Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
έργο δεν ξέρω αν έκανε καταστροφή σαν τη ΝΔ δεν έφερε παντως...
Yπερβολες.Εκανε εργο η συγκεκριμενη κυβερνηση.Και μονο που σηκωσε αναστημα στα εθνικα θεματα σε αντιθεση με την θεληση των αμερικανων εμενα μου φτανει(βλεπε σκοπια).Και στον εσωτερικο τομεα ομως εκανε πολλες τομες που αλλοι δεν τολμουσαν για χρονια.Ιδιωτικοποιησεις,λιμανια,ασφαλιστικο,ολυμπιακη την οποια ειχε διαλυσει το πασοκ,δημοσια εργα-εγναντια κτλ,ενεργιακα και συμφωνιες με την Ρωσια και στην παιδεια εγιναν σημαντικες μεταρρυθμισεις και δρομολογουνται ακομα περισσοτερες.Μεταρυθμισεις οι οποιες θα φανουν μακροπροθεσμα τα θετικα τους αποτελεσματα.Στα αρνητικα κατ εμε ειναι στο θεμα της επανιδρυσης του κρατους που δεν προχωρησε οσο επρεπε,των πυρκαγιων και γενικα σε θεματα ασφαλειας και τα σκανδαλα σαν το βατοπεδι(για το οποιο βεβαια επεστραφησαν οι εκτασεις)...Μην τα ισσοπεδωνουμε ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
1ον , σιγά μην αλλάξω μυαλά , επειδή εσύ η ο καθένας το λέει !
2ον , δεν θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ λόγω γονέων αλλά επειδή το νιώθω εγώ μέσα μου!
3ον , σου είπα οτι δε θέλω να επεκταθώ άλλο επι του θέματος γιατί κάποιο δε σέβονται την άποψη μου και το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να κατακρίνουν και να ρίχνουν βέλη.
4ον , έχω πει πολλά σημερα , και πολλά επαναλαμβανόμενα , so διάβασε τα ξανά αν θές !

1ον, δεν στο ζηταω εγω αλλα η κοινωνια πλεον το ζηταει
2ον, αν κ ειμαι 1000% σιγουρος οτι απλα αναπαραγεις αυτα που ακους σπιτι σου (αν κ δεν θα επρεπε να το παραθεσω γιατι ειναι προσωπικο αλλα δυστυχως με "προκαλεις" αντι να το παραδεχτεις). επιπλεον θελω να μου πεις τι νιωθεις δλδ για το πασοκ? Σε τρεφει το πασοκ? Σε διορισε το πασοκ? Τι ακριβως σου εχει κανει αυτο το γ..πασοκ που τοσο θαυμαζεις?

Σεβομαι οτι δεν θελεις να συνεχισεις κ σταματαω κ λυπαμε επισης αν δεν προβληματιστηκες.. Οσο για το τελευταιο να ξερεις οτι επαναλαμβανεται οποιος δεν εχει επειχηρηματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι το εργο του Ανδρεα Παπανδρεου ηταν μεγαλο-αν και αρκετοι θα με αμφισβητησουν- και πολυς κοσμος πιστευε τοτε οτι υπηρχε ελπιδα οχι οπως σημερα.Παντως νομιζω οτι σε ολα τα κομματα υπαρχουν ορισμενα στελεχη πολυ ικανα.
-----------------------------------------
Yπερβολες.Εκανε εργο η συγκεκριμενη κυβερνηση.Και μονο που σηκωσε αναστημα στα εθνικα θεματα σε αντιθεση με την θεληση των αμερικανων εμενα μου φτανει(βλεπε σκοπια).Και στον εσωτερικο τομεα ομως εκανε πολλες τομες που αλλοι δεν τολμουσαν για χρονια.Ιδιωτικοποιησεις,λιμανια,ασφαλιστικο,ολυμπιακη την οποια ειχε διαλυσει το πασοκ,δημοσια εργα-εγναντια κτλ,ενεργιακα και συμφωνιες με την Ρωσια και στην παιδεια εγιναν σημαντικες μεταρρυθμισεις και δρομολογουνται ακομα περισσοτερες.Μεταρυθμισεις οι οποιες θα φανουν μακροπροθεσμα τα θετικα τους αποτελεσματα.Στα αρνητικα κατ εμε ειναι στο θεμα της επανιδρυσης του κρατους που δεν προχωρησε οσο επρεπε,των πυρκαγιων και γενικα σε θεματα ασφαλειας και τα σκανδαλα σαν το βατοπεδι(για το οποιο βεβαια επεστραφησαν οι εκτασεις)...Μην τα ισσοπεδωνουμε ολα

Εχεις δικιο σε ορισμενα αλλα μην μιλας για την παιδεια γιατι τα καινουρια βιβλια του δημοτικου ειναι εσχος.Να σου πω οτι ο αδερφος μου στη 5η δημοτικου χρειαζοταν φροντιστηριο.Μεχρι και η μαμα μου που ειναι δασκαλα δεν εβγαζε γρι.Αχ τα παιδια θα βγουν αμορφωτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Yπερβολες.Εκανε εργο η συγκεκριμενη κυβερνηση.Και μονο που σηκωσε αναστημα στα εθνικα θεματα σε αντιθεση με την θεληση των αμερικανων εμενα μου φτανει(βλεπε σκοπια).Και στον εσωτερικο τομεα ομως εκανε πολλες τομες που αλλοι δεν τολμουσαν για χρονια.Ιδιωτικοποιησεις,λιμανια,ασφαλιστικο,ολυμπιακη,που την ειχε διαλυσει το πασοκ,δημοσια εργα-εγναντια κτλ,ενεργιακα και συμφωνιες με την Ρωσια και στην παιδεια εγιναν σημαντικες μεταρρυθμισεις και δρομολογουνται ακομα περισσοτερες.Μεταρυθμισεις οι οποιες θα φανουν μακροπροθεσμα τα θετικα τους αποτελεσματα.Στα αρνητικα κατ εμε ειναι στο θεμα της επανιδρυσης του κρατους που δεν προχωρησε οσο επρεπε,των πυρκαγιων και γενικα σε θεματα ασφαλειας και τα σκανδαλα σαν το βατοπεδι(για το οποιο βεβαια επεστραφησαν οι εκτασεις)...Μην τα ισσοπεδωνουμε ολα


Κριμα φιλε μου.. Ολα αυτα που αναφερεις μονο θετικα δεν ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Αν το ΠΑΣΟΚ εφαρμόσει την ιδεολογία του δηλαδή την ιδρυτική διακύρηξη της 3 Σεπτέμβρη τότε είναι άξιο για μια 2η ευκαιρία.Ο Γιώργος βέβαια δεν εμπνέει εμπιστοσύνη αλλά υπάρχουν άλλα ικανότατα στελέχη.
Μπορεί βέβαια η πρωθυπουργεία του να αποτελέσει μια στροφή προς την ιδεολογία του Ανδρίκου και γενικότερα του ΠΑΣΟΚ και της ευρωπαικής σοσιαλδημοκρατίας,ο χρόνος θα δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
1ον, δεν στο ζηταω εγω αλλα η κοινωνια πλεον το ζηταει
2ον, αν κ ειμαι 1000% σιγουρος οτι απλα αναπαραγεις αυτα που ακους σπιτι σου (αν κ δεν θα επρεπε να το παραθεσω γιατι ειναι προσωπικο αλλα δυστυχως με "προκαλεις" αντι να το παραδεχτεις). επιπλεον θελω να μου πεις τι νιωθεις δλδ για το πασοκ? Σε τρεφει το πασοκ? Σε διορισε το πασοκ? Τι ακριβως σου εχει κανει αυτο το γ..πασοκ που τοσο θαυμαζεις?

Σεβομαι οτι δεν θελεις να συνεχισεις κ σταματαω κ λυπαμε επισης αν δεν προβληματιστηκες.. Οσο για το τελευταιο να ξερεις οτι επαναλαμβανεται οποιος δεν εχει επειχηρηματα..

Ναι ρε παιδια αν δεν αλλαξουμε και δεν προβληματιστουμε και κυριως αν δεν αμφισβητησουμε η ρημαδα η κοινωνια δεν θα αλλαξει...
-----------------------------------------
Κριμα φιλε μου.. Ολα αυτα που αναφερεις μονο θετικα δεν ειναι..

Συμφωνω απολυτα:iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
ξέρω πολύ καλά το έργο όλων των κομμάτων...έγινα 18 χρονών και ψήφισα ήδη μια φορά αρκετά συνειδητά θα έλεγα...και δεν ήταν ελάχιστο το έργο του ΠΑΣΟΚ όπως και της ΝΔ...Στα λάθη του καθενός θα παιχτούν οι εκλογές...πιο πολλοί είμαστε, δύναμη όμως δε φαίνεται να έχουμε ιδιαίτερη δε συμφωνείς?
-----------------------------------------


ναι θα γυρισουμε τώρα στο ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο!!!χαχα!
-----------------------------------------
Βασικά εμένα η μαμά μου δούλευε φέτος κάπου με σύμβαση και φέτος δεν την παίρνουν και θα μείνει άνεργη οπότε είμαι λίγο νευριασμένη με τη ΝΔ...

Δεν είναι λογική αυτή...δηλαδή αν η μητέρα σου διοριζοταν θα υποστήριζες τη ΝΔ ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι το εργο του Ανδρεα Παπανδρεου ηταν μεγαλο-αν και αρκετοι θα με αμφισβητησουν- και πολυς κοσμος πιστευε τοτε οτι υπηρχε ελπιδα οχι οπως σημερα.Παντως νομιζω οτι σε ολα τα κομματα υπαρχουν ορισμενα στελεχη πολυ ικανα.!

Ο Παπανδρεου ηταν ενα μεγαλος Δημαγωγος... Μετα την χουντα χρειαζοταν καποιος να ξαναενωσει το κρατος.. Ο Παπανδρεου καταφερε να παρει ψηφους απο το κεντρο κ την αριστερα κ μαλιστα πηρε και συνθηματα της αριστερας κ γιαυτο αλλωστε εφτασε και το 40+%.. Οσον αφορα το εργο που λες επειδη ουτε εσυ αλλα ουτε εγω τα εχουμε ζησει ασε με να εχω μια αμφιβολια.. Το οτι ακους και βλεπεις απο τα περιοδικα ειναι αλλο καπελο.. Συμφεροντα υπηρετουσε οπως κ οι περισσοτεροι.. Επι χουντας παντως ηταν στην Γαλλια κ επεινε τον καφε του και μετα ηρθε ο μεγαλος ευεργετης για να κυβερνησει τον τοπο.. Το 68 εφτιαξε το ΠΑΚ για να μπορει να λεει κ αυτος οτι αγωνιστηκε για να πεσει η χουντα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
''Έφτιαξε το ΠΑΚ για να μπορεί να λέει ότι αγωνίστηκε για να πέσει η χούντα''.Σόρρυ αλλά αυτό δεν είναι λογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
1ον, δεν στο ζηταω εγω αλλα η κοινωνια πλεον το ζηταει
2ον, αν κ ειμαι 1000% σιγουρος οτι απλα αναπαραγεις αυτα που ακους σπιτι σου (αν κ δεν θα επρεπε να το παραθεσω γιατι ειναι προσωπικο αλλα δυστυχως με "προκαλεις" αντι να το παραδεχτεις). επιπλεον θελω να μου πεις τι νιωθεις δλδ για το πασοκ? Σε τρεφει το πασοκ? Σε διορισε το πασοκ? Τι ακριβως σου εχει κανει αυτο το γ..πασοκ που τοσο θαυμαζεις?

Σεβομαι οτι δεν θελεις να συνεχισεις κ σταματαω κ λυπαμε επισης αν δεν προβληματιστηκες.. Οσο για το τελευταιο να ξερεις οτι επαναλαμβανεται οποιος δεν εχει επειχηρηματα..

1ον , κάνεις λάθος!
2ον , δεν ξέρεις την οικογένεια μου , γιαυτό μην μιλάς ! με το ζορι , δλδ?
3ον , δεν μου έχει κάνει και πολλά προσωπικά εμένα!
Στο μόνο που θα μπορούσε να κάνει , που θα αφορά και μένα ηταν η παιδεία αλλά σταμάτησε να κυβερνάει οταν πήγαινα ΣΤ'δημοτικού , οπότε δεν κατάλαβα και πολλά!
Αν είσαι αντίθετος , με για σου με χαρά σου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Ο Παπανδρεου ηταν ενα μεγαλος Δημαγωγος... Μετα την χουντα χρειαζοταν καποιος να ξαναενωσει το κρατος.. Ο Παπανδρεου καταφερε να παρει ψηφους απο το κεντρο κ την αριστερα κ μαλιστα πηρε και συνθηματα της αριστερας κ γιαυτο αλλωστε εφτασε και το 40+%.. Οσον αφορα το εργο που λες επειδη ουτε εσυ αλλα ουτε εγω τα εχουμε ζησει ασε με να εχω μια αμφιβολια.. Το οτι ακους και βλεπεις απο τα περιοδικα ειναι αλλο καπελο.. Συμφεροντα υπηρετουσε οπως κ οι περισσοτεροι.. Επι χουντας παντως ηταν στην Γαλλια κ επεινε τον καφε του και μετα ηρθε ο μεγαλος ευεργετης για να κυβερνησει τον τοπο.. Το 68 εφτιαξε το ΠΑΚ για να μπορει να λεει κ αυτος οτι αγωνιστηκε για να πεσει η χουντα..

Φιλε για το εργο εχω διαβασει και φυσικα δεν το εζησα.Και στα υπολοιπα συμφωνω.Εκτος απο το λαο ποιος πολιτικος αγωνιστηκε για να πεσει η χουντα?Και ο Καραμανλης τα ιδια εκανε και μετα τον φωναξαν απο τη Γαλλια οπου τα εξυνε να αναλαβει την πρωθυπουργια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Φιλε για το εργο εχω διαβασει και φυσικα δεν το εζησα.Και στα υπολοιπα συμφωνω.Εκτος απο το λαο ποιος πολιτικος αγωνιστηκε για να πεσει η χουντα?Και ο Καραμανλης τα ιδια εκανε και μετα τον φωναξαν απο τη Γαλλια οπου τα εξυνε να αναλαβει την πρωθυπουργια.

Ποιος λαός αγωνίστηκε για να πέσει η Χούντα;
Οι φοιτητές του Πολυτεχνείου και μερικοί εκατοντάδες χιλιάδες;
Αν μιλούσε όλος ο λαός από την αρχή δημιουργίας αυτού του κράτους, δε θα είχαμε χούντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
''Έφτιαξε το ΠΑΚ για να μπορεί να λέει ότι αγωνίστηκε για να πέσει η χούντα''.Σόρρυ αλλά αυτό δεν είναι λογική.

Συγνωμη αλλα το ΠΑΚ αποτελεσαι τον κυριο κορμο του ΠΑΣΟΚ και πιστευω οτι σε αυτο συμφωνουμε.. Και επιπλεον το ΠΑΚ οχι μονο δεν καταφερε να διωξει την χουντα αλλα ουτε καν βοηθησε απο το εξωτερικο που ενεργοποιουνταν.. Και στο κατω κατω πως ειναι δυνατον ενα αγωνιστικο πανελληνιο κινημα εκτος ελλαδα να προσπαθει να ριξει την χουντα οταν τα μελη της ηταν στην Γαλλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
1ον , κάνεις λάθος!
2ον , δεν ξέρεις την οικογένεια μου , γιαυτό μην μιλάς ! με το ζορι , δλδ?
3ον , δεν μου έχει κάνει και πολλά προσωπικά εμένα!
Στο μόνο που θα μπορούσε να κάνει , που θα αφορά και μένα ηταν η παιδεία αλλά σταμάτησε να κυβερνάει οταν πήγαινα ΣΤ'δημοτικού , οπότε δεν κατάλαβα και πολλά!
Αν είσαι αντίθετος , με για σου με χαρά σου !

Παντως ο τροπος που τα γραφεις και που τα λες αυτα δειχνει την αδιαλλαξια σου και οτι εισαι κομματικοποιημενος.Δε θα εβλαπτε αν ανοιγες τα αυτια σου να ακουσεις και καμια ακομη γνωμη και να προβληματιστεις. 17 εισαι ρε συ ακομα.Αν δεν προβληματιστεις τωρα ποτε θα το κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Συγνωμη αλλα το ΠΑΚ αποτελεσαι τον κυριο κορμο του ΠΑΣΟΚ και πιστευω οτι σε αυτο συμφωνουμε.. Και επιπλεον το ΠΑΚ οχι μονο δεν καταφερε να διωξει την χουντα αλλα ουτε καν βοηθησε απο το εξωτερικο που ενεργοποιουνταν.. Και στο κατω κατω πως ειναι δυνατον ενα αγωνιστικο πανελληνιο κινημα εκτος ελλαδα να προσπαθει να ριξει την χουντα οταν τα μελη της ηταν στην Γαλλια.

Χωρίς τις εξωτερικές πιέσεις θα καθυστερούσαν πολύ τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Τι δεν κατάφερε να διώξει την Χούντα;Ούτε το πολυτεχνείο κατάφερε να διώξει την Χούντα αλλά το τιμούμε επειδή άσκησε πίεση κι έδειξε ότι ο ελληνικός λαός αντιστέκεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Ποιος λαός αγωνίστηκε για να πέσει η Χούντα;
Οι φοιτητές του Πολυτεχνείου και μερικοί εκατοντάδες χιλιάδες;
Αν μιλούσε όλος ο λαός από την αρχή δημιουργίας αυτού του κράτους, δε θα είχαμε χούντα.

Εστω μερικοι ανθρωποι του λαου προσπαθησαν να κανουν κατι.Μην ξεχνας υπηρχαν και πολλοι που την υποστηριζαν κυριως στα χωρια τα οποια ειδαν πολυ καλο απο τη χουντα ενω στις πολεις τα πραγματα ηταν διαφορετικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Τι δεν κατάφερε να διώξει την Χούντα;Ούτε το πολυτεχνείο κατάφερε να διώξει την Χούντα αλλά το τιμούμε επειδή άσκησε πίεση κι έδειξε ότι ο ελληνικός λαός αντιστέκεται.

Ο Παναγούλιας δεν φοβόταν.
Ούτε οι φοιτητές του Πολυτεχνείου φοβήθηκαν.
Ο Ελληνικός Λαός φοβόταν.
-----------------------------------------
Θυμήστε μου ποιος άνοιξε τη Γιάρο και τη Μακρόνησο;
Ένας που αποκαλείται Ευεργέτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παντως ο τροπος που τα γραφεις και που τα λες αυτα δειχνει την αδιαλλαξια σου και οτι εισαι κομματικοποιημενος.Δε θα εβλαπτε αν ανοιγες τα αυτια σου να ακουσεις και καμια ακομη γνωμη και να προβληματιστεις. 17 εισαι ρε συ ακομα.Αν δεν προβληματιστεις τωρα ποτε θα το κανεις?

Μα βγάζει λόγια έτσι !
Ας είμαι ότι επιθυμώ εγώ !
Έχω προβληματιστεί πολυ περισσότερο απ'οσο φαντάζεσαι !
Ακούω γνώμες απο διαφορετικά στρατόπεδα 5 χρόνια τώρα !
Να μου λείπει το βύσσινο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Ο Παναγούλιας δεν φοβόταν.
Ούτε οι φοιτητές του Πολυτεχνείου φοβήθηκαν.
Ο Ελληνικός Λαός φοβόταν.
-----------------------------------------
Θυμήστε μου ποιος άνοιξε τη Γιάρο και τη Μακρόνησο;
Ένας που αποκαλείται Ευεργέτης.

Και πως ηταν δυνατον να μη φοβαται.Για να εφευγε η χουντα εξαιτιας του λαου θα επρεπε ολος ο ελληνικος λαος να οργανωθει σε ενοπλο αγωνα κατα του καθεστωτος με ταυτοχρονη υποστηριξη ισχυρων ευρωπαικων κρατων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top