Ποιά ήταν η καλύτερη έκδοση των windows μέχρι τώρα;

Ποιά ήταν η καλύτερη έκδοση windows;
Multiple votes are allowed. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 27)
  • Windows 95

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows 98

    Ψήφοι: 2 7.4%
  • Windows 2000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows Millennium Edition (Me)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows XP

    Ψήφοι: 14 51.9%
  • Windows Vista

    Ψήφοι: 2 7.4%
  • Windows 7

    Ψήφοι: 13 48.1%

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Τα windows είναι ένα από τα πιο δημοφιλή λογισμικά συστήματα του πλανήτ και το επικρατέστερο για την ώρα...Όπως όλοι ξέρουμε οδεύουν προς το τέλος μιας και φμολογείται ότι τα αναμενόμενα windows 7 θα είναι μάλλον και τελευταία έκδοσή τους αφού η microsoft σχεδιάζει να εγκαινιάσει μετά τ γεννιά των midori!

Από όλες τις εκδόσεις των windows ποιά ΄ταν καλύτερ και πιο πετυχμέν κατά τη γνώμη σας;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Χp πιστευω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
XP λέω κι εγώ... Κι ας έχουν βγει τα Vista... Άνετα στη χρήση, δεν είναι περίπλοκα και αποτελούν ακόμα αγαπημέν έκδοσ πολλών παρ'όλο που έχουν βγει τα Vista...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Βίστα με γρήγορο πσ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
xp φυσικά. το έχουν παραδεχτεί και στη MICROSOFT.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Τα windows είναι ένα από τα πιο δημοφιλή λογισμικά συστήματα του πλανήτ και το επικρατέστερο για την ώρα...Όπως όλοι ξέρουμε οδεύουν προς το τέλος μιας και φμολογείται ότι τα αναμενόμενα windows 7 θα είναι μάλλον και τελευταία έκδοσή τους αφού η microsoft σχεδιάζει να εγκαινιάσει μετά τ γεννιά των midori!

Από όλες τις εκδόσεις των windows ποιά ΄ταν καλύτερ και πιο πετυχμέν κατά τη γνώμη σας;;;
Τι είναι αυτό;...



Εγώ πιστεύω xp αλλά πρέπει να περιμένουμε και για τα 7 τα οποία χρησιμοποιώ και τα βρήκα πολύ καλά!!Πολύ ελαφριά και πολύ καλύτερα από βίστα!!!Και σε θέμα εμφάνισης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
τα xp είναι τα καλήτερα ever. ελπίζω να μήν τα καταργήσουν, αντέχουν άνετα ακόμα 10 χρόνια.

θυμάμαι την εποχή που είχα 98. απίστευτο κόλλημα, γκρί περιβάλλον, τακτές εππανεκκινήσεις.......ωραίες εποχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Τα XP θα καταργηθούν τον Γενάρη του 2010 και από το 2013 θα σταματήσουν τα SP.Ψηφίζω και εγώ XP εκτός και αν τα 7 καταφέρουν να τα φτάσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
τα xp αντέχουν άνετα ακόμα 10 χρόνια.

Εντάξει, το σκότωσες. Και για μένα είναι τα καλύτερα αλλά όχι και 10 χρόνια. 4-5 το πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
XP για πισια όχι τοσο ισχυρά. Για δυνατά πισιά και με τα καινούρια SP, μάλλον τα Βήξτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
τα xp με τα δυο service pack ομως
γιατι εχουν αρκετα bugs.
εχω ακουσει τα 98 ηταν αρκετα καλα, αλλα παλιωσαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Τα 98 ήταν γιατονπούτσοκάβαλα, τόσο για τον απλό κόσμο
όσο και για την MS (τότε αρχίσαν οι ιστορίες περι μονοπωλίων για την microsoft)

Όπως και γενικά η γεννιά των 9x (τις έχω δοκιμάσει όλες, για κλάμματα ήταν)

Ψηφίζω Vista και εγώ. Το μεγάλο άλμα πάντως έγινε με τα xp, που εισήγαγε τον απλό χρήστη σε NT περιβάλλον, αν και την ίδια δουλειά την έκαναν και τα 2000, απλά αυτά δεν προοριζόταν απο την MS για τον οικιακό χρήστη.

Πάντως, επι εποχής xp (2001-2-3) εγώ θυμάμαι προτιμούσα τα 2000, λόγω της αυξημένης σταθερότητας σε σχέση με τα xp, και κάποιων λεπτομερειών (πχ δεν είχε το εκνευριστικό να φορτώνει πρώτα το γραφικό περιβάλλον και μετά τα services, όπως με τα xp)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Xp.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Tα ΧP με έχουν βολέψει περισσότερο από τα άλλα, οπότε ψηφίζω και εγώ XP!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Xp δαγκωτό και εγώ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Τα ΧΡ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Εγω παντως, αν ηξερα οτι ολα τα προγραμματα που εχω τωρα θα δουλευαν σε ολα αυτα τα λειτουργικα συστηματα, θα διαλεγα με κλειστα ματια windows 95 [για την ακριβεια θα διαλεγα MS-DOS, αλλα εφοσον μιλαμε για windows, στα κομματια να παει...].

