Επιχειρηματικότητα

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αν κάποιος είναι ιδιοκτήτης ενός μαγαζιού και έχει προσωπικό, δηλαδή δεν το δουλεύει ο ίδιος, για ποιο λόγο θα πρέπει να τρέχει?:hmm:

αφενος για αυτο που λεει ο κρονος αλλα και για το αλλο..
ο υπαλληλος, οτι και να κανει, οσο και να δουλεψει (πολυ η λιγο) οταν εσυ δεν εισαι εκει να τον επιβλεπεις, τον μισθο του θα τον παρει. ενω τη δουλεια που πρεπει μπορει να μη την εχει βγαλει ετσι οπως θα πρεπε... ειτε επειδη μια μερα βαριοταν, ειτε επειδη του ποναγε το δοντι, ειτε επειδη ειδε ενα ωραιο ποστ στο στεκι (:P) και ειπε να σπαταλησει λιγο χρονο για να το διαβασει.
αναλογα τη δουλεια, μπορει αυτο να εχει αμεση επιδραση σε σενα και ισως λογω αυτου να χασεις και πελατες.
για παραδειγμα, αν η δουλεια σου εχει να κανει με παροχη υπηρεσιων και ο αλλος δεν κανει σωστα αυτο που πρεπει, τοτε ο πελατης θα παει σε αλλη εταιρεια για να του παρεχουν πιο σωστες υπηρεσιες. και πολυ καλα θα κανει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εμενα μου λενε οτι εχω πολυ επειχηριματικο μυαλο, οστωσω θα ηθελα να μεινω μακρια απο επειχηρεις καθος το ανχως ειναι τεραστιο και η πρωσοπικη ζωη ολο και μικρενοι. Δεν θα μπορω να ευχαριστιθω τπτ και η επειχηριση θα ειναι παντα στο μυαλο μου


;):( έτσι είναι το βιώνω καθημερινά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ειναι το πρωσοπικο να ειναι σε θεση να κανει ολες τις δουλιες (ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, φορους ,παραγκελειες κλπ) να ελεχνει την ολη κατασταση και στο κατω κατω εισαι εσυ σε θεση να εμπειστευτεις τοσο πολυ τους υπαλιλους σου; Δεν το νομιζω...

Αυτό είναι αλήθεια..όμως δε φαντάζομαι να σου παίρνουν και τόσο πολλές ώρες αυτά τα γραφειοκρατικά.:hmm:


έτσι είναι το βιώνω καθημερινά
Τι πάει να πει αυτό?:redface: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αυτό είναι αλήθεια..όμως δε φαντάζομαι να σου παίρνουν και τόσο πολλές ώρες αυτά τα γραφειοκρατικά.:hmm:

Οπως ειπες φανταζεσε... Αμα το ζησεις στην πραγματικοτιτα ομως... και δεν ειναι μονο ο χρονος που θα σου φανε, γαιτι με τα νευρα που θα εχεις μετα παει και η υπολιπη μερα μεχρι να ηρεμισεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
ναι ρε παιδιά σίγουρα είναι πακέτο να εχεισ δικι σου επιχειρηση αλλά αν θες 2 μέρες την εβδομάδα μπορεις να έχεις κλειστεί την πιτσαρία ας πουμε και όχι μόνο μία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
ναι ρε παιδιά σίγουρα είναι πακέτο να εχεισ δικι σου επιχειρηση αλλά αν θες 2 μέρες την εβδομάδα μπορεις να έχεις κλειστεί την πιτσαρία ας πουμε και όχι μόνο μία

