Τι ίντερνετ θα βάλετε ή έχετε ήδη βάλει;

irene83

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!Πρόκειται τωρα τον Σεπτέμβρη να πάω για σπουδές και σκέφτομαι να αγορασω ένα laptop και να βάλω Internet.Θέλω όμως να βρω ενα οικονομικό πρόγραμμα αλλά επειδή είμαι λίγο άσχετη μ'αυτά ζητάω τη βοήθεια σας.Τι έχετε να μου προτείνετε?Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Είδα σε μια διαφήμηση ότι στον Γερμανό είναι όλα τα λάπτοπ 350? αν πάρεις το internet on the go αν δεν κάνω λάθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aero :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Μη βιαστεις να παρεις λαπτοπ γιατι μπορει να εισαι στο 25% των πρωτων επιτυχοντων του τμηματος που θα πετυχεις που τοτε θα σου χρηματοδοτησουν το 80% του κοστους του λαπτοπ.
Οσον αφορα το Ιντερνετ , βαζοντας OTENET OnDSL σε συνδιασμο με το φοιτητικο πακετο που σου προσφερει η ΔΙΟΔΟΣ, πιστευω ειναι το οικονομικοτερο. (Το 70% των συμφοιτητων μου πηρε το ΟΤΕΝΕΤ OnDSL μεσω ΔΙΟΔΟΥ και απο τους υπολοιπους που πηραν αλλο (κατα πληοψηφιa το Conn-x) το 95% απο αυτους το αλλαξαν σε ΟΤΕΝΕΤ OnDSL τους πρωτους μηνες.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Δίκιο έχει ο aero, υπάρχει επιδότηση για το 80% της αξίας του λάπτοπ, με όριο τα 500 ευρώ - οπότε περίμενε λίγο ακόμα μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα!

Μπορείς να δεις προσφορές της Διόδου εδώ https://diodos.gsrt.gr/Packages.aspx?f=s, νομίζω ότι από τις πιο συμφέρουσες είναι εκείνη της Hellas Online με 9.90 ? το μήνα στα 2 Mbps ή 14,90 ? στα 24 Μbps.
Έλεγξε βέβαια ότι η περιοχή σου καλύπτεται από το δίκτυο της HOL, πράγμα που μπορείς να κάνεις εδώ: https://www.hol.gr/.

Στο site της Διόδου οι προσφορές του ΟΤΕ αφορούν το Conn-x, μήπως εννοείς κάτι άλλο aero? =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aero :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Στο site της Διόδου οι προσφορές του ΟΤΕ αφορούν το Conn-x

Σωστη εισαι Κυνθια:no1: Το παρατηρησα κι εγω μετα, το ΟΤΕ αλλαξε ενα μηνα αργοτερα απο οταν εγω εκανα την ετηση (και γενικα οι συμφοιτητες μου στο πανεπιστημιο) και απο οτι βλεπω τα φοιτητικα τα μετετρεψαν σε Conn-X (ποιος ξερει γιατι :P) Εσυ ειχες κανει συνδεση μετα τον Νοεμβρη?
Αρα φανταζομαι οτι τωρα με την καινουρια ανανεωση αυτουνου του χρονου θα μας αλλαξουν τις τιμες σε Conn-X :P που ευτυχως με την αλλαγη ειναι το ιδιο φθηνα με περυσι.

Υ.Γ.: Τα παιδια που παραπονουνταν/παραπονουνται περισσοτερο και αλλαξαν σωρηδον προς ΟΤΕ ηταν αυτοι που ειχαν παρει υπηρεσιες ασυρματου Ιντερνετ. (Ελεγαν οτι τους πεταει ολη την ωρα εξω, σημα δεν εβρισκαν συνεχεια, και ειχε τοσο αργη ταχυτητα που λενε οτι μεχρι να μπουν msn ηθελαν 4-6 λεπτα για να συνδεθουν ^^ )
Οποτε το ασυρματο πρεπει να αποφευγεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
οτι και αν παρεις παρε οτε η forthnet ολα τα αλλα ειναι σαπια, μπορει να ειναι πιο ακριβα απο τα αλλα, αλλα ειναι σιγουρο οτι θα εχεις ιντερνετ ολες τις μερες, σε αντιθεση με αλλα δικτυα
και απεφυγε το ασυρματο ιντερνετ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irene83

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εάν όμως δεν έχω γραμμή θα πρέπει να κανω μια καινουρια τηλεφωνική συνδεση.Γνωριζει καποιος ποσο χρεωνει αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Που θέλεις να περάσεις; Σε ποιά πόλη. Αν λες για Ρόδο δεν ξέρω να σου πω. Αθήνα άμα είσαι βάλε HoL, μόνο που μπορεί να περάσει καμιά βδομάδα μέχρι να σου δώσουν το router. Εμάς μας το 'στειλαν με Ελληνική Ταχυδρομική, και τελικά το router (κατά περίεργο τρόπο) κατέληξε στο κατάστημα της Νίκαιας...:P:P(Εν τω μεταξύ εμείς στη Κυψέλη...). Αλλά όσο αναφορά την Αθήνα το καλύτερο που μπορείς να βρεις είναι HoL.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Σωστη εισαι Κυνθια:no1: Το παρατηρησα κι εγω μετα, το ΟΤΕ αλλαξε ενα μηνα αργοτερα απο οταν εγω εκανα την ετηση (και γενικα οι συμφοιτητες μου στο πανεπιστημιο) και απο οτι βλεπω τα φοιτητικα τα μετετρεψαν σε Conn-X (ποιος ξερει γιατι :P) Εσυ ειχες κανει συνδεση μετα τον Νοεμβρη?

