Microsoft Windows 7

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
τα Windows 7 φορουν τα γυαλιά σε Mac & Linux!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Άλλο ένα hype victim.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Που τον βρήκαμε αυτόν;;; Ρε, άμα δεν έχεις δοκιμάσει το leopard (:inlove:) δεν έχεις δικαίωμα να μιλάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Άλλο ένα hype victim.
Φίλε μου δεν ξέρω γιατί μιλάς αλλά σε διαβεβαιώνω ότι ΔΕΝ είμαι θύμα κανενός !

Που τον βρήκαμε αυτόν;;; Ρε, άμα δεν έχεις δοκιμάσει το leopard (:inlove:) δεν έχεις δικαίωμα να μιλάς...
και εσύ ψηλέ ,δοκίμασε πρώτα τα 7 να δεις εντυπώσεις

Εσεις που χρησιμοποιειται Mac & Linux είστε σπάνια είδη ! Δέστω και μόνος σου φίλε εδώ
(σου μιλάω στην γλώσσα π μου μιλας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
αφου μονο για windows λεει εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Εντάξει, το πιάσαμε το νόημα. Θα είναι αποτυχία. Και ξαναρωτώ (όπως ήδη σε ρώτησαν πιό πάνω) : έχεις δουλέψει τα 7 για να βγάζεις αυτό το συμπέρασμα ;

OΚ και εγώ χρησιμοποιώ Linux αλλά δεν χρησιμοποιώ μόνο Linux και ούτε απαξιώνω κάποιο από τα δύο λειτουργικά. Ανάλογα τη δουλειά που θέλω να κάνω, θα boot-άρω το αντίστοιχo λειτουργικό. Tόσο απλά.

Λοιπόν φίλοι μου, μην μιλάτε αοριστα λέγοντας λόγια του αέρα , ποιας σας είπε ότι τα 7 είναι αποτυχία ? δοκιμάσατε την retail έκδοση για να βγάλετε αυτά τα συμπεράσματα ?

Εγώ πάντως πέταξα τα Vista και εβαλα την 7 εκδοση final απο το MSDN και σας στέλνω τις πρώτες pic . Κατά κανόνα ότι προγράμματα τρεχατε στα Vista τρέχουν ρολόι και στα 7.Το μηχανημα μου πάντως απογειώθηκε!

https://img197.imageshack.us/img197/6799/30083394.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Λέω είσαι hype victim γιατί το "είναι καλύτερα απο τα vista" το έκανες
"είναι το superwow λειτουργικό που χώνει σε όλα" που προσπαθεί να το προωθήσει έτσι και η microsoft, μπας και καλύψει την δυσαρέσκεια του κόσμου για τα vista (κυρίως λόγω των υπερβολικών απαιτήσεων)


Ανάλογα με win7-vista έβγαλε και η apple snowleopard-leopard πάντως οπότε η σύγκριση θα πρέπει να γίνεται μεταξύ win7 και snowleopard (linux δεν έχει νόημα γιατί είναι σε άλλο "κόσμο" κάπως)

Πρέπει να τρέξεις για καιρό ένα λειτουργικό για να βγάλεις συμπέρασμα (ή αρκετά για να μπορείς να κάνεις και σύγκριση) και αυτή τη στιγμή τα 7 υπάρχουν πολύ λίγο καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εγώ 7, έχω δοκιμάσει και τα λέω κατώτερα από leopard (το οποίο leopard υπάρχει στο σπίτι μου 2 χρόνια, δεν βγάζω βιαστικά συμπεράσματα όσο αναφορά το mac). Πες ότι δεν έχουν βγει καν ακόμα τα 7 και δεν μπορώ να μιλάω. Ε, άμα στους επόμενους 6 μήνες χρησιμοποιείς TIGER (όχι snowleopard, ούτε Leopard, ακόμα και tiger), ακόμα και σε hackintosh, και μετά πας και το συγκρίνεις με τα 7, σε διαβεβαιώ, θα ψάχνεις να βρεις το Grab, το Safari και το Glider Pro (:P:P). Αν πάρεις macintosh και παραμείνεις στη Microsoft, θα σε γράψει το βιβλίο Γκίνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Χωρίς να έχω κάποια διαφορά μαζί σου θα αναφέρω και θα κλείσω με αυτό ότι :

1)Το 93.07% των χρηστών χρησιμοποιει λειτουργικό από την μαμά Microsoft
δείτε την παρακάτω εικόνα που είναι από την wiki, και αυτό γιατί έιναι τα πιο ευκολα στην χρήση και μας γλυτώνουν από χρόνο ψάχνωντας σε κάποιο περιοδικό για mac ή linux να δούμε πως να το κάνουμε το ενα και το αλλο .


