Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
θα εννοείς λογικά άπραγοι
κοιτα κοριτσάκι μου εμένα η πολιτική ιστορία είναι χόμπυ μου
σε ρωτάω τόσοι ώρα να μου πείς μια προσωπικότητα της δεξιάς που δεν έμεινε άπρακτη (sic)
Και λοιπόν τι είσαι?βάζω στοίχημα οτι δεν ασχολείσαι και λές οτι συζητάνε οι γονείς σου στο μεσημεριανό τραπέζι..

χαχαχαχαχαχ
Λοιπον η συζητηση εδω τελειωνει για μενα, σε παραπεμπω σε πολιτικα θεματα που εχω απαντησει στο φορουμ να μαθεις τις αποψεις μου. Ειμαστε και λιγο εκτος θεματος. Και η συζητηση δεν ειναι πλεον σοβαρη οταν εχεις τετοιο υφακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikrorani

Νεοφερμένος

Η mikrorani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
μπορούσε κάλλιστα να ακολουθήσει τον ευρωκομμουνισμό
να ξεκινήσει απο νέα βάση..
και οχι αλλη ξύλινη-συνθηματική γλώσσα
βαρεθήκαμε
ναι..το ΚΚΕ εμεινε σταθερό όταν συνεργάστηκε με τη Δεξιά....
το να λες τα πραγματα οπως ειναι θεωρειται ξυλινη και συνθηματικη γλωσσα?και αφου λες πως ετσι ειναι η γλωσσα,τοτε πως τη καταλαβαινει η εργατικη ταξη και υποστηριζει αυτο το κομμα?
και ο καθενας κανει λαθη.το ιδιο το ΚΚΕ το χει δηλωσει πως αυτη η συνεργασια ηταν ενα τεραστιο λαθος.κανεις δεν ειναι τελειος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
το να λες τα πραγματα οπως ειναι θεωρειται ξυλινη και συνθηματικη γλωσσα?και αφου λες πως ετσι ειναι η γλωσσα,τοτε πως τη καταλαβαινει η εργατικη ταξη και υποστηριζει αυτο το κομμα?
και ο καθενας κανει λαθη.το ιδιο το ΚΚΕ το χει δηλωσει πως αυτη η συνεργασια ηταν ενα τεραστιο λαθος.κανεις δεν ειναι τελειος.
απλώς η εργατική τάξη ψηφίζει ΚΚΕ λόγω παρελθόντος
(είχα παππού αντάρτη)
και κάποιας ιδεολογίας
τη συνθηματολογία καταλαβαίνει και όχι την κομμουνιστική φανφαρολογία
Ασε που στην ελλάδα οι φτωχοί ψηφίζουν Δεξιά Τι να πείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
και ναι αγαπητέ αριστερά=δημοκρατία


:fss: άν δέν κάνω λάθος, όπου εφαρμόστηκε ο σοσιαλισμός μόνο δημοκρατία δέν είχανε.
ρωσία, βόρια κορέα,χώρες ανατολικού μπλόκ είχανε χούντα ισάξια και χειρότερη του παπαδόπουλου.
ακόμα και στην κούβα (η μόνη χώρα που θα συμμαχίσει το κκε) πές μου πότε έγιναν τελευταία φορά εκλογές.


εγώ είμαι και δεξιός, και δημοκράτης.
δέν νομίζω οτι είναι ασυμβίβαστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
θέλω να μου εξηγήσει κάποιος το εκλογικό σύστημα που θα ισχύσει στις 4 οκτώβρη?για να ξέρουμε τι θα παρακολουθήσουμε βρε παιδιά οταν λέω να μου εξηγήσετε θέλω να μάθω πως βγαίνουν οι έδρες και τα συναφή:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemesisGR

Νεοφερμένος

Ο NemesisGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

koyote

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Παιδια τα μισα ή εστω ενα μεγαλο ποσοστο των βουλευτων της ΝΔ ειναι ακροδεξιοι που συμβιβαζονται προκειμενου να ανηκουν σε ενα πιο μεγαλο κομμα ή να συμμετεχουν στην κυβερνηση.Δεν ξερω αν υπαρχουν ορισμενοι δεξιοι που δεν ηθελαν τη χουντα,αλλα αυτο δε συμβαινει με πολλους στη σημερινη ΝΔ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Παιδια τα μισα ή εστω ενα μεγαλο ποσοστο των βουλευτων της ΝΔ ειναι ακροδεξιοι που συμβιβαζονται προκειμενου να ανηκουν σε ενα πιο μεγαλο κομμα ή να συμμετεχουν στην κυβερνηση.Δεν ξερω αν υπαρχουν ορισμενοι δεξιοι που δεν ηθελαν τη χουντα,αλλα αυτο δε συμβαινει με πολλους στη σημερινη ΝΔ.

