Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Κυκλοφορει ενα πειρατικο patch το οποιο τα κανει αυθεντικα ...
Ενημερωτικα το λεω ... περετερω πληροφοριες απαγορευετε να δωσω ...
Για απανταχου φτωχαδακια που δεν υποστηριζουν το αθλιο λογισμικο της Microsoft και το χρησιμοποιουν απο αναγκη σαν και εμενα
Μια χαρά το υποστηρίζετε, δεν περιμένουν απο σας να βγάλουν λεφτά, εξάπλωση θέλουν.
Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Κυκλοφορει ενα πειρατικο patch το οποιο τα κανει αυθεντικα ...
Ενημερωτικα το λεω ... περετερω πληροφοριες απαγορευετε να δωσω ...
Για απανταχου φτωχαδακια που δεν υποστηριζουν το αθλιο λογισμικο της Microsoft και το χρησιμοποιουν απο αναγκη σαν και εμενα
Αυτό πού κολλάει;;;;Δεν λέω μερικοί μπορεί να είναι αλλά αν δε ξέρεις μην μιλάς!!Εγώ προσωπικά το θεωρώ πέταμα στα σκουπίδια τα λ7 για 1 μέτριο λειτουργικό!!Την οικονομική δυνατότητα την έχω αλλά προτιμώ να αγοράσω κάτι που θα μου χρησιμεύσει!!Αν και γενικά είναι πολύ τσιμπημένες οι τιμές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Κοριτσια και αγορια προσπαθω να γινω μελος στο photobucket,γραφω το username και μου λεει :There was an error with your submission
We're sorry. Based on the information you have submitted to us, you are ineligible to register on Photobucket. Δεν πολυκαταλαβα τι λεει αλλα αλλο με απασχολει...:(Γιατι δε με δεχεται;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Έβαλες κάπου ηλικία?
Μήπως απλά το user σου υπάρχει ήδη και πρέπει να βάλεις άλλο?

Δεν ξέρω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ntontini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ερυθρές (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Κι εγω αυτο ειχα παθει αλλα μετα απο πολλες προσπαθειες τα καταφερα.Για να σε δεχτει,οταν βαζεισ τα στοιχεια σου πρεπει να λεει ηλικια κτλ...και δεχεται ατομα πανω απο ενα οριο ηλικιας.try again:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Έβαλες κάπου ηλικία?
Μήπως απλά το user σου υπάρχει ήδη και πρέπει να βάλεις άλλο?

Δεν ξέρω.:redface:
Δε με προχωρησε καν στην ηλικια...Το username δεν υπαρχει...Σε αλλα που εβαλα και υπηρχαν μου το ελεγε απο την αρχη. μηπως μπορεις να κανεις να φτιαξεις κανουριο και να μου πεις αν το λεει και σε σενα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ntontini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ερυθρές (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Σου εχω στειλει πμ:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ntontini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ερυθρές (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Δε με προχωρησε καν στην ηλικια...Το username δεν υπαρχει...Σε αλλα που εβαλα και υπηρχαν μου το ελεγε απο την αρχη. μηπως μπορεις να κανεις να φτιαξεις κανουριο και να μου πεις αν το λεει και σε σενα;
Δοκιμασα και μπορω ανετα να ξαναγινω μελος:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x98x

Νεοφερμένος

Ο x98x αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Για το τομέα προγραμμάτων antivirus έπειτα από δοκιμές κατέληξα στο Avast v.4.8 (build 1229) Pro το οποίο παίρνει S/N εφόρου ζωής . Μέσα στις συγκρίσεις παρατηρήθηκε ότι πολλά antivirus που ήταν καλά πχ kaspesky χάλασαν μιας που αθώα αρχεία συστήματος και όχι μόνο χωρείς καμία ουσιαστική αιτία τα θεωρεί ύποπτα και τα διαγράφει μόνο και μόνο για να παραστήσει ότι είναι καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Για το τομέα προγραμμάτων antivirus έπειτα από δοκιμές κατέληξα στο Avast v.4.8 (build 1229) Pro το οποίο παίρνει S/N εφόρου ζωής . Μέσα στις συγκρίσεις παρατηρήθηκε ότι πολλά antivirus που ήταν καλά πχ kaspesky χάλασαν μιας που αθώα αρχεία συστήματος και όχι μόνο χωρείς καμία ουσιαστική αιτία τα θεωρεί ύποπτα και τα διαγράφει μόνο και μόνο για να παραστήσει ότι είναι καλύτερο.

ωχ....μη μου λες τετοια....το kaspesky εχω!!!!!!:hmm::hmm::hmm:...τι εννοεις ακριβως????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x98x

Νεοφερμένος

Ο x98x αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το τωρινό αντι βαριους κασπερσκι διαγραφή αρχεία από το πι σι αυτοματοποιημένα με αποτέλεσμα να χάνεις αρχεία απροειδοποίητα. Αυτά ισχύουν για το κασπερσκι που κυκλοφορεί εδώ και ένα χρόνο για να μη μπερδευτείτε με παλιότερες βερσιονς που ορισμένες από τις παλιές ήταν πολύ καλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Το τωρινό αντι βαριους κασπερσκι διαγραφή αρχεία από το πι σι αυτοματοποιημένα με αποτέλεσμα να χάνεις αρχεία απροειδοποίητα. Αυτά ισχύουν για το κασπερσκι που κυκλοφορεί εδώ και ένα χρόνο για να μη μπερδευτείτε με παλιότερες βερσιονς που ορισμένες από τις παλιές ήταν πολύ καλές. [/quo

αρχεια που τα εχεις αποθηκευσει???? πχ στο microsoft word??????????? θα τρελαθω...........:blink::blink::blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x98x

Νεοφερμένος

Ο x98x αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αρχεία που έχεις δημιουργήσει με το μαϊκροσοφτ γουερτ αυτά δε πιστεύω να σου τα σβήσει αλλά αρχεία που υπάρχουν μέσα στο πρόγραμμα γουερτ μπορεί. Το θέμα είναι ότι κατεβάζεις πχ ένα «Α» πρόγραμμα να το εγκαταστήσεις και δε μπορείς διότι το κασπερσκι ανιχνεύει κάτι το θεωρεί ύποπτο και το σβήνει έτσι το πρόγραμμα που κατέβασες από το ιντερνετ για εγκατάσταση δεν είναι πλήρες. Τέτοια κάνει το κασπερσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Αρχεία που έχεις δημιουργήσει με το μαϊκροσοφτ γουερτ αυτά δε πιστεύω να σου τα σβήσει αλλά αρχεία που υπάρχουν μέσα στο πρόγραμμα γουερτ μπορεί. Το θέμα είναι ότι κατεβάζεις πχ ένα «Α» πρόγραμμα να το εγκαταστήσεις και δε μπορείς διότι το κασπερσκι ανιχνεύει κάτι το θεωρεί ύποπτο και το σβήνει έτσι το πρόγραμμα που κατέβασες από το ιντερνετ για εγκατάσταση δεν είναι πλήρες. Τέτοια κάνει το κασπερσι.

ναι...ναι...εχεις δικιο!!!!!!!! με τα λιγα που ξερω και καταλαβαινω...:redface::redface: εχω δει οτι ισχυει αυτο!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kitcat

Νεοφερμένος

Η kitcat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ένα γλυκούλη παιχνίδι για παιδιά, αλλά και μεγάλους, για να δημιουργήσετε πανέμορφες φατσούλες...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Θελω η τιμη να ειναι 800-900ε(αντε μεχρι 1000).Σε αυτην να συμπεριλαμβανεται οθονη.

Το pc το θελω για gaming και αλλες εφαρμογες που δεν απαιτουν τιποτα σημαντικο(downloading,office,messenger).

Σκεφτηκα να μην προτημισω ετοιμα desktop γιατι εχω ακουσει οτι αν το φτιαξεις μονος σου ερχεται φθηνοτερα.
Αλλα ειμαι ολιγον ασχετος.Οποτε οποιος εχει την καλοσυνη ας μου συναρμολογησει το pc που προτεινει ο ιδιος(απο το πλαισιο πχ ή οπουδηποτε αλλου).

ΕΕΕΕυχαριστω πολυ:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Θελω η τιμη να ειναι 800-900ε(αντε μεχρι 1000).Σε αυτην να συμπεριλαμβανεται οθονη.

Το pc το θελω για gaming και αλλες εφαρμογες που δεν απαιτουν τιποτα σημαντικο(downloading,office,messenger).

Σκεφτηκα να μην προτημισω ετοιμα desktop γιατι εχω ακουσει οτι αν το φτιαξεις μονος σου ερχεται φθηνοτερα.
Αλλα ειμαι ολιγον ασχετος.Οποτε οποιος εχει την καλοσυνη ας μου συναρμολογησει το pc που προτεινει ο ιδιος(απο το πλαισιο πχ ή οπουδηποτε αλλου).

ΕΕΕΕυχαριστω πολυ:thanks:



ΚΟΥΤΙΑ - CASES (PER.700081) INNOVATOR MIDI TOWER LC316-21 300W BLACK 34.00 ?


ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ - CPU (PER.559574) AMD ATHLON II X4 620 2.6GHZ QUAD-CORE BOX 94.99 ?


ΣΥΣΤΗΜΑ ΨΥΞΗΣ (PER.650767) THERMALTAKE A100069 LGA1366 UPGRADE KIT FOR V1/V1 AX 4.20 ?

ΜΝΗΜΗ RAM (PER.554655) RM25664AA800 2GB PC6400 DDR2 800MHZ 25.00 ?

ΜΗΤΡΙΚΗ ΚΑΡΤΑ (PER.526813) GIGABYTE GA-M61PME-S2P BULK 40.39 ?

ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ (PER.516327) GIGABYTE RADEON HD4650 GV-R465D2-1GI 1GB AGP RETAIL 67.95 ?

ΣΚΛΗΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ (PER.305494) SAMSUNG HD753LJ 750GB SATA2 64.99 ?

DVD RECORDER (PER.333185) SONY OPTIARC AD-7240S DVD-RW BLACK BULK 21.40 ?

ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ (PER.575094) LOGITECH CORDLESS DESKTOP EX100 GR 23.80 ?

ΟΘΟΝΗ (PER.168033) SAMSUNG SYNCMASTER 2233BW 152.00 ?

ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ (PER.540184) CREATIVE SOUND BLASTER X-FI XTREME AUDIO BULK 39.00 ?

ΗΧΕΙΑ (PER.503004) HERCULES XPS 2.112 BLACK 19.94 ?

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ (PCF.00792) MICROSOFT WINDOWS VISTA HOME PREMIUM ENGLISH OEM 90.01 ?

ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ (PER.802382) TRUST PW-5500 570W PRO DUAL FAN PSU 62.00 ?

ΣΥΣΤΗΜΑ ΨΥΞΗΣ (PER.650627) THERMALTAKE A2453 CYCLO 80MM BLUE PATTERN FAN 5.90 ?



https://www.e-shop.gr/PER_pc_config_desktop.phtml
απο τα εσοπ στο φτιαξα και μου ''κοστισε'' λιγο πολυ 770 euro
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Σκεφτηκα να μην προτημισω ετοιμα desktop γιατι εχω ακουσει οτι αν το φτιαξεις μονος σου ερχεται φθηνοτερα.
Αυτό δεν ισχύει συνήθως.
Όταν το φτιάχνεις μόνος σου όμως έχεις πλήρη έλεγχο πάνω στο τι θα βάλεις μέσα και μπορείς να διαλέξεις ποιοτικά εξαρτήματα, οχι τις no name μητρικές και τροφοδοτικά που βάζουν συχνά στις έτοιμες συνθέσεις για να ρίξουν την τιμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θελω η τιμη να ειναι 800-900ε(αντε μεχρι 1000).Σε αυτην να συμπεριλαμβανεται οθονη.

Το pc το θελω για gaming και αλλες εφαρμογες που δεν απαιτουν τιποτα σημαντικο(downloading,office,messenger).

Σκεφτηκα να μην προτημισω ετοιμα desktop γιατι εχω ακουσει οτι αν το φτιαξεις μονος σου ερχεται φθηνοτερα.
Αλλα ειμαι ολιγον ασχετος.Οποτε οποιος εχει την καλοσυνη ας μου συναρμολογησει το pc που προτεινει ο ιδιος(απο το πλαισιο πχ ή οπουδηποτε αλλου).

ΕΕΕΕυχαριστω πολυ:thanks:

Καλά, αν βάλεις πάνω ακριβά πραγματα, δεν σου έρχεται φθηνότερα. Δική μου συμβουλή, να το χτίσεις μόνος σου, όπως έχτισα κι εγώ το δικό μου, αλλά στη σύνδεση επεξεργαστή-μητρικής, αν δεν έχεις εμπειρία, να ζητήσεις να στην κάνει κάποιος που ξέρει. Όλα τα άλλα δεν ειναι τίποτα παραπάνω από βίδες και καλώδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Καλά, αν βάλεις πάνω ακριβά πραγματα, δεν σου έρχεται φθηνότερα. Δική μου συμβουλή, να το χτίσεις μόνος σου, όπως έχτισα κι εγώ το δικό μου, αλλά στη σύνδεση επεξεργαστή-μητρικής, αν δεν έχεις εμπειρία, να ζητήσεις να στην κάνει κάποιος που ξέρει. Όλα τα άλλα δεν ειναι τίποτα παραπάνω από βίδες και καλώδια.

για αυτό και του έβαλα το link του eshop διότι εκεί στο συναρμολογούν δωρεάν απλά περιμένεις 2-3 μέρες
αλλα και ο επεξεργαστής δεν είναι δύσκολος θέλει όμως αρκετή προσοχή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top