Να φάμε τον Παύλο η την Μαρία;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ :
Νομίζω ότι σε πρώτη φάση θα στρεφόμουν πρώτα ενάντια στον εαυτό μου....
Θα έκανα κάτι που είχα ακούσει στο παρελθόν.... θα έκοβα το δάχτυλο μου και θα τρεφόμουν απ΄το ίδιο μου το αίμα
Δε θα σκότωνα άνθρωπο για να τον φάω και να ζήσω εγώ, αλλά αν είχε πεθάνει από το κρύο ή κάποιο ατύχημα, μάλλον τελικά θα τον έτρωγα για να ζήσω

Αυτό είναι χειρότερο,να φάς τον ευατό σου. Αν εσύ προκαλούσες το ατύχημα θα τον έτρωγες? Αν είναι να φάς πάντως καποιο ο σκοπός είναι να φάς φρέσκο πράμα όχι τον παππου που πεθαίνει πρώτος, άντε να τον κάνεις καμία σούπα φιδέ το πολύ πολύ. Το καλό με το κρύο είναι ότι τους διατηρει κιόλας γιατί αν αυτο σου τύχει στην έρημο την έκατσες σε 2-3 ώρες το πτώμα δεν θα τρώγετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ποίος ο λόγος να φάει στην περιπτώση αυτή άνθρωπο ... Κάποια στιγμή θα τελείωσει αρά θα πεθάνει .... πια η διάφορα ? ίσα ίσα για εμένα είναι πολύ πιο χειρότερο στην περίπτωση αυτή να διαλέξω τον κανιβαλισμό γιατί έτσι απλώς αναγκάζω τον ευατό μου να ζήσει για περισσότερο σε άθλιες συνθήκες όπου ο θάνατος είναι σίγουρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelokotsidou

Νεοφερμένος

Η trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Δεν είναι και τόσο σίγουρος ο θάνατος, αφού πάντα υπάρχει η ελπίδα να σε βρει κάποιο σωστικό συνεργείο...τι στο καλό τόσοι άνθρωποι αγνοούμενοι, όλο και κάποιος θα τους αναζητήσει :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ποίος ο λόγος να φάει στην περιπτώση αυτή άνθρωπο ... Κάποια στιγμή θα τελείωσει αρά θα πεθάνει .... πια η διάφορα ? ίσα ίσα για εμένα είναι πολύ πιο χειρότερο στην περίπτωση αυτή να διαλέξω τον κανιβαλισμό γιατί έτσι απλώς αναγκάζω τον ευατό μου να ζήσει για περισσότερο σε άθλιες συνθήκες όπου ο θάνατος είναι σίγουρος

Κάτι τέτοιο το κάνεις φυσικά επειδή έχεις την ελπίδα ότι έτσι κερδίζεις χρόνο ζωής μέχρι να έρθουν τα συνεργεία διάσωσης... αλλιώς, φυσικά και δεν υπάρχει λόγος να παρατείνεις το μαρτύριο σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ποίος ο λόγος να φάει στην περιπτώση αυτή άνθρωπο ... Κάποια στιγμή θα τελείωσει αρά θα πεθάνει .... πια η διάφορα ? ίσα ίσα για εμένα είναι πολύ πιο χειρότερο στην περίπτωση αυτή να διαλέξω τον κανιβαλισμό γιατί έτσι απλώς αναγκάζω τον ευατό μου να ζήσει για περισσότερο σε άθλιες συνθήκες όπου ο θάνατος είναι σίγουρος

Μένεις ζωντανός για περισσότερες μέρες και έτσι μεγαλώνουν οι πιθανότητες να σε βρούν. Η ομάδα που είχε πέσει στα χιόνια (η ταινία) επιβιώσε γιατί έφαγε κρεάς καθαρή πρωτείνη και κατάφερε να κατέβει στους πρόποδες του βουνου και να καλέσει βοήθεια. Αν δεν είχαν πάρει κρεάς μαζί τους να τρώνε δεν θα είχε σωθεί κανένας. Οπότε η κανίβαλος και ζωντανός η άνθρωπος-στιφάδο και πεθαμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Αυτό είναι χειρότερο,να φάς τον ευατό σου. Αν εσύ προκαλούσες το ατύχημα θα τον έτρωγες? Αν είναι να φάς πάντως καποιο ο σκοπός είναι να φάς φρέσκο πράμα όχι τον παππου που πεθαίνει πρώτος, άντε να τον κάνεις καμία σούπα φιδέ το πολύ πολύ. Το καλό με το κρύο είναι ότι τους διατηρει κιόλας γιατί αν αυτο σου τύχει στην έρημο την έκατσες σε 2-3 ώρες το πτώμα δεν θα τρώγετε

τι λες μωρέ? εδώ τίθεται θέμα επιβίωσης και γω θα διαλέξω κι όλας ποιόν θα φάω? όχι μη φάς τον παπού, φάε τον χοντρούλη που είναι και θρεφτάρι?  :P
Και δεν είπα να φάω τον εαυτό μου.... είπα ότι ο άνθρωπος έχει τη δυνατότητα να θρέψει τον εαυτό του για λίγες μέρες από το ίδιο του το αίμα (θα μου πιώ μικρή ποσότητα αίματος  ... τόσοι και τόσοι μου έχουν πιεί το αίμα, να μην το δοκιμάσω και γω?  :P)
Και τι εννοείς αν προκαλούσα εγώ το ατύχημα... εννοείς να ήταν και καλά "ατύχημα" ώστε να έχω δικαιολογία να μασαμπουκιάσω?  :P όχι δεν νομίζω να το έκανα αλλά ειλικρινά...
για όλα όσα λέω κρατάω πολλές επιφυλάξεις... κανένας μας δεν ξέρει μέχρι που είναι ικανός να φτάσει (ή να μην φτάσει) προκειμένου να παραμίνει ζωντανός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δεν θέλω να λέω(ή να γράφω)μεγάλες κουβέντες.Κάτω απο τις παρούσες συνθήκες στον καθένα θα  φαινόταν αποτρόπαιο να φάει έναν άνθρωπο,δεν είναι και ότι πιο νορμάλ να κάθεσαι στο γραφειάκι σου και να ονειρεύεσαι τον συνάδελφο απέναντι φρικασέ...όμως στις συνθήκες τις ταινίας ίσως και να το έκανα.Το δύσκολο είναι να επιλέξεις ποιος θα φαγωθεί δλδ αν όλοι ήταν ζωντανοί κι ακέραιοι ποιον θα επιλέξεις;Θα προτιμούσα να είχα μαζί μου κάποιον που αντιπαθώ αλλά και πάλι δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ :
τι λες μωρέ? εδώ τίθεται θέμα επιβίωσης και γω θα διαλέξω κι όλας ποιόν θα φάω? όχι μη φάς τον παπού, φάε τον χοντρούλη που είναι και θρεφτάρι?  :P
Και δεν είπα να φάω τον εαυτό μου.... είπα ότι ο άνθρωπος έχει τη δυνατότητα να θρέψει τον εαυτό του για λίγες μέρες από το ίδιο του το αίμα (θα μου πιώ μικρή ποσότητα αίματος  ... τόσοι και τόσοι μου έχουν πιεί το αίμα, να μην το δοκιμάσω και γω?  :P)
Και τι εννοείς αν προκαλούσα εγώ το ατύχημα... εννοείς να ήταν και καλά "ατύχημα" ώστε να έχω δικαιολογία να μασαμπουκιάσω?  :P όχι δεν νομίζω να το έκανα αλλά ειλικρινά...
για όλα όσα λέω κρατάω πολλές επιφυλάξεις... κανένας μας δεν ξέρει μέχρι που είναι ικανός να φτάσει (ή να μην φτάσει) προκειμένου να παραμίνει ζωντανός

Σκέτο αίμα θα φάς βρε παιδί μου... δεν θα σε πιάσει θα πεινάς σε λιγο πάλι :( Αν ο αέρας ρίξει κάποιον απο το γκρεμό ατύχημα δεν είναι ? Ε τώρα δεν ήταν ο αέρας είσουν εσύ εκεί θα τα χαλάσουμε? Απλά ο παππούς θα χαλάσει πιό γρήγορα!!! άσε που μπορεί να σε κολησει και τίποτα κολοβακτηρίδια! Ενώ ο πιό νέος είναι σε καλύτερη κατάσταση. Το βασικό είναι να τρώως υγειηνά ακόμα και αν είσαι κανίβαλος! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Γιάννη θα αρχίσω να σε φοβάμαι 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelokotsidou

Νεοφερμένος

Η trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Το βασικό είναι να τρώως υγειηνά ακόμα και αν είσαι κανίβαλος! :D

Και ξέρετε ποιος λένε ότι είναι ο καλύτερος μεζές... :whistle: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey :
Γιάννη θα αρχίσω να σε φοβάμαι  8)

Μα πάντα μιλάμε σε συνθήκες επιβιώσης μην ανυσηχείς. Για να στο αποδείξω σου κάνω το γευμα  :devil: :devil: :devil: :devil: Με τις πατάτες τα πάς καλά? :hmm: Πάντως για να πω την αλήθεια καλύτερα να πέθαινα απο την πείνα παρά να κάτσω να φάω καποιον με τον κανιβαλισμός δεν νομίζω να θεωρείσε άνθρωπος πια και σίγουρα το μαρτύριο που θα περάσεις μετά μόνο και μόνο με την σκέψη είναι χειρότερο απο θάνατο. Οπότε απλά θα γινόμουν το πιάτο ημέρας Γιάννης Αλα κρεμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από trelokotsidou :
Και ξέρετε ποιος λένε ότι είναι ο καλύτερος μεζές... :whistle: :hehe:

εμ, σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις είναι χρήσιμοι οι άντρες :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless :
εμ, σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις είναι χρήσιμοι οι άντρες :D.

....Απόσπασμα απο το βιβλίο του Παυλου Κοντολαίμου : Κατσαβίδια, άντρες, φρυτέζες 1000+ 1 χρήσεις. :). Weak αν πέσουμε στην περίπτωση άλλου topic (μικρό.....) θα πέσει πολύ πείνα στο βουνό :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epidromi

Νεοφερμένος

Ο epidromi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ωχ, αυτή είναι η συνέχεια της ταινίας; :'( :'(
Έχω δει μέχρι την "προσγείωση" του αεροπλάνου στο βουνό. Δεν ήξερα ότι ακολουθούσαν συνταγές με εξωτικά πιάτα :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Μα πάντα μιλάμε σε συνθήκες επιβιώσης μην ανυσηχείς. Για να στο αποδείξω σου κάνω το γευμα  :devil: :devil: :devil: :devil: Με τις πατάτες τα πάς καλά? :hmm:  Οπότε απλά θα γινόμουν το πιάτο ημέρας Γιάννης Αλα κρεμ!

ο.κ ελπίζω όταν βρεθώ σε τέτοια κατάσταση να σε εκμετάλευτώ οικειοθελώς...ελπίζω να μην έχει μπαγιατέψει το κρέας σου  8) Α...και μ'αρέσουν οι τηγανιτές πατάτες ή στα κάρβουνα...να το ξέρεις για το δείπνο  :tongue:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Πάντως για να πω την αλήθεια καλύτερα να πέθαινα απο την πείνα παρά να κάτσω να φάω καποιον με τον κανιβαλισμός δεν νομίζω να θεωρείσε άνθρωπος πια και σίγουρα το μαρτύριο που θα περάσεις μετά μόνο και μόνο με την σκέψη είναι χειρότερο απο θάνατο.

Συμφωνώ...άπλα μιλάμε καθαρά σε υποθετικές συνθήκες....Ούτε αυτοί που το έκαναν νομίζω ότι πίστευαν ότι θα ζήσουν τρώγοντας δικούς τους ανθρώπους....Και όπως είπα...δεν θέλω να το ζήσω για να μάθω τις δικές μου αντιδράσεις  :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epidromi :
Ωχ, αυτή είναι η συνέχεια της ταινίας;  :'(  :'(
Έχω δει μέχρι την "προσγείωση" του αεροπλάνου στο βουνό. Δεν ήξερα ότι ακολουθούσαν συνταγές με εξωτικά πιάτα :rofl: :rofl:

Να το δείς το έργο έιναι πολύ καλό. Λίγο πριν τους βρούν το είχαν κάνει εστιατόριο και κρέμασαν και κατάλογο. Συγκλονιστικό θυμάμε κάποια απο τα φαγητά που είχαν :
Αεροσυνοδός στα καρβουνα με λαχανοκαρότο και τζίντζερ
Πιλότος μπλούμ
Προπονητής γιαχνή με μπάμιες σβησμένος με κρασι
Δεξιομπακμακαρονάδα
Επιβάτη μεζέ
Φροντιστή στιφάδο
και άλλα ...άσε χάλια ήταν !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Να το δείς το έργο έιναι πολύ καλό. Λίγο πριν τους βρούν το είχαν κάνει εστιατόριο και κρέμασαν και κατάλογο. Συγκλονιστικό θυμάμε κάποια απο τα φαγητά που είχαν :
Αεροσυνοδός στα καρβουνα με λαχανοκαρότο και τζίντζερ
Πιλότος μπλούμ
Προπονητής γιαχνή με μπάμιες σβησμένος με κρασι
Δεξιομπακμακαρονάδα
Επιβάτη μεζέ
Φροντιστή στιφάδο
και άλλα ...άσε χάλια ήταν !
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω θα τον ετρωγα... Θα τον εσερνα μαζι μου προς τα κατω και θα ηλπιζα πριν τελιωσει το κρεας του να φτασω σε τετιο υψος που να με βρουνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina21

Νεοφερμένος

Η katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
δεν ξερω :hmm: αντεχω πολλες μερες χωρις να φαω τιποτα αλλα κατο απο αυτες τισ συνθικες μπορει :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Να το δείς το έργο έιναι πολύ καλό. Λίγο πριν τους βρούν το είχαν κάνει εστιατόριο και κρέμασαν και κατάλογο. Συγκλονιστικό θυμάμε κάποια απο τα φαγητά που είχαν :
Αεροσυνοδός στα καρβουνα με λαχανοκαρότο και τζίντζερ
Πιλότος μπλούμ
Προπονητής γιαχνή με μπάμιες σβησμένος με κρασι
Δεξιομπακμακαρονάδα
Επιβάτη μεζέ
Φροντιστή στιφάδο
και άλλα ...άσε χάλια ήταν !

Βάλε μια μερίδα απο αυτό..
ωραία την γλίτωσα και για σήμερα δεν θα φάνε εμένα στιφάδο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top