Ασύρματο internet

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Λέει 192.168.1.254
-----------------------------------------
Πήγα σε αυτό..
Λοιπόν άκου να δεις τώρα
Ζητάει κωδικό.Εγώ το router το είχα κλειδώσει και είχα βάλει έναν έτσι δύσκλο κωδικό.
Μια φορά που πήγα να μπω στο router και τώρα που πήγα στο 192.168.1.254 και ζήταγε κωδικό δεν τον δεχόταν αυτόν που έβαζα.
Και τον έχω σημειώσει κιόλας ,αποκλείεται να τον βάζω λάθος.Εκτός κι αν τότε που κλείδωνα το router πληκτρολόγησα κάτι λάθος και δεν το πήρα χαμπάρι.
Υπάρχει κάποια λύση?Να δω κάπως τον κωδικό?

Λοιπόν κοίτα τι παίζει. Εϊναι διαφορετικός ο κωδικός για να μπεις στο router και διαφορετικός ο κωδικός ασφαλειας του ασύρματου δικτύου. Εσύ μάλλον είχες αλλάξει το 2ο.

Εκτός αν άλλαξες και τα 2..

Από εκεί και πέρα κάνε έναν κόπο και δοκίμασε admin admin, αλλιώς θα πρέπει να κάνουμε reset το router. Κάνεις έναν κόπο και μου λες και πιο μοντέλο router έχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Thomson TG576- TG585

σημ.: πρέπει να πείραξα τον κωδικό για να μπω στο router
τον κωδικό ασφαλείας του ασύρματου δικτύου δεν νομίζω να το έχω κάνει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Thomson TG576- TG585

σημ.: πρέπει να πείραξα τον κωδικό για να μπω στο router
τον κωδικό ασφαλείας του ασύρματου δικτύου δεν νομίζω να το έχω κάνει κάτι.

(Βσκ νομίζω ότι είναι είτε διαφορετικα μοντέλα το TG576 από το 585)

Δοκίμασε: username : Administrator και το password αφησέ το κενό

Αν όντως τον έχεις αλλάξει τότε το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι reset το router.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπήκε
(βλακεία δική μου που δεν έμπαινε πριν.λάθος το πληκτρολογούσα:hehe:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Πόσο γαμάτος είμαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θεός!Θεός!:yeah::yeah::yeah::yeah:
Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Θεός!Θεός!:yeah::yeah::yeah:
Ευχαριστώ πολύ.
:yeah:

:P

(Μπορείς να με βοηθήσεις λιγάκι με το ποιες επιλογές έχει καθότι δεν θυμάμαι καλά από που κλείνει το wireless σε speedtouch και εγώ πριν σ έγραψα πώς είναι στο δικό μου linksys :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Thomson Gateway
Broadband Connection
Toolbox
Home Network

Aυτά έχει στα αριστερά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Home Network, Interfaces,WLAN, Configure. Disabled νομίζω πάει :)

(Παίζει να κλείνει και αν κρατήσεις πατημένο ένα κουμπί για 10 secs, αλλά ειλικρινά δεν θυμάμαι, όταν ήμουν στην altec χειριζόμουν speedtouch)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω γιατί αλλά τώρα το φωτάκι του wireless είναι σβηστό.Άρα κάτι θα έγινε.
Όπως και να'χει ευχαριστώ πολύ και πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
πως μπορω να διαγραψω ενα ασυρματο δικτυο που αποθηκευτηκε στον υπολογιστη μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrusa!

Νεοφερμένος

Η xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Όταν σβήνει το δίκτυο δε το αναγνωρίζει ο υπολογιστής σου, αν δε κανω λάθος δε μπορείς να το διαγράψεις, ίσως να το αποκλείσεις, δε ξέρω και τον υπολογιστή σου... Έχεις λάπτοπ η κανονικό? Με windows vista ή xp?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Theodora vista δεν έχεις?

Πίνακας Ελέγχου\Κέντρο δικτύου και κοινής χρήσης - Διαχείριση ασύρματων δικτύων. Δεξί κλικ, κατάργηση δικτύου.

