Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

harrym

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Πήγαινε στη Διαχείριση Συσκευών απ τον Πίνακα Ελέγχου..

Open Device Manager by clicking the Start button
, clicking Control Panel, clicking System and Maintenance, and then clicking Device Manager.*
και πες μας τι γράφει στο Sound, video and game devices (συσκευες ήχου κλπ κλπ).. ψάχνουμε για κάποιo απ'αυτά που θα γράφει να έχει σχέση με audio.. (π.χ. ac 97 audio device)



Α.. και κάνε και το άλλο που είπα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.


λοιπον, 1ον αυτο μου βγαζει... και 2ον πηγα στην διαχείριση εργασιών αλλα δεν υπηρχε το "sndvol.exe":emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harrym

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Οκ.. δε γράφει εκεί κάτι συγκεκριμένο..

Κατέβασε αυτό εδώ: https://www.belarc.com/Programs/advisor.exe
τρέξε το.. και αφού κάνει μια μικρή ανάλυση.. θα σου βγάλει μια σελίδα με τα αποτελέσματα.
Κάνε μας paste αυτά που λέει κάτω απ'τις επικεφαλίδες:
Main Circuit Board και Multimedia, για να δούμε τι μπορούμε να βρούμε από drivers..

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni999

Νεοφερμένος

Η eleni999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Θα ηθελα τη βοηθεια σας σε κατι.Σε λιγο καιρο θα παρω ενα laptop θα το χρειαζομαι και για τη σχολη και για μενα .Τον υπολογιστη που εχουμε τωρα σπιτι μας τον διαλεξε ενας γνωστος που ασχολειται με αυτα αλλα ηταν μεγαλη κοροιδια τον πηγα για φκιαξιμο 5 φορες τον πρωτο χρονο.χωρις να εχω εγκαταστησει τιποτα.Τωρα θελω να ειμαι πιο προσεχτηκη στην αγορα του υπολογιστη μιας και θα ειναι μονο δικος μου και θα τον εχω τουλαχιστον 4 -χρονια.Μπορειτε να με βοηθησετε?Θελω εναν υπολογιστη που να μπορει να τρεξει παιχνιδια οπως το sims3 να αντιγραφη καμια ταινια και να εχει αρκετη μηνμη.Μου αρεσαν πολυ οι υπολογιστες της vaio.

https://www.plaisio.gr/product.aspx?...5A355F5C32BD9364C2C2E0F1C1608DA481FCC90F6988F
Μπορειτε να προτινεται καποιο?καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη καθως ειμαι εντελως ασχετη:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
μεινε μακρια απο vaio και hp/compaq. Αν το οικονομικο δεν ειναι προβλημα, παρε ενα lenovo ή panasonic ή καποιο επαγγελματικο της toshiba (πχ το tecra). Αυτα που ανεφερα ειναι επαγγελματικα, αν θες καποιο πιο φθηνο αλλα καλο, παρε toshiba ή macbook. Προτιμησε μικρα laptop (13in) γιατι οσο πιο μεγαλο παιρνεις τοσο πιο βαρυ ειναι και θα ειναι προβλημα να το παιρνεις στην σχολη καθημερινα. Εγω ειχα παλια ενα hp και την πατησα, γι' αυτο σε συμβουλευω να μεινεις μακρια απο αυτα. Με vaio ειχαν προβληματα πολλοι γνωστοι μου. Τα fujitsu-siemens ειναι επισης καλα αν και δεν εχουν καλη διαρκεια μπαταριας. Τα acer ειναι σχετικα ok, αλλα δεν εχουν καλη μπαταρια.
Εγω τωρα εχω ενα toshiba το οποιο παροτι ειναι 15.6 ιντσων, ειναι πολυ ελαφρυ. Προς το παρον παει μια χαρα και δεν ειχα κανενα προβλημα. Η μπαταρια επισης διαρκει περιπου 5 ωρες με το wifi ανοιχτο! Ξερω ατομα που εχουν toshiba για πανω απο 4 χρονια χωρις κανενα προβλημα, οποτε μαλλον ειναι καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelynkar

Νεοφερμένος

Η evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.