2) Κάποιος Gamer θα στραφεί σίγουρα σε Windows Os ,σκεφτήτε τις δυνατότητες που μπορεί να προσφέρει το Directx 11 των Windows Seven !

3) Οι non windows users δεν μας δινεται 1 λόγο για να αποφύγουμε τα Windows
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
3) Οι non windows users δεν μας δινεται 1 λόγο για να αποφύγουμε τα Windows

omg ρε, το πιστεύεις αυτό, ή ζεις σε κάποιο παράλληλο σύμπαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
ρε φιλε μου εσυ ζεις σε αλλο κοσμο αν πιστευεις οτι η apple είναι καλυτερη απο την Microsoft
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το 93% χρησιμοποιει windows γιατι ειναι το πιο διαφημιζομενο και διαδεδομενο και φυσικα οι περισσοτεροι δεν ξερουν τοσα πολλα ωστε να γνωριζουν για τα αλλα λογισμικα, πολλοι δε ξερουν καν οτι υπαρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
ρε φιλε μου εσυ ζεις σε αλλο κοσμο αν πιστευεις οτι η apple είναι καλυτερη απο την Microsoft

Από πότε non-windows = apple? Ψάξου καλύτερα και σταμάτα να διαβάζεις RAM
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Αν πάρεις macintosh και παραμείνεις στη Microsoft, θα σε γράψει το βιβλίο Γκίνες...
Είμαι απόλυτα σύμφωνος. Βασικά και Linux να δοκιμάσεις και παραμείνεις στα windows πάλι για Γκίνες το πας. Έγω εγκαταστήσει το Linux σε δύο φίλους μου που παλιότερα είχαν win και αμέσως τα έσβησαν τελείως.
1)Το 93.07% των χρηστών χρησιμοποιει λειτουργικό από την μαμά Microsoft
Αυτό για μένα δεν λέει τίποτα. Και νομίζω πως είναι λάθος σου να έχεις win επειδή έχουν όλοι οι άλλοι. Πρέπει να έχουμε και δικιά μας κρίση και να μην παρασιρόμαστε από την μάζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Είμαι απόλυτα σύμφωνος. Βασικά και Linux να δοκιμάσεις και παραμείνεις στα windows πάλι για Γκίνες το πας. Έγω εγκαταστήσει το Linux σε δύο φίλους μου που παλιότερα είχαν win και αμέσως τα έσβησαν τελείως.

Εξαρταται πως θα χρησιμοποιεις το πισι, εγω δοκιμασα λινουξ (καναμε και στη σχολη εξαλλου) αλλα χρησιμοποιω windows γιατι δεν μπορω να παιξω παιχνιδια απο λινουξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
λοιπόν με αναγκάζετε να πω επανέλθω στο θέμα και να πω ότι :

1) Δεν είναι τυχαίο μα καθόλου τυχαίο ότι όλος ο κόσμος χρησιμοποιει λειτουργικο από την μαμά Microsoft.Με την Microsoft γεννηθήκαμε με την Microsoft θα πεθανουμε !

2) Δεν είναι τυχαίο ότι σχεδόν όλες οι εταιρείες βγάζουν προγράμματα για Windows και ελάχιστες είναι αυτές που βγάζουν κάποια έκδοση σε Mac ή Linux.

3) Αν προσπαθήτε να πας πείτε να αλλάξουμε τα windows αυτο να το πείτε στις μεγαλοεταιρειες και να προσπαθήσετε να βάλετε σε αυτες τα γυαλιά ότι άδικα βγάζουν προιντα μονο για windows!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
λοιπόν με αναγκάζετε να πω επανέλθω στο θέμα και να πω ότι :

1) Δεν είναι τυχαίο μα καθόλου τυχαίο ότι όλος ο κόσμος χρησιμοποιει λειτουργικο από την μαμά Microsoft.Με την Microsoft γεννηθήκαμε με την Microsoft θα πεθανουμε !

Δεν είναι τυχαίο ότι μας κυβερνάει ο Καραμανλής. Και αύριο ακόμα καλύτερα ο Παπανδρέου.

Και σε διεθνές επίπεδο αν προτιμάς ο Bush, Obama , πες το όπως θες.

Ανέκαθεν οι περισσότεροι χρήστες είναι noobαδες και θέλουν απλά ένα word να γράφουν ή 16χρονα που θέλουν απλά Wow.

2) Δεν είναι τυχαίο ότι σχεδόν όλες οι εταιρείες βγάζουν προγράμματα για Windows και ελάχιστες είναι αυτές που βγάζουν κάποια έκδοση σε Mac ή Linux.

Δεν είναι τυχαίο ότι για όλες τις εφαρμογές υπάρχει open source alternative

3) Αν προσπαθήτε να πας πείτε να αλλάξουμε τα windows αυτο να το πείτε στις μεγαλοεταιρειες και να προσπαθήσετε να βάλετε σε αυτες τα γυαλιά ότι άδικα βγάζουν προιντα μονο για windows!

Δεν σας λέμε να αλλάξετε τα win, θέλουμε και θύματα ξέρετε.. :) (αντικατέστησε το θύμα με target αν προτιμάς)
Βγάζουν προγράμματα για win γιατί ο μέσος χρήστης (αυτός που τρέχει μόνο word), αγόρασε το πι-σι του από πλαίσιο με προ-εγκατεστημένα windows, και σε συνδιασμό με το marketing της ms με τον αθέμιτο ανταγωνισμό, και παλιότερα, και σήμερα, έχει καταντήσει να είναι πρώτο σε αριθμό χρηστών

ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. Φαίνεται ότι ΔΕΝ έχεις χρησιμοποιήσει Linux για πάνω από μήνα (ή και βδομάδα θα ρισκάρω να πω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Προφανώς δεν είναι τυχαίο.
Αλλά δεν έχει καμία σχέση με την ποιότητα του λειτουργικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
λοιπόν με αναγκάζετε να πω επανέλθω στο θέμα και να πω ότι :

1) Δεν είναι τυχαίο μα καθόλου τυχαίο ότι όλος ο κόσμος χρησιμοποιει λειτουργικο από την μαμά Microsoft.Με την Microsoft γεννηθήκαμε με την Microsoft θα πεθανουμε !

2) Δεν είναι τυχαίο ότι σχεδόν όλες οι εταιρείες βγάζουν προγράμματα για Windows και ελάχιστες είναι αυτές που βγάζουν κάποια έκδοση σε Mac ή Linux.

3) Αν προσπαθήτε να πας πείτε να αλλάξουμε τα windows αυτο να το πείτε στις μεγαλοεταιρειες και να προσπαθήσετε να βάλετε σε αυτες τα γυαλιά ότι άδικα βγάζουν προιντα μονο για windows!!


Ολα θεμα μαρκετινγκ ειναι. Γιατι νομιζεις οτι βγαζουν προγραμματα (ειδκα παιχνιδια) ολες οι εταιριες; Επειδη τους αφηνουν, τους δινουν τους κωδικες για να γραψουν τα προγραμματα. Για να πουλησουν πιο πολυ τα windows γιατι αυτος που θα θελει να παιζει πολλα παιχνιδια θα προτιμησει τα windows.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
@djohn

ωραιά αυτά που λες αλλά μην μου τα λες σε μένα , πέστε στις τράπεζες( που είναι n00bs) να αλλάξουν λειτουργικό και όλες τις εφαρμογές που τρέχουν και να βάλουν linux και πρoγράμματα open source .. Έχω δει πολλούς να μας λένε μην βάλετε windows γιατί laggaroun , αλλά για να τα χρησιμοποιουν οι πιο πολλοί χρήστες windows προφανώς δεν τους δινουν καν σημασία ..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top