Προορισμοί στο εξωτερικό

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ας γίνουμε παγκόσμιοι που θέλετε να πάτε στο εξωτερικό η πού έχεται ήδη παει. Επιλέξτε είτε να ζητήσετε πληροφορίες για μία χώρα που θέλετε να επισκεφτείτε η να δώσετε πληροφορίες για ένα μέρος που θέλετε να πάτε. Michelle γράψε για Αμερική το επόμενο ταξιδι μου θα είναι New York!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εμένα το τι μου έχει μείνει απο την Αμερική (σημειωτέον οτι πήγαινα με τη μάνα μου άρα δεν έχω βγει πολύ):
-Πολύ φτηνό σούσι σε σχέση με την Ελλάδα και γενικά πολυ φτηνό και νόστιμο Κινέζικό-γιαπωνέζικο στα κινέζικα-γιαπωνέζικα σελφ-σερβις
-Προσωπικά μου αρέσουν πολύ τα εμπορικά κέντρα εκεί (shopping malls //δεν είμαι σιγουρη για την ορθογραφία, εξ'ακοής το ξέρω) που είναι κάτι τεράστια κτίρια με μέσα ο,τι μπορεις να φανταστεις, απο εστιατόρια και φαρμακεία μέχρι καταστήματα ρούχψν και είδη γυμναστηρίου
-Να επισκεφτείς όπωσδήποτε ενα φαρμακείο (CVS κατα προτίμηση που είναι τα πιο γνωστα) να δεις ποσο διαφορετικό είναι απο αυτά που έχουμε στην Ελλάδα. Πιο πολυ φέρνει σε σουπερ-μαρκετ παρά σε ελληνικό φαρμακείο.
-Αν θες πήγαινε και σε ένα σουπερ-μαρκετ να δεις ποσο μεγάλη ποικιλία έχουν σε σχέση με τα ελληνικά και πόσα πράγματα έχουν που εδώ δεν υπάρχουν.
-Αν πας Χριστούγεννα (εγώ σχεδόν πάντα τότε πηγαινα) και μένεις σε κάποιο προάστιο της Νεάς Υόρκης όπως το Pelham (εκει μέναμε) κάνε μια βόλτα γιατι η διακόσμηση που κάνει ο καθένας σε συδυασμό με τα σπίτια και το χιόνι που συνήθως υπάρχει έιναι μαγευτικά.
-Αν πας χειμώνα πάρε ο,τι πιο χοντρό έχεις γιατι συνηθως κάνει υπερβολικό κρύο που στην Ελλάδα δεν το έχεις δει μαλλον ποτέ.
Εξαρτάται βέβαια και που θα πας. Τώρα για μουσεία-μνημεία και τέτοια δεν σου λεω, αφενός μεν γιατι τα λένε παντου και αφετέρου γιατι είχα πάει μόνο την πρώτη φορά και δεν θυμάμαι πολλά πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Πρόσφατα επισκέφτηκα την τυνησία! (και η φώτο στο avatar  από εκεί). Μαγευτικό μέρος με πολλά να δεις. Αν αποφασίσει κανείς να πάει πρέπει οπωςδήποτε να επισκεφτεί τη Νότια Τυνησία. Να κάνει σαφάρι με 4x4 στην έρημο και να επισκεφτεί τις υπέροχες οάσεις. Και η πρωτεύουσα η Τυνιδα είναι ενδιαφέρουσα, αλλά πιο εξευρωπαισμένη. Στην νότια  Τυνησία είναι πολύ πιο φτηνά τα πάντα και παρόλα όσα λέγονται δεν είναι και τόσο επικινδυνο να φας κάτι έξω από τα ξενοδοχεία. Επείδή τον τελευταίο καιρό έχουν πολλούς έλληνες τοθρίστε κάποιοι μιλούν καλά ελληνικά και υπάρχουν ταμπέλες στα ελληνικά!!! Στις αγορές δίνετα η ευκαιρία για παζαρι και μπορείς να κατεβάσεις την τιμή στο 1/5! Οι τυνήσιοι ξεναγοί παίρνουν πολλέ3ς φορές μίζα, οπότε δεν είναι πάντα σίγουρο ότι θα σε πάνε στο καλυτερο μερος, γι'αυτό ρωτάς του υπόλοιπους τουρίστες και λες εσύ στους ξεναγούς που προτιμάς να πας. Επίσης όσοσ παλιομοδίτικο και να φαίνεται οι κοπέλες να έχουν πάντα μαζί τους και εναν άντρα! ¨Εκανα την χαζομαρα  να πάω βόλτα με άλλες δυο φίλες μου σαν σωστή χειραφετημενη γυναικά και με χούφτωσαν, με άρπαζαν και άκουσα τουλάχιστον 3-4 ερωτικες εξομολογήσεις!!! πολύ κολλητήρι, ιδιαίτερα στις ανοιχτόχρωμες γυναίκες με λίγα κιλάκια παραπάνω! Ακόμα και ο ξεναγος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ααα όμορφο τοπικ! Τα ταξίδια είναι η μεγάλη μου αδυναμία!!!