Ναι αλλα κλεινωντας μια μερα χανεις τα εσοδα αυτης της μερας με τα οπια εσοδα ισως καληβεις τα εξοδα της υπολιπης εβδομαδας... Εδω μπορουμε να κανουμε πολλες υποθεσεις, στην πραγματικοτιτα ομως υπαρχουν πολοι παραγωντες που παιζουν συμαντικοτατους ρολους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ε αυτή τη συγκεκριμένη μέρα, γιατί χρειάζεται να είσαι και εσύ εκεί? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Ναι αλλα κλεινωντας μια μερα χανεις τα εσοδα αυτης της μερας με τα οπια εσοδα ισως καληβεις τα εξοδα της υπολιπης εβδομαδας... Εδω μπορουμε να κανουμε πολλες υποθεσεις, στην πραγματικοτιτα ομως υπαρχουν πολοι παραγωντες που παιζουν συμαντικοτατους ρολους
ναι ρε συ dark ....σιγουρα χάνεις έσοδα ....αλλά χάνεις και όλη την προσωπική σου ζωή.... με αυτό το σκεπτικό να μν κλείσεις κα8ολου το μαγαζί όλη την χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
ναι ρε συ dark ....σιγουρα χάνεις έσοδα ....αλλά χάνεις και όλη την προσωπική σου ζωή.... με αυτό το σκεπτικό να μν κλείσεις κα8ολου το μαγαζί όλη την χρονια
Υπαρχουν και μαγαζια που το κανουν αυτο (καλα χριστουγεννα πρωτοχρονια και ετσι θα κλεισουν) Οπως ειπα και πριν παιζουν πολλοι παραγωντες... Οσο για την πρωσοπικη ζωη δεν κερδιζονται τοσα πολλα με μολις μια μερα, ισως να ειναι και πιο κουραστικο...


@princess στις περισσοτερες επειχιρησεις ναι, χρειαζετε... Οταν λειπει η γατα χορευουν τα ποντικια, και στην συγκεκριμενη περιπτωση χορευουν εις βαρους τις γατας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι απλά το σκέφτομαι, είναι η μόνη προοπτική που εξετάζω για μένα.
Όχι μόνο δεν θέλω να είμαι υπάλληλος αλλά είναι και ο χαρακτήρας μου τέτοιος που δεν πιστευω οτι θα απέδιδα ως υπάλληλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
στις περισσοτερες επειχιρησεις ναι, χρειαζετε... Οταν λειπει η γατα χορευουν τα ποντικια, και στην συγκεκριμενη περιπτωση χορευουν εις βαρους τις γατας...

Δηλαδή χρειάζεται να είναι κανείς παρών, όλες τις ώρες, καθ' όλη τη διάρκεια της εβδομάδας?

Πώς όμως υπάρχουν άνθρωποι, οι οποίοι εργάζονται κάπου και παράλληλα διατηρούν μαγαζί χωρίς να το δουλεύουν οι ίδιοι? Λογικά, δεν θα μπορούν να είναι παρόντες συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οριζουν καποιο υπευθυνο καλο μου. ο οποιος ειναι της εμπιστοσυνης τους.. και δεν κανει βλακειες αυτος. και φυσικα, πληρωνεται και αδρα!
ετσι κανενας υπαλληλος δεν κανει ο,τι του καπνισει...
αλλα κατα τη γνωμη μου, και παλι ειναι αλλιως να εισαι ο ιδιος εκει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κι εγώ θα ήθελα να κάνω δικιά μου επιχείρηση. Ένα κέντρο ειδικής αγωγής όπως το θέλω, με τις θεραπείες που προτιμώ και πολύ καλούς συνεργάτες.Βέβαια για να αποκτήσω την πείρα που χρειάζεται πρέπει να δουλέψω μερικά χρονάκια ακόμα υπάλληλος σε άλλα κέντρα και διάφορους φορείς, αλλά έχω μεράκι!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κεντρο ειδικης αγωγης? μπορει κ να με χρειαστεις... :P
και μελλοντικα, κι εγω :) με τι ασχολεισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είμαι ειδική παιδαγωγός. Εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αυτό είναι ένα θέμα που με απασχολεί και εμένα πάρα πολύ..
Γενικά το έχω το μικρόβιο μέσα μου ότι θα ήθελα να κάνω κάτι δικό μου.
Αλλα και που να συνάδει με τις σπουδές μου..Γενικά είμαι πολύ προβληματισμένη αν και θεωρείται νωρίς..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Φυσικοθεραπευτρια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
:offtopic: Εμένα μου είχε κάτσει ότι είσαι ξεναγός.:P Καλή φάση η δουλειά σου, αν και λίγο σκληρή (μάλλον θα έρχεσαι σε επαφή και με ηλικιωμένους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλε καμια σχεση, τι ξεναγος? αχαχα!! απλα, ταξιδευω παρα πολυ.. :)
η φυσικοθεραπεια γινεται παντου, σε οποιον την εχει αναγκη ασχετως ηλικιας, αλλα εμενα μαρεσει να δουλευω κυριως με παιδια... γιαυτο σου λεω, σε χρειαζομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εντάξει, θα έχουμε η μία την άλλη στα υπόψην!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top