Τα windows 95 μου εδιναν -περισσοτερο απο τα επομενα windows- την αισθηση οτι ειχα πολλα πραγματα υπο τον ελεγχο μου. Το συστημα δεν εκανε κατι αν δεν του το "ελεγες". Και δεδομενου οτι με τα MS-DOS ειχα συνηθισει καπως ετσι, μου αρεζαν περισσοτερο. Αν ενας χρηστης ηξερε να τα χειριστει, τοτε τα αξιοποιουσε και καταλληλα: 4 χρονια με windows 95 και δεν εκανα ουτε ενα φορματ. ΠΟΤΕ. Και σημειωτεον, ειχα την πρωτη εκδοση, απο την στιγμη που βγηκε. Ουτε ενα bug!!!

Και μετα η μικρομαλάκω ξεκινησε τις μαλακιες... ΟΛΑ τα επομενα windows που χρησιμοποιησα [δηλαδη τα 98 και τα xp] εμφανιζαν bugs στις πρωτες εκδοσεις τους. Και επισης μου μειωναν την αισθηση του ελεγχου. Διαπιστωνα οτι εδινα μια εντολη στο λειτουργικο, και αυτο παντα δεν την εκτελουσε ακριβως οπως ηθελα.

Τα 98 κατεληξαν, μετα κοπων και βασανων, μια βελτιωμενη εκδοση των 95.

Τα xp απο την αλλη, αλλαξαν πολλα πραγματα στα λειτουργικα συστηματα. Ομως, μεχρι να πεσει στα χερια μου η εκδοση Professional με το SP3 [ξεκινησα απο Home γνησια, εκανα την μεταβαση σε Professional SP1, μετα σε SP2 και πριν καποιον καιρο SP3], ειδα κι επαθα: Bugs απο το πουθενα, συχνα φορματ, καταρρευση του συστηματος μετα απο λιγο καιρο χρησης.

Ας μην μιλησω για τα Vista... Τουλαχιστον απο τα Vista που εχω δουλεψει σε διαφορους υπολογιστες που ετυχε να κατσω, μου εδωσαν την αισθηση οτι ειναι μακραν το χειροτερο λογισμικο οχι που εβγαλε η MS, αλλα που θα μπορουσε να βγαλει ανθρωπος. Τι να το κανω ρε παιδια αν πρεπει να δωσω 1500 και 2000 ευρω για ενα μηχανημα που απλα...τρεχει τα Vista;

Εν αναμονη των 7 λοιπον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ας μην μιλησω για τα Vista... Τουλαχιστον απο τα Vista που εχω δουλεψει σε διαφορους υπολογιστες που ετυχε να κατσω, μου εδωσαν την αισθηση οτι ειναι μακραν το χειροτερο λογισμικο οχι που εβγαλε η MS, αλλα που θα μπορουσε να βγαλει ανθρωπος. Τι να το κανω ρε παιδια αν πρεπει να δωσω 1500 και 2000 ευρω για ενα μηχανημα που απλα...τρεχει τα Vista;

Εν αναμονη των 7 λοιπον...
Συμφωνώ απόλυτα!!:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εγώ ψήφισα το λειτουργικό που χρησιμοποίησα στον ΠΡΩΤΟ μου υπολογιστή (πριν 6 σχεδόν χρόνια) που ήταν όπως καταλαβαίνετε τα Win 95. Να σημειωθεί ότι δεν έβγαλε ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕΕΕΕ μπλε οθόνη, όταν πάταγες τερματισμός περίμενες να κλείσει και μετά σου έβγαζε ένα μήνυμα με μεγάλα γράμματα στην οθόνη «ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΑΣ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ». Πατούσα το κουμπάκι κι έκλεινε. Το μεγαλύτερο πλεονέκτημά του ήταν ότι έτρεχε το alladin...:inlove: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
1) windows xp
2) windows 2000
3) windows nt
4) windows vista
4) windows 98 se ( η καλύτερη έκδοση των win 9x που κυκλοφόρησαν ποτέ)
5) windows 95
6) windows me

@Nioniosmeg : Το alladin μπορεί να το τρέξεις και στα xp/vista μέσω εξομοιωτών του snes. Εγώ το τρέχω με το snes9x όπως και άλλα αγαπημένα μου παιχνίδια της παλιάς εποχής (micro machines 2, bubble bobble , golden axe)





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top