνη που ειχαν στον Αγ. Στεφανο και ειναι παλι ανεξελενκτη..

Μου φαινεται πραγματικα απιθανο το οτι δεν εχουμε θρηνησει θυματα ακομα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Μόλις άκουσα οτι κινδινεύει να καεί το εκκλησάκι της Αγίας Παρασκευής.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Να'σαι καλα!
Εχεις συγγενη στην περιοχη γι'αυτο ανησυχεις;

Ναι,έχω τα ξαδέρφια μου και τους θείους μου και μου παν πως έχουν περικυκλωθει απο τη φωτια στο Διόνυσο και το Γραμματικό:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Πέρασε η φωτιά απο το γήπεδο του Διόνυσου και απ'όσο έλεγε ένας δήμαρχος εκεί,θα καεί η Πεντέλη...
Φτάνει και Εκάλη απ'όσο άκουσα...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Πέρασε η φωτιά απο το γήπεδο του Διόνυσου και απ'όσο έλεγε ένας δήμαρχος εκεί,θα καεί η Πεντέλη...
Φτάνει και Εκάλη απ'όσο άκουσα...;

ναι,αυτό ακούω κι εγώ τώρα..:iagree::iagree: εσύ που μένεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Και εγώ κάτι τέτοιο διάβασα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Πάρα πολύ δύσκολη η κατάσταση,λέει η κυβέρνηση...Δεν είναι αισιόδοξοι...
Άη στο διάλο εσείς και όλοι οι πολιτικοί!
Μόνο να προσκυνείτε ξέρετε!
-----------------------------------------
ναι,αυτό ακούω κι εγώ τώρα..:iagree::iagree: εσύ που μένεις;
Κάτι δεκάδες χιλιόμετρα απο εκεί...
Νέα Ιωνία!
-----------------------------------------
Νταού Πεντέλης...Έφτασε εκεί η φωτιά!Θα καούν πολλά σπίτια.Για το δάσος δεν το συζητάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Πάρα πολύ δύσκολη η κατάσταση,λέει η κυβέρνηση...Δεν είναι αισιόδοξοι...
Άη στο διάλο εσείς και όλοι οι πολιτικοί!
Μόνο να προσκυνείτε ξέρετε!
-----------------------------------------

Κάτι δεκάδες χιλιόμετρα απο εκεί...
Νέα Ιωνία!

α,πάλι καλά! πωπω...μόνο στην tv που τα βλέπω φοβάμαι:iagree::'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
και η Παλλήνη κινδυνευει, οπως επισης καηκαν σπιτια στιν Αγ Παρασκευη:(

Μιλαμε για Αγια Παρασκευη του Αγιου Στεφανου ετσι? Μην τα μπερδευουμε....
Εγω απο δω που ειμαι βλεπω παρα πολυ καπνο και η ατμοσφαιρα ειναι αποπνικτικη:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Φτάνει και Εκάλη. Αναζωπύρωση στην Πεντέλη...Μια ξαδέλφη της μάνας μου που μένει Πικέρμι έφυγε στις 3 τα ξημερώματα γιατί πλησίασε πολύ η φωτιά. Ευτυσώς (ή δυστυχώς) άλλαξε η πορεία του ανέμου και ξαναπήγαν σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Πάει να καεί και ο κυθερώνας στην θήβα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top