Και screenshot για βοήθεια.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
βασικα αλλαξαμε ρουτερ και μ δημιουργησαν ενα ασυρματο το οποιο δεν υπαρχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
βασικα αλλαξαμε ρουτερ και μ δημιουργησαν ενα ασυρματο το οποιο δεν υπαρχει...

Nαι και το έσβησες τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
οχι ετσι που μ ειπες οχι....
-----------------------------------------
ακυρο το βρηκα...:p
ευχαριστω Γιαννη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

l2eclipse

Νεοφερμένος

Ο l2eclipse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
πεδια εχο το εξις προβλιμα εχο το backtrack 4 και παταο airmon-ng κε τιποτα χερετε τι φτει μιπος ι καρτα μου πιανι 6 modem και το τρεχο το ισο με vwmare machine χερετε μιποσ κε το αλλο πως το τρεχο με usb?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Λοιπόν, πρώτα πρώτα, προσπαθείς απλούς κωδικούς (αν είναι wep ΟΚ - αν είναι wpa την έκατσες).

(Π.Χ.): "0000" "1234567890" "0123456789" κλπ.

(Μια φορά είχα σπάσει WEP key σε καφετέρια μόνο με Nintendo DSi που ο κωδικός ήταν 1234567890 και χάρηκα πολύ γιατί ήταν η πρώτη φορά που 'το κάνα)

Αμα δεν είναι αυτός, κάνεις το παρακάτω, επισκέπτεσαι τον γειτονά σου, και όταν αυτός δεν κοιτάει, βρές το ρούτερ του, σήκωσε το και κοίτα απο κάτω. Θα έχει έναν κωδικό "Wep Key".

Ελπίζω να βοήθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ρε ΕΛΕΟΣ. Μ' αρέσει που τον βοηθάτε κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Λοιπόν, πρώτα πρώτα, προσπαθείς απλούς κωδικούς (αν είναι wep ΟΚ - αν είναι wpa την έκατσες).

(Π.Χ.): "0000" "1234567890" "0123456789" κλπ.

(Μια φορά είχα σπάσει WEP key σε καφετέρια μόνο με Nintendo DSi που ο κωδικός ήταν 1234567890 και χάρηκα πολύ γιατί ήταν η πρώτη φορά που 'το κάνα)

Αμα δεν είναι αυτός, κάνεις το παρακάτω, επισκέπτεσαι τον γειτονά σου, και όταν αυτός δεν κοιτάει, βρές το ρούτερ του, σήκωσε το και κοίτα απο κάτω. Θα έχει έναν κωδικό "Wep Key".

Ελπίζω να βοήθησα

Σε λίγο θα μας πείς ότι ήταν και connx! :P
'
Επίσης ΠΟΣΟ πολύ βολεύει να δοκιμάζεις νούμερα "χειροκίνητα" για να σπάσεις WEP?!@#!$%^&*(

(επίσης δεν δέχεται -ούτε σε wep, ουτε σε wpa/wpa2 4ψηφια νούμερα όπως το 0000 π έγραψες :P)


Τα υπόλοιπα δεν τα σχολιάζω, είναι υπερβολικά FAIL.


Ρε ΕΛΕΟΣ. Μ' αρέσει που τον βοηθάτε κιόλας...

Δεν τον βοηθήσανε και καθόλου, τίποτα ουσιώδες δεν του είπαν :P

πεδια εχο το εξις προβλιμα εχο το backtrack 4 και παταο airmon-ng κε τιποτα χερετε τι φτει μιπος ι καρτα μου πιανι 6 modem και το τρεχο το ισο με vwmare machine χερετε μιποσ κε το αλλο πως το τρεχο με usb?

Έτσι έτσι, τρέξατε όλοι που δεν έχετε δει καν ubuntu στην ζωή σας και βάλτε και backtrack. omg ρε. Επίσης ΣΕ ΙΚΕΤΕΥΩ μάθε ορθογραφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top