Οριστικά σε δίκη ο δολοφόνος του Γρηγορόπουλου

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Μακαρι να σαπισει στη φυλακη και να μεινει η ντροπη και το ονειδος σε αυτον και στην οικογενεια του.
Θελω να πιστευω οτι δεν θα φαει ελληνικα ισοβια (δηλ15-20 χρονι) αλλα θα μεινει εκει μεχρι να πεθανει.
Θα δουμε...
Παντως αν τον αμολυσουν και μαθευτει, που σιγουρα θα μαθευτει, γιατι ουδεν κρυπτον υπο του ηλιου, θα γινει χαμος!

Τα ελληνικα ισοβία (24 χρονια) ειναι απο τα μεγαλυτερα στην Ευρωπη. Μη μιλατε χωρις να γνωριζετε.

Η οικογένειά του πες τι φταίει όμως.

Αυτη να τη σκεφτοταν οταν τραβηξε το όπλο και πυροβολησε καποιον που θα μπορουσε να ειναι γιος του. Τωρα καληνυχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ε και για τις φωτιές έγινε χαμός από τον λαό. Είχαμε διαμαρτυρίες στο κέντρο (ειρηνικές). Και τι πάει να πει δεν έχουν ξεχαστεί? Πάει ο λαός να γκρεμίσει τις αυθαίρετες βίλες? Ή πάει μόνο και ψηφίζει την αντιπολίτευση ως τιμωρία?
Κάτι έχεις με τα αυθαίρετα εσύ:P

Τι ακριβώς να κάνουν Ζεντ?
Πέραν των πορειών είναι και καλά στο χέρι της κυβέρνησης (υποτίθεται)
-----------------------------------------
Τα ελληνικα ισοβία (24 χρονια) ειναι απο τα μεγαλυτερα στην Ευρωπη. Μη μιλατε χωρις να γνωριζετε.
Και θα βγει στα 10 γιατί ήταν καλό παιδάκι στην φλακούλα.
Το ξέρουμε αυτό το ''ισόβια''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Η οικογένειά του πες τι φταίει όμως.

Για τα παιδια του δεν ξερω.
Η γυναικα του ομως ειχε βγει στα καναλια, υποστηριζε την πραξη του αντρα της, δεν ζητησε καν συγνωμη απ τους γονεις του Γρηγοπουλου και ακομα χειροτερα εκανε πολλα αρνητικα σχολια για το παιδι. Αν ειχε εστω λιγη τσιπα θα παραδεχοταν το λαθος που εκανε ο αντρας της, αλλα προφανως τα ιδια σκατα ειναι και αυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Ε καλα ελεος. Δηλαδη αμα η γυναικα σου σκότωνε τον Γρηγορόπουλο τι θα εκανες ; Θα ελεγες ειναι δολοφόνος, αφήστε την να σαπίσει στην φυλακή, ή θα την υπερασπιζόσουν ;

Πριν κάνουμε κριτική σε καποιον, καλο θα ηταν πρωτα να σκεφτόμαστε τι θα καναμε κι εμεις στην θέση τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellilili

Νεοφερμένος

Η ellilili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Mακάρι να τον κλείσουν φυλακή για το υπόλοιπο της ζωης του! Ή καλυτερα να τον βαλουν στο Συνταγμα για λιθοβολισμο!
-----------------------------------------
Η οικογένειά του πες τι φταίει όμως.

χΈΣΤΗΚΑ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ!
Εδω δεν τη σκεφτηκε αυτος οταν τραβηξε το οπλο.
Εγω θα τη σκεφτώ?
Την ειδες την π#$ την γυναικα του συμπεριφορα?
Και τα κωλοπαιδα του ιδιοι δολοφονοι θα ειναι με τετοιον πατερα. Αν ηταν δικος μου πατερας θα αυτοκτονουσα απο την ντροπη μου ή θα εβγαινα να τον αποκυρηξω δημοσια και να τον φτυσω στη μαπα.
Αλλα με τετοιο πατερα ιδια θα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Ε καλα ελεος. Δηλαδη αμα η γυναικα σου σκότωνε τον Γρηγορόπουλο τι θα εκανες ; Θα ελεγες ειναι δολοφόνος, αφήστε την να σαπίσει στην φυλακή, ή θα την υπερασπιζόσουν ;

Φίλε, σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να είσαι αντικειμενικός. Εγώ προσωπικά, και αδερφός μου να ήταν θα έλεγα ναι, να σαπίσει στη φυλακή, ή απλά δε θα το σχολίαζα καθόλου. Το να τον υπερασπίζεσαι είναι σαν να λες ότι καλά έκανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Ε καλα ελεος. Δηλαδη αμα η γυναικα σου σκότωνε τον Γρηγορόπουλο τι θα εκανες ; Θα ελεγες ειναι δολοφόνος, αφήστε την να σαπίσει στην φυλακή, ή θα την υπερασπιζόσουν ;

Πριν κάνουμε κριτική σε καποιον, καλο θα ηταν πρωτα να σκεφτόμαστε τι θα καναμε κι εμεις στην θέση τους.


