Αρωμα σκουπιδιών

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Λοιπόν πιστεύω να το έβαλά στην σωστή κατηγορία παρόλη το αστείο πιθανά του θέματος εγώ το έχω σοβαρή απορία

Πλησιάζεται πχ ενα κάδο ή ένα σκουπιδιάρικο. Πέρνετε αναπνοή την κρατάτε και περνάτε τον αρωματισμένο χώρο και τον αφήνεται και 10 μέτρα.Εκπνέετε από την μύτη για να φύγει κάθε πιθανός αέρας που έχει μείνει στην ρινική κοιλότητα από το πέρασμα.

Αναπνέετε και πάλι μυρίζει στις πρώτες δύο αναπνοές.Έχω δοκιμάσει και έχω πάει μέχρι και 20 μέτρα περίπου. Γιατί?

Έλα τα Λυκειόπεδα να λύνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
μήπως επειδή τα σκουπίδια μας βρομάνε κ από ένα χλμ;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Λοιπόν πιστεύω να το έβαλά στην σωστή κατηγορία παρόλη το αστείο πιθανά του θέματος εγώ το έχω σοβαρή απορία

Πλησιάζεται πχ ενα κάδο ή ένα σκουπιδιάρικο. Πέρνετε αναπνοή την κρατάτε και περνάτε τον αρωματισμένο χώρο και τον αφήνεται και 10 μέτρα.Εκπνέετε από την μύτη για να φύγει κάθε πιθανός αέρας που έχει μείνει στην ρινική κοιλότητα από το πέρασμα.

Αναπνέετε και πάλι μυρίζει στις πρώτες δύο αναπνοές.Έχω δοκιμάσει και έχω πάει μέχρι και 20 μέτρα περίπου. Γιατί?

Έλα τα Λυκειόπεδα να λύνουν

Δεν είμαι Λυκειόπαιδο αλλά θα σου λύσω την απορία. Εαν κινείσαι με αντίθετη φορά πρός το σκουπιδιάρικο, δεν παύεις να κινείσαι επάνω στο πέρασμα που ήδη έχει κάνει, αφήνοντας ήδη μετά την αποκομιδή των σκουπιδιών εκ των παρακείμενων κάδων, μια θανατηφόρο οσμή.

Εαν κινείσαι με την ίδια φορά με αυτή του σκουπιδιάρικου απλά συνεχίζεις να απλαμβάνεις τη θανατηφόρα οσμή γιατί οι εκεί παρακείμενοι κάδοι είναι ακόμα γεμάτοι σκουπίδια και περιμένουν τον από μηχανής θεο, δηλαδή το σκουπιδιάρικο, να τους αδειάσει.

Εαν κινείσαι κάθετα πρός το σκουπιδιάρικο, μάλλον έχεις παραισθήσεις από την εισπνοή της οσμής καθώς κανένας δρόμος εντός των Αθηνών δεν έχει πλάτος 20+ μέτρα, οπότε είσαι και καταδικασμένος σε εγγύτητα (ή close proximity για τους φαν της Αγγλικής), μέχρι να αποχωρήσει το σκουπιδιάρικο και συνεπώς οι παραισθήσεις σου.

Ελπίζω να βοήθησα στην επίλυση της απορίας σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Σκέψου ότι το σκουπιδιάρικο είναι ακίνητο ή είναι ένας ανοιχτός κάδος.

Καλύτερα επικεντρώσου στο ακίνητο μέρος. Κινείσαι αρχικά προς τον κάδο, περνάς τον κάδο και ύστερα απομακρύνεσαι. Αφού απομακρυνθείς αρκετά και κάνεις ότι λέω πάλι σού ερχεται η μυρωδιά λές και είσαι δίπλα στον κάδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Σκέψου ότι το σκουπιδιάρικο είναι ακίνητο ή είναι ένας ανοιχτός κάδος.

Καλύτερα επικεντρώσου στο ακίνητο μέρος. Κινείσαι αρχικά προς τον κάδο, περνάς τον κάδο και ύστερα απομακρύνεσαι. Αφού απομακρυνθείς αρκετά και κάνεις ότι λέω πάλι σού ερχεται η μυρωδιά λές και είσαι δίπλα στον κάδο.

Καταρχάς ξεκινάς με λάθος υποθέσεις, κατά τη δική μου γνώμη πάντα. Υποθέτεις ένα ακίνητο σκουπιδιάρικο (που αν και μερικώς αποδεκτή υπόθεση, είναι ασταθής γιατί μετά από λίγο αυτό θα κινηθεί ξανά) και έναν ανοιχτό κάδο αγνοώντας ότι σε 20 μέτρα υπάρχει κι άλλος.

Ακόμα και οι υποθέσεις σου να ήταν σωστές, υπάρχει ακόμα και το ενδεχόμενο της "διασποράς των δεδομένων". Τι εννοώ... Σκέψου κάθε σωματίδιο προερχόμενο εκ των σκουπιδιών ως μια συντεταγμένη επάνω σε ενα διμεταβλητό υπόδειγμα. Αν κάνεις όλα αυτά τα σημεία, μια γραφική παράσταση, θα δείς ότι υπάρχει μεγάλη και ποικίλη διασπορά σε σχέση με τον άξονα που περνάει μεταξύ τους. Συναρτήσεις τέτοιων γραφικών παραστάσεων σωματιδίων δεν δύνανται να είναι σταθερές καθώς περιέχουν έναν "διαταρακτικό όρο" που τους προσδίδει την εν λόγω ποικιλομορφία-αστάθεια.

Ελπίζω να σε βοήθησα ακόμα περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μα καθόλου έτσι. και οκ άσε το σκουπιδιάρικο που στο μπερδεύει. Σκέψου ένα κάδο σκουπιδιών ανοιχτό πχ που για κάποιο λόγο έχει +10 στην μπόχα.

Δεν υπάρχει άλλος κάδος τριγύρω σε μεγάλη ακτίνα. Το περιπλέκει το θέμα. Η κατάσταση είναι απίστευτα απλή και δεν ισχύει μόνο σε μια γειτονιά με ένα συγκεκριμένο +πολλά στην μπόχα κάδο.

Το μόνο που δεν ξέρω όμως είναι αυτό το εφέ-μνήμης δουλεύει μόνο στην δική μου μύτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Μα καθόλου έτσι. και οκ άσε το σκουπιδιάρικο που στο μπερδεύει. Σκέψου ένα κάδο σκουπιδιών ανοιχτό πχ που για κάποιο λόγο έχει +10 στην μπόχα.

Δεν υπάρχει άλλος κάδος τριγύρω σε μεγάλη ακτίνα. Το περιπλέκει το θέμα. Η κατάσταση είναι απίστευτα απλή και δεν ισχύει μόνο σε μια γειτονιά με ένα συγκεκριμένο +πολλά στην μπόχα κάδο.

Έδωσα στατιστικά μια εξήγηση πιό πάνω.

Το μόνο που δεν ξέρω όμως είναι αυτό το εφέ-μνήμης δουλεύει μόνο στην δική μου μύτη.

Ότι πρέπει για τη Δίωξη Ναρκωτικών!:clapup: Γειά σου ρε Δεμελένε!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ότι πρέπει για τη Δίωξη Ναρκωτικών!:clapup: Γειά σου ρε Δεμελένε!:clapup:
Μήπως να βάλουμε και ένα λουράκι:clapup: ? Στο μεταξύ από αίσθηση μυρωδιάς ειδικά και μετά το διάφραγμα χαμπάρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top