Γι'αυτο και ηθελα να ξεκαθαρισω οτι με τον ορο δεξιο εννοω καπιταλιστης και οχι εθνικιστης. Τωρα το τι συμβαινει στη ΝΔ σημερα...γενικα υπαρχει καπως μια εξαρση μου φαινεται εθνικισμου, ενδειξη τα αυξημενα ποσοστα της Χρυσης Αυγης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ο φασιστας δεν ειναι καπιταλιστης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikrorani

Νεοφερμένος

Η mikrorani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
:fss: άν δέν κάνω λάθος, όπου εφαρμόστηκε ο σοσιαλισμός μόνο δημοκρατία δέν είχανε.
ρωσία, βόρια κορέα,χώρες ανατολικού μπλόκ είχανε χούντα ισάξια και χειρότερη του παπαδόπουλου.
ακόμα και στην κούβα (η μόνη χώρα που θα συμμαχίσει το κκε) πές μου πότε έγιναν τελευταία φορά εκλογές.


εγώ είμαι και δεξιός, και δημοκράτης.
δέν νομίζω οτι είναι ασυμβίβαστα.
αγαπητε,μπερδευεις του ορους σοσιαλισμος και δημοκρατια
και οχι δεν ηταν χουντα ισαξια και χειροτερη του παπαδοπουλου
οσο για την κουβα,αν ο λαος θεωρησει αναγκαιο να γινουν εκλογες,θα γινουν.εφοσον ο λαος ειναι ευχαριστημενος ποιος ο λογος?
-----------------------------------------
ο φασιστας δεν ειναι καπιταλιστης.
ειναι ομως μ@λ@κ@ς :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rock93panos

Νεοφερμένος

Ο rock93panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
:fss: άν δέν κάνω λάθος, όπου εφαρμόστηκε ο σοσιαλισμός μόνο δημοκρατία δέν είχανε.
ρωσία, βόρια κορέα,χώρες ανατολικού μπλόκ είχανε χούντα ισάξια και χειρότερη του παπαδόπουλου.
ακόμα και στην κούβα (η μόνη χώρα που θα συμμαχίσει το κκε) πές μου πότε έγιναν τελευταία φορά εκλογές.


εγώ είμαι και δεξιός, και δημοκράτης.
δέν νομίζω οτι είναι ασυμβίβαστα.

κοιτα φιλε μου δεξιος σειμαινει καπιταλιστης και ο καπιταλισμος δεν ειναι δημοκρατια πιστεψε με! ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ειναι να εχω εγω τον ιδιο λογο στα πραγματα με το βγενοπουλο ,τον Λατση κτλ. απο τη στιγμη που επικρτει ενα συστημα που δινει μεγαλυτερη δυναμη στο κεφαλαιο δεν υπαρχει δημοκρατια...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
στις εκλογές έχουν δηκαίωμα ψήφου όλοι οι πολίτες, και υπάρχουν πολιτικές ελευθερίες έκφρασης άποψης κτλ.
άρα έχουμε δημοκρατία, ανεξάρτητα άν την αξιοποιούν σωστα οι πολίτες ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koyote

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Δεν φαινεται μονο στις εκλογες αν εχουμε δημοκρατια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Το ΚΚΕ παραμένει στην τυπολατρία στον συντηρητισμό
και επαναλαμβάβεται
και με κουράζει φρικτα..
Δεν εχει καταλάβει οτι ο υπαρκτός σοσιαλισμός δεν υφίσταται?
Οστόσω για να μη το αδικώ δεν εχει απομακρυνθεί απο την εργατική τάξη
που την στηρίζει επαρκώς..
και ναι αγαπητέ αριστερά=δημοκρατία
Δείξε μου έναν δεξιό που αγωνίστηκε στη χούντα
απλώς οι δεξιοί είναι καταπιεσμένοι εθνικιστές για να είναι politically correct
και stella κρίμα που θα σαι θεσσαλονίκη,καθώς συμφωνώ απόλυτα μαζί σου:)


