2 Απορίες (ιατρική και internet + τηλέφωνο)

εφη

Νεοφερμένος

Η εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Έχω δύο αποριούλες:xixi:

1. η ιατρική έχει πολλή φυσική; Γιατί εγώ στο σχολείο δεν την είχα επιλεγμένη και ουσιαστικά έχει να ασχοληθώ από την Α΄ Λυκείου...Θα δυσκολευτώ;

2. Υπάρχει κάποια υπηρεσία που να παρέχει σύνδεση στον internet και κινητή τηλεφωνία σε πιο προσιτές τιμές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Μπορω να σου πω μονο για το πρωτο. :P

Οχι, μονο ενα μαθημα ειναι η φυσικη, και αναλογως με τη σχολη ειναι για 1 ή 2 εξάμηνα. Δεν θεωρειται και ιδιαιτερα σημαντικο. Και ασχολειται με ενδιαφεροντα κεφαλαια απο ιατρικη αποψη.(δεν θα κανεις μηχανικη δλδ πχ)
Εμας ηταν μονο 1 εξαμηνο, με ελαστικους καθηγητες, τα κεφαλαια Ακουστικη/Οπτικη/Πυρηνικη Φυσικη/Ακτινοπροστασία και διαφορα συναφη/Και ενα κεφαλαιο σχετικό με τους νευρωνες(οχι κυκλωματα και μλκιες, μονο interesting stuff, αλλα δεν θυμαμαι ακριβως)

Lol ξεχασα τα κεφαλαια σε 1,5 χρονο, ειμαι για ξυλο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Έχω δύο αποριούλες:xixi:

1. η ιατρική έχει πολλή φυσική; Γιατί εγώ στο σχολείο δεν την είχα επιλεγμένη και ουσιαστικά έχει να ασχοληθώ από την Α΄ Λυκείου...Θα δυσκολευτώ;

2. Υπάρχει κάποια υπηρεσία που να παρέχει σύνδεση στον internet και κινητή τηλεφωνία σε πιο προσιτές τιμές;

2) ναι η hol δινει ιντερνετ για φοιτητες απο 9.90 τωρα τηλ. εξαρτάται νομιζω υπαρχουν καποιες καρτες ποθ με 3-5 ευρω μιλας 500 λεπτα και στελνεις 500 sms

υγ: ΕΔΩ
και ΕΔΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
πρεπει να πουμε ομως οτι αν δεν εχεις γραμμη τηλεφωνου,για να εχεις ιντερνετ πρεπει να βαλεις μια,υπολογιζε 30 ευρουλακια για το παγιο απο οτε!
αρα περιου 40 ευρωπουλα παει το μαλλι!~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

Η !~Giwt@~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
πρεπει να πουμε ομως οτι αν δεν εχεις γραμμη τηλεφωνου,για να εχεις ιντερνετ πρεπει να βαλεις μια,υπολογιζε 30 ευρουλακια για το παγιο απο οτε!
αρα περιου 40 ευρωπουλα παει το μαλλι!~

να σε ρωτησώ, αυτό ισχυεί για όλα τα (φοιτητικά) προγράμματα όλων των εταιρειών???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
οποιαδηποτε εταιρια και αν επιλεξεις για ιντερνετ ,σε οποιοδηποτε προγραμμα θα χρειστεις μια γραμμη του οτε μεσω της οποιας θα εχεις ιντερνετ απο την εταιρια που επελεξες,αρα λοιπον η γραμμη του οτε ειναι απραιτητη,συνεπω παγιο θα πληρωνεις ουτως η αλλως...
τα ευρω,ειναι για την παροχη ιντερνετ απο την ελλας ον λάιν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

Η !~Giwt@~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
οκ κατάλαβα... ευχαριστώ για την απάντηση.α!αν το σπίτι που έχει νοικιάσει κάποιος δεν έχει τηλεφωνική γραμμη τι γίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
κανεις αιτηση στον οτε να σου βαλει,συνηθως δεν αργει!
απο επαρχεια εισαι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

Η !~Giwt@~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
από αθήνα είμαι και θα μείνω επαρχία(ιωάννινα)... οκ και πάλι ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cas

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Και όταν λένε ''χωρίς πάγιο ΟΤΕ'' τι κάνεις;Κατευθείαν αίτηση στον άλλο πάροχο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

Η !~Giwt@~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Και όταν λένε ''χωρίς πάγιο ΟΤΕ'' τι κάνεις;

