Τι μουσική ακούτε;

Τι μουσική ακούτε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 236)
  • Άλλο είδος από τα παρακάτω (πείτε ποιο)

    Ψήφοι: 30 12.7%
  • Λαϊκά

    Ψήφοι: 40 16.9%
  • Έντεχνα

    Ψήφοι: 73 30.9%
  • Ρεμπέτικα

    Ψήφοι: 34 14.4%
  • Rock

    Ψήφοι: 132 55.9%
  • Metal

    Ψήφοι: 95 40.3%
  • Gothic

    Ψήφοι: 30 12.7%
  • Κλασική

    Ψήφοι: 62 26.3%
  • Soundtracks

    Ψήφοι: 56 23.7%
  • Hip-Hop

    Ψήφοι: 34 14.4%
  • Pop

    Ψήφοι: 54 22.9%
  • Μπαλάντες / Blues

    Ψήφοι: 66 28.0%
  • Electronic

    Ψήφοι: 43 18.2%
  • Celtic

    Ψήφοι: 19 8.1%
  • Traditional/Folk

    Ψήφοι: 24 10.2%
  • Disco

    Ψήφοι: 6 2.5%
  • Jazz

    Ψήφοι: 15 6.4%
  • Reggae

    Ψήφοι: 13 5.5%

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Παίζει κανείς μουσικό όργανο αλήθεια;

Εμένα το ονειρό μου είναι να κυριεύσω τον κόσμο με τη Les Paul μου...
πιανο και φυσαρμονικα...δυστηχως οχι ταυτοχρόνως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
εγώ παίζω με cds... πιάνετε ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ας είμαι λοιπόν εγώ η παραφωνία σε ένα φόρουμ ροκάδων...

Λαϊκά, Σκυλάδικα (βαριά όμως) και ρεμπέτικα...

Σε κάποιες περιόδους περίεργης ψυχολογικής κατάστασης και ελληνικό ροκ, αλλά ΜΟΝΟ Διάφανα Κρίνα.

Είμαι πολύ άσχημα γιατρέ; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Λοιπόν τα γούστα μου έχουν ως εξής:

pop εννοώντας το brit pop
rock μάλλον alternative και κλασσικό (και με την ευρύτερη έννοια του όρου)
blues & soul τα παλιά
κλασσική απαραιτήτως

Γενικά μια και είμαι λιγάκι χαζοχαρούμενη προτιμώ τα χαρούμενα κομματάκια και δεν αντέχω τα gothiarica (Bauhaus, Incubus Sucubus, Fields of the Nephilim κλπ) :P

Και ξέρω να παίζω συνθεσάιζερ λιγουλάκι όμως.... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nocturnal_ March

Νεοφερμένος

Ο Nocturnal_ March αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Xμμμμ το δικό μου φάσμα δεν είναι ευρύ και αυτό είναι που μου αρέσει πιο πολύ..Μetal (όλα τα είδη) και Hard Rοck με κάποιες εκλάμψεις προς τη rock (βλέπε pink floyd)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nocturnal_ March :
Xμμμμ το δικό μου φάσμα δεν είναι ευρύ και αυτό είναι που μου αρέσει πιο πολύ..Μetal (όλα τα είδη) και Hard Rοck με κάποιες εκλάμψεις προς τη rock (βλέπε pink floyd)
Κι αν κρίνω κι απ' την υπογραφή σου, σου αρέσουν και οι Metallica :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina21

Νεοφερμένος

Η katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ελληνικο Rock :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
ακουω τωρα πλεον ROCK. Παλια ακουγα και λιγο hip-hop
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Εγώ ακούω Glam Rock, Heavy Metal, Ελληνικό Ροκ, Hard Rock, Power Metal, Black Metal, Power Metal και πολλά άλλα είδη metal και rock που δεν ξέρω πως λέγονται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Σχεδόν τα πάντα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Metal, κυριως thrash, αλλα και λιγο black, power και prog.

Btw, ειμαι καινουριος εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Welcome :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Rock και Metal, πιο πολυ power και heavy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Ακούω Metal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

panathas

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Ελληνικό Rock κυρίος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Dark_Kronos νομίζω ότι όταν λες συνδυασμός Rock και καουμπόικου μάλλον εννοείς την μουσική Country. Είναι όντως πολύ ωραία.

Εγώ ακούω τα πάντα, με ιδιαίτερη προτίμηση σε ό,τι χορεύεται (κατά βάθος είμαι αμετανόητη τσιφτετελού:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

horatius

Νεοφερμένος

Ο horatius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Κυρίως ξένα και συγκεκριμένα rock - trip hop - hip hop - celtic κλπ.
Είμαι όμως λάτρης του Nick Cave.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunwing

Νεοφερμένος

Η sunwing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Κιθαριστικά , ορχηστρική μουσική, και πάντως όταν σχετίζεται με τραγούδι κάτι που να θυμίζει και ποίηση..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Μετά από 4 μήνες είδα ότι δεν έχω απαντήσει ακόμα!!! :P
λοιπόν ακούω Metal (Thrash, Nu, Doom...) κάτι ψιλά από proggresive και λίγο rock. ε και γενικότερα ό,τι μου αρέσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Μάλλον εγώ είμαι ο μόνος από εδώ που ακούω ελληνικό hip-hop και συγκεκριμένα Αρτέμη-Ευθύμη(TXC) φανατικά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top