αυτο το εχει ο αδερφος μου και ειναι τελειο! Το πηρε περυσι και παει μια χαρα. Ειναι πολυ ελαφρυ επισης!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni999

Νεοφερμένος

Η eleni999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
σας ευχαριστω πολυ!τα mac ειναι πολυ διαφορετικα τωρα τελευται τα ακουω ολο κια πιο συχνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Εγω εχω εναν amilo fujitsu-siemens και με εβγαλε ασπροπροσωπη.Τον ειχα σαν σταθερο υπολογιστη στην Καλυμνο,κατεβαζα,εγραφα ταινιες,εχω κ αρκετα προγραμματα για επεξεργασια φωτογραφιας και δεν ειχα ποτε προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelynkar

Νεοφερμένος

Η evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
αυτο το εχει ο αδερφος μου και ειναι τελειο! Το πηρε περυσι και παει μια χαρα. Ειναι πολυ ελαφρυ επισης!!
εκτός απο πιο μικρός και ελαφρυς εχει και πολύ καλα χαρακτηριστικά ! και η τιμή του πολύ καλή!
τα mac έχουν άλλο λειτουργικό σύστημα, δεν θα σε βολέψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni999

Νεοφερμένος

Η eleni999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
αυτος που προτινες Εβελιν,ασχετω υπεροχο ονομα:),μου φαινεται αρκετα καλος και δεν ειναι και παρα πολυ ακριβως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
παιδια υπαρχει θεμα σχετ με τετοια θεματα. γενικη συζητηση, διαδικτυο κ τεχνολογια :):)
μηπως να συγχωνευτουν ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelynkar

Νεοφερμένος

Η evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Main Circuit Board
Board: Gigabyte Technology Co., Ltd. P31-DS3L
Bus Clock: 333 megahertz
BIOS: Award Software International, Inc. F8 12/25/2007

Multimedia
Συσκευή High Definition Audio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harrym

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ok λοιπόν.. Παρακάτω είναι οι επίσημοι drivers για την κάρτα ήχου.. τους κάνεις install, επανεκκίνηση και μας λες αν άλλαξε κάτι..
https://europe.giga-byte.com/FileList/Driver/motherboard_driver_audio_realtek_azalia.exe
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
ανοιξε ο μεικτης (:no1::jumpy:)... τον εκλεισα προσπαθησα να τον ξανα ανοιξω αλλα δεν ανοιξε(:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harrym

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Χμ.. μετά απο επανεκκίνηση ξανά, κάνει το ίδιο να μαντέψω?

Σαν προσωρινή λύση ίσως να δούλευε τώρα αυτό που είχαμε πει παραπάνω:
με ctrl-alt-del, άνοιξε τη Διαχείριση Εργασιών (Task Manager).. ψάξε στις Διεργασίες (processes) για το "sndvol.exe" και κάνε δεξί κλικ, Τερματισμός διεργασίας (end task). Μετά πήγαινε στον Πίνακα Ελέγχου και ξαναπάτα πάνω στο ρύθμιση έντασης που βρήκες και πιο πριν.. Να δεις αν το ανοίγει..

Αλλιώς, επειδή δεν είναι τόσο καλή λύση αυτό, θα πρέπει να κάνεις έναν έλεγχο στα αρχεία του συστήματος... Κάνεις το εξής:
Πας στο Έναρξη -> Όλα τα Προγράμματα -> Βοηθήματα -> δεξί κλικ στη Γραμμή Εντολών και "Εκτέλεση ως διαχειριστής"..
Στο παράθυρο αυτό γράφεις την εντολή:

Αυτό θα κάνει έλεγχο και επιδιόρθωση σε όλα τα βασικά αρχεία του συστήματος..
Και μας λες τα αποτελέσματα μετά.. αν έφτιαξε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Πολύ απλά μπες στο site υποστήριξης της κάρτας ήχου σου και ψάξε για αναβάθμιση driver ή utility, για SP2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΝΙ28

Νεοφερμένος

Ο ΚΟΡΝΙ28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδες εχω laptop LG και δεν πατιεται το κουμπι της εναρξης εχετε καμια ιδεα τι μπορει να εχει και τι μπορω να κανω θενκς;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top