σωστό γιατί έχω τώρα μια διαφήμιση της Tellas και γράφει για τo πρόγραμμα ''Tellas double play unlimited'' χωρίς πάγιο ΟΤΕ,τι θέλει να πει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
σ αυτο δεν ξερω να σου απαντησω ,αμακαρι ομως να ισχυει κατι τετοιο ,διοτι διαφορετικα δεν συμφερει καθολου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Ισχυει εκει που υπαρχει ιδιοκτητο δικτυο της εταιριας ...
Τωρα για να μαθεις που εχει ιδιοκτητο δικτυο η καθε εταιρια θα σου συμβουλευα να ψαξεις στο site της καθε μιας ή αυτης που σε ενδιαφερει ...
Στο χωριο μου μια κυπριακη εταιρια εφτιαξε δικες της γραμμες οπτικων ινων με αποτελεσμα να περνουμε απευθειας απο την ιδια χωρις την διαμεσολαβησει του ΟΤΕ ... γλιτωνουμε κανα 30-40 ευρω απ'αυτο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
μακαρι να ναι ετσι,αυτος οτε,αμαν!
-----------------------------------------
για τσεκαρετε αυτο..https://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageID=5&langID=1

η τελλας τι λεει ειναιι καλη σαν εταιρια,ακομα εαν δεν υπαρχει καθολου γραμμη τηλεφωνου,τοτε ποιος την εγκαθιστα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

freestylemachine

Νεοφερμένος

Ο freestylemachine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εγω μαλλον forthnet θα βαλω. Με 15 Ε / μηνα για 6 μηνες και μετα 25 Ε/μηνα. Ετσι εχεις τηλεφωνο και internet εως 24mbps! Βεβαια για οσο χρονο μιλας στο τηλεφωνο χρεωνεσαι extra.
-----------------------------------------
την tellas δεν την πολυεμπιστευομαι γιατι σε μερικους γνωστους μου μπερδευονται οι γραμμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Εγώ έκανα αίτηση για αυτό.Δεν χρειάζομια τηλέφωνο δεν θα βάλω καν συσκευή αλλά πραγματικά χωρίς ίντερνετ δεν γίνετ δε γίνεται.Έχω απο 8 χρονών.Άλλωστε κατεβάζω πολλή μουσική(πάνω από 5gb εβδομαδιαίως).Για τηλέφωνο θα κάνω σύνδεση γιατί πλέον χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εφη

Νεοφερμένος

Η εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
στην πάτρα υπάρχει ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet και της hol;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Εγώ έκανα αίτηση για αυτό.Δεν χρειάζομια τηλέφωνο δεν θα βάλω καν συσκευή αλλά πραγματικά χωρίς ίντερνετ δεν γίνετ δε γίνεται.Έχω απο 8 χρονών.Άλλωστε κατεβάζω πολλή μουσική(πάνω από 5gb εβδομαδιαίως).Για τηλέφωνο θα κάνω σύνδεση γιατί πλέον χρειάζεται.

5gb εβδομαδιαιως???? :wow::wow::!::!::!:
Εσυ πρεπει να εχεις οτι τραγουδι εχει κυκλοφορησει σε ηλεκτρονικη μορφη απο το 50 ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
στην πάτρα υπάρχει ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet και της hol;
Ναι.

Τα πακέτα του "Δίοδος" είναι όλα Shared LLU, που σημαίνει οτι πρέπει να έχεις γραμμή τηλεφώνου απο τον ΟΤΕ και να πληρώνεις το πάγιο κανονικά.

Αν βάλεις κάποιο απο τα "χωρίς πάγιο ΟΤΕ" προγράμματα, θα πληρώνεις μόνο τον πάροχο. Η αίτηση γίνεται κατευθείαν εκεί, δεν χρειάζεται καμία επαφή με τον ΟΤΕ. Φροντίζει για τα πάντα ο πάροχος (να μπει γραμμή τηλεφώνου ας πούμε αν δεν υπάρχει κτλ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

Η !~Giwt@~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγώ έκανα αίτηση για αυτό.Δεν χρειάζομια τηλέφωνο δεν θα βάλω καν συσκευή αλλά πραγματικά χωρίς ίντερνετ δεν γίνετ δε γίνεται.

Όταν λες ''για αυτό'' ποιό εννοείς? της Tellas double play?

''Anarki->Τα πακέτα του "Δίοδος" είναι όλα Shared LLU, που σημαίνει οτι πρέπει να έχεις γραμμή τηλεφώνου απο τον ΟΤΕ και να πληρώνεις το πάγιο κανονικά.''

Ξέρεις πώς λέγονται αυτά που δεν είναι απαραίτητο να έχεις γραμμή του ΟΤΕ(και στην παρέχει ο παροχος)?

(Πώς κάνουμε στο ίδιο μήνυμα διπλή παράθεση(από διαφορετικά μέλη)??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top