Ποιά ήταν η καλύτερη έκδοση των windows μέχρι τώρα;

Ποιά ήταν η καλύτερη έκδοση windows;
Multiple votes are allowed. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 27)
  • Windows 95

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows 98

    Ψήφοι: 2 7.4%
  • Windows 2000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows Millennium Edition (Me)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows XP

    Ψήφοι: 14 51.9%
  • Windows Vista

    Ψήφοι: 2 7.4%
  • Windows 7

    Ψήφοι: 13 48.1%

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ούτε εγώ ψήφισα, για τον ίδιο λόγο, φαντάσου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostisKar

Νεοφερμένος

Ο kostisKar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Κατα την γνωμη μου, το καλυτερο λογισμικο που εχει βγαλει η Microsoft ειναι τα Windows Vista μονο απο πλευρα γραφικων. Τα XP ειναι φυσικα πιο ευκολα απο τα Vista, αλλα δεν εχουν καλα γραφικα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Τα XP ήταν, είναι, και θα είναι τα καλύτερα windows στην ιστορία.
Τα Vista, χμμμ, είναι έτσι-κι-έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Mπαίνει και σε tiger αυτό;;; (βασικά μάλλον πάμε να πάρουμε snowleopard σε λίγο καιρό αλλά τέσπα...)

Σε ότι θες μπαίνει, και σε PPC και όλας αν θες (εγώ εκεί το έτρεχα και έπαιζα metroid)

Το alladin του dos ήταν καλύτερο απο το alladin του snes κατα τη γνώμη μου. Πιο ωραία και πλούσια μουσική και νομίζω και καλύτερο animation.
Παίξε και το alladin του genesis :P

Παρόλα αυτά όλα είναι τα ιδια alladin.

@m3lt3d, προφανώς δεν περιμένει κανείς να πάρει γνώμες η microsoft απο αυτό το thread, οπότε άσε την αντικειμενικότητα κατα μέρος (που δεν υπάρχει και όλας τέτοιο πράγμα στους υπολογιστές) και ψήφισε αν θες με ότι κριτήρια θες. Πιθανότατα με το ποιο λειτουργικό σε βόλεψε περισσότερο (εγώ με αυτό ψήφισα πανdos)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Πράγματι, είχε κάνει ο αδερφός μου (γνωστός κομπιουτεράκιας) κάτι ρυθμίσεις στο dos και παίζαμε στα 95'... βέβαια κάθε φορά έπρεπε να κάνουμε restart, αφού το χρησιμοποιήσουμε...:P:P Και τώρα αυτός το κατέβασε σε windows και παίζει στο πλυντήριο (το PC του είναι...) ενώ εγώ με το μακμίνι το μόνο που μπορώ να παίξω είναι marble blast gold... α, όσο για τα παιχνίδια στο μακ, βρήκα το παρακάτω https://mac.blorge.com/2008/11/24/top-40-free-mac-games-for-your-apple-macintosh/. Τώρα το Μακμίνι έχει ΠΕΝΤΕ (5) παιχνίδια. :D:D :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Τα XP ήταν, είναι, και θα είναι τα καλύτερα windows στην ιστορία.
Τα Vista, χμμμ, είναι έτσι-κι-έτσι...
περίμενε πρωτα να βγουν τα 7 στην αγορα και θα αναιρεσεις αυτο που ειπες για τα XP !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δεν ξέρω αλλά έχω την αίσθηση ότι σου αρέσουν πολυ (?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
ναι ..! ειναι υπέροχα ! :)από τοτε που πέρασα τα 7 το laptop μου απογειώθηκε ! Στην αρχή όταν το πήρα(~2008) είχα τα XP , δεν λέω καλές επιδόσεις αλλά τα βαρέθηκα (στο παλιό pc μου τα έχω 10 χρόνια),μετά έβαλα Vista με SP2 όχι ότι δεν μου έκαναν καλά την δουλειά τους αλλά τα 7 έχουν πολύ καλύτερες επιδόσεις , και δεν είναι αποτυχια σαν τα Vista που όλοι νομίζουν !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ναι ..! ειναι υπέροχα ! :)από τοτε που πέρασα τα 7 το laptop μου απογειώθηκε ! Στην αρχή όταν το πήρα(~2008) είχα τα XP , δεν λέω καλές επιδόσεις αλλά τα βαρέθηκα (στο παλιό pc μου τα έχω 10 χρόνια),μετά έβαλα Vista με SP2 όχι ότι δεν μου έκαναν καλά την δουλειά τους αλλά τα 7 έχουν πολύ καλύτερες επιδόσεις , και δεν είναι αποτυχια σαν τα Vista που όλοι νομίζουν !

Βλέπω έχεις καλή γνώμη για τα 7! Πολύ θά 'θελα να τα δοκιμάσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Να ρωτήσω κι εγώ ο άμοιρος λίγο με τι κριτήρια ακριβώς αποφασίζετε;
Anarki ++

Είναι λίγο (έως πολύ) ανούσιο να συγκρίνουμε τα win 9x με τα ΝΤ, το aero κ.ο.κ.
------------------

Από τα παραπάνω πιο βολικά για τον μέσο χρήστη είναι τα Vista πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Woohoo έγινα object oriented!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Windows Vista τον τελευταίο καιρό κατά την γνώμη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Μεταξυ xp και vista εννοειται με κλειστα τα ματια xp. Ακομα και τα servise pack που βγηκαν για τα vista, δεν φτανουν την χρηστικοτητα των xp.

Κατα την γνωμη μου βεβαια αυτη η ψηφοφορια εδω ειναι λιγο off topic (εδω) γιατι οι περισσοτεροι μετα βιας να εχουν προλαβει τα '98, γιαυτο ουσιαστικα δεν μπορουν να κρινουν τα προηγουμενα λογισμικα περαν των xp k vista..

Γενικα παντως απο τι ξερω τα '95 ηταν πολυ μπροστα για τν εποχη τους και απο τοτε αρχισε το μονοπολειο της microsoft, αν και ουσιαστικα δεν τα προλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εγώ έχω δοκιμάσει από '98 και μετά.Σε έναν παλιό υπολογιστή με 258 (; ) Ram "έτρεχαν" σφαίρα.Το ίδιο και τα XP Home με την ίδια Ram.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εγώ ακόμα την έχω τη παλιατζούρα μου με τα 95'. Έχει σταματήσει να δουλεύει από το 2006, αλλά ήταν πολύ καλή κάποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Εγώ έχω δοκιμάσει από '98 και μετά.Σε έναν παλιό υπολογιστή με 258 (; ) Ram "έτρεχαν" σφαίρα.

Αν όντως είχες τόση μνήμη στα 98 τότε όχι απλώς έτρεχαν σφαίρα αλλά έκαναν απογείωση ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenoOz

Νεοφερμένος

Η Lena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Εχω vista.Ειμαι ευχαριστιμενη δεν λεω αλλα προτιμω xp (με αυτα δεν μου ειχε παρουσιαστει προβλημα ποτε με το GoogleEarth :mad2:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν και μερικά προγράμματα δεν πιάνουν στα XP, τα προτιμώ και πιστεύω ότι είναι πιο απλά στη χρήση. Έχω ακούσει ότι πολλοί είχαν διαμαρτυρηθεί στην Windows για τα Vista (προφανώς επειδή είχαν προβλήματα ή βλάβες, bugs).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ποκαχοντας

Νεοφερμένος

Η ΕΙΡΗΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
εγω νομιζω οτι η καλυτερη εκδοση ειναι τα vista:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top