Δεν θα εβγαινα να την κατηγορησω δημοσια αλλα θα ζητουσα τουλαχιστον συγνωμη απο την οικογενεια του θυματος και θα παραδεχομουν το λαθος της γυναικας μου. Αν η ιδια εκανε δηλωσεις σαν του αστυνομικου προσβαλλοντας το παιδι, θα την εφτυνα δημοσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
το θλιβερο ειναι οτι ενω τοσα παιδια κατεβηκαμε στους δρομους να φωναξουμε τοσο για τον χαμο του Αλεξη οσο και για τις δυσκολιες που βιωνουμε σαυτην την κ..χωρα , ξαφνικα ξεχαστηκαν ολα ..σαν να μην υπηρξαν ποτε πορειες , σαν να μην υπηρξαν ποτε αθωα θυματα στις πορειες , σαν να μην υπηρξαν ποτε ανηλικα παιδια που σαπιθηκαν στο ξυλο και οδηγηθηκαν στο κρατητηριο απτα ΜΑΤ , σαν να μην υπηρξε ποτε ο αστυνομικος-δολοφονος , σαν να μην υπηρξε ποτε η σφαιρα , σαν να μην υπηρξε ποτε το χαμογελο του Αλεξη που εσβησε εκεινο το μοιραιο βραδυ....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
απο την στιγμή που δολοφόνησε κάποιον φυσικό ήταν να πάει σε δίκη.
και φυσικά θα έχει την ίδια αντιμετώπηση με έναν κοινό δολοφόνο, δηλαδή 25 χρόνια.(ισόβια)

αυτά που λένε μερικοί να σαπίσει στην φυλακή για πάντα και να του τρώνε κοράκια τα σωθηκά και άλλα τέτοια είναι γελοία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Mακάρι να τον κλείσουν φυλακή για το υπόλοιπο της ζωης του! Ή καλυτερα να τον βαλουν στο Συνταγμα για λιθοβολισμο!
-----------------------------------------


χΈΣΤΗΚΑ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ!
Εδω δεν τη σκεφτηκε αυτος οταν τραβηξε το οπλο.
Εγω θα τη σκεφτώ?
Την ειδες την π#$ την γυναικα του συμπεριφορα?
Και τα κωλοπαιδα του ιδιοι δολοφονοι θα ειναι με τετοιον πατερα. Αν ηταν δικος μου πατερας θα αυτοκτονουσα απο την ντροπη μου ή θα εβγαινα να τον αποκυρηξω δημοσια και να τον φτυσω στη μαπα.
Αλλα με τετοιο πατερα ιδια θα ειναι
Για ήρεμα σε παρακαλώ πολύ.
Πρόσεξε τις εκφράσεις σου.

Και δεν τα ξέρεις όλα σχετικά με τα παιδιά του.
Βούτα τη γλώσσα σου στο μυαλό σου πριν μιλήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εδω δεν τη σκεφτηκε αυτος οταν τραβηξε το οπλο.
Εγω θα τη σκεφτώ?

Ωραία νοοτροπία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ωραία νοοτροπία...

Γιατι αδικο εχει; Αν δεν σκεφτει ο ιδιος την οικογενεια του ποιος θα την σκεφτει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Αν δηλαδή ο άνθρωπος βγει μλκας, η οικογένεια δεν καταλαβαίνω σε τι φταίει. Δεν είναι απαραίτητο ότι θα του έχουν μοιάσει τα παιδιά του.
Καλά δεν μου κάνει εντύπωση, οι περισσότεροι άνθρωποι τον εαυτούλη τους σκέφτονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αν δηλαδή ο άνθρωπος βγει μλκας, η οικογένεια δεν καταλαβαίνω σε τι φταίει. Δεν είναι απαραίτητο ότι θα του έχουν μοιάσει τα παιδιά του.
Καλά δεν μου κάνει εντύπωση, οι περισσότεροι άνθρωποι τον εαυτούλη τους σκέφτονται.

