Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Συμπάθεια στο ΚΚΕ = συμπάθεια στον αριστερό φασισμό.

Α ναι; Και εσυ αγαπητη που τοποθετεισαι; Το ΚΚΕ πρεσβευει τον Κομμουνισμο και τον Σταλινισμο (ο Σταλινισμος ναι εκανε εγκλήματα και ειναι κατι που διαφωνω), οπωσδήποτε οχι φασισμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Τι κουμουνισμό;;και κουραφέξαλα
Φασιστόμουτρα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Συμπάθεια στο ΚΚΕ = συμπάθεια στον αριστερό φασισμό.

Υπάρχει και ο ελαφρύς κομμουνισμός και μάλλον τέτοιον θα ιδρύσει στην Ελλάδα το ΚΚΕ αν ποτέ εκλεγεί (..) .



Η αριστερά είναι η κακιά = Γιαγιά συμβούλεψε .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Δεν είμαι αγαπητή σου. Ξεχνάς τα γκουλάγκ που φάγανε όσους οι γερμανοί στα στρατόπεδα συγκέντρωσης; Όλα τα άκρα ίδια είναι, δε θα μπω στο τρυπάκι να τα συγκρίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Α οκ.
Ευχαριστώ.



Αν το ΠΑΣΟΚ είναι κεντροαριστερά με τις απόψεις και τα στελέχη του, τότε εγώ είμαι ο Μητσοτάκης.
Γούτου γούυυυυτου.
ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Φυσικά και δεν ήταν επί εποχής Σημίτη κεντροαριστερά.Νομίζω ότι τώρα όμως με τον Γ.Π μπορεί να υπάρξει μια νέα περίοδος.Άλλωστε η ιδεολογικο-πολιτική βάση του ΠΑΣΟΚ είναι σοσιαλιστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Λοιπόν δεν εχω καμια όρεξη να υπερασπιζομαι το ΚΚΕ αυτο καθε αυτο οσο την αριστερα και τον κομμουνισμο... Τα χαχανα θα προτιμούσα να λείπουνε διοτι απλα υποβιβαζουνε αυτους που τα κανουνε...


Ξαναλεω οποιοδηποτε κομμα που καθησε στα εδρανα της Βουλης τσιμπησε λιγακι η πολυ... Αλλο ομως η πρακτικη και αλλο η ιδεολογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Υπάρχει και ο ελαφρύς κομμουνισμός και μάλλον τέτοιον θα ιδρύσει στην Ελλάδα το ΚΚΕ αν ποτέ εκλεγεί (..) .
Η αριστερά είναι η κακιά = Γιαγιά συμβούλεψε .

Ελαφρύς κομμουνισμός;
Ενδιαφέρουσα άποψη.
Βγαίνει και σε light;
2% ή 5% λιπαρά;
Βαρύς γλυκός;
Μέτριος;

:papas::papas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Είναι κολλητικό φαίνεται...
Χάχα έγραψες !

Τι κουμουνισμό;;και κουραφέξαλα
Φασιστόμουτρα είναι.

Δεν ακούμε τη συμβουλή της δεξιάς γιαγιάς .Διαβάζουμε βιβλιαράκια .Ενδιαφερόμαστε για το τι είναι το κάθε πολίτευμα και στο τέλος μετά από ώριμη σκέψη καταλήγουμε .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Φυσικά και δεν ήταν επί εποχής Σημίτη κεντροαριστερά.Νομίζω ότι τώρα όμως με τον Γ.Π μπορεί να υπάρξει μια νέα περίοδος.Άλλωστε η ιδεολογικο-πολιτική βάση του ΠΑΣΟΚ είναι σοσιαλιστική.

Ναι. Μέχρι τώρα δεν έχω δει κάτι τέτοιο. Μακάρι να διαψευστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Αυτό έκανες εσύ και γελάμε μαζικά.
-----------------------------------------
Χάχα έγραψες !



Δεν ακούμε τη συμβουλή της δεξιάς γιαγιάς .Διαβάζουμε βιβλιαράκια .Ενδιαφερόμαστε για το τι είναι το κάθε πολίτευμα και στο τέλος μετά από ώριμη σκέψη καταλήγουμε .

....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Μια χαρά μιλάει.Αλλά οι κρίσεις σου είναι αποτέλεσμα της έκπομπης του Λαζόπουλου και της Ελληνοφρένειας που επιλέγουν συγκεκριμένα βίντεο του πολιτικού που κάνει ορισμένα σαρδάμ αυτό μετά συνδυάζεται και με το γεγονός οτι ο Γ.Παπανδρλεου είναι ελληνοαμερικάνος και βουαλά!!!Ο Γιώργος Παπανδρέου δεν μπορεί να μιλήσει.

Δεν είναι μόνο τα σαρδαμ αγαπητέ. Είναι και το περιεχόμενο. ;)

Τέλος πάντων ας βγει, να αποδείξει και αυτός πόσο άχρηστος είναι.
Διότι μην κρυβόμαστε από το δάχτυλό μας αλλαγή δεν πρόκειται να υπάρξει τι ο Παπανδρέου βγει, τι ο Καραμανλής. Το ίδιο είναι αλλάζει απλώς το χρώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Χάχα έγραψες !



Δεν ακούμε τη συμβουλή της δεξιάς γιαγιάς .Διαβάζουμε βιβλιαράκια .Ενδιαφερόμαστε για το τι είναι το κάθε πολίτευμα και στο τέλος μετά από ώριμη σκέψη καταλήγουμε .
Πριν πεις το οτιδήποτε πολλοί αριστεροί υποστηρίαζανε δεξιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Δεν είμαι αγαπητή σου. Ξεχνάς τα γκουλάγκ που φάγανε όσους οι γερμανοί στα στρατόπεδα συγκέντρωσης; Όλα τα άκρα ίδια είναι, δε θα μπω στο τρυπάκι να τα συγκρίνω.


Μα σε τοιχο γραφω γαμωτο; Σου ειπα οτι η περιοδος της Σοβιετικης Ενωσης ηταν ερμαιο του ΣΤΑΛΙΝ... ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ΚΑΘ' ΑΥΤΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ... Γι αυτο και ο ιδιος ο Σταλιν ειχε δηλωσει συμπαθεια για τον Χιτλερ...


Εγω μιλαω για τον κομμουνισμο και τις ιδεες του Λενιν, του Τροτσκυ που ηταν οι θεμελιωτες της λαικης επαναστασης ΚΑΙ ΚΑΤΑΤΡΟΠΩΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΘΕΝ ΣΥΜΜΑΧΟ ΣΤΑΛΙΝ...


Μην συγχεεις τα πραγματα... και δε μου απαντησες που ακριβως τοποθετεισαι πολιτικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Ελαφρύς κομμουνισμός;
Ενδιαφέρουσα άποψη.
Βγαίνει και σε light;
2% ή 5% λιπαρά;
Βαρύς γλυκός;
Μέτριος;

:papas::papas:

Ο κομμουνισμός χωρίζεται σε δογματικό και ελαφρύ .
-----------------------------------------
Μα σε τοιχο γραφω γαμωτο; Σου ειπα οτι η περιοδος της Σοβιετικης Ενωσης ηταν ερμαιο του ΣΤΑΛΙΝ... ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ΚΑΘ' ΑΥΤΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ... Γι αυτο και ο ιδιος ο Σταλιν ειχε δηλωσει συμπαθεια για τον Χιτλερ...


Εγω μιλαω για τον κομμουνισμο και τις ιδεες του Λενιν, του Τροτσκυ που ηταν οι θεμελιωτες της λαικης επαναστασης ΚΑΙ ΚΑΤΑΤΡΟΠΩΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΘΕΝ ΣΥΜΜΑΧΟ ΣΤΑΛΙΝ...


Μην συγχεεις τα πραγματα... και δε μου απαντησες που ακριβως τοποθετεισαι πολιτικα...
+πολύ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Και πριν οποιοσδηποτε με αμφισβητησει και με πει μονοπλευρο εχω διαβασει απο Μπακουνιν μεχρι και το ''Ο Αγων'' μου του Χιτλερ... Δεν δηλωνω Κομμουνιστης ετσι απλα για να ''ειμαι'' κατι...


Απλα ξεκαθαριζω για να μην παρεξηγηθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Μα σε τοιχο γραφω γαμωτο; Σου ειπα οτι η περιοδος της Σοβιετικης Ενωσης ηταν ερμαιο του ΣΤΑΛΙΝ... ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ΚΑΘ' ΑΥΤΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟ... Γι αυτο και ο ιδιος ο Σταλιν ειχε δηλωσει συμπαθεια για τον Χιτλερ...


Εγω μιλαω για τον κομμουνισμο και τις ιδεες του Λενιν, του Τροτσκυ που ηταν οι θεμελιωτες της λαικης επαναστασης ΚΑΙ ΚΑΤΑΤΡΟΠΩΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΘΕΝ ΣΥΜΜΑΧΟ ΣΤΑΛΙΝ...


Μην συγχεεις τα πραγματα... και δε μου απαντησες που ακριβως τοποθετεισαι πολιτικα...

Λοιπόν, δεν έχω όρεξη να συζητήσω για ουτοπικές ιδεολογίες, αν θες λεγε τις μόνος σου! Τοποθετούμαι πολιτικά στο φιλελευθερισμό. Δεν είμαι των άκρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=ImkPfCsld3E[/ame]
-----------------------------------------
Με συγχωρείς πρίγκηπα της ορθογραφίας έβαλα και ένα λ στο Παπανδρέου λόγω ταχύτητας μήπως και εγώ δεν μπορώ να μιλήσω;

Οκ. Συγχωρείσαι. :p

Απλώς ένας που δεν είναι άξιος να μιλήσει ελληνικά δεν είναι άξιος να εκπροσωπεί την Ελλάδα.

Πρίγκηπας είναι μόνο ο Ντούσαν. Άντε μην τα πάρω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Βασικά ο Μπακούνιν είναι πάρα πολύ ενδιαφέρων .Κράτος και εκκλησία , όπως και τα βιβλία του Προυντόν .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Λοιπόν, δεν έχω όρεξη να συζητήσω για ουτοπικές ιδεολογίες, αν θες λεγε τις μόνος σου! Τοποθετούμαι πολιτικά στο φιλελευθερισμό. Δεν είμαι των άκρων.


Εν τελει δικαιωμα μου να ζω και να πιστευω ουτοπικες ιδεολογιες παρα να καθομαι να βλεπω τα ρεαλιστικοτατα παρτυ με ουζα που συμβαινουν την τελευταια 30ετια στον Ελληνικο λαο και τα υπομενει ΣΤΩΙΚΟΤΑΤΑ... μην πω παραπανω... Στο κατω κατω δεν προσυλιτισα ουτε θελησα να βλαψω κανεναν ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Ο κομμουνισμός χωρίζεται σε δογματικό και ελαφρύ .
Ο κομμουνισμός είναι κομμουνισμός τι ελάφρυς και δογματικός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top