ναι δυστυχώς ή ευτυχώς θα είμαι θεσσαλονίκη!εσυ Αθήνα?Βασικά δεν μπορώ να σου κατονομάσω κάποιον συγκεκριμένο δεξιο που αγωνίστηκε στη χούντα...μπορώ να πω πάντως οτι και οι δεξιοί αγωνίζονται για τα δικαιώματα τους...δεν ειναι μόνο οι αριστεροί αγωνιστές...γι αυτό άλλωστε υπάρχουν για τα εργατικά παραδειγμα δικαιώματα συνδικαλιστικές οργανώσεις όπως η ΔΑΚΕ...η αριστερά δεν είναι πάντοτε δημοκρατία...αγωνιστής και αριστερός ήταν και ο Στάλιν οταν έκανε την οκτωβριανή επανάσταση το 1917 στη Ρωσία και έφερε τον κομμουνισμό αλλά το καθεστώς του ήταν ουσιαστικά δικτατορικό γι αυτό και αποκαθηλώθηκε και θεωρείται εγκληματιας πολέμου...:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rock93panos

Νεοφερμένος

Ο rock93panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
στις εκλογές έχουν δηκαίωμα ψήφου όλοι οι πολίτες, και υπάρχουν πολιτικές ελευθερίες έκφρασης άποψης κτλ.
άρα έχουμε δημοκρατία, ανεξάρτητα άν την αξιοποιούν σωστα οι πολίτες ή όχι.

ναι εξιγησε μου πως να την αξιοποιησουν σωστα οταν μπαινουν απο μικροι στν νοοτροπια του κομματοσκυλου και καταλιγουν να ψηφιζουν δεξια καπιταλιστικα κομματα που ευνοουν το κεφαλαιο:readrules:

-----------------------------------------
ναι δυστυχώς ή ευτυχώς θα είμαι θεσσαλονίκη!εσυ Αθήνα?Βασικά δεν μπορώ να σου κατονομάσω κάποιον συγκεκριμένο δεξιο που αγωνίστηκε στη χούντα...μπορώ να πω πάντως οτι και οι δεξιοί αγωνίζονται για τα δικαιώματα τους...δεν ειναι μόνο οι αριστεροί αγωνιστές...γι αυτό άλλωστε υπάρχουν για τα εργατικά παραδειγμα δικαιώματα συνδικαλιστικές οργανώσεις όπως η ΔΑΚΕ...η αριστερά δεν είναι πάντοτε δημοκρατία...αγωνιστής και αριστερός ήταν και ο Στάλιν οταν έκανε την οκτωβριανή επανάσταση το 1917 στη Ρωσία και έφερε τον κομμουνισμό αλλά το καθεστώς του ήταν ουσιαστικά δικτατορικό γι αυτό και αποκαθηλώθηκε και θεωρείται εγκληματιας πολέμου...:iagree:

βασικα ο λενιν ηγηθηκε της οκτωβριανης επαναστασης και πετυχε μεχρι καποιο σημειο να εφαρμοσει τις θεοριες του σοσιαλισμου ο σταλιν συμβολιζει την παρακμη του υπαρκτου σοσιαλισμου αφου καταφερε να μετατρεψει ενα ελευθερο καθεστος σε δικτατορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
ειναι ομως μ@λ@κ@ς :D
:P:P:P

στις εκλογές έχουν δηκαίωμα ψήφου όλοι οι πολίτες, και υπάρχουν πολιτικές ελευθερίες έκφρασης άποψης κτλ.
άρα έχουμε δημοκρατία, ανεξάρτητα άν την αξιοποιούν σωστα οι πολίτες ή όχι.
Κοιτα να δεις ενα παραξενο.. Δινεται η δυνατοτητα εξ ορισμου (της ελευθεριας και της δημοκρατιας) σε καποιον να καταλυσει τη δημοκρατια.. Δηλαδη η δημοκρατια εχει αυτοκαταστροφικες τασεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Παιδια οσο και να μιλαμε για πολιτικα ΠΑΝΤΑ θα χτυπαμε σε ατερμονα βροχο(too much πληροφορικη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Εγώ πάντως μιλάω για την αριστερά του σήμερα και όχι για τον υπαρκτό σοσιαλισμό του τότε
Μιλάω για τη δημοκρατική αριστερά που είναι προοδευτική αγωνιζεται για την ταξική ισότητα για την ελευθερία για τα ανθρώπινα δικαιώματα και την πρόοδο και την οικονομική ανάπτυξη χωρίς να απομακρύνεται απο τον πολίτη.
Και καθώς μιλάμε για "πολιτεύματα" πιστεύω οτι το σκανδιναβικό μοντέλο είναι αυτό που με εκφράζει.αντε γεια και καληνύχτα στους αόμματους


Καθίστε με τον ""αρχιερέα της διαφθοράς'" σας
[ame]https://https://www.youtube.com/watch?v=LLEgzREpWF4&feature=related[/ame]
όταν ήταν στη ΝΔ
Εδώ τα λέτε και μόνοι σας,δημοκρατικοί δεξιοί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
τι αλλο θα ακουσουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top