Οχι εγω δε πιστευω οτι σωνει και καλα θα του εχουν μοιασει τα παιδια του ομως εκανε ενα εγκλημα και πρεπει να τιμωρηθει αναλογως. Αν καποιος επρεπε να σκεφτει την οικογενεια του ειναι αυτος, αν δεν τη σκεφτει αυτος ποιος θα τη σκεφτει; Δηλαδη δε πρεπει να φαει ισοβια για το φονο επειδη εχει οικογενεια; Αν ηταν ετσι τοτε δε θα επρεπε να φυλακιζονται πανω απο τους μισους εγκληματιες παγκοσμιως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δεν είπα αυτό φυσικά. Αλλά όχι να πεθάνει κι η οικογένεια του για χάρη του, όπως θέλουν κάποιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Το να ζητάς εκδίκηση σε τόσο μεγάλο βαθμό σε κάνει εσένα απάνθρωπο.
Ο άνθρωπος ήταν δολοφόνος, θα δικαστεί σαν τέτοιος και θα κουβαλάει την πράξη του αυτός και η οικογένεια του όπως όλοι οι δολοφόνοι και οι οικογένειες τους ανα τον κόσμο.

Αυτά περι εκδίκησης, να σαπίσει η οικογένεια του κτλ είναι βαρβαρότητες που δεν αρμόζει σε πολιτισμένους ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
το θλιβερο ειναι οτι ενω τοσα παιδια κατεβηκαμε στους δρομους να φωναξουμε τοσο για τον χαμο του Αλεξη οσο και για τις δυσκολιες που βιωνουμε σαυτην την κ..χωρα , ξαφνικα ξεχαστηκαν ολα ..σαν να μην υπηρξαν ποτε πορειες , σαν να μην υπηρξαν ποτε αθωα θυματα στις πορειες , σαν να μην υπηρξαν ποτε ανηλικα παιδια που σαπιθηκαν στο ξυλο και οδηγηθηκαν στο κρατητηριο απτα ΜΑΤ , σαν να μην υπηρξε ποτε ο αστυνομικος-δολοφονος , σαν να μην υπηρξε ποτε η σφαιρα , σαν να μην υπηρξε ποτε το χαμογελο του Αλεξη που εσβησε εκεινο το μοιραιο βραδυ....:(

Μπα, δεν ξεχάστηκαν έτσι, σήμερα που κατέβηκα στο κέντρο πήρε το μάτι μου σ'έναν τοίχο αυτά που γίνονται με στένσιλ και έγραφε remember remember the 6th of december. Θέλω να πω, δεν ξεχνάνε τόσο εύκολα οι άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μπα, δεν ξεχάστηκαν έτσι, σήμερα που κατέβηκα στο κέντρο πήρε το μάτι μου σ'έναν τοίχο αυτά που γίνονται με στένσιλ και έγραφε remember remember the 6th of december. Θέλω να πω, δεν ξεχνάνε τόσο εύκολα οι άνθρωποι.
Το πέτυχα κι εδώ αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Αντίγραφο από DSC_0213.JPG
    Αντίγραφο από DSC_0213.JPG
    215.3 KB · Εμφανίσεις: 93

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Τα ελληνικα ισοβία (24 χρονια) ειναι απο τα μεγαλυτερα στην Ευρωπη. Μη μιλατε χωρις να γνωριζετε.
Θυμαστε τι εγινε με εναν που μαχαιρωσε εναν νεο για ενα σουβλακι στην Κρητη;;Αυτος ειχε ηδη καταδικασθει για φονο και εκατσε 8 χρονια νομιζω. Οταν λεω ελληνικα ισοβια εννοω οχι την υπαρχουσα νομοθεσια αλλα το πως εφα;ρμοζεται και τις "εξαιρεσεις".

Επισης, η γυναικα του φερθηκε πολυ ασχημα. Κατ εμε, επρεπε ή να το βουλωσει η να ζητησει διαζυγιο και να αποκυρηξει τον αντρα της.
Και ναι, αν ημουν γιος ενος τετοιου ανθρωπου, θα αυτοκτονουσα επιτοπου. Αλλα φαινεται οτι τετοιος ηταν, τετοια αγωγη εδωσε στα παιδια του. Οποτε, καλα να παθει η οικογενεια του. Ισως εν τελει να μην του μοιασουν τα παιδια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Το πέτυχα κι εδώ αυτό.

Με πρόλαβες.

Έχει σε πολλά σημεία της πόλης - κι αν δεν κάνω λάθος, το έχω δει και στην Πάτρα.

Συμφωνώ με την Χριστιάννα, δεν νομίζω ότι έχει ξεχαστεί ή θα ξεχαστεί σύντομα.
Ούτε το περιστατικό αυτό καθεαυτό ούτε η 'αφύπνιση' μιας μεγάλης μάζας ανθρώπων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top