Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Ναι,ανίκανος είναι ο Καραμανλής.Τι καλό έχει κάνει δηλαδή;


Ήταν ο μόνος που θα μπορούσε (και μπόρεσε τελικά) να νοικοκυρέψει την οικονομική κατάσταση στην οποία βρισκόταν η Ελλάδα τα τελευταία 20 χρόνια.Και αν δεν το βλέπεις,εθελοτυφλείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ήταν ο μόνος που θα μπορούσε (και μπόρεσε τελικά) να νοικοκυρέψει την οικονομική κατάσταση στην οποία βρισκόταν η Ελλάδα τα τελευταία 20 χρόνια.Και αν δεν το βλέπεις,εθελοτυφλείς.
Δεν το βλέπω,είμαι χαζούλης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinost

Νεοφερμένος

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ναι είμαι πραγματικά ανιστόρητος.Δεν ήξερα τα πόστα του Γιωργάκη.Είμαι άθλιος και σιχαμερός.Τελικά πας καλά παιδάκι μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Ήταν ο μόνος που θα μπορούσε (και μπόρεσε τελικά) να νοικοκυρέψει την οικονομική κατάσταση στην οποία βρισκόταν η Ελλάδα τα τελευταία 20 χρόνια.Και αν δεν το βλέπεις,εθελοτυφλείς.

Με τον Αλογοσκούφη για αρχηγό πήγαμε στις βρούβες.
Απλώς έγινε αναβολή όλων των προβλημάτων που είχαμε και μπράβο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Δεν το βλέπω,είμαι χαζούλης.

Ε απλά αγνοείς επιδεικτικά τα επίσημα στοιχεία και τα στατιστικά που δείχνουν αυτό το οικονομικό νοικοκύρεμα των τελευταίων χρόνων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΟΣ. ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΑ ΠΟΣΤΑ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΑΚΗ. ΕΙΜΑΙ ΑΘΛΙΟΣ Κ ΣΙΧΑΜΕΡΟΣ. ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΣ ΚΑΛΑ Π[ΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ????

Πιο πάνω λέει:
Προσοχή: Απαγορεύεται η χρήση greeklish (γραφή ελληνικών με λατινικούς χαρακτήρες) καθώς και η χρήση κεφαλαίων σε όλη την έκταση των δημοσιεύσεών.
Μηνύματα με κεφαλαία/greeklish ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ.

Εγώ επιχειρηματολόγησα με στοιχεία. Κάνε το ίδιο κι εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinost

Νεοφερμένος

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Από που κι ως που θα με χαρακτηρίσεις ανιστόρητο;Νομίζεις πως το γνωστικό μου επίπεδο είναι λιγότερο ευρύ από το αντίστοιχο δικό σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙΣ ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΟ?? ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΓΝΩΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΙΝ ΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΥΡΥ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ??

Προσοχή: Απαγορεύεται η χρήση greeklish (γραφή ελληνικών με λατινικούς χαρακτήρες) καθώς και η χρήση κεφαλαίων σε όλη την έκταση των δημοσιεύσεών.
Μηνύματα με κεφαλαία/greeklish ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ.

Αυτό δείχνουν τα λόγια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinost

Νεοφερμένος

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Συγγνωμη για τα κεφαλαια.
ποια η επιχειρηματολογια σου και τι αποδεικνυει? πως ο παπανδρεου δεν τα εχει πλακακια με τους τουρκους?? εγω δεν υποστηριξα πως ο παπανδρεου ευθυνεται αποκλειστικα για τα ιμια αλλα το πασοκ και η σταση του. και παρεθεσα και αρθρο που εξυμνυει τον παπανδρεου απο μια εφημεριδα που εχει δρασει εναντιον της χωρας μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Συγγνωμη για τα κεφαλαια.
ποια η επιχειρηματολογια σου και τι αποδεικνυει? πως ο παπανδρεου δεν τα εχει πλακακια με τους τουρκους?? εγω δεν υποστηριξα πως ο παπανδρεου ευθυνεται αποκλειστικα για τα ιμια αλλα το πασοκ και η σταση του. και παρεθεσα και αρθρο που εξυμνυει τον παπανδρεου απο μια εφημεριδα που εχει δρασει εναντιον της χωρας μου

Η επιχειρηματολογία μου είναι πως έχει ευθύνη ο Σημίτης και ο Πάγκαλος και όχι ο Παπανδρέου.

Συγχαίρω τον Καραμανλή αλλά μην τον βγάζουμε και εθνικό ήρωα.
Έκανε κάτι το οποίο λέγεται "αυτονόητο" το οποίο δεν το έκανε ο Σημίτης για τους άλλους "αυτονόητους" λόγους που ξέρουμε.

Το γιατί τον εξυμνεί η Χουριέτ, η Μουριέτ και όποια θέλει αιτιολογείται στο φύλλο της. Αν ξέρεις τούρκικα και μπορείς να βρεις και να μεταφράσεις το ποστ θα χαιρόμουν πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinost

Νεοφερμένος

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
οχι τουρκικα δεν γνωριζω αλλα ο τιτλος τα λεει ολα(και γραφτηκε το αρθρο το 1999 δηλαδη μεσα στην κριση των ιμιων) επισης ανεφερα εγω πως ο παπανδρεου ευθυνεται αποκλειστικα για τα ιμια, εγω για το πασοκ ανεφερα και γι αυτο περιμενω να παρεις πισω το ανιστορητο
-----------------------------------------
στο, μετα τα ιμια εννοω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
οχι τουρκικα δεν γνωριζω αλλα ο τιτλος τα λεει ολα(και γραφτηκε το αρθρο το 1999 δηλαδη μεσα στην κριση των ιμιων) επισης ανεφερα εγω πως ο παπανδρεου ευθυνεται αποκλειστικα για τα ιμια, εγω για το πασοκ ανεφερα και γι αυτο περιμενω να παρεις πισω το ανιστορητο
-----------------------------------------
στο, μετα τα ιμια εννοω??

Να το πάρουμε πίσω. :P
Αλλά δε θέλω και θέλουμε όλοι μας να βλέπουμε να γράφονται ανακρίβειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinost

Νεοφερμένος

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
οκ, παντως δε νομιζω οτι εγραψα ανακριβειες και δεν φανταζομαι πως εσυ επικροτεις την σταση του πασοκ για τα ιμια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Ανίκανος ο Καραμανλής;Έχεις κάποιον άλλον απ'τη πολιτική σκηνή στο μυαλό σου που θα μπορούσε να διαχειριστεί καλύτερα την χώρα;
Κοιτα τι λεω:
Κανενας δεν πειθει οτι μπορει εχοντας ενα οραμα, να βελτιωσει καποια πραγματα που εκκρεμουν και ''καινε'' στη χωρα μας. Δε φανταζομαι να διαφωνει κανεις μ' αυτο.


Λοιπόν,για να διατυπώσω και την ολοκληρωμένη μου άποψη,πιστεύω πως η επιλογή του Καραμανλή να πάει σε πρόωρες εκλογές ήταν τελείως λανθασμένη,με στοιχεία αυτοκαταστροφής.
Άλλωστε,θα μπορούσε να διαχειριστεί εξυπνότερα τον εκβιασμό του ΠΑΣΟΚ για τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας.
Κρίνοντας απ'την συνολική του θητεία θεωρώ πως ο Καραμανλής προδώθηκε απ'τους γύρω του.Κανείς δεν μπορεί να τον κατηγορήσει για ανικανότητα ή έλλειψη προσωπικότητας.Οι προσωπικές του σχέσεις όμως (φίλοι,κουμπάροι κλπ) τον επηρέασαν και τον οδήγησαν σε πολλά και συνεχόμενα λάθη.

Οταν καποιος δεν μπορει να διαχειριστει τις προσωπικες του σχεσεις ετσι ωστε να μην αποβαινουν εις βαρος της χωρας του, τοτε δεν μπορει να θελει να πιστευει οτι εχει προσωπικοτητα!..
Από την άλλη το ΠΑΣΟΚ το οποίο προσπαθεί να αλλάξει την παλιά και αξέχαστη πολιτική του ΠΑΣΟΚ,διαθέτει ικανά στελέχη (μιλάω για τα νέα πρόσωπα που ήρθαν στο προσκήνιο),αλλά έναν ηγέτη ο οποίος δεν μπορεί να ανταπεξέλθει στις ανάγκες αυτής της θέσης.
Σ' αυτο συμφωνω, αλλα η λυση δεν ειναι να ακολουθησουμε τον μονοφθαλμο... :xixi:

Σχετικά με το αποτέλεσμα των εκλογών,θεωρώ δεδομένο πως δεν θα υπάρξει κυβέρνηση με αυτοδυναμία και θα βαρεθούμε να βρισκόμαστε σε μια διαρκή προεκλογική περίοδο.
Μπα, δεν υπαρχει περιπτωση.. Το ειπε κι ο crisatos νομιζω, αλλα εγω δεν τους εχω ικανους να συνεργαστουν και δεν πιστευω οτι η λυση ειναι η συνεργασια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
οκ, παντως δε νομιζω οτι εγραψα ανακριβειες και δεν φανταζομαι πως εσυ επικροτεις την σταση του πασοκ για τα ιμια...

Φυσικά και όχι.
Όπως και με το Μακεδονικό.
-----------------------------------------
Μπα, δεν υπαρχει περιπτωση.. Το ειπε κι ο crisatos νομιζω, αλλα εγω δεν τους εχω ικανους να συνεργαστουν και δεν πιστευω οτι η λυση ειναι η συνεργασια..

ΠΑΣΟΚ και ΣΥΡΙΖΑ.
Αυτή θα είναι η κυβέρνησή μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinost

Νεοφερμένος

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
παντως το μακεδονικο ειναι σε εξελιξη και θα πρεπει να αναμενουμε κ αλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Το Μακεδονικό έχει χαθεί προ πολλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
παντως το μακεδονικο ειναι σε εξελιξη και θα πρεπει να αναμενουμε κ αλλα

Μακάρι να δούμε καλά νέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinost

Νεοφερμένος

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
μη μου πεις χρονη πως συμφωνεις και με τις θεσεις του συριζα...
-----------------------------------------
παντως στο youtube υπαρχει πολεμος για το μακεδονικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
μη μου πεις χρονη πως συμφωνεις και με τις θεσεις του συριζα...

Άμα ήξερα ποιες ήταν θα σου έλεγα ναι ή όχι.
:lol::lol::lol::lol::lol:


Απλώς προβλέπω και δε συμφωνώ ούτε διαφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top