Λοιπόν... Ολλανδία(Αμστερνταμ), Γαλλία(Νικαια, Μονακο), Ιταλία(Παλέρμο, Μιλάνο), Γερμανια(Βερολινο, Λεβερκουζεν, Μοναχο), Ουγγαρία(Βουδαπέστη), Αγγλία(Λίβερπουλ, Μαντσεστερ), Ισπανια(Λα Κορουνια, Λεών), Νορβηγία(Οσλο, Τροντχαϊμ), Γιουγκοσλαβία (Βελιγράδι), Τουρκία (Αξαζ, Αντάλια), Βουλγαρία(Φιλιπούπολη).
Θέλω να πάω Πράγα, Μόσχα, Βαρκελώνη(στο κοντινό μέλλον) και φυσικά να ξεφύγω απο Ευρώπη! Βραζιλία, Αργεντινή, Χιλή Τουρ στην Λατινική Αμερική και στην καλήτερη παραλία που θα βρώ θα κατασκοινώσω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
ααα όμορφο τοπικ! Τα ταξίδια είναι η μεγάλη μου αδυναμία!!!

Λοιπόν... Ολλανδία(Αμστερνταμ), Γαλλία(Νικαια, Μονακο), Ιταλία(Παλέρμο, Μιλάνο), Γερμανια(Βερολινο, Λεβερκουζεν, Μοναχο), Ουγγαρία(Βουδαπέστη), Αγγλία(Λίβερπουλ, Μαντσεστερ), Ισπανια(Λα Κορουνια, Λεών), Νορβηγία(Οσλο, Τροντχαϊμ), Γιουγκοσλαβία (Βελιγράδι), Τουρκία (Αξαζ, Αντάλια), Βουλγαρία(Φιλιπούπολη).
Σε όλα αυτά τα μέρη έχεις πάει????????? Συγνώμη, αλλά τι ηλικία έχεις???? Να ξέρω αν είναι να αγχωθώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω ότι με ενδιαφέρει να πάω κάπου συγκεκριμένα, δεν με συγκινούν τα ταξίδια.. (αλλά με την κατάλληλη παρέα θα γυρνούσα ευχαρίστως τον κόσμο..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Παρίσι
Λουγκάνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
εγώ πάλι και μόνος μου φέυγω, δεν έχω κανένα πρόβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nv :
Σε όλα αυτά τα μέρη έχεις πάει????????? Συγνώμη, αλλά τι ηλικία έχεις???? Να ξέρω αν είναι να αγχωθώ!

Αν ξεκινήσεις απο μικρή ηλικία δεν είναι και τόσο δύσκολο. Κι εμένα οι γονείς μου με έσερναν απο μικρή σε ταξίδια και έτσι έχω πάει σε πολλά μέρη αλλά το μόνο που δεν ήθελα να φύγω ήταν η Αμερική, ίσως επειδη είχα και συγγενείς εκει ενώ τα άλλα ήταν με γκρουπ. Γενικά δεν μπορώ να πω οτι μου αρέσουν ιδιαίτερα τα ταξίδια (παρ'οτι το έβαλα στα ενδιαφέροντα στο βιογραφικό), πιο πολύ με νοιάζει η παρέα που θαέχω μαζί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα (εξωτερικό) πρίν απο περίπου 6-7 χρόνια και δεν έχω πάει κανένα με τους γονείς μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
Εγώ ξεκίνησα (εξωτερικό) πρίν απο περίπου 6-7 χρόνια και δεν έχω πάει κανένα με τους γονείς μου!!!

Καλά ντε, δεν σε είπα και καμπούρη! :P :tongue: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
no offence m8!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
ιδού και φώτο από τυνησία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • HPIM0707.JPG
    HPIM0707.JPG
    494.8 KB · Εμφανίσεις: 829

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Επίσης εχω επισκεφτεί αρκετά μέρη στην Ελλάδα (πιάνονται?? :hmm:) αλλά κορυφαίο θεωρώ το Νυμφαίο στην Φλώρινα, που είναι σε στυλ Πηλιο, Μέτσοβο κτλ, και λέει πολύ με ρομαντική παρέα! :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
nv αν την φωτογραφία την έχεις τραβήξει εσύ νομίζω οτι πρέπει να γίνεις θαμώνας στον υποπίνακα "Φωτογραφία"! Είναι υπέροχη!!! :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
ευχαριστώ! Για την ακρίβεια την έχει τραβήξει ένασ φίλος μου, αλλά έχουμε βγάλει ακριβώς την ίδια, απλά η δικιά μου ήταν πολυ μεγαλύτερο αρχείο για να χωρέσει... και αφού είμαι λίγο άσχετη στο να τις μικραίνω, έβαλα την πανομοιότυπη, άλλα μικρότερη, του φίλου... :( Προσπάθησα να βάλω και άλλες αλλά ούτε αυτές χωρούσαν... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν εχω παει καθολου εξωτερικο και θελω τρελα.. Ισπανια, Ιταλια, Γαλλια θα ναι οι πρωτοι προορισμοι οταν ξεκινησω.. Κουβα/Ολλανδια ακολουθουν. Σκεφτομαι για erasmus σε Ισπανια ή Ολλανδια,:D :PRAY: !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έχω πάει Γερμανία (έμεινα εκεί 5 χρόνια + όσες φορές πήγα για διακοπές)
Επίσης έχω πάει Ρουμανία , Ιταλία , Αυστρία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω πάει εξωτερικό, αλλά θέλω να πάω Ιταλία και μετα σε εξωτικά μερη, Κούβα,Χαβάη,Αγιο Μαυρίκιο κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
εχω παει: Αγγλια(διακοπες*3) Σκωτια(εχω μεινει 6 μηνες) Ελβετια (σπουδες) Ουγγαρια (διακοπες) Ιταλια (διακοπες)

θελω να παω τοοοοοοοοσο πολυ διακοπες σε: Γαλλια, Τουρκια(να δω το motogp...ROSSI No1
) Κινα, Κουβα(συντομα πριν πεθανει ο Φιντελ) Ισπανια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top