Σπίτι στην Αθήνα έχουμε HOL, ούτε θυμάμαι πότε το βάλαμε όμως - όσο για τα Χανιά, εκμεταλλεύομαι ασύστολα τον γείτονά μου (γι' αυτό και δεν κατεβάζω τίποτα, έχω τύψεις). Θα έβαζα HOL και στα Χανιά αλλά δεν έχει καν κατάστημα, οπότε με βλέπω για forthnet ή μια καινούρια εταιρία, την cyta, αν το ψάξω λίγο. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Μην βάλεις cyta..η μεγαλύτερη ταχύτητα που έχει είναι 12!!Έτσι έχω ακούσει...
-----------------------------------------
Ξέρει κανείς πώς μπορώ να δω την ταχύτητα που έχω??Για το internet μιλάω πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
15km/h... ή αλλιώς, www.speedtest.net
να το δικό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmoud

Νεοφερμένος

Ο dmoud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Σπίτι στην Αθήνα έχουμε HOL, ούτε θυμάμαι πότε το βάλαμε όμως - όσο για τα Χανιά, εκμεταλλεύομαι ασύστολα τον γείτονά μου (γι' αυτό και δεν κατεβάζω τίποτα, έχω τύψεις). Θα έβαζα HOL και στα Χανιά αλλά δεν έχει καν κατάστημα, οπότε με βλέπω για forthnet ή μια καινούρια εταιρία, την cyta, αν το ψάξω λίγο. :xixi:

H hol δεν έχει γενικά καταστήματα (προς το παρόν γιατι τώρα που εξαγοράστηκε ποσοστό της από τη Vodafone μέχρι το τέλος του χρόνου τα προιόντα της θα είναι διαθέσιμα από τα "κόκκινα" καταστήματα) θεωρώ όμως πως ειδικά στη Κρήτη πιάνει καλύτερες ταχύτητες απο forthnet. Όσο για τη cyta έχω ακούσει μέτρια σχόλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

Η !~Giwt@~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εννοώ ποιό πρόγραμμα,ποιάς εταιρείας σκέφτεστε να βάλετε (ή ήδη έχετε βάλει);Είστε ικανοποιημένοι;Τι προτείνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Εγώ μπήκα πρώτος στην σχολή μου και έχω ακούσει ότι δίνουν δώρο το ιντερνετ, οπότε περιμένω...Λογικά connex, καλό είναι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!~Giwt@~!

Νεοφερμένος

Η !~Giwt@~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
τυχερέ!!!συγχαρητήρια και καλό (τζαμπέ) σερφάρισμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
τυχερέ!!!συγχαρητήρια και καλό (τζαμπέ) σερφάρισμα!

Θα το δούμε σε λίγες μέρες αν όντως ισχύει, μην ξεχνάς ότι στην Ελλάδα ζούμε:P
Στο σπίτι μου χρησιμοποιώ forthnet, δεν έχω παράπονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Connex έχω και connex θα βάλω θεσσαλονίκη. Πιστεύω είναι το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
υπαρχει και το φοιτητικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Εγώ έχω forthnet τώρα αλλά σε λίγο καιρό, στο νέο μου σπίτι, θα βάλω connex! (έχω ήδη κάνει την αίτηση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Στο φοιτητικο μου σπιτι οχι δεν εχω ακομα ιντερνετ...:P
Σκεφτομαι να βαλω κατι χωρις παγιο ΟΤΕ..κατι σε hol η forthnet...
Αν δεν μεινω ευχαριστημενος με τον παροχεα που θα επιλεξω θα παω στον ΟΤΕ conn-x που ξερω τι γινεται γιατι εχω στο πατρικο μου....

Μπορειτε να δειτε εδω τις προσφορες που δινουνε οι παροχεις..
https://diodos.gsrt.gr/Packages.aspx?f=s

Πριν απο λιγο βρηκα μια αριστη προσφορα απο την Hol.
Ταχυτητα εως 24 μονο 9.90 τον μηνα..Πολυ καλη τιμη..εχω διαβασει και αρκετα καλα πραματα για την Hol οποτε μαλλον προς τα εδω θα παω...
https://www.hol.gr/default.asp?pID=23&ct=59&